29454







N
AZ ÉRETTSÉGI TÉTELEKET NE ITT KERESD, MERT ITT NINCSENEK.

NEM IS VOLTAK, NEM IS LESZNEK.

N


  • gtom
    #1
    Mik lehetnek az írásbeli irodalom tételek?
  • Madmaxx
    #2
    1. Sade Márki élete és munkássága
    2. A szex mint motivum a Nyugatosok költészetében
    3. + valami
  • Csacsi
    #3
    A 25 közül bármelyik lehet. Szóval tanuld meg az összeset, vagy írj puskát, vagy reménykedj, hogy össze tudsz hozni egy kettest. :)))
  • Punker
    #4
    Tudd meg mi volt tavaly az valószínűleg nem lesz.
  • PResident Evil
    #6
    matek 160 tétel powa
  • JHetfield
    #7
    az elso az lol:)
  • JHetfield
    #8
    viszont 3 valasztasi lehetoseg van:)
  • Carlos
    #9
    Nemtökmindegy?
    A verselemzés amúgyis tök kamu. Én nem is készültem egy percet se, mert úgy voltam vele, hogy majd belemagyarázok jól a versbe mindent. Még meg is dícsértek a verselemzésért!!!
    Szóval, No Para!
  • mikike
    #10
    felkészítő CD-ket nem tud valaki warezba?
    biológia, fizika, angol... stb a PostaClikPakk füzetekbe amilyenek vannak
  • Gery1980
    #11
    A megyar érettségitől ne parázzon senki, sőt úgy az egésztől nem kell félni!
    Én sem hittem el, mikor ezt mondogatták nekem anno. de aztán visszatekintve már igazat adok nekik.
    Legyen bennetek egy egészséges vizsgadrukk, de azért nem kell anyonidegeskedni a dolgot!
    MAgyar pedig tényleg kamu, főleg a korok jellemzőit nézzétek át, és tudjátok azokban elhelyezni a különböző írókat, költőket!
    Úgysem az életrajzi adatokra kiváncsiak, viszont az adott korra jellemző stílus meghatározta az egész munkásságát az egyénnek, és ezen a vonalon elindulva egész tisztességes kis esszéket lehet kikanyarítani!
    Persze azért nem árt, ha van tárgyi tudásod is!

    És sok szerencsét mindenkinek a hétfőhöz!
  • Gery1980
    #12
    megyer=magyar....És még én papolok:DDD
  • Carlos
    #13
    megyar=magyar ? :)
    Soks sikert minden versenyzőnek!!!!!
    És tessék ma bulizni/csajozni/inni és nem a könyveket bújni!!!
    Azért ne legyetek nagyon részegek hétfőre!!!
    Sok sikert!!!
  • Stann
    #14
    Én a verselemzésre megyek, mivel a prózához olvasni is kellene, a korösszehasonlításhoz meg tudni is kéne valamit. De mit csináljak/irjak akkor, ha olyan költőt adnak, amit nem néztem át? Hogyan improvizáljak valamit, ha fogalmam sincs sem a versről, sem a szerzőjéről?
    Ha nem is az 5-ösre megyek, de azért átkerüljek a túlsó partara...
  • Dzsini
    #15
    szöveggyűjteményt lehet használni, a verset elolvasod... dátum van a végén, az évszámból meg valamit már ki lehet találni csomó mindent.. meg megnézed az adott költő még 1-2 versét, összeveted azokkal... kreatívan :) rizsázni kell 3-4-5 oldalt :)
  • \'Coldfire\'
    #16
    nem kell a para sracok nem olyan nagy gaz az az erettsegi. magyarhoz meg lenne egy tippem: illyes:)
    matek meg konnyu lesz sztem legalannis az utobbi evek tapasztalata alapjan mindenkeppen
    hat ennyi, sok szerencset minden iden erettsegizonek:)

    ja es meg annyit, hogy kozepiskolaban a tanarok erdeke hogy ne bukjon meg senki az erettsegin es ez annak idejen nalunk is igy volt, tehat ott segitettek ahol csak tudtak
  • Dante
    #18
    én is csak a korszakokat nézem most át, meg a költőket (magyarokat), hogy milyen műfajban verseltek stb...
    Tudatosan a verselemzésre megyek rá én is ;)
  • gtom
    #19
    Én Adyrea tippelek vagy Berzsenyire. Azok már jó régen voltak.
  • Dante
    #20
    mostmár mindjárt kiderül:)a telefonomba elmentettem 5 darab 1000 karakteres MMS-t, teleírva minden jóval, puskázás rulez:)
  • Dante
    #21
    Ady-t meg berzsenyit én is hallottam már sok helyről, majd meglátjuk
  • Stann
    #22
    No, akkor sok szerencsét mindenkinek, és persze magamnak is, és Jóéjszakát!
  • Dzsini
    #23
    hajrá nektek! úgyis valami jót kaptok :)
  • Lteebee
    #24
    Mióta 2ágú vagyok nem volt még ilyen könnyű 3 témakör.
  • schoma
    #26
    1., Új érzésvilág és kifejezésmód Ady Endre költészetében
    2., Vörösmarty Mihály Gondolatok a könyvtárban című versének elemző értelmezése
    3., A novella műfaji jellemzőinek bemutatása egy szabadon választott magyar mű elemzése alapján
  • batman
    #29
    Anno mikor én érettségiztem (5 éve) akkor az írásbeli részével nem volt gond. A szóbelin paráztam mint a szar, de mivel tudtam a tételeket nagyon nem tapasztaltam a segítséget, vagy annak hiányát. Bár azért látszott a tanárokon, hogy legalább annyira fosnak, hogy tudjam a dolgokat :) Sok sikert mindenkinek a továbbiakra is!
  • GregSB
    #30
    Kinek hogy sikerült? Én a Vörösmarty verset elemeztem, arról rengeteget lehetett írni.

    Remélem a matek is hasonlóan könnyű lesz, mert abból nem vagyok valami nagy ész :/
  • Stann
    #31

    Áááá, ez szívás volt!

  • Stann
    #32
    Én is Vörösmartyt írtam! Végülis annyira tényleg nem volt gááz, de azért 1.re meglepődtem, mivel annyira nem volt esélyes. A novella is könnyű lett volna, ha olvastam volna. :(
  • Mike
    #33
    jaja

    rendesen felfújják a középsulikban az érettségit
    főleg nmostanában, amikor már kisérettségi meg mit tudom én mi minden marhaság van

    szvsz nem egy etvasz
  • Mike
    #34
    hajdan én is Vörösmartyról irtam, akkor az volt az első. eh jó régen volt...
  • Dante
    #35
    semmi gáz nem volt, Vörös matyiról nyomtam hat oldan rizsát:)
    (mekkora para volt, mikor a tételek előtt még rizsáztak, reklámot nyomtak stb -> pulzus 2000-en:)

    a matektól nagyon parázok viszont, a 160-ból egy tételt sem tudok:(
  • Hype
    #36
    A magyar tényleg könnyűnek tünik, tavaly elég gané volt Jókai most meg arról írtál amiről akartál.
    A matektól meg nehogy parázzatok nár nevetségesen könnyű! Tavaly már 20%-tól kettes volt, szal egy négyes kötelező legalább!
  • GregSB
    #38
    18 ponttól kettes.

    Ha a két leg1xűbb feladatot megcsinálod hibátlanul, full extrásan az 16 pont :D

    Dante ha ez megvigasztal én se tudom a tételeket :) Az utóbbi 10 év érettségi tételsorait mind megoldottuk, a 8 pontos feladatok mindig mentek, szóval 16 pont már megvan(kop kop). A maradék kettőt meg összeszedem valahogy :P
  • Hype
    #40
    Hajrá fiúk!!!
  • [HUN]PAStheLoD
    #41
    hány pont a max ??
  • KeKKSZike
    #43
    Hát én egyet se tudtam volna megcsinálni! :) Aki jó matekból, annak könnyűű! ;)
  • GregSB
    #44
    Hát ez a feladatsor baromi egyszerű volt! Az is lehet 4es lesz :D(kopkop)

    A legtöbb pontot érő feladatot(a csonkakúpba írt gömbös) rohadt sokan nem tudták megcsinálni, pedig egyszerűen meg lehetett csinálni: fel kellett ismerni a hasonló háromszögeket.

    Mindenki ott fogta a fejét amikor Lmagyaráztam nekik. Ja, és én 2es matekos vagyok :D
  • GregSB
    #45
    Ehh, szóismétlés száksz :D
  • KeKKSZike
    #46
    örülj, hogy Neked jó lett! ;)
  • magus
    #47
    en pl minden evben vizsgazom mert egy buzgomocsing suliba jarok
  • Stann
    #48
    Huh, a matek most tényleg könnyű volt, szinte röhejes, 1óra alatt simán megvoltunk. De persze ez csak az én véleményem, én az irodalomtól féltem.