49
Melexik a winyom
  • Penya
    #1
    Van egy maxtor diamon max 9 vinyom. 7200es 80gb-s. Es ebben a melegben kb 55 fokos meg ugy is h le van szedve a gep oldala. Szerintetek ez arthat neki? plz help!
  • izb
    #2
    az még egész jo hömérséklet!
    Én valoszinü gyorsabban tönkremegyek!
  • fm
    #3
    nekem ugyanilyen (csak 40-es) winyóm van,és az enyém is k. meleg,sztem nem gáz..
  • Penya
    #4
    Van mellette egy 30-as quantum es az meg fele olyan meleg kb.
  • izb
    #5
    fele annyi pörgés,fele annyi tárolás!!
    Igy ha felszorzod ki is jön a höfok!
  • Penya
    #6
    de akkor egy 120-asnek vagy 160asnak izzani kell? :)))
  • izb
    #7
    ja szerintem azok is melegek lehetnek!
  • Penya
    #8
    Most raktam mind a ket oldalalra a egy procicoolerbol kipoeralt ventit. Igy mar baratsagosabb a homerseklete.
  • Borg
    #9
    Nekem a B4 80gigásom 35 és 42 fok között megy.
    Csináltam rá most a nagy melegekhez egy kisérleti hűtőbordát, ezzel 37 a max...
  • Penya
    #10
    Mivel mered a homersekletet, Abba van beepitett homero?
  • Pheel
    #11
    Nekem van egy Maxtor DiamondMax 120 GB 7200 RPM 2 MB. Alulról fújja egy kioperált tápventi. Azért az, mert kisebb a fordulatszáma és mégis sok levegőt szállít. A 40 GB 5400 RPM-es vinyóm melegebb, bár azon nincs is hűtés :)
  • dikki*yysw
    #12




  • Borg
    #13
    Minden modern winyóban van hőmérő, amit bármilyen SMART progival leolvashatsz.
  • chuck
    #14
    Monmdjatok jo smart progit, pls
    En activesmartot hasznalok, de sw,es nemsokara lejar. hosszabitasi lehetosegeket mar probaltam :).
    nalam 120-as maxtor 27 de tapveti fujja ra a levegot.
  • barret
    #15
    sg barracuda 60 gb 37 fokos.egy darab p2 processzor hűtő van alatta.persze nem a helyén van,hanem a gép alljában.vörösréz kengyelben,hűtőfelület gyanánt.nem melegszik...
  • barret
    #16
    én speedfant használom már régóta.
  • Laalee
    #17
    ha tul meleg a vinyo ugyis lekapcsol a vedo elektonika :D
  • chuck
    #18
    Letoltottem speedfant, de nem tud mit kezdeni a winyommal, nem latja. SG Barracuda 80-as, kt7 alaplapban latta a masik progi is, de abit nf7-s ben kurvara nem latja.
    Doksi szerint pedig supported
  • Pheel
    #19
    Csak úgy véletlenül nem egy HighPoint vezérlőre van dugva az a vinyó? :) Mert nálam pl ott van és nem is látszik.
  • chuck
    #20
    Normal ata csatira van dugva, ugy gondolom, bar a Highpoint vezerlo pontos fogalmat sajnos nem ismerem.
    Lennel szives tajekoztatni ?
  • Pheel
    #21
    Ha az alaplapod RAID-es, akkor mivel Abit-ról van szó, nagy az esélye, hogy egy HPT-3XX-es vezérlőchip végzi a két extra IDE csatorna kiszolgálását. A HPT chip-eket a HighPoint nevű cég gyártja, ahogy tudom. Na ha ezen van a vinyó, akkor nem működik a lekérdezés.
  • chuck
    #22
    Aham. Szoval ezen a lapon mar a silicon image sata vezerloje van, de a winyo egy normal ata csatira van dugva. LEhet nforce 2 chipset kavar be. Lenyeg, hogy semmilyen smart progi nem latja a winyomat abbol a harombol, amivel eddig probaltam :)).
    1. Activesmart
    2. Speedfan
    3. Cpucool
  • Pheel
    #23
    Jaaaa! NForce2 meg SATA :) Na akkor nem kell csodálkozni :) Valószínűleg még túl újak az ilyen lapok és nincs támogatva rendesen.
  • barret
    #24
    ez érdekes!abit nf-7 es alaplapom van,és 60 gb-os barracudám.tökéletesen méri a hőfokát!
  • chuck
    #25
    Jo neked :))
    Nalam meg a winyot sem ismeri fel.
  • B@ldrick
    #26
    Az se rossz. Én meg kettő smart-os DiamondMax Plus 9 80GB 7200rpm 2Mb (6Y080L0) látok a speedfan-nal, holott csak egy ilyen típusú van Abit KR7A HighPoint Raid-en, és mindegyikre ugyanazokat a dolgokat írja.

    Egyébként a hőfoka 46-50C semmi hűtés. Olyanokat produkál, hogy sokáig megy a gép majd újraindításkor nem tudok bootolni a másik 40GB-osról mert ezt Maxtor CALYPSO néven "ismeri" fel és nem Maxtor 6Y080LO-t ír. Ilyenkor várni kell gondolom míg kicsit hűl és utánna tudok bootolni. 6 hónapos kattog is bekapcskor, de ezen dolgait leszámítva még szuperál.
  • [HUN]PAStheLoD
    #27
    nekem is van egy kis bajom a melegedéssel de nem tudom hogy oldjam meg egyáltalán a monitoringot?
  • Borg
    #28
    Ime:
    http://cwx.frontember.hu

    Itt megtalálod a checkhddtemp-et.
    50kb-os és hót egyszerű, rákattintasz, és kiirja hány fokos a winyó.
  • CybearBoy
    #29
    Hm, nekem van egy vadi új 120 gigás WD, meg egy pá hónapos, 60-as Maxtor winyóm, de egyiket se látja... :(
  • Munch
    #30
    Nekem se müxik... 20 gigás WD. Süt rendesen.. :D
  • B@dsector
    #31
    Nekem a 120GB Seagate B-V 8MB cache 7200RPM egy
    Enermax mobilrackben ami elégé lehüti 45C mért.
  • [HUN]PAStheLoD
    #32
    aszondja nincs hárdwer ami nek a fokát megmondhassa :'(
  • Dodi
    #33
    Maxtor 40GB,7200,2MB: 44°C. szobahőm: 29°C.
  • chuck
    #34
    Rendszerben erdekes modon scsi winyonak latja, lehet ezert nem mukodik ?
    Szerintem valami bios beallitas lesz a hiba okozoja .
  • Borg
    #35
    Asszem ha egynél több hdd van akkor megkeveredik.
    Mondom, ez egyszerű mint a faék, de éppen ezért nagyon effektiv kis util:)
    Nekem csak egy 80as seagate van bent, annak rendesen kiirja a hőmérsékletét.
  • Laalee
    #36
    2 vinyo van bent azt irja hogy 1 darabot talalt aminek tudja a hofokat, szoval szerintem lekezelne tobbet is.
  • [HUN]PAStheLoD
    #37
    nekem van 1 8o as maxtor 5400 es meg egy 10 es quantum lct 10 es :))
  • Borg
    #38
    Akkor speedfan fel, ott válogathatsz.
  • zoli..
    #40
    Hát én is lemértem ezzel a programocskával:
    Maxtor 80gb 7200rpm: 27 C fok
  • Chief
    #41
    Hát persze! A winyó még hidegebb mint a külső hőmérséklet!