295
  • Hmuda
    #2
    Az első megállapítással 100%-ig egyetértek. Nincs is jozzáfűznivalóm.

    A harmadikkal sincs kivetnivalóm. Nemrég vettem meg a Star Trek Action Pack-ot, ami semmi extrát nem tartalmazott, csak a három eddigi legjobb ST játékot (Armada, Armada2, Elite Force+exp.). Azután megvetem a Thief 2for1-t ami tartalmazza a Thief1-2-t, de semmi mást. Aztán ott van nekem a Homeworld+Cataclysm, pedig azok csak alap dobozok voltak, amit a megjelenéskor is megvehettünk, és tudtam, hogy megérte, mert jó játékok (megjegyzem, eddig kizárólag a demókkal játszottam). Aztán az Uplink: Hacker Elite-et is mert azt tényleg warezoltam, és onnan tudtam, hogy király játék, de eddig nem volt lehetőségem megvenni. Szóval mind olcsó volt, és isteni játékok egytöl egyig. Annyi biztos, hogyha megjelenik valaha is a mostani játékok java ilyen formában, be fogok rá fektetni.
  • I.C.ram
    #3
    Énis egyetértek, de a szoftver loás is ugyanolyan mitn az autólopás, dolgoznak vele, vállalják a felelőséget stb. Ha pénzért csinálják úgyis csak többet kaphatnak érte seggbedugós börtönben.
  • Gabest
    #5
    Az árkülönbséggel azt az egy évvel több használati időt fizeted meg.
  • Cat #7
    szerintem magának a freewebnek a tevékenysége az arcátlan -> nyiltan alapítottak egy szolgáltatást a warezosok, illetve azok felhasználóinak kihasználására, hogy pénzt csináljanak az egészből

    szerintem jelenleg Magyarországon a freeweb a legnagyobb warezszerver!
  • Munch
    #9
    A freeweb semmi másért nem indította az smsweb-et, csak a warezért. Akármennyi adatot feltölthetsz, marha nagy tárhelyet kapsz ingyen, csak kapj érte pénzt. Ha már a domain-ezés nem megy a freewebnek, akkor legalább ebből kapjanak pénzt.
    A warez mindíg is volt, és szerintem egyre durvább. Megjelentek a dvd isok, ps2 isok. Egyszerűen MINDENT le lehet szedni a netről. Erre az végképp nem megoldás, hogy el kell kapni azokat, akik csinálják ill. használják. A fejlesztőknek kellene észbekapnia, hogy túl drágák a szoftverek. Ki a francnak éri meg pl. a mohaa-t megvenni tizenezrekért, ha egyszer multiban még a verziója se működik, mert SENKI nem azt használja. DVD filmek árai ugyan nagyot zuhantak, de még mindíg 7-8 e. egy normális film. Ez szintén drága. Audio cd-kről meg ne is beszéljünk... de ez meg egy abszolút primitív gondolkodás mód, hogy el kell kapni azokat, akik csinálják... hát Istenem... ha egy új program kerülne mondjuk 1500-2000 ft-ba, nyílvánvalóbb, hogy azt veszem meg, mint a 200 ft-os cd-t, mert kapok érte szép kis borítót, meg eredeti. :)
    De azért tizenezrek és 200 ft között van különbség. Nem a warezosok a pofátlan szemétládák, hanem az aki kitalálta hogy mennyit húzzanak le a userektől egy rohadt programért. Az meg főleg röhej, hogy egy office xp 100 rongy. Szar egy computer világ a mai...
  • Randal
    #12
    Miféle warez???
    Mo.-n van ilyen? Azt hittem rég megszűnt:)))
  • Rincewind
    #14
    Érdekes dolog ez a warez. Szerény véleményem szerint több dologra is visszavezethető.
    1. A szokásos hazai, abszlút primitív hozzáállás, miszerint: "Minek vegyem meg, ha le is tudom tölteni?". Az ilyen embereket mindig is lenéztem... :P
    2. Árak. Rengeteg játéknál a hazai magasab ár, nemhogy több, de sokszor egyenesen a többszöröse, mint amennyiért nyugaton (főleg Amerikában) vesztegetik. A hazai fizetések mellett nagyon nehéz ezeket megvenni és az, aki azért warezol, mert egyszerűen nem telik neki eredeti software-re, szerintem megérthető.

    megj.: Érdemes online boltokban szétnézni, mert, ha nagyobb tételben vásárolunk (mondjuk haverokkal közösen), akkor jóval olcsóbban kijöhet a dolog, mintha itthon tennénk ugyanezt.

    3. A cikk is említette a kipróbálást. Ha warezolok én is csak azért csinálom, hogy kipróbáljam a játékot. Csak a nagytöbséggel ellentétben, ha nekem igazán tetszik egy játék, akkor azt utána meg is veszem.

    Úgy általánosságban a warezról:
    Nincs vele semmi gond, amíg a felhasználó törekszik arra, hogy korrekt maradjon a készítőkkel szemben. Úgyértem a mai világban annyi szemetet adnak ki, hogyha nagynéha befut egy igazán jó játék, akkor én úgy gondolom, hogy azt igenis meg kell venni! Ezzel is lerójuk a tiszteletet a készítők előtt és, mégha közvetve is, de hasonló jó játékok elkészítésére ösztönözzük őket. Szerintem senkinek nem jelenthet problémát, ha azt az évi 2-3 játékot, ami tényleg maximálisan bejön neki megveszi. És még jól is mutatnak a dobozok a polcon! :)
    A másik, meg, hogy a hazai forgalmazás egyszerűen siralmas! Az itthoni forgalmazók, iszonyú drágák, nagyon szegényes a választékuk (van olyan játék, ami el sem jut Magyarországra), és állandó késésben van. Ezek után ne csodálkozzon senki, ha ilyen nagy itthon a warez, mert nagyban ennek is köszönhető.

    Végszóként ismét csak annyit fűznék hozzá, hogy kell a warez, de azért egy jóérzésű ember megpróbál korrekt maradni és legaláb néha erdeti játékokat vásárolni.
  • Rincewind
    #16
    Viszont az a "közvetve" sokkal lényegesebb, mint ahogy azt te leírtad! :)

    Gondolj bele, valaki csinál egy nagyon jó játékot! De az eladási mutatók, rosszak és mondjuk veszteséges az egész. Akkor te hiába várod azt, hogy a jövőben kiadjanak valami hasonlóan jó játékot a fejlesztők, mert ők azt látják, hogy veszteséges, ergo nem jó játékot csináltak. Tehát inkább elmegy repülőgépet tervezni, vagy mitt'omén, mert az jobban fizet.
    Közben meg az egész világ epekedve várja a folytatást, mert persze mindenki a warez verziót nyomta. És persze ezek az emberek lesznek a legjobban felháborodva a világ kegyetlenségén, mikor megtudják, hogy annak a jó játéknak sose lesz folytatása.
    Tehát ha megveszed igenis támogatod a fejlesztőket, mert egyrészt újabb munkára (megélhetésre) sarkallod őket, másrész én úgytudom minden egyes eladott példány árából bizonyos százalék a fejlesztőké. Bár tény, hogy a kiadók akasztják le a lé nagy részét. :P
  • Anubys
    #19
    Na errol csak annyit, hogy vicc, amit csinalnak a egyes kiadok...
    Telen megvettem 4000-ert az Arabian Nights cimu -amugy kb 2 eves- progit, mert anno jatszottam egy demoval, es akkor bejott a dolog...
    Igen am, csak azt felejtettek el mondani, hogy P4-en nem megy a cucc. Eloszor XP-vel probaltam, aztan w98-cal (mielott megkerdezne barki is, mindketto legalis... :-), de egyikkel sem volt hajlando menni. A boltban kiprobaltak, ment... Nem csereltek vissza (masik jatekra sem!), mondvan, hogy ok nem tehetnek rola, nekik megy, vegyek "normalis gepet"...
    Kezikonyv szerint a kiado is abban az esetben vallal garanciat, ha ok tehetne arrol, hogy nem megy nalam a program (magyaran szar CD-re nyomtak a cuccot).
    Ennyit arrol a hires techniakai supportrol, ami az eredeti software melle allitolag jar.

    Amugy pedig az mar az egesz csucsa, amikor megvesz az ember 10-15e-ert egy programot, ami olyan szinten tele van buggal, hogy hihetetlen. A Diablo 2 is ilyen volt, egy havernal valami alaplapi suxx videokartyaval frankon ment egy 233-ason (anno sokeve, nem keretik rohogni!), nalam meg egy valamivel erosebb gepen (266... :-), Voodoo 3-mal nem volt hajlando elindulni. Tech support valasza: huzzam le az uj drivert a kartyamhoz... Megtortent... Azzal sem ment... Anyazas, stb, majd hetek mulva kijott a patch, ami ezt a bugot kijavitotta...

    Masik: Adva van egy progi, dobozan a minimumkonfig, pl P3-700, 64 megas VGA, 128 mega RAM, DX-es hangkartya. Nagyboszen megveszed, hazaviszed, kibontod, nem megy... Mi a...? Elolvasod a kezikonyvet, Troubleshooting, semmi... Korbenezel, hogy milyen file-ok vannak a CD-n, talalsz egy readme.txt-et, aminek valahol a kozepen talalsz egy utalast arra, hogy ha, xxx hangkartyad van, akkor lefagy a program, nem tudni miert, tiltsd le a hangkartyat... Persze nekem pont olyanod van, igy elvezheted a jatekot hang nelkul... Es ha ezt tudjak, akkor miert nem irjak ra a dobozra?

    Szoval en mindenkeppen elobb letoltom, es ha egy honapnal tovabb lekot a cucc, es mukodik rendesen, akkor veszem meg, de ugyelve arra, hogy 15e-ert...
  • Anubys
    #20
    de ugyelve arra, _NE_ hogy 15e-ert...

    (az a ne szocska valami miatt kimaradt az eredeti postbol, de igy helyes az allitas)
  • Rincewind
    #28
    Tönkre? Tönkre éppen nem, de most soroljam, milyen cégek hagyták ott végleg a PC-t és mentek át konzolra fejleszteni, mert konzolon legalább fogynak cuccok? Vagy hány játéknak várják az emberek a folytatását, pedig az soha nem fog megérkezni, mert az első szarul fogyott? Ha játszol, te is tudod miről beszélek, és szívás ugye? Pedig megvan az oka...
  • ZoliJ
    #29
    nembiztos, hogy azokat az smswebes warezokat is el kéne itélni, akik nem a pénzért csinálják, hanem egyszerűen csak itt kapnak helyet,amit nem törölnek 1 óra alatt
  • ZoliJ
    #30
    amugy nekem pl az összes blizzard játék megvan eredetibe(kivéve az új wc kiegészítő, de az is meglesz), mert ők adnak a minőségre
  • Mike
    #31
    Nálunk gazdagabb országokban is simán letöltik
  • Randal
    #32
    Na ok, csak akkor mondjátok meg nekem, hogy pl a Gothic nevezetű RPG-t honnan vegyem meg???
    Mert pl ez is érdekes...
  • Mike
    #33
    Másrészt:

    manapság egyre divatosabb, hogy még a "nagy" játékok is tele vannak buggal kiadáskor, és kb. fél évnyi peccselgetés kell, mire használható lesz (mondjuk ennek köze nincs a warezhez)
  • Mike
    #34
    A BF1942 12 ezer forint. A kiegészítő hozzá 7 ezer. Ha hálóban akarok játszani akkor ugye több példány is kell. Mi kerül a BF-ben 19e forintba? Ha a szoftvereket csak megvenni lehetne, és senki se tudná letőlteni, és vmely csoda folytán az emberek az egész warezolást totál erkölcstelennek tartanák, akkor nem csak itthon halna meg a windows platform, hanem szerte a világban, és boldogan használnánk a szabad szoftvereket, és a szabad játékokat
  • Mike
    #35
    Másrészt abba most ne menjünk bele mit is kapsz a pénzedért, ha megveszed az aktuális winfost. Kb. a nesze semmi fogd meg jól. Ha majd a szoftvergyártók adnak is valamit a pénzért, és a termék nem félig selejtes, na majd akkor tartsák a markukat
  • Mike
    #36
    Másrészről szerintem ostanában változik a helyzet ezen a téren: az emberek egyre több játékot vesznek meg, főleg mivel 2-3e forintokért is jó jkátékokat lehet már kapni
    az újságmellékleteken található eredeti játékokról nem is beszélve
  • zippofcy
    #37
    Nos ME 2 es Valaki01 mar nagyjabol ravilagitott a dolog lenyegere.
    Amit en hozzatennek: Magyarorszagon NEM az a szemet alak aki warezozik, hanem az aki ELLENE van! A hazai atlagfizetes a nyugati otode-tizede. Ennyibol elvarni hogy szoftverre koltsunk HULYESEG. Raadasul a magyar piac nem is piac a szoftvercegek szamara: meg ha nem is lenne warezolas EGYALTALAN hazankban, hanem mindenki megvenne eredetiben, akkor is olyan keves embernek telne ra hogy az a kiado bevetele szempontjabol elhanyagolhato. Ha pedig olyan aron adnak amit a magyar kereslet kepes megfizetni (otod- illetve tizedaron) az szinten csak elhanyagolhato hasznot hozna nekik. Ez ugyan az hogy pl. en se kezdenek cikkeket irni egy mozambiki vagy szomaliai ujsagba az ottani atlagfizetesert, mert az nekem lofasz. Annyiert nem dolgozom, igy vannak ezzel a kiadok is. Mi kovetkezik ebbol: SEMMI veszteseguk nem szarmazik abbol hogy a hazai piac nem vesz szoftvert !!! Akkor is legfeljebb nullszaldosra jonnenek ki ha tizedaron adnak a programokat, de persze akkor le kene forditaniuk, magyar kezikonyv, stb, mert kulonben hatranyos megkulonboztetes a magyarokkal szemben! Az USAban mennyi nemet nyelvu programot adnak el???
    Tehat a nyugati kiadok nem latnak piacot Magyarorszagban, ergo: a warezolas NEM utkozik a jo erkolcsbe. Az hogy torvenybe utkozik meg szart se szamit: a naci nemetorszagban a JOGSZERUEN hozott torvenyek alapjan gazositottak el a lakossag egy reszet, azonban EGYETLEN joerzesu ember sem vitatja hogy igenis az utkozott a jo erkolcsbe, etikaba, jozan eszbe, mindenbe. Amikor a jog es az erkolcs egymassal szembekerul MINDIG az erkolcsnek kell FELTETLEN elsobbseget adni. Ellenkezo esetben kesz is a diktatura. Aminek MINDIG karos voltat (gyk. gonoszsagat) szinten le tudnam itt vezetni, de most nem errol van szo :)
    Tehat: HA majd a magyarorszagi atlagfizetes eleri az USA-belit AKKOR lehet rola vitazni hogy erkolcsos, jogos, stb. -e a magyar warezolas. Addig meg minden warezellenesnek: KUSS, POFA BE, ha nem tetszik a rendszer tegyel a magyar gazdasagi helyzet elmaradottsaga ellen (amit persze 50 de meginkabb 500 ev tortenelme okozott) Ha erre nem vagy kepes akkor semmi jogalapod nincs fellepni a magyar warezolas ellen. Haverjaim jatekprogramokat irnak, el is adtak mar kiadoknak nehanyat. Oket sem erdekli az hogy hany magyar veszi meg a jatekukat. NEM ERRE A PIACRA KESZITETTEK. Ha en fejleszto lennek megprobalnam kikotni hogy a magyar nyelvu valtozat hazai kiadasban jelenhessen meg, tizedaron. MEG UGY IS LENNE RAJTA HASZON. Persze ha a kulfoldi kiado adna ki azt is (nyomda, CDnyomas, terjesztes, reklam, stb) akkor mar NEM. Amig ezt nem teszik meg a hazai fejlesztok ILLETVE inkabb a kiadokat NEM ERDEKLI ez a dolog (mert nekik nem hozna hasznot) addig mi ertelme egyaltalan vitatkozni a warezrol??? Olyanokkal torodjek (gyk. kiadok) akik nem torodnek velem???
    A magyar fizetesek nyugati szintre emelesehez egyetlen dologra lenne szukseg: penzre. Rengetegre. De csak egyszer kellene belepumpalni a gazdasagba (nyilvan fizetes formajaban, ugye) Az emberek NEM a fiok melyere rejtenek, hanem VASAROLNANAK belole. Ha meg bankba teszik akkor a bank "vasarol" vele, fekteti be, stb. Hazank kis orszag, kis piac. Meg lehetne tenni gyorsan is, de persze veszelyes lenne precedenst teremteni. Igy tehat marad a jol bevalt 50-100 eves periodus, kulfoldi toke bevonasa, EU csatlakozas, stb. De akkor KUSS a warezhelyezetrol 50-100 evig, terjunk ra vissza akkor. !!!
  • Randal
    #41
    Warez Monkey:
    Miért is baj az, hogyha teszem azt én megszerzek mindent?
    Jófej gyerek vagyok igen, mert nekem megvan, ergo más is hozzájut, akinek nincs lehetősége. ezért jól érezhetem magam nem?

    Nem vágok fel vele, mert nincs értelme.

    Más:
    Vennék én játékot, 2000Ft/db áron vannak a Cd-Galaxisban marha jók, amik nekem bejönnek, mint pl:
    Disciples 2 1 990 Ft
    Arcanum (BS) 1 990 Ft
    Diablo 2 Gold (H) 2 990 Ft
    Disciples 2 1 990 Ft
    Fallout 2 (EVM) 1 990 Ft
    Imperium Galactica 2 1 990 Ft
    Project Eden 1 990 Ft
    Project Nomads 1 990 Ft
    Railroad Tycoon 2 (EVM) 1 990 Ft
    Schizm (Hun) 1 990 Ft
    Starcraft és Brood War (BS) 1 990 Ft
    Thief 1 (EVM) 1 990 Ft
    Thief 2 (EVM) 1 990 Ft
  • Rincewind
    #42
    Aki azt hiszi, hogy Amerikában (és egyáltalán Nyugaton) is ugyanúgy warezolnak az emberek, annak igaza van, de! Ellentétben a hazai helyzettel ott azért fogynak is a software-ek. Csakhogy közel nem az a helyzet van ott, mint itt. Nemrégiben volt szerencsém kilátogatni az USA-ba és ott bevásárolni néhány cuccot. Nem mondok szerintem semmi extra dolgot, ha elmondom, hogy kint 1-2 hónap után a játékok már negyed annyiba kerülnek, nem úgy, mint itthon. Konkrét példa: V-rally 3, GBA játék, itthon 15k forint én kint 15 dollárért vettem. Ki lehet számolni a különbséget. Az is igaz, hogy itthon nem keresnek annyit az emberek. Ez a két dolog pedig igen szerencsétlen párosítás!
    Éppen ezért írtam is, hogy nekem nincs bajom azzal, aki szerényebb anyagi lehetőségei miatt kénytelen a warezhez nyúlni, neki egyszerűen nincs más lehetősége!
    azzal sincs különösebb bajom, ha valaki használja, mert mondjuk ott próbálja ki először a programokat, hogy érdemes-e rá egyáltalán odafigyelni. Teszem ezt én is többeközt.
    De az olyat továbbra is primitívnek tartom (nem az embert, hanem a hozzáállást), akinek lenne lehetősége néha megvenni olyat, ami tényleg megérdemli, de nem teszi, mert jobban érzi magát, ha ellophatja.
    Jönnek ilyen elcseszett szentbeszédekkel, hogy jaj a magyar helyzet így, meg úgy, olyan alpári stílusban, hogy az ember azt is megkérdőjelezi nevelte-e egyáltalán valaki. Közben meg ott dübörög az asztal alatt a legújabb PC, miközben hírdeti a warez igét. Rengeteg ilyen szaladgál a neten, és én az ilyet nem tudom elfogadni. Kész ez a véleményem, lehet vele nem egyetérteni, de vitatkozni erről tovább szvsz felesleges. Mindenki csinálja azt, amit jónak lát...
  • Rincewind
    #43
    Manapság igen, ez a természetes. De régebben azért ez nem volt mindig így = elvándorlás!
    És persze konzolon is van warez, de össze sem hasonlítható azzal, ami a PC-sek körében burjánzik.
    Nekem is van PS2-m, meg még két másik ismerősömnek. De egyikünknek sincs csipelve, inkább cserélgetjük a játékokat, használtan vásárolunk, eladunk, stb. Megvan ennek is a feeling-je.
  • Dynamic
    #44
    Ezerszer lerágott csont a warez téma.Egy szó mint száz, nem érzem, hogy valakit megkárosítanék azzal ha warezolok.A képlet egyszerű ha nem lenne warez, akkor sem venném meg a boltban, mert ANNYIRA azért nem érdekelnek(általában, 1-2 kivétellel), hogy 15k-t kiadjak érte.
    Jelzem ez az esetek kb. 90%-ban igaz, mert van amit meg vennék és meg is fogok venni.Kevés, de van(HL,Doom,MaxPayne stb.)
  • Dynamic
    #45
    Kötve hiszem, hogy a warez lenne az igazi oka, hogy átpártoltak ezek a cégek a konzolhoz.
  • Hmuda
    #46
    Azt nemtom, mivel én amcsiban vettem.
  • Randal
    #53
    Nos, az előző bejegyzésemet nem tudtam befejezni.
    Szal én a fenti játékokat megvenném(megveszem majd) ha lenne pénzem, csak sajna még ezernyi más dologra is gondolni kell. mint pl a hasamra.
    De ha elmegyek dolgozni, akkor is összekuporgatok 2000Ft-t hogy meg tudjam venni, legfeljebb nem megyek el bulizni, ami nálam szerencsére kijön 1-2 ezer ft-ból, másnál viszont minimum 5000Ft, szal ha bizonyos illető kihagy 2-3 bulit, akkor van egy EREDETI játéka.
    dehát ilyet minek tegyen? hisz ott van az írott cucc, ja és jót bulizott.
    Szal a valamit valamiért elvet néhányan azért alkalmazzák, de nem mindenki.
    Megérthető mindegyik fél is, a saját szemszögéből nézve, de könyörgöm, legalább 1db játékot vegyen má meg eredetibe!
  • Mike at home
    #56
    4. pont
    ezzel vhogy en is igy vagyok, azzal a kulonbseggel, hogy a megvett jatekokl rohadnak a polcon
    van olyan dobozos jatekom, amit egyszer sem installaltam fel
  • Mike at home
    #57
    nem hiszem, hanem tudom
  • Mike at home
    #59
    a Septerra Core volt ujsagmelleklet
  • Mike at home
    #60
    Egyebkent az Adobe-nak erdekeben allna, hogy en otthon a Photoshopot hasznalom, ugyanis igy azt szokom meg, nem a konkurens termeket, es a ceggel kesobb ahol esetleg dolgozom ezt is fogom megvetetni
  • Mike at home
    #61
    mondom, nalam ez ugy mukodik, de tok olcso, rege hogy kellett ez a cucc, szoval megveszem, aztan ott all a polcon, soxor meg fel sem installalom
  • Mike at home
    #62
    jaj
    gondolom nala akkor van sok penz, ha nyom a penzjegynyomda, csak nem akartam belekotni
  • Mike at home
    #63
    szvsz alszenteskedes az, amikor vki a sajat bunet bocsanatosnak tartja, ellenben a a masoloket azt meg eredendo bunnek. csak kivancsi volnek honnan szerezne akkor be a cuccokat
  • Skynet
    #65
    wandal hjaaaa téényleg valamit valamiért....Teszemazt egy két hétig nemköltök semmire gyüjtök mint az állat összejön 13ezer forint,elmegyek a boltba megveszem a játékot amit kiszemeltem és hopppp a 13ezer forintot elvertem egy nagy szarra..:)))
    Vagy ha nemis vertem el pár hónappal késöbb leértékelt programként fog szerepelni az árlistákon...
    Ha csak azt vesszük hogy láttam már pár helyen csomagolási hibás játékokat 5 rugóért amik a boltban akkoriban 10-15 körül voltak kisssé mókár hogy egy kurva dobozést kiadjak 5-10 gurigát..:))))
    Megveszed a pc-t beleölsz százezreket hogy fussanak rajta a cuccok és széplegyen...akkor ne keljen ne ugassátok már le a warezt,legalább ott nem fordul elő hogy 10ezreket kiadsz egy programért azért hogy 1.:csalódj benne 2.1szer végigvidd és utánna többé ne vedd elő...
    Warezről leszeded a játékot,ha tetszik megtatod ha nem nem....Ha megtartod végigviszed és ha úgygondolod hogy megfogott a progi és máskor is elővennéd akkor vedd meg,ha nem akkor töröld...ennyi...de akárhogyis nézzük,a mai pc-s játékok igen nagy százaléka a tipikus 1-szer végigvihető játék.....Szóval warezt békénhagyni,nagyon frankó módszer arra hogy kiderítsük mi az ami kell,és mi az ami nem.
    Más
    Smsweb....Sok embernek sír a szája ellene...tény freewebék gennyláda húzása...
    És???Mi a jobb? Kiadni 1 hétre 400 forintot (ezalatt 3-4 játék,fil letöltése) vagy az hogyha ingyenes helyre felteszik a cuccokat és félóránként nyüszíteni kell a warezoldal tulajának hogy tegye fel újra a cuccot mer törölték?:)) Vagy azért nyüszíteni mert mindig tömve van az ftp és 10 k a limit???:)
    Nem mindenki ismer jó ftp-ket,vagy a dc-t...
    Szóval attól függetlenül hogy a freeweb gazdagodik még mindig korrekt a szolgáltatásuk,1 hét letöltés teljes sebességgel 400 pénzért....Korrekt...Aki nyöszörög az ár miatt az menjen el a petőfi csarnokba hétvégén és kérdezgessen körbe mennyiér adnak 1 gamecd-t írottan...1000 ft/darab...Smswebről meg 400 pénzért 1 héten leszedhetsz 4-5 játékot és filmet is:)))
    Úgyhogy a lényeg,warez volt van lesz és jódolog...smsweb jó szolgáltatás csak az üzemeltetője pénzéhes getzi...ennyi:)
  • zippofcy
    #66
    Azokon mar reg rajta az afa, vam meg tobbi sarc. De nem is ez a lenyeg. Szerinted a penzt honnan raknak bele a magyar gazdasagba? Teremne a fan? Akkor meg miert baj ha egy resze kimegy?
    Amire te gondoltal az az hogy a penzjegynyomda nyomtat egy csomo bankjegyet es azt szetosztjak ... en NEM erre gondoltam. Semmibol nem lesz valami, de nem hiszem hogy a magyar kozgazon ezt tanitanak, latva itt a sok kenyszervallakozot, meg azokat a munkavallalokat akik a nehany kulfoldi ceg havi parszazezer FTos fizeteseert a beluket kidolgozzak es azt hiszik hogy nekik milyen fasza most
  • Tomcat.no1
    #67
    A Mostani GamerStar-ban láttam, hogy a Armored Fist 3 -at 1490HUF-ért meglehet venni a CD Galaxis-ban!!! Megyek és meg is veszem mert emlékszem, anak idején a demója nagyon tetszett, de nem tudtam sehonnan megszerezni....
    Viszont a mai játékok 10.000-15.000HUF-os nyitó ára ellen tiltakozom és egyben garantálom, hogy még akkor sem veszem meg eredetiben ha nagyon tetszik a game!!!!!!! Az 5.000HUF körüli ár már elfogadható, de ha 3.000HUF-ért adnák akkor tudnám garantálni, hogy megveszem!
  • Randal
    #68
    Skynet:
    Köszi, hogy elmondtad amit akartam.
    Végülis én is ezt akartam kifejezni, hogyha tetszik a játék és többször akarod végignyomni akkor vedd meg.
    Azzal is egyetértek, hogy 2-3 jó buli mint egy nagy rakás szar, de ha enm az akkor jöjjön a valamit valamiért elv.

    SMSWEB: van benne igazság amit mondasz, de!
    teszem azt(mondjuk ez hülyeség mert nem így van) XY laptulaj DC-ről letölti a játékot, felteszi a honlapjára és pénzt kér érte az már durva.
    Ilyen erővel én is csinálhatnám mert nem teszem.
    Jó, igaz, néha idegesít, hogyha játszani akarok, de ezren lógna a DC-n mert épp a piratest, vagy Gothic 2-t vagy T3-at meg ilyeneket töltenek, de akkor legfeljebb lelövöm addig a progit, de utánna tölthetik, és itt van a lényeg, hogy tölthetik, nem zárom el előlük, mert az enyém, mert én fizettem érte.
    Valamit csak a DC-n tudok beszerzni, ezért nyújtok is valamit és nem szarokat, pedig fizettem érte. így elvárhatnám én is hogy fizessen aki tőlem tölt, de nem teszem.

    Ez a lényege az egésznek. Neked van valamid mert hozzájutottál, közzéteszed, hogy mindenki másnak meglegyen. Ilyenkor mondjuk örülhetek a jófejségemnek, mert miért ne, de nem dörgölöm az orra alá, hogy hé figyelj ez tőlem van, és mostantól hívj király csávónak.

    Anno a Deus Ex-et is netes sráctól szereztem, kiírta, taliztunk, adtam neki ami neki kellett azt ennyi.
    SMSWEB helyett ismerősök csinálhatják ezt is.
    No persze lebukni senki nem akar, csakhogy ezek az smswebes baromságok meg minden egyéb az tárolja az IP-t nem?
  • Randal
    #70
    Csak épp nem mindenki Linuxos meg q3-as mint te.
  • Profeta 
    #71
    Mind B kategorias szarokat gyartott, nem kar ertuk ha eltunnek a piacrol. A konzolos kozonseg megveszi a szart is gondolkodas nelkul, nyilvan oda viszi mindenki a hulladekot elsozni, mer ott lehet.