65
Tanácsok azoknak akik újra szeretnék kezdeni az életüket
  • Tikal #1
    lol, micsoda? #1
  • mikike
    #2
    vagyis nekem

    Azon gondolkodom inkább lennék orvos.
    Mit kell ahhoz tenni?
  • mikike
    #3
    Dr. mikike
    királyul hangzana

    De gondolom orvosokat nem képeznek levelezőn
    Vagyis mit kell tennem?
  • Tikal #4
    felvételizz egy egyetemre, gondolom orvosira
  • hali
    #5
    mer akarsz valaki lenni?
    maradj senki! :DDDD
  • fluga
    #6
    bazz nem vagy piti bukó!
    én beszívott akarok lenni! ugye tikal?:)))
  • Tikal #7
    megalol
  • Tikal #8
    én meg rastafari jamaicán aki egész nap szííí csak szííí és csak szíííív
  • mikike
    #9
    azt már unom
  • mikike
    #10
    gondolod sikerül?
  • Tikal #11
    nem tudom menniyre vagy értelmes ember, de lehet, egyébként sem kell orvosnak menni, van még sok más is.... szerintem szivjál el egy cigit és gondolkozz el valojában mit is kéne tennem :)))
  • mikike
    #12
    azt még nem tudom mi akarok lenni, de az orvosság olyan izgalmasnak tűnik

    sejteket bizgerálni, baktériumokat lesni, nőgyógyászként tenni-venni

    30 évesek sokan vannak az orvosi egyetemeken?
  • Tikal #13
    majd mikor fel kell vágni egy testet szikével, akkor mér nem lesz olyan izgi :)
  • Buddy
    #14
    en meg zongorazni akarnek tudni
  • Dzsini
    #15
    meg amikor egy vizsgára megtanulod az összes ideg és izom és minden nevét amit csak a könyöködben és kezedben találsz... (5-600 oldal tömény latin)... finom dolog az orvosság, de kemény elhivatottságtudat kell hozzá mire az 5-6 évet végigjárod.
  • macilaci123
    #16
    Ha rövid ideig akarsz valaki lenni fogj egy kést és a 8. kerületben végezz gyomlálást. Garantáltan valaki leszel! Ha hosszabb ideig, nem marad más mint Lenin mondása: tanulni, tanulni, tanulni.
  • dikki*yysw
    #18
    Az orvosi a legnehezebb az összes közül szerintem. Én tuti nem végezném el. Utána jönnek fogorvosok, mérnöki cumók, aztán a többi.
    Szal szerintem legyél inkább: menedzser! Jól hangzik, jól keres, minden kiru, dolgozni meg.. hát, biztos van olyan menedzser akinek kell.
  • dikki*yysw
    #19
    Ő már most is az, szal ez nem szempont :DD
  • Galy
    #21
    bölcs...
  • Buddy
    #22
    a menedzser semmihez sem ert, csak ellopja mas penzet, es nem allit elo semmit
  • Cat #23
    agymosottak vagytok ;>
  • A nick nevem
    #24
    Akkor leszel "valaki", ha azt csinálod, amit szeretsz, és magasról lesz.rod, hogy más kikre néz fel. Egy vécépucoló is lehet több, mint egy jogász, orvos, menedzser... Persze emberileg.
  • mikike
    #25
    kicsit aggaszt, hogy 1 350 000 Ft a tandíj egy fél évre

    lehet mégsem leszek dr. miki
  • Hunnenkoenig
    #26
    Figyi, ahhoz, hogy valaki legyel, nem kell elmenni az egyetemre. Ket lehetöseged van:

    1. Keresel egy dolgot, ami igazan erdekel. Mondjuk regeszet. Minden idöded es penzedet beleölöd autodidakta tanulasba es kutatasba es ha talalsz valamit, mint mondjuk az a svajci faszi megtalalta Trojat, akkor maris vagy valaki.

    2. Ugy csinalsz mindha lennel valaki es azt a környezeteddel is elhiteted. Van erröl egy könyv is, csak nemtom a cimet es, hogy Mo.-n megjelent-e, de itt egy pelda:

    Keresel egy menö helyet a varosban. Mondjuk egy ettermet es elkezdesz oda sürün jarni. Persze a helynek es a helyzetednek (marmint az elerendö helyzetednek) megfelelöen öltözve. Hatalmas borravalokat adsz es minden pincert a neven szolitasz. Egy idö utan elkezdenek megismerni es kedvelni, mert ugye te mindig olyan jopofa vagy es persze tele vagy level. Kb egy honap utan megkered egy haverodat, hogy hivjon fel az etteremben es kerjen a telefonhoz, mint Dr. Kovacs Jenö urat (nev tetszes szerint valtoztathato az igazira valamint a cim is a kivanatosra). Ekkor mar vagy ismerik a nevedet a pincerek (fontos, hogy csak kovacs urkent ismerjenek) vagy körbekiabalnak, hogy "Dr. Kovacs Jenö ur!". Na erre te jelentkezel es beszelgetsz a haveroddal öt percet valami szörnyen fontos dologrol felhangosan.

    Ezutan teged mindenki Dr. Kovacs Jenönek fog ismerni ebben az etteremben.

    Ilyen es ehhez hasonlo akciokkal elerheted, hogy valaki legyel.

    Ha esetleg olyan dolgot valasztasz, amit az elsö ponttal is tudsz kombinalni, akkor nyerö vagy!
    Meg esetleg olyan körökbe is bekerülsz, ahol tenyleg tudod hasznositani es penzt csinalni a hobbydbol.
  • Dzsini
    #27
    és az, hogy ismernek, és doktornak szólítanak az valaki-állapot?
    hááááát...
  • [HUN]PAStheLoD
    #28
    ez nem rossz teória, de engem nem érdekel hogy egy pincért mit gondol rólam!
  • magus
    #29
    hol találta meg Tróját?
  • zakika
    #30
    irj egy konyvet, add ki es ha jo volt akkor megismernek...

    masik dolog, hogy eleg keso 30 evesen gondolkozni, hogy jo volna orvosnak menni...
    nekem mar nincs kedvem nagyon tanulni teljesen uj dolgokat - inkabb mar csak a meglevoket fejlesztem
  • mikike
    #32
    de engem érdekelt volna valamennyire az orvosság, meg szerintem talán ez az egyetlen foglalkozás ami ér is valamit

    de azért ez az 1mFt-os tandíj, annyit nem,
    még ha azt gondolom is, hogy a legjobb befektetése az embernek: saját maga
  • Davidus
    #33
    Erősen gondoltam 1millió Eurora de nem jelent meg az asztalomon. Ezért most be foglak perelni!
  • [HUN]PAStheLoD
    #34
    tudod ott a törököknél amiről kiderült hogy kamu !!
  • macilaci123
    #35
    már most is valaki vagy. csak jelentéktelen
  • K.András
    #36
    geci,eldobom az agyamat :DDD
    ekkora topikot gyerekek,hogy a picsba nem vettem észre pedig nem mai "gyerek"...
  • Dynamic
    #37
    Adtad volna legalább azt a címet, hogy Hogyan legyünk orvosok, de ennek így elég "nyíltan felvállalom, hogy lúzer vagyok" fílingje van:DD
    Mellesleg csak annak reményében orvosnak lenni, hogy jól hangzó neved legyen és elismerjenek, elég buta és szvsz felelőtlen dolog.Csinálj olyan dolgot amit igazán szeretsz és próbáld meg azt tökélyre fejleszteni, vagy ne adj isten pl. azon a területen saját céget alapítani.
  • Sir Quno Jedi
    #38
    Nem tudom, én csak úgy vagyok valaki, nade hogy hogyan legyünk azok, azt nem tudom ! :DDD
  • Breki33
    #39
    legyünk jó táncosok P

  • Tuvok #40
    Sztem úgy, hogy a szüleid adtak neked egy nevet.
  • Sir Quno Jedi
    #41
    Sorozatszámra gondolsz ?!!
  • Tuvok #42
    Igenigen, szal hogy bekerültél a leltárba.
  • Sir Quno Jedi
    #43
    Jaaa, az a leltári szám, az más !