17
ECS or ASROCK (HELP!!)
  • Torry
    #1
    Hi all!

    Szeretnék alaplapot cserélni, hogy az 1.33-s Athlonomat ki is tudjam használni mert a mostani lappal csak 1000Mhz-n tudom üzemeltetni.A baj az, hogy a mostani alaplapok nem támogatják az SD-RAM-ot és ez nekem nagy gond.
    Két lapot találtam ami támogatná:
    -ECS K7S5A
    -ASROCK K7VT2
    Az lenne a kérdésem, hogy melyiket vegyem meg.
  • Anee
    #2
    Az asrock gyorsabb s van túlmelegedés elleni védelme is bár az xp-kbe van only....
    s az asrockon van usb2/bár van az úgy ecseken is../
    az asrock kt266a-ra épül míg az ecs sis735-re s köztudottan nem szereti az sdramot....
    amúgy a mercurynak és a jetwaynek is van kt266a-s kombó lapja
    amúgy van még az Asus A7A266-E is ami ALi-s de teljesítményben egy szinten vannak...kicsit bőségesebbek a tuning lehetőségek
  • Torry
    #3
    Akkor az ASROCK-ot vegyem meg?
    Ebbe egyébként milyen DDR-ram megy bele?
    És melyik az a legnagyonn processzor amit bele lehet rakni?
  • Anee
    #4
    2400+ biztosan 2600+ból keresni kell a 266-os fsb-set...
  • Anee
    #5
    a kettő közül asrock és ahogy neve is mutatja 266-os vagyis PC2100-zas
  • Torry
    #6
    OK!
    Nagyonn Köszi!!
    Örök hálám!
    Ezt a témát tudom törölni?Mert akkor már megvan a válasz hála neked!

    Mégegyszer nagyon köszi!
  • Laalee
    #7
    a sis735 es a kt266a sebessegre pont ugyanannyit hoz, nekem regen 735ment sd vel stabilan és a körülményekhez képest gyorsan (5-6hetente volt ujrainditva a gép, akkor is csak valami turkálás miatt kellett kikapcsolni). Részemröl nekem nagyon szimpatikus ez a sis chipset, több ismerösömnek épitettem az olcso gépeket erre az alaplapra, gond még nemvolt vele, viaval már szivtam párat.
  • harcu
    #8
    Nézd meg a Mercury KT266A-s lapját, Mistrálnál netto 8300, ECS kb 7800 netto, Asrock kb 9000 netto.

    Nekem a Via valahogy szimpatikusabb
  • harcu
    #9
    Ja, és páran mondták már, hogy ha leszedték a Mercury lapról a Mercury matricát, akkor alatta ott virított az ECS felirat. Oka az lehet, hogy a Mercury is az ECS-sel gyártatja a lapjait, ő csak csomagol.
  • Torry
    #10
    Nem tudtok róla, hogy valahol lenne egy teszt ezekkel a lapokkal?Mert így már megnehezítettétek a dolgomat.
    Az ECS K7S5A lappal kapcsolatban olvastam egy teszt után a hozzászólásoknál hogy SDRammal nem ment egy srácnak, DDR-el simán.
    Nekem csak-e miatt van gondom a lappal.
    Előre is köszi.
  • Wanted
    #11
    Hi!
    Nekem K7S5A alaplapom van, XP1700+ procival.
    DDR-rel és SD-vel is simán megy, 2000+-ra húzva.
    Viszont a régi codegen 300-as tápomat le kellett cserélnem egy AZONA 400W-osra, mivel nélküle fagyott a cucc. (Még a 350-et is kevesellte.)
  • Laalee
    #12
    nálam és kb 4 imsrősömnél ment sd vel is kifogástalanul, késöbb kicseréltem ddr re, azzal is hiba nélkül ment.
  • yeppy
    #13
    Hello lenne egy elég érdekes problémám...
    összekrakok egy asrock K8NF6G-VSTA
    2800+ sempron
    kingston 512/400as gépet
    és egyszerüen nem tudom az SP2-t rátelepíteni...
    azt írja ki h "reboot and selected proper boot device or insert boot media in selected boot device and press A key"

    és nem telepűl.. olyan mintha nem akarná olvasni a cd-t...
    gondoltam lehet túl karcos neki az xp-m..
    írtam egy másikat... azzal is ugyan azt csinálja...
    majd beraktam egy SP1-et és azzal minden gond nélkül elkezdte telepíteni...
    mitől lehet ez...
    pls help me... :S
  • Norsz
    #14
    Hy
    én ma vettem egy asrock kvt2-es alaplapot és az lenne a problémám hogy hiába teszek bele ati vagy nvidia kártyát 400wattos vagy kissebb tápot csak a monitor villog és semmit nem csinál azt mondták a botban ahol vettem hogy az nvidiás kártyákon kivül nem ismert fel semmien vidi kártyát hát nagy örülva hazamentem hogy végre müxeni fog erre ugyanugy semmi ja és ha csipogna is nem hallanám mert nincs benne hangszoro:s
  • Norsz
    #15
    bos elirtam asrock k7vt2
  • Pulyka9
    #16
    Üdv!

    Pár napja megérkezett az új configom,és a problémám az,hogy a biosban mikor a memóriát átállítom 1600MHZ-re a windowsba való bejelentkezés előtt újra indul a gép!!
  • duracellmumus
    #17
    Üdvözlöm!

    a 4Gb 2GB-s modulokból van összerakva?