168
A légi közlekedés jelene, jövője
  • Marki
    #1
    Megvan ... Folytassuk itt a BKV topicban elkezdetteket!
  • Galy
    #2
    svéd vadászgép rulez!
    az kell nekünk!

    LOL!
  • Tikal #3
    persze, jo szar :)
  • [HUN]PAStheLoD
    #4
    vagy a 3 szarráment mIg ?? :)
  • Manta
    #5
  • I.C.ram
    #6
    Szüleim még mehettek BELFÖLDI RPÜLŐJÁRAT-tal... régi szép idők... (itt nem a szar kommunizmusra gondolok). :)
  • [HUN]PAStheLoD
    #7
    jah nagyi is meséte milyen fun lehetett má' :)
  • mr x
    #8
    Oxi.
  • mr x
    #9
    Ha megcsinálják a másik két repteret normálisra (Debrecen, Sármellék), akkor belföldi járatokkal összeköthetnék őket.
  • mr x
    #10
    Na ezt a Tu-154-est meg mi lelte?
  • GozHuszar
    #11
    Es ki repkedne a 2 kozott mennyi penzegysegert?
    (nem rosszbol kerdezem, csak kivancsi vagyok )
  • mr x
    #12
    A Malév is üzemeltethetné. Beszerezne erre a célra egy vagy két (egyáltalán nem sok) A318-ast, B717-200-ast, vagy B737-600-ast. Ezek (sorrendben, eredetileg) 107, 106, ill. 110 férőhelyesek. Még azt is megtehetné, hogy ha úgy gondolja nincs akkora forgalom, akkor nem naponta hanem hetente párszor indít járatokat. Hisz nem gondolom, hogy egy-két naponta ne akadna mondjuk száz ember, aki (mondjuk az átlag Malév-áraknál olcsóbban, merthogy belföld) röpcivel akarna Debrecenbe, vagy a Balatonra utazni. Sőt a balatoni járatnak nyáron igen nagy lehetne a forgalma, ha nagy dugók vannak az M7-esen, meg a 7-esen. Ez lenne a jó kerülőút. :-)
  • mr x
    #13
    UI.: Pénzegység
    Mivel jó közel van, nincs szükség annyi szolgáltatásra, így a Malév (vagy mondjuk valami leányvállalata) fapados színvonalon üzemeltethetné ezeket a belföldi járatokat, így jó olcsón mehetnének, és nem gondolkoznának az emberek azon, ne kocsival menjenek-e.

    Bár ettől függetlenül (szvsz helyesen) az ominózus két felújított reptér inkább nemzetközi forgalomra lesz használva. De ez jó, mert belföldön sok más eszköz is létezik még.
  • GozHuszar
    #14
    Malev uzem nem rossz, de komolyan erdekelne, mennyibol jonne ki egy repjegy...
    Kivancsi lennek
    Balatoni kozvetlen jarat rulez!
    Nki jaratokat tekintve egyetertunk, ez a valoszinubb.
    Szolnok és Szentkirályszabadja sorsa vajon mi lesz?
  • GozHuszar
    #15
    Ez kimaradt:
    Kivancsi lennek, mekkora kereslet lenne ilyen belfoldi jaratokra.
  • Tikal #16
    Malév igy is szarban van szegény, nemhogy belföldi járatokat inditson...
  • Guest
    #17
    http://aviation-safety.net/database/1981/811021-1.htm
  • mr x
    #18
    Azokról még nem is hallottam, hogy terveznének valamit. Mind1, először ezeket normálisan csináljak meg. Mert azért szégyen, hogy Romániában meg a legtöbb nagyobb városnak van nemzetközi reptere.
  • mr x
    #19
    A #12-es egészen a harmadik mondattól kezdve erről szól (onnét, hogy Még azt is megtehetné).
  • Marki
    #20
    Ja. Egyből 130:-)
  • Marki
    #21
    Annak örülök, hogy 2 nap alatt ekkora lett a forgalom.
  • mr x
    #22
    Ja! Gyere Te is gykran! Vagy másik lehetséges alternatíva: Reülőgépek topik (remélem mindenki megtalálja...).
  • Marki
    #23
    Sirály, csak mindíg ilyenkor van kevés időm:-(
    Esténként olcsaóbb, majd akkor jövök.
  • mr x
    #24
    Ok.
  • GozHuszar
    #25
    jún 12-i Magyar Hírlap írta: diszkont-légitársaságot alapít Váradi József, egykori Malév-vezér, valamint Várszegi Gábor, a Fotex elnök-tulajdonosa.
    Még két fapados készülődik tehát, terveik szerint jövő május-júniusban indulnának. Mit szóltok, nem lesz sok ez egy kicsit?
    Mit gondoltok, mi lesz a Malévval? (amúgy azt csiripelik, hamarosan fizetésképtelen lesz...)
  • [HUN]PAStheLoD
    #26
    ami állami tulajdonú annak befellegzett!
  • szando
    #27
    Mr X: melyik repterek lennének jók belföldi járatokhoz?
    Kellene egy Ny-Magyarországon (pl. Sopron v. Győr), Balatonnál, Kecskemét v. Szeged, Debrecen, BP.
  • mr x
    #28
    Tessék, itt a válasz a 11-es üzenetre (legalábbis a "Ki?" kérdésre). :-)
  • mr x
    #29
    No, mármost ugyebár Bp., a Balcsi, meg Debrecen kipipálva. Nyugat-Mo-n ha lesz, az valszeg Győr lesz, és valóban jól jönne egy Szegednek is. Nem tudom, jól emlékszem-e, de mintha már valahol hallottam volna valami győri tervről, de szegediről sajnos még nem, pedig annak is nagy lehetne a valószínűségtartalma. A biztos hármast remélem nem kell ecsetelni, miért fontosak. Győr azért lehet igaz, mert a nyuat kapuja, rettentő nagy tranzitforgalommal és itt székelő nyugati tőkével, ami maga után vonzhat másokat is. Ebből következik, hogy forgalma is nagy. Szegednek pedig azért lehetne szüksége repülőtérre, mert dél Mo. legnagyobb városa, fontos regionális és nemzetközi szereppel, mintegy a "Balkán kapuja".
    Ám továbbra is mondom: biztos építési (azaz bővítési, ill. felújítási) tervről csak Debrecen és Sármellék esetében tudok - mert Budapest ugye már létezik és alkalmas is bármily nemű járatok indítására-fogadására is.
  • Marki
    #30
    Pápán is ven repülőtér, aszfaltpoott. Nyír1en, és Miskolcon földutas.
  • mr x
    #31
    Hát igen, földkifutós (füves) sok helyen van, de ez nem alkalmas menetrendszerű utasszállítóforgalmat lebonyolítani. Ezért kell a debreceni és sármelléki építkezésekre sort keríteni - pedig Debrecen még csak nem is füves pályájú, mégis alkalmatlan jelenleg effajta forgalom ellátására.
  • GozHuszar
    #32
    =O)
    amugy en is szivesen repkednek, ha nem is rendszeresen, de a poen kedveert parszor biztos.
    Inkabb az anyagi oldala a kerdeses reszemrol, mint az igeny.
  • Galy
    #33
    ez milyen topik! :)))))))))))))))))))))
  • GozHuszar
    #34
    Tenyleg, kicsit OFF a kerdes, de mit tudtok, eu-i kisebb repteres kozlekedes mennyire nepszeru? En csak a lengyelrol meg a nemetrol tudok, ott megeri, sokan hasznaljak (leven pl. eleg nagy orszagok, igy belfi utas is sok van). Tobbinel??
  • Galy
    #35
    Andorrában ezt a terv csődbe ment, ennyit tudok
  • szando
    #36
    A fapados légitársaságokra gondolsz? mert azok most eléggé virágzanak a világon mindenhol.

    Mr X: Kecskeméten (itt lakom ugyanis) van egy katonai reptér, de sztem az tudna fogadni ilyen járatokat. Én nem tudok erről semmit, talán te?
  • GozHuszar
    #37
    Szando: persze, a fapadosakra gondoltam, csak azt nem tudom, h melyik orszagban nepszerubb es hol kevesbe...

    (Kecskeméti reptér NATO-s, ezert nem fogadna polgari gepeket-legalabbis egy honapja, mikor ott jartam, ezt mondta Pinter. Oda kerulnek majd a Gripenek is.)
  • mr x
    #38
    :-)
  • mr x
    #39
    Nem ismerem a kecskeméti repülőtér paramétereit. Valószínűleg Szegeden is megtalálható a belföldi repülés hőskorából visszamaradt repülőtér, ezesetben valószínűleg ezt újítanák föl. De mivel mondom, hogy nem ismerem az ottani helyzetet, lehet, hogy a kecskemétiből olcsóbban kijönnek és akkor azt. De szerintem ha egy módjuk van rá, akkor Szegedre építenek repteret.
  • GozHuszar
    #40
    ?A Flughafen Wien-Schwechat repülőtér üzemeltető társaság adatai szerint az olcsó jegyeket kínáló légibusz ("fapados") társaságok jelenleg több mint öt százalékát adják a repülőtér utasforgalmának és részesedésük rohamos ütemben emelkedik? - tehat Becsben is jol megy. Ilyeneket gyujtok, ha vki tud segiteni, megkoszonom.