19
  • czihaki
    #19
    Ha el tudnák érni a fénysebességet, akkor le tudnának menni egészen a MAG-ig A MAG körül csak egy széles, kb 2000-2500 km üres- Tér van ami sötét, de nem forró és nincs gravitáció de IDŐ se,-- A MAG viszont veszélyes mert a fala plazmaszerű, megnyílni képes, érzékelő. Vagy is az odáig lejutó járművet vagy visszavágná az izzó láva örvényekbe, vagy megnyílna a fal és bevonzaná a MAG-ba, vagy egyszerűen eltaszítaná magától oldal irányba.-mint ahogy a geo-fizikusok által lesugárzottakat is igy tereli el.
  • Epikurosz
    #18
    Hülyeség.
    A CT és a PET során sem fúrják ki az emberek fejét, mégis belelátnak.
    Valami hasonlkó kell ide is, pld. neutrínó ágyú.
  • drfaust
    #17
    Szerintem fel kéne robbantani a földet, és egy műholdról színképelemzéssel meg lehetne állapítani milyen öszetevökböl áll! Aztán jöhet a nap is vagy a galaxis!
  • rolika
    #11
    melyik ország vállalná, hogy egy repedést robbantsanak a felszínén? atombombával? és hogy a túróba vinnének oda _egyszerre_ 100000 tonna olvadt vasat?
  • Poki
    #8
    De lehet marhaságot írtam ezzel a kohóval mivel az atomrobbantáskor akkora hő keletkezik ami szétolvasztja a vasat a picsába. Hacsak el nem párologtatja :) Javítsatok ki ha tévedek, de nukleáris robbantáskor több millió Cfok a hőmérséklet? Mert akkor mégicsak marad a kohós dolog, de akkor ki a picsa megy oda rés közelébe sugárzódni egy kicsit. Vagy építenek egy óriás robotot aki tökönpaszúlyon átviszi az olvadt 100000 tonna nyersvasat??? De az kurva sok ám!!!
    Ez lehetetlen.
  • Poki
    #7
    Gondolom azért mert a vulkánban az áramlások a Föld külső rétegei felé haladnak. A szonda meg befelé akar menni.
    Ezt a 100000 tonna forró vasat nem igazán értem. Mekkora kohó kell annak amiből ennyit ki lehet csapolni? Meg azt 1539 C-on tartani nem semmi dolog lehet míg kiszállítják, hacsak nem építenek neki indukciós kemencét. csak mikor ezzel megvannak akkor az egészet felrobbantják atommal? Mivel gondolom átköltöztetni elég nehéz (ha a helyszínen olvasztják), habár nem lehetetlen. Arra meg mi a biztosíték, hogy nem áll meg xx km után az egész haladás lefelé mert megdermedt a vas?

    Én ezt elképzelhetetlennek tartom, igaz nem vagyok geológus és nem is értek hozza.
  • Csudri #3
    "A nem rég bemutatott hollywoodi filmben a Föld középpontját derítik fel egy repedést robbantva a felszínbe, majd olvadt vas tonnáit zúdítva a behatoló szonda elé, így biztosítva az utat a magba." Emlékeim szerint az ég világon semmit nem öntöttek a "hajó" elé! Legalább olyan írná a cikket, aki tudja, hogy miről beszél!
  • gz8
    #2
    Erről már Verne is írt jó 130 évvel ezelőtt.

    Azóta sem ágyúlövedékkel mennek a Holdra, meg a Föld gyomrába sem sikerült eljutni... Az a pár km még távolról sem a 6370 :-\
  • gz8
    #1
    Hááááááááááát, nem is tudom. Ez azért kissé nehezebben kivitelezhető ötlet, mint mondjuk egy léghajó megépítése...