782
Avagy érdemes- e lecserélni a szemüveget
  • Braveheart
    #1
    Szerintetek mi a jobb: a kontaktlencse, vagy a szemüveg? Mi a kontaktlencse előnye/hátránya? Én most akarok venni, de nem tudom mennyibe kerül és hogy nem káros-e.
  • shaba23 #3
    Csak annyit a havi lencséről, hogy 3 évig volt éves lencsém, minden gond nélkül, de kb fél éve vettem hat hónapra való havi lencsét és állandóan begyullad a szemem!!!!!!!!!
    Én visszaállok a jól beváltra...
  • Braveheart
    #4
    és ez a havi lencse-dolog hogy megy? havonta kell újat venni vagy mi?
  • Cat #5
    ja
    elméletileg puhább, és ezért kevésbé irritálja a szemet
    de a nagyobb viztartalma miatt hamarabb is megy tönkre

    én is gondolkodom régóta lencsén, kéne nekem is, de halogatom mint állat

    a szemüveg előnye elméletben hogy szellőzik a szemed, nem fogja el az oxigén elől, de a mai puha lencsék már átengedik a levegőt -> hosszabb idő múlva szárad ki a szemed, és lesz piros

    ami engem vissztart a konktaktlencsétől, hogy iszonyatosan féltem a szemem, és nem birom hogy bárki belenyulkáljon, vagy folyamatosan ott legyen valami benne

    régi mondás hogy az ember csak akkor jön rá valaminek az értékére, ha már elvesziti -> mint én az éles látásnál
    mondjuk nekem csak -1es, ugyhogy nem zavaró a szemuveg nélküliség, de tudom hogy egy feliratos filmnél közelebb kell ülnöm a tévéhez
  • Crazyn
    #6
    Nekem már kb 2 éve van kontaklencsém. A szemem -6-os, -6.5-es. Én a Bausch & Lomb Softlens 66 -ot használom. Ennek 66%-a víz. Havi lencse. Ez annyit jelent, hogy vásárláskor megveszel egy fél éves adagot (6 pár lencse), és három hónaponként kell kontrollvizsgálatra járnod. Nekem ez a féléves adag kb 16000Ft-omba került az Ofotértnál.

    Én azért szeretem a lencsét, mert nem csúszik le a fejemről, és nem kell félóránként törölgetni, mint a szemüveget. Ha esetleg napközbe úgy érzed, hogy szárad a szemed, akkor meg vegyél szemcseppet (kontaklencséhez Tears Naturale II vagy Visine). Annyi hátránya van, hogy strandra és uszodába nem ajánlott menni ha bennt van, mert elég nagy a fertőzésveszély. Nekem pl már volt emiatt szaruháryagyulladásom. {ronda egy nyavaja, mert nem hordhatsz lencsét, amíg meg nem gyógyulsz, és a szemcseppnek, amivel kezelik, elég szar "mellékíze van (tudom, hogy szembe kell cseppenteni, de valahogy mégis érzem a számban azt a keserű szart)}
  • Crazyn
    #9
    Én nem takarítom a havilencsémet.
    Renu MultiPlus fehérjeoldós folyadékban tárolom, és nincs balya sem a lencsének, sem a szememnek.
  • node
    #10
    Hi!!!

    Jó ez a téma, én is megosztom a tapasztalataimat.

    Először én is paráztam mint álat, de sportoláshoz mindenképp kellett, úgyhogy CIBA vision féle lencsét vettem először, 1 havi kihordásút. Ez marhára jó volt, mert kicsi volt az átmérője, és nagyon rugalmas is volt (ha lehet ilyet mondani egy kontakt esetében, akkor masszívabb volt, mint a többi).

    Azután - mivel a változatosság gyönyörködtet - kipróbáltam a Bausch & lomb-ot, abból egy speckót, aqua színűt. Ez fél éves lencse volt. Hát ilyet ne vegyen senki...ha nem tökéletesen volt tiszta a lencse, akkor olyan volt, mintha drow elfek szúrkálták volna a szemgolyóimat, kegyetelenül gyorsan száradt ki, nagy volt a mérete, és nagyon vékony is volt, ami miatt, nagyon nehéz volt rárakni a szememre. Ugyanis mindig összegyűrődött. Amúgy a színes lencse nagyon durva, ha nem fekete/sötét barna a szemed színe alapból, ha lesz igazán magas víztartalmú színes lencse is, akkor tuti olyat fogok venni, mert nagyon csajozós!!! :)))

    Tehát ezzel a színes izével nem voltam igazán megelégedve. Azonban nem gondoltam, hogy a Bausch & Lomb lencséivel lehetnek a problémák, ezért vettem egy szimpla egy havi cseréjű lencseadagot (ez úgy hangzik, mintha valami főzelék lenne, hehe) de sajna ez sem az igazi, ez is nagyon könnyen gyűrődik berakáskor, és gyorabban is szárad ki. Ez nálam azért gond, mert sportolás közben nem nagyon tudok csepegtetni.

    Amúgy a fehárjeoldást igénylő lencsékhez már van olyan folyadék, ami tartalmazza a fehérje oldót is, tehát nem kell semmi extraműveletet elvégezni, csak a sima lemosás/tárolást.

    Amúgy én már erősen gondolkozom a lézeres műtéten, csak nagyon félek, hogy én leszek a statisztikai 1 ezrelék, akinél nem sikerül majd a műtét, és megvakul...höhö, legalább megspórolom majd a tisztítófolyadék árát!!

    Ennyit tudtam hozzászólni így első nekifutásra.

    Amúgy Kolbinak igaza van, drága mulatság a kontakt, meg tényleg kicsit macerás is.
  • Cat #11
    mütét nekem eszembe sem jutott
    rövidlátásnál tul erősek a szemizmok, ezért tulságosan domboru a szemlencse
    ahogy öregszel, ezek megereszkednek, gyengülnek, ezért lesz mindenki távolláto ahogy öregszik
    nézzétek meg a szüleiteket, valószinuleg mind jó messze tartja az ujságot :)

    szoval ha most elmész mütétre, és pöpecül beállítják a szemed, akkor 40 éves korodik nem kell szemüveg, de utána romlik, és ugyanott vagy

    engem az a tudat éltet hogy végig javulni fog :D
  • shaba23 #12
    a remény hal meg utoljára...
  • Braveheart
    #13
    na akkor milyet érdems venni? puhát-havi-vagy éves lencsét? tisztítószer melyiknek kell?
  • Factor_007
    #14
    én ha választhatnék szemüveg és lencse között, akkor valszeg szemüveget választanék. Igaz az árakkal nem vagyok tisztában. Mert ha jo keretet választasz akkor még jol is áll. Meg aztán én sem szivesen nyulkálnék a szemembe naponta. + még vmi komolyságot is tükröz. Igaz hogy szemüveggel eggyütt nem lehet napszemüveget hordani, tudom vannak olyan szemüvegek amik napfényre besötétednek de az mégsem ugyanaz. ÁÁÁhhhhhh fenebe egyik sem jo! Nem kell elrontani a szemedet és kész meg van oldava
    De ha mégis választani kell akkor szemüveg.
  • Braveheart
    #15
    nos nekem szemüvegem van és nem nagyon tetszik, nem tudok napszemüveget hordani, elég topán néz is ki meg ugyanúgy tisztítani kell mint a lencsét...
  • Ramza
    #17
    Írok én is.
    Nagyon régen, 92-ben kezdtem el hordani kontaktlencsét, kezdetben évi kihordású Ciba Vision-t. Később egyetemista lettem és soha semmire nem volt pénzem. Tisztító folyadékra a legkevésbé. Elkezdtem spórolni azon, hogy csak két-háromnaponta tisztítottam meg. Néha ha be voltam baszva bent is hagytam a lencsét. Ez a néha gyakori volt :)
    2000-ben, amikor mentem a szokásos éves vizsgálatra, jelezte az optikusom, hogy záróra van, a szemem teljesen kikészült, nem hajlandó nekem újabb lencsét adni. Mondta, hogy jobb lesz így nekem. Mivel -5-el nehéz 20 centinél messzebb látni, elkezdtem szemüveget hordani.
    Két évvel később gondoltam, hogy megpróbálkozom újra, hátha jobb lett a szemem. Új optikussal. Elmondtam az előzményeket, az mondta, hogy nagyon gáz a szemem továbbra is, de ha mindenképpen szeretnék lencsét, akkor ad. Megegyeztünk mi is a már említett Softlens 66-ban. Kérte, hogy próbáljam minél kevesebbet hordani. Ne napi 12 órát, ne heti hét napot, hanem kevesebbet.
    Most heti négy napot hordom a lencsét, a többiben szemüvegezek. Mind a kettőnek megvannak az előnyei és a hátrányai.

    Aki most tervezi a vásárlást néhány jó tanács:
    - az Ofotérteket én is ajánlom, rendkívül kultúráltan viselkednek, mindenhol külön szemész (ez nem alapkövetelmény ám, van, ahol "csak" optikus foglalkozik a vásárlókkal), tűrhető árak.
    - az előre tervezés felesleges, az orvos úgyis ajánl majd néhány fajtát, elmondja, hogy melyiket javasolja, elég lesz majd ott dönteni, előtte maximum elképzelés szintjén gondolkozzatok rajta (milyen gyakran, milyen hosszan akarjátok használni)
    - soha (SOHA!) ne spóroljon senki, aki lencsét vesz. Se a tisztítófolyadékon, se a tisztítás gyakoriságán. Annyit nem ér az ember szeme! Mindig ápoljátok szakszerűen a lencséket!

    Röviden ennyi, ha van bármi kérdés szívesen válaszolok.
  • RelakS
    #18
    Engem meg lehet, hogy átbasztak. Fényre sötétedő lencse, szikrázó napsütésben a lencse gyakorlatilag nem sötétedik el fele annyira sem, mint a napszemüvegelőtétem. Bementem vízsönixpressz-be, és ott mutattak egy tojásfehérje színű üveget, amit ha beraktak uv alá, valami hihetetlenül sötétbarna lett.
    Mindenesetre ha van lé, meg hely két szemcsónak, akkor egy tiszta, meg egy barna üvegű, és meg van oldva a napszemüveg. Igaz, a nyolcvanas évek divatjában lesz, meg nem polaroid, de napszemüveg.
  • Braveheart
    #19
    csak 3 hónapra? nem egy hónapra van egy lencse? 3 havonta nem fogok 15 ezret kidobni csak a lencsékre.
  • Ramza
    #20
    Szerintem ugyanolyan "rossz" a két szeme, és ezért az egy szemre való adagot (6 hónap) két szembe téve jön ki a három hónap :)

    Vagy nincs igazam. Amúgy 15-ért szvsz nem nagyon fogsz kapni hat havi adagot, az 18-24 közt szokott lenni.
  • KeKKSZike
    #21
    Én egy éve hordok kontakt lencsét, olyan diákosat! Én nekem nagyon bevállt a kontaktlencse! :)
  • Petyus_
    #22
    Nekem is ugyanilyen lencsém van kb. 7 éve és semmi gondom nem volt vele, sőt, annyira megszoktam hogy eszembe se jut, hogy van.. tanuláshoz, gépezéshez se használok szemüveget.

    Ha először vesztek az a lényeg, hogy ne csüggedjetek, először nagyon szar lesz berakni/kivenni, de kb. egy hét és megszokod. Onnantól max egy perc a művelet.

    Ami probléma van vele, hogy nagyon ritkán elcsúszik a szemedben, vagy valami, illetve porra meg ilyesmire vigyázni kell. Meg van akinek kiszárad kicsit a szeme ha sokáig van benne a lencse, de akkor belecsöpögtetsz egy kis műkönnyet, és annyi. Egyéb hátránya nem hiszem, hogy lenne.

    Ja, szemüveghez képest sokkal jobb, hogy ugye hordhatsz kúlos napszemüveget :), nincs az arcodon szemüveg (bár a legtöbb embernek lehet találni olyan szemüveget, ami nagyon jól áll), de ami szerintem a legfontosabb, mivel kontaktlencséből kisebb dioptria kell, az is jobb, meg ugye szemüvegben igen korlátozott a periférikus látásod, lencsével viszont nem.
  • Petyus_
    #23
    Ja igen azt elfeljtettem, lencsével strandra/uszodába menni az felejtős!
  • Petyus_
    #24
    LOL régen nekem is volt nagyonkék meg nagyonzöld lencsém tényleg jó poén. :)
  • Petyus_
    #25
    Hmm egy szemüveg tisztogatása meg az, hogy a fejeden van az szerintem sokkal nagyobb nyűg, mint az a napi két perc amit a lencsével töltesz..

    Mondok egy példát: a fogmosás az egy hosszú, bonyolult, fárasztó tevékenység a lencsézéshez képest. :)
  • Petyus_
    #26
    Ja adnak egy havi próbát, neked csak a folyadékot kell megvenni hozzá (4ezer forint körül). Egy hónap alatt érezni fogod, hogy jó-e vagy sem. Érdemes kipróbálni, vesztenivalód nincs.
  • Lacc
    #27
    Nekem úgy 2 éve volt kemény lencsém, de az nagyon suxx volt, nem bírt a szemem egyszerűen, és hagytam a fenébe az egészet. Aztán úgy 1 éve újra megpróbálkoztam lágy lencsével, na azzal már nem volt semmi gond, igaz kicsit többet kell macerálni a tisztogatásával, de megéri, mert az ember egyáltalán nem érzi, hogy van valami a szemében.

    De mostanában elkezdtem gondolkodni a lézeres szemműtéten is. Tud valaki erről valamit? -2 és -2.5-ös a szemem szóval annyira nem nagy dolog szvsz, bár ez nem tudom mennyit számít egy ilyen műtétnél. Szóval tud erről mondani itt valaki bővebbet?
  • Braveheart
    #28
    most is lencséd van?
  • Braveheart
    #29
    ezt hogy érted?
  • Lacc
    #31
    Ja most is az van.
  • Ramza
    #32
    Hány éves vagy? 25 éves kor előtt ne nagyon gondolkozz szemműtéten!
  • RelakS
    #34
    ha éppen allergiás idődet éled, akkor kerülni kell a kontaktlencsét?
  • Ramza
    #35
    Ha éppen gombák vannak a pöcsödön, akkor azért óvszerrel élvezetes a kefélés?
  • Csaba
    #36
    Neked lehet, de nem biztos, hogy a partnerednek is... Úgyhogy inkább gondolkodj, mielőtt hagynád a pöcsödet elrohadni, és mosakodj minden áldott nap.:-)))
  • RelakSfromhome
    #37
    De állatok vagytok :DDDDD

    [és közben próbál halkjabban röhögni, de kevés sikerrel]
  • shaba23 #38
    Nem metszenek le belőle, csak bemetszést csinálnak, de ettől függetlenül ez a szüléses dolog igaz.
    Meg aztán szarni is csak óvatosan...semmi erőlködés...:)
  • Ramza
    #39
    Pedig teljesen komolyan írtam a választ :)
    Tehát: lehet hordani, de számíts arra, hogy néha nagyon kényelmetlen lesz. Nagyon!
  • RelakS
    #40
    Mostanában a szemem önmagában is NAGYON kényelmetlen :(
  • Ramza
    #41
    Olyanhor lazíts, Rileksz ;)
  • RelakS
    #42
    Jaja, egy kis colinmekré olyankor jót tesz
  • Crazyn
    #43
    Na emberek. Ma kiderült, hogy kötőhártyagyulladásom van, és ezért tíz napig nem hordhatok kontaklencsét, és napi 5x cseppenteni kell a szemembe egy bizonyos Tobrex nevű szemcseppből (300Ft). A francba is, most nem fogom tudni kipuskázni a szerdai vizsgát. :(
  • Z
    #44
    Mé nem? Titkosügynök kontaktlencséd van? Kivetíti, vagy mi? Szemüveg nincs? Ja, az más...

    Kurva jó ez a topic! Szarrá röhögtem magam.

    Amúgy a szaráskor az erőlködés, és egyébként (tehát a mindennapokban) pedig a sósav sem tesz jó a szemednek...
  • Crazyn
    #45
    Van szemüveg, csak a lencsét jobban szeretem. A szemüveget napközben állandóan meg kell takarítani, meg le is csúszik.
  • fotel
    #46
    Én voltam a Margitszigeten lézerműtét előtti vizsgálaton, mert 2 csini hostess csajszi adott kupont hogy mindez ingyen lesz:)

    Vizsgálatra érdemes elmenni, szemnyomásmérés, szemultrahang ilyesmi jóságok, és a néninek szép nagy cicije volt, ahhoz nem kellett szemüveg.

    Aztán megkérdezte miért is vagyok itt meg az egyik szemem -0.5 másik -0.75. Megnézik teljesen korrektül mi van meg mi lesz. Mondták meg ne műttessem.

    Egyébként van sok féle eljárás, lasik , excimer meg ilyesmik, keress rá neten.

    Ha -6,, - körüli a szemed akkor érdemes, egyébként lencse. Úgyis romlana tovább utána is, szal kell vagy 5 év amikor már be van állva.

    Nekem javul. -1.5 ről kezdte. se szemüveg, se lencse.