41
  • Inquisitor
    #1
    "Tony Blair klónja (balra) is köszöntötte a tudósokat az eseményen." :)
    Szép Új Világ? :-/
  • Cat #2
    rengeteg pénz van a dologban, a következő miatt:

    te fizetnél azért, hogy a gyereked ne lehessen xlábu, szivbillentyuproblémás, törpe, dawn kóros stb.? egyértelmű, hogy te is rászánnál igen nagy összegeket arra, hogy ne szenvedjen az örökletes betegségektől, mert ki az a hülye, aki a saját gyerekéért nem tenne meg mindent?

    és ha azt biztosítani, hogy nem lesz rövidlátó, vagy rút mint egy boszorkány neked csupán néhány százezer forintodba kerül, de a gyereked utána nem hal meg 70 évesen, hanem SIKERES lesz, és te egy BÜSZKE apa lehetsz, aki megtett mindent érte, akkor ezzel mi a baj?

    tudom, tudom, a gond ott van, amikor az amcsi genetikailag felturbozott katonák napokig rohannak olimpiai sprintersebbeséggel a sivatagban, infralátásuk van, közben cipelnek a felturbozott izmaikkal 50 kilot... na igen, de ez is olyan mint a dinamit, mindent lehet jóra és rosszra is használni
  • Shadow_THH
    #4
    3 klón 3 szoba 4 kerék :)
  • Lacc
    #5
    A homály eloszlatása végett it elsősorban a genetikai módosításokról van szó, nem pedig az ember klónozásáról...
  • Cat #9
    most ne siránkozzatok, és ne azt mondjátok hogy ez meg ez mért nem lenne jó, hanem MAGATOKBOL induljatok ki, hogy ti megtennétek e mindent a gyereketekért, FIZETNÉTEK E (ezáltal persze támogatva az egész genetikai ipart)vagy nem.
  • Cat #10
    illetve, ha már tovább akarunk menni, te mint egy cég munkaadója, válogathatsz az emberek közül akiket felvehetsz
    melyiket fogod felvenni, a nagyon ritkán megbetegedő (egészséges), terhelhető, okos munkatársat, vagy pedig mást?
    aki nemet mondana, nézze meg hogy a cigányok, vagy a szülés előtt vagy után lévő nők (gyerekek betegsége miatt nagyon sokat kell otthon maradniuk) foglalkoztatottsága milyen

    ilyen az élet, nem sirni, hanem megoldani kell a problémákat
  • Gabest
    #19
    Nem lehet mindenkinek 130-as IQ-ja, 100 az átlag.

    De a témánál maradva, a genetikailag módosított gyerkócökből egy generáció is elég, utána már örökítik tovább magukat. Időnként szükség lehet kisebb korrigálásokra, de nem lesz ebből a részéből túl nagy ipar szerintem.
  • AKing
    #23
    Szerinted egy teljesen homogen tarsadalmat nem konnyebb manipulalni, mint egy olyat, amiben mindenki mas?
  • Inquisitor
    #26
    De addig is a feljavjtott génekkel rendelkezőek kerülnek létszámfölénybe, akkor érdekes lehet egy új és ismeretlen vírus vagy fertőző betegség esetén miként érvényesülnének a dolgok. Lehet, hogy pont a "silányak" közül élné túl több ember. A múltkor valaki erről beszélt, hogy ez az ember X allergia génjét hordozza ami rossz, de így védve van az Y betegségtől. Ha minden hibás gént kijavítanak, akkor eltünhetnek értékes génkészletek is.
  • Poki
    #27
    Szerintem szükséges és egyben elkerülhetetlen az, hogy az Mber ne csak tudatilag (agyilag) fejlődjön, hanem testileg is, és remélem ezzel a génmanipulációval ki lehet szűrni azokat a dolgokat amik már évszázadok óta gondokat jelentenek. Persze ez mind csak ideológia és nem valószínű hogy létre is jön. De egyszer valószínű, hogy ki fog emelkedni/alakulni egy olyan Mberfaj/társadalom, amelyik legyőzi a saját korlátoltságait és tud egyesülni egyetlen cél érdekében és amelyik nem tud az egyszerűen kiszelektálódik. Itt most arra gondolok, hogy az Mber mióta a világ világ azóta nem tud meglenni egymás mellett békében. Nem akarok itt papolni, de ez az egyik legnagyobb problémánk a mai/régi korban. Mondják, hogy nincs közös cél. Hmm... Megnézi az Mber XY filmet UFO-k gyünnek, oszt Mberek egy célért egységesen küzdenek bla-bla. Ez a mostani társadalmi forma is ki fog halni, és már lehet nem is először a történelemben. Most lehet én vagyok túl szárnyaló gondolatú, de mindig is úgy képzeltem, hogy ha ez a dolog így megy tovább előbb utóbb kipusztítjuk magunkat és veszéjeztett állatok listájára kerülünk. Akárhogy is nézem haladunk a kihalás felé. Ld. ojan erőforrásokat használunk a Földből amiket nem megfelően dolgozunk fel és ezzel elősegítünk számos később kialakuló problémát. pl. a kőolaj felhasználása valószínű hogy lehetne jobb is csak az drágább. Ezzel el is jutunk ahhoz, hogy a mai világ mozgatója egyetlen dolog: a pénz. Ha nincs pénzed, nem kapsz semmit, senkit nem érdekel ki vagy, mi vagy, mit akarsz. Ez az amire akartam itt utalni, hogy társadalmi korlát, és ezen kell elsődlegesen átugrani. Nem azt mondom, hogy nincs értelme a pénznek, de van, csak valahogy másként kéne. Én ehhez kis Mber vagyok, hogy megmondjam hogyan, de vannak akik előbbre látobbak mint én és majd rájuk vár a megoldás.
    Remélem nem írtam le sok hülyeséget, mert csak azt írtam ami hirtelen eszembe jutott és lehet nincs is rendszer benne :) De arról lehetne litániát írni mi is a szar most és mi a baj. A génmanipulációt üdvözölni kell és mindenhogy támogatni. Biztos lesz hátulütője is a dolognak, mint ahogy van minden korszakalkotó felfedezésnek pl. atombomba, hidrogénbomba. Ezeket is legelőször a harcászatban alkalmazták, mint ahogy minden ma használatos terméket általában (mikrosütő). De mindnek megvan a maga jó oldala. Atomreaktorokkal lehet hajtani az erőműveket, amik áramot és hőt termelnek nekünk. Atomtengeralatjárók és hajók működnek, atomtöltetettek a belsejükben :]
    Na már nem tom hova akartam kijukadni... mindig elragadtatom magamat. Remélem lesz aki végigolvassa és talán meg is érti mire gondoltam, mert lehet néha homályos volt a mondanivalóm.
  • Tikal #29
    Szerintem nem nagyon kéne bele avatkozni ebbe :))
    Éljen a természetes szelekcio! :)))
  • Tikal #30
    "Nem érzem úgy, hogy a genetika megsérti az isteneket, nem hiszem, hogy lenne egyetlen isten is odafent".
    köcsög fejű, nem hiszi hogy van isten, mert azt hiszi ő az!!!
  • Bonewerkz
    #32
    nincs isten? eleg meresz kijelentes....
  • Bonewerkz
    #33
    ennek az embernek nem volt halalkozeli elmenye, mert ha lett volna, akkor biztos nem beszelne ekkora hujesegeket... szerintem ecceruen es siman megalomanias, hatalmi teveszmei vannak, az ehhez hasonlo emberkek (pl hitler) eleg 'tragikus' veget ernek egyszer... mindenesetre a gyori lombikbaby program ota mar lattam par gyanus kulseju 190 centis 16 eves leanyzot.... nyiregyhazan pl 13 eves kislany magasodott folem.... most lehet hogy en vagyok paranoid, de valahogy 10 evvel ezelott nem voltak ilyen magasak az emberek, hallottam ugyan, hogy az eletkorulmenyek javulasa eloidezhet ilyet, de 10-15 ev alatt azert ez eleg gyors... szoval 190 centis gyerekek az ABC-ben.... szal nemtom mar mit higgyek...
  • Poki
    #35
    Ez úgy is elkerülhetetlen, hogy használják. Elsősorban a harcászatban fogják alkalmazni, mint minden korszakváltó felfedezést és utána szép lassan át lesz ültetve a mindennapokba is.
    Asszem már írtam ezt. De ez így van-volt-lesz és Mi nem tudunk semmit sem tenni, mert hiába a Mi pénzünkből is folyik a kutatás, nem hozzánk folyik vissza. Lehet pár év10-ed múlva fogunk is belőle profitálni, de addig csak szájtépés. :)
  • Tikal #37
    nem kell feltétlenül hinned benne, de a természet el volt eddig is nélkülünk, az ember nem láthatja át mi folyik, hogy kell fenn tartani az egyensulyt, az ember csak felboritja az egész rendszert, amit sokkal könnyebbb mint helyre hozni...
  • Bonewerkz
    #38
    mellesleg nem vagyok vallasos, de ha az ember kicsit korulnez, olyan osszefuggeseget, es hasonlosagokat lathat meg, ami furcsa kovetkeztetesekre juttathatjak az embert...
    pl az, hogy az emberi ful miert hasonlit egy emberi embriora... veletlenul? igen, de miert van annyi veletlen, hogy mar matematikailag nem lehet megmagyarazni? pl ugyanazon a napon 2 autobaleset, de pont 1 ev, es 12 ora kulombseggel... (megneztem az orat) szoval vannak erdekes dolgok...
  • Tikal #39
    nincsenek véletlenek :)
  • Poki
    #40
    Hát Isten vagy van vagy nincs. Ezt senki sem tudja bebizonyítani, akár mennyire is kapálódzik valaki az igazáért.
    Szerintem semmi nem történik feleslegesen. Az élet nem azért alakult ki, mert éppen nem tudok XY mit csinálni. Mindennek megvan a maga értelme. Isten lehet nincs, de van valami ami mozgatja a világot, és itt nem csak a világegyetem tágulására-összehúzódására gondolok, hanem mindarra ami körbe vesz minket. A fizikai dolgok is érdekesen alakulnak itt a Földön, de miért más máshol. Meg ki tudja még mi. Szóval Valami az van és ezt nevezhetjük akár Istennek is.

    Bonewerkz: A minap a koleganőm írt egy levet külfödre és érdekesen vette észre, hogy tavaly ugyanezen a napon írta ugyancsak azévi első levelét annak a gyárnak. Hát most ez véletlen vagy sem a franc se tuggya :)
  • Bonewerkz
    #41
    ja... az autobaleseteim: 1996 juli 28, de.11:30: frontalisam utkoztem 1 motorossal, 20 centin mult, hogy nem haraptam fube, illetve kaszniba... (motorostalalkozon volt...) ez idaig semmi, 1997 juli 28, este 11:00 korul mondom a tobbieknek: 'asszem megyek haza, amig ez a nagy fero koncert van, talan nincs annyi reszeg idiota az uton...' nem is volt, amikor elutottem a 2 mazsas vaddisznot, ami talan a legnagyobb volt a kornyeken, es amikor megneztem az orat, hat... 11:30at mutatott, es tenyleg varnom kellett, mire megallt nekem 3 motoros gyerkoc (nagy fero koncert miatt ures volt palya...)
    szoval ez kicsit off volt, de azert nem artana a jonepeknek kicsit korulnezni, mielott valamibe belefognak, mert elkepzelheto, hogy olyan dolgokra is hatassal vannak, aminek meg esetleg meg a letezeserol sem tudnak, es itt nem feltetlenul csak istenre, meg mennyorszagra kell gondolni, hanem arra, hogy pl az ikreknek mint termeszetes klonoknak gyakran van telepatikus kapcsolatuk egymassal, vagy esetleg a genetikai tokeletesitessel kiiktathatnak bizonyos keszsegeket az emberbol, ami adott pillanatban a tuleleshez kene....mondjuk osztonos megerzesek, olyan fel nem terkepezett kepessegek, amiket meg maga a fizika sem ert meg.... en se buheralom meg a kocsim motorjat, pedig tudom a mukodesi alapelvet.. viszont vannak benne olyan nelkulozhetetlen aprosagok, amirol fogalmam sincs.. akarcsak az emberi genkeszletben, csak hat az embernek lelke is van, azzal mi lesz? vege lesz a halal utan?
    kenytelen ujjaszuletni a klon testeben?
    vagy ujjaszuletik a klon testeben egy masik lelek?
    es hogy neznek majd rank, mint uj faj? mint mi a Cro Magnoniakra, annak idejen?
    kenyes moka ez, de eloszor ilyeneket kene tisztazni, meg mielott buheralni kezdenenk...