91
Leendő DJ
  • MoSFeT
    #1
    Hell!

    Nemtom amit most írok mennyire illik bele ebbe a topicba, de....

    A következőben kérném a sgítségteket. Jelenleg az a helyzet, hogy jövőre érettségizek és valami továbbtanulási irányt kéne választanom. Érdekel a számítástechnika és ez is érdekelt a legjobban addig, amíg magával nem ragadott a DISCO szelleme. Azóta itthon egyfojtában keverek-kavarok. Mindez annyira megtetszett, hogy leginkább ilyen téren szertnék továbbtanulni azaz DJ szeretnék lenni. Azért a világítás is érdekel (fénypult stb). És most kérném a segítségteket. Hogyan és hol lehet ezt a szakmát kitanulni? Hogyan lehet az ember DJ? Milyen területet kell tanulni? (???hangtechnikus???) Mennyire éri meg ezt a szakmát választani? Mennyire tud az ember ebből megélni?

    Törelmetlenül várom választokat

    Ha tudtok magyar linkeket ezzelkapcsolatban akkor ne kíméljetek!
  • cSuwwi
    #2
    Érdekes téma :)

    A DJ szakma asszem OKJ-s vizsgával tehető le, vagyis érettségi az alapfeltétele. Hogy van-e ilyen tanfolyam, azt nem tudom (kell egyáltalán?). Csak el kell menni vizsgázni, és fizetni, amiért jó esetben (ha nem vagy botfülű, és tudod a crossfader-t kezelni), akkor átmész és megkapod a dj papert :)

    Remélem, hogy az "itthon egyfojtában keverek-kavarok" nem a számítógépen történő mixelést jelenti, és értesz valamit a bakelites-lemezjátszós-keverőpultos keveréshez is.

    Megélni idővel -ha tényleg jó csinálod- meglehet, lásd a mai top dj.-et, vagy csak sima (még nem teljesen befutott) dj.-et. De addig (pár évig), inkább csak a pénzt zabálja, és nem nagyon fialja a forintokat. Persze, ha van valami ismerősöd valamelyik klubban, és éppen dj hiány van, akkor ... ;)
  • VinylToy #3
    Legfontosabb hogy legyen sok akaraterő, alázat, és szeretet az iránt amit szeretnél csinálni, ez erre a szakmára is vonatkozik!
  • MoSFeT
    #4
    Otthon sajna a PC-n keverek a suliban meg egy studió keverőn egyenlőre sima CD lejátszókkal. Van otthon egy bakelit lejátszó de azt szerintem nem arra tervezték.
    Amúgy majd minél előbb szeretnék cuccost veni. Hol lehet ilyen vásárlás terén körülnézni a neten (magyarul persze)?

    Hol lehet ilyen vizsgát tenni?
  • MoSFeT
    #5
    Otthon sajna a PC-n keverek a suliban meg egy studió keverőn egyenlőre sima CD lejátszókkal. Van otthon egy bakelit lejátszó de azt szerintem nem arra tervezték.
    Amúgy majd minél előbb szeretnék cuccost veni. Hol lehet ilyen vásárlás terén körülnézni a neten (magyarul persze)?

    Hol lehet ilyen vizsgát tenni?
  • MoSFeT
    #6
    HOPPÁ ez 2 szer ment
  • Bandy20
    #7
    Hi!

    Megélni nem fogsz, ha nem teremtessz kapcsolatokat, vagy ha nincs egy kib....tt nagy szerencséd (pl: dj roni, háttérben tejel Náksi), de ez már lejárt!
    Ha tehetség vagy akkor is sokat kell nyalni mire eléred a célt!
    Már annyi srác csinálja mint állat!!!
    A stílus ritka kishazánkban lényeg hogy keverjük össze disszonancia nélkül oszt helló!!! Hát ez a gond!!!
    Nem akarlak lebeszélni róla, de ez a szakma már telített, vagyis 21.sz-i divat hogy minden srác dj akar lenni, régen meg költők, amikor nem volt semmi technika pl: Petőfi, Ady csakhogy a nagyok közül említsek párat:)))

    Én HOBBY SZINTEN kenem, mert szeretem, de itt meg is állok! Házibulik, egyetemi bulik, stb.

    Persze kezd csak el nyugodtan, de szerintem minden ilyen komoly próbálkozásból sikerül minden 100-ik, és nem biztos hogy te leszel az!

    Tipp:

    Házigazdaságról meg ne is álmodj, ha el is kezded az egészet, csak néhány alkalommal hívnak meg vhova is! Hogy te legyél a gazda:) ahhoz menned kell és pofázni, pofázni, benyalni magad, hajtani mint állat és talán az ismerettséged + tehetséged elegendő lesz arra hogy állandó dj legyél egy clubban!!! De az esély nagyon nagyon kevés!!!

    Nem magamból indulok ki, de egy csomó hawerom próbálkozott, de hiába:(((((

    De ha igazán belevaló gyerek vagy, jó az empátiás készséged, beszélőkéd frankó és hamar tudsz spanoskodni, akkor hajrá, de még így is kevés!!!

    Itt megtalálsz mindent: http://www.kani.hu/bestofparty/oszk/oszk.htm

    + http://www.pegasusdjteam.hu/index.php?site=articles&part=2 (itt az egyik kedves dj leír pár plussz dolgot a vizsgáról, sőt a bizonyítványát is feltette)

    Kívánok neked sok szerencsét!!!

    üdv
    Bandy

  • Hype
    #8
    Gyakorlás, gyakorlás, gyakorlás a titok nyitja. Persze csakis bakelittel.
    Arra hogy rezidens legyél egy clubban tényleg kicsi az esély.
    Potitív példa: Smith's a sárándi M47 rezidense.
    Már 18 éves kora óta a világ legjobb dj-ivel lép fel, s nem marad le tőlük semmiben! Én őt tartom a legjobb magyar dj-nek. És most még csak 20 éves!
    Persze próbáld meg hátha te leszel az a bizonyos a 100-ból! Hajrá!
  • cSuwwi
    #9
    Ha nincs cuccod, akkor még nem vagy sehol. Ez egy elég költséges hobbi, mert be kellene szerezni 2 lemezjátszót meg egy keverőpultot, amit 100 alatt nemnagyon úszol meg. És még nem is beszéltem a bakelitekről...
    Bár CD-ről is lehet zenélni, de a bakelitre esküszik mindenki, és nem véletlenül. Sokkal jobb a dinamikája, mint a CD-nek. Egyszerűen jobbak a hangok :)
  • GmorpH
    #10
    Azt, hogy tényleg szebben szólnak a zenék bakelit lemezekről, mint CD-ről azt nem vitatom, de ennek nem sok köze van a dinamikához. (LP: 50-90dB, CD: 96dB)
  • ThePartyFace
    #11
    Birom az ilyen topicokat:)
    Mindenki leirja az innen-onnan hallott, olvasott okossagokat
  • cSuwwi
    #12
    Akkor úgy mondom, hogy a hangképe jobb. A bakelitről a mély és magas másképp jön le mint egy CD-ről. A bakelit javára.
  • VinylToy #23
    Nem értem miért kell a másikat fikázni, legyen az bármi, csak mert nekünk van valami elképzelésünk, aki nem engedheti meg magának hogy vegyen 100 ezrekért bármilyen cuccot, azt miért kell pancserozni mert otthon készítget mixeket számítógéppel, mivel imádja csinálni, és lehet hogy a programban is vannak olyan trükkök amik bakelittel vagy Cd-vel nem csinálható meg?!

    Tolerancia emberek! Come On! :)
  • Hype
    #25
    Látom te se sok bakelitet láttál még! Általában éppen hogy különböző trackek vannak az ep-ken (pl:Chris Liebing - Stigmata 10 EP, dupla bakelit 8 különböző trackkel)nem csak egy számnak a remixei. Persze kapsz ilyen lemezeket is de azoknak benne van címében hogy remixes.

    "Cd-t megveszel 5000-ert, es van rajta 20 szam (mind mas)." Ezzel csak az a gond hogy a bolti cdken(nagyrészükön) a számok már össze vannak mixelve tehát nem sokat érsz velük. Meg ezt a 20 számot már eleve nem tudod mixelni egymással mert csak egy példányod van, ha meg átírod mégegyszer akkor minek megvenni?
    Egyszóval bakelit rulezzzz!!!

    Megoldás:Final Scratch ahhoz többé nem kell se cd-t se bakelitet venned!
  • Hype
    #28
    Amiről te írsz az nem a Final Scratch ? Az is vmi hasonló: a zene a laptopról jön de a lemezjátszón lévő bakelittel irányítod. Ezt igazi űber dj-k is használják. Ennek a mestere egyértelműen Chris Liebing. Final Scratch + 3 lemezjátszó + keverőpult + effektgép, egy vizuális orgazmus a játéka. Ajánlom figyelmetekbe a 2003-as német mayday felvételet amit a viva adott le nemrég, na ott is Final Scratch-et használt!
  • Hype
    #30
    Komolyan kipróbáltad? Mondjál már róla valamit. A zenék mp3-ban vannak a laptopon? Meg hogy váltasz tracket, kikeresed a laptopon vagy hogy?
  • Holy
    #33
    "leirjam, miert jobb a bakelit?"
    Ez a Te egyeni velemenyed... Valoszinuleg sok mas embernek is ez a velemenye, de attol meg nem "ugathatsz" le, mert en inkabb CD parti vagyok. A hangzasrol csupan annyit mondanek, amit mar elozo uzenetemben is leirtam. Annyival azomban kiegeszitenem, hogy ha tegyuk fel vagy egy diszkoban, ami nem egy Palace vagy Flort szintu hely, vagyis a cuccos (hangfalak, erosito) nem tul csucstechnika, akkor meg nem tudod allapitani, hogy most vajon cd-rol vagy bakelitrol megy a zene. Ezt hiaba is probalod megcafolni, ha regota "vagy a szakmaban" akkor Te is tudod jol, hogy ez igy van.
    Az, hogy most konnyebb a dj-nek, ez szinten nezopont kerdese. Mivel en inkabb cd-hez szoktam, igy egyertelmu hogy nekem cd-vel konnyebb, de ha Te pl bakelithez vagy szokva, neked azzal konnyebb... Azzal konnyebb, amihez hozza vagy szokva.

    girgey neked annyit uzennek, hogy itt reszemrol nem vitarol van szo, csupan nem szeretem ha 1-2 olyan ember "leugat" (pl Hype), akik meg mondhatni pelenkaba voltak amikor en mar diszkoban zeneltem sajat felszerelessel.

    Hype : erdekes dolgokat olvastam reszedrol. Mindenesetre a neved mar sugall valamit, hogy milyen stilus kedveloje lehetsz. Bakelitet mar valoszinuleg tobbet lattam mint Te, de itt most nem ez a fo szempont. Chris Liebing, akit Te felhoztal egy peldanak : altalanossagban beszeltem, nem pedig kifejezetten techno zenerol. Lehet hogy techno stilusban lehet ilyen bakeliteket kapni, nem tudom, de nem is erdekel. Mindenesetre azt tudom, hogy ahhoz, hogy egy estet egy diszkoban vegigzenelj, ahhoz 70 darab bakelit lemez siman szukseges.
    Nezd a CD-t. Folyamatosan fejlodik. A bakelitet nem fejlesztik (szerintem nem is lehet), de ez csak az en velemenyem. Nemreg adta ki a Pioneer a legujabb Dj lejatszojat, a DMP-555 -ot. Ime 1-2 aprosag mindazok kozul, amiket tud :
    - Audio CD lejátszás
    - MP3 CD lejátszás
    - CD text
    - Lejátszás SD kártyáról
    - CD és SD mix
    - Scratch funkció
    Amint lathatod, ide mar cd sem szukseges, nyomhatod memoriakartyarol is a zenet. Es hidd el, hogy tudok olyan zenet csinalni, aminek a minosege 100x jobb a bakelitnel.

    "Cd-t megveszel 5000-ert, es van rajta 20 szam (mind mas)." Ezzel csak az a gond hogy a bolti cdken(nagyrészükön) a számok már össze vannak mixelve tehát nem sokat érsz velük. "

    Erre annyit irnek, hogy ne mixcd-t vegyel ;)

    Es a vegere elmondanam ujra, hogy ez az en egyeni velemenyem, es en el tudom fogadni azt, ha masnak mas velemenye van errol.
  • ThePartyFace
    #34
    En kb vagom, hogy te mit csinalhatsz es azt tisztelem is... talan tul altalanosan pancseroztam le mindenkit, de az tagadhatatlan, hogy rengeteg kiccsávóó kepzeli magad didzsejnek, mert o szamitogepen mixel. Ez viszont mar idegesito es ezert szarodik el a szakma.
  • ThePartyFace
    #35
    Nekem itthon ket reflex rx-150esem van es tisztan hallatszik a kulonbseg a lemez es cd kozott!
  • ThePartyFace
    #36
    Bar abban igazad van, hogy egy klubban teljesen masok az viszonyok, mint egy hazi studioban...
  • ThePartyFace
    #39
    Oke...oke...
    Akkor legyen Dj Roni a pancser:)))))))))
  • Holy
    #40
    reflex :) nekem is az volt, erositom, reflex rx-200 :) itthon azzal dongettem :) mondjuk en nem hallottam meg a kulombseget, igaz a hangfalak nem voltak nagy szamok, tehat betudhato annak is :) nemreg azomban vettem egy hi-end cuccot itthonra, es hat mit is mondjak... alairom, az irott cd es a bakelit kozott meghallom a kulombseget (cd : pioneer cdj 100s, bakelit : technics mkII 1210), viszont ha eredeti cd-vel probalom, ott mar nem hallom meg a kulombseget.. szoval ott mar nem tudnam eldonteni, hogy cd-rol vagy bakelitrol szol :)

    de azert azt is vedd figyelembe, hogy a klubbokban gyakran jobb a hangzas mint az "otthoni studiodban" :) mondjuk egy normal studioban :) na ott mar elojon ;)
  • Holy
    #41
    dj roni... lol
    ha anyuek vettek volna nekem is a cuccot 14 eves koromban, akkor mar en sem itt jarnek :/
  • Holy
    #43
    :)))))
  • ThePartyFace
    #44
    Mondjuk egy discman es a pio' 100-s kozott is van kulonbseg. A discmanek jobban szolnak, mert nem kell annyi feladatot elvegezniuk. Egy pio meg allandoan gyorsit, lassit, atalakit...szal a hangminosegen ront.

    A klubbokban jobb a hangtechnika, csak ott tobb a zavaro korulmeny. Attol fugg, hogy milyen klub es ezeket mennyire tudtak/akartak kikuszobolni.
  • Holy
    #45
    A Pio es a discman osszehasonlitasod nem igaz. Ha valoban ertesz hozza, akkor belatod hogy butasagot irtal. Azert egy Pionner-t ne hasonlits egy szimpla discmanhez.
  • ThePartyFace
    #46
    Olvass utana...
    En ezt oszk tanfolyamon hallottam Dj Flashtol.
  • Holy
    #47
    az, hogy a neve nagy, nem jelent semmit... ha azt mondja hogy apad lany, azt is elhiszed neki ? (ne vedd sertesnek)

    sterbinek is nagy a neve, megis sokan nem kedvelik... attol hogy vkinek nagy a neve, nem azt jelenti hogy igaza is van...

    ebben az esetben a gyakorlat ezt bizonyitja is
  • ThePartyFace
    #48
    Marmint? Milyen gyakorlat?
  • neuro
    #49
    hehehehe vicces ez a topik, mindenki nagyon vágja a témát úgy látom...
  • MoSFeT
    #50
    Na most erőt vettem magamon és még egyszer végigolvastam a teljes topic-ot ami indítottam és rászánom magam a gondolataim leírására.

    Bár a hozzászólások 90% -ának nem sok köze van az eredeti kérdéseimhez érdékes dolgokat vetnek fel.

    Az egyik ilyen dolog a számítógépesés a hardware -s mixelés. Sok helyen olvastam (külföldi és hazai fórumokon), hogy a ?régi? DJ-k akik a bakelitet meg keverőt használják nem képesek elfogadni az új dolgokat ? jelen esetben a számítógépeket. Minden képpen a régi dolgoknál (analóg) akarnak maradni nem igazán hajlandóak az újakra (digitális) ? sokan csak elvből. És lenézik az új digitális technikát. Én ezt nem értem.
    Ez kb. olyan minthogy annak idején mikor a dédnagymamáméknál elkezdtek gázt használni a dédnagyi szentül meg volt arról győződve, hogy a régi jó kis sporheltet senki semmivel sem múlhatja felül, mert azon oly szépen lehet sütni. Azonban a férje vett egy gáztűzhelyt és ő azon tevékenykedett. A dédnagyi a nem hogy nem merte meggyújtani a gáztűzhelyt még a közelébe se ment - szép nagy ívben elkerülte. És ez a baja sok embernek: nem hajlandóak az újra. És ha minden ember ilyen lenne, akkor még valahol kb az őskorban vernénk a köveket egymáshoz azt várva, hogy kipattanjon az isteni szikra.
    Szerintem a számítógépes mixelés igen is lehet annyira érdekes, mint a bakelites mixelés. Maga a számítógép sokkal több lehetőséget, érdekességet és technikai újításokat hordoz magába. A számítógép akkor kezdett el az emberek körében igazán terjedni mikor megjelent a Win95. Azóta nem telt el 10 év és meg lehet nézni mekkora fejlődés következett be. Ma már szinte mindenki látott számítógépet és itt ott erre arra használta, használja is. Ugyanakkor itt a régi jó bakelit is, ami nem igazán változott sokat. Továbbra is drága mulatság (ugye minőségi lejátszók) ám akár hogy is nézzük a számítógép ár teljesítmény arányban sokkal több lehetőséget nyújt.
    Az sem igaz hogy a számítógépes DJ megnyom 1 gombot aztán automatikusan jön a zene meg minden. Ugyan úgy, mint mindenhez ehhez is gyakorlat kell, ahhoz hogy az ember jól tudja használni, és maximálisan kiaknázhassa egy adott program nyújtotta lehetőségeket. Itt is össze kell hangolni a lejátszókat stb? Az igazi DJ a számítógépes programokban nem használja az ?automix? gombokat. Aki ezt használja az nem DJ ott maga a számítógép a DJ pontosabban az automata tuskó keverő.
    Ez volt az, amikor az ember csak a számítógépet használja. A dolog sokkal érdekesebb lehet akkor, ha az ember használ egy jó DJ programot (mint pl a Traktor DJ Studio 2) meg hozzá egy külső dj mixert. Ezzel így már elég jó dolgokat lehet csinálni.
    Aki ennél is tovább megy az szépen összeköti a rég jól bevált dolgokat (bakelit - mixer) az újakkal (számítógép) és egyszerre használja azokat. (Traktor FS)

    Másik dolog a hangminőség: ?a bakelit akkor is jobb, mint a CD vagy az mp3?
    Hát nem éppen. Sokan szapulják az mp3-at meg az audio cd-ket hogy milyen a hangminősége. Ez pusztán attól függ, hogy ki mennyire igényes. Vannak az írott cd-k. Tipikus eset, hogy Pistike felmegy a netre és lehúzza az albumot mp3-ban 128kbps minőségben (ez sokak állítása szerint CD minőség ? ez faszság!!!). Azonban a Pistikének a minőség annyit jelent, hogy a ?sokol ?on cd minőségben szóljon a cucc?. Ami úgy is van kis hangerőn és gyenge minőségű cuccokon. És az írt audio cd-k többsége, ami a netről származik eredetileg 128kbps bitrátás mp3-ak ? ennél biztos sokkal jobb a bakelit.
    Vannak aztán azok a megszállott DJ-k és egyéb emberkék, aki már sokkal igényesebbek. Pl a kedvenc albumukat úgy pakolják mp3-ba hogy, bekapcsolják a váltakozó bitrátát és a gyorsasági kodekről átváltanak a minőségire és sima stero üzemmódot használnak. Így már minőségi mp3-ak születnek. Ez már CD minőség. Aki tovább megy a veszteségmentes tömörítést is bekapcsolja és a tömörítő nem fogja kihasználni fülem tökéletlenségét ? nem fogja kivagdosni az emberi fül számára nem hallható dógokat ? csak simán tömöríteni fog mint a WinRAR vagy a WinZIP.
    És még valami! Miért kell a számítógépes DJ -nek pont mp3-ból dolgoznia??? WAV ?ból nem lehet??? (mindenki az mp3-at erőlteti ? miért? miért?)
    Az eredeti bolti audio cd-k minősége ugyan olyan, mint a bakelité mikor azt megveszik. Az ember észre nem veszi, hogy melyket hallgatja. A CD ráadásul hosszú távon sokkal jobbnak bizonyul, mint a bakelit mivel nem pattogósodik meg. Vettem már mixlemezeket (CD) híres és kevésbé híres DJ-ktől és bizony pattog - rá is van írva hátul, hogy két bakelitlejátszó meg egy mixer és egy dj segítségével készült. Ennyit a bakelitről. Személy szerint én jobban utálom a pattogást meg sercegést, mint a minimális frekvencia eltérést.
    Különbséget meg szerintem a bakelit meg az audio cd között csak műszerrel lehetne tenni. Az ember meg füle szerint (inkább agyacskája szerint) úgy is azt fogja ítélni jobbnak, amelyiket jobbnak akarja ? hisz ilyen az emberi természet. Akinek bakelitgyűjteménye van annak az azt akinek CD-gyűjteménye van annak meg az lesz a jobb. Én is emberből vagyok meg te is.

    Személy szerint én az újdonságok híve vagyok. Nem zárkózok el az új dolgok elől, és én támogatom a számítógépes mixelést. Végül is a végeredmény a fontos. Az meg úgy is meghallatszik, hogy ki mennyire szereti azt, amit csinál. Nem feltétlen az a jó, ha valaki mindenféle effekt meg ?szkreccs? bemutatót csinál. Ezeket megfelelő arányba vegyítse el. És az sem utolsó szempont, hogy milyen zenét játszik és hogyan. Van, aki 3 lemezlejátszót használ: az egyikről jön a magas a másodikról a közép és a harmadikról a mély hang, aztán van, aki egyfolytában a lemezeket cserélgeti, aki csak 15 másodperc közepet játszik. Aztán vannak még a scrachőrültek akik olyan hangokat csikarnak ki a lemezlejátszóból, hogy az már embertelen. És akkor ne is beszéljünk a 4-es 5-ös csoportosulásokról.
    Akadnak olyan DJ-k akik, felraknak egy nagyon jó számot, amit nagyon sok ember nagyon szívesen hallgat és nem törődnek a mixeléssel. Egyiket simán áthúzzák a másikba, mert úgy gondolják, hogy a szám egy olyan egység, amit nem kéne megbontani.
    Így vannak, akinek az a fontos, hogy mit játszanak és vannak, akiknek, az hogy hogyan. És az aranyközépút lesz az igazi DJ akinek fontos, hogy mit játszik és hogyan játszik. És szerintem egy buli koránt sem az iszonyatos virtuóz mixelésektől lesz jó.
    Másik dolog, hogy ki mit játszik és azt milyen sorrendbe. Énnekem személy szerint a jó zene a legfontosabb, azaz hogy mit játszik a DJ. A második a sorrend, azaz mit mond el a folyamattal és a harmadik, hogy ezt technikailag hogyan valósítja meg. Halottam olyan DJ-ről aki hihetetlenül pontosan mixel, kettőt állít a lemezen és 15 másodpercen belül tökéletesen passzol a tempó, utána 3 percig hibátlanul fut együtt a két lemez ? ugyanakkor meg botrányosan szar számokat játszik, fél óra múlva menekülsz.
    Másik dolog, hogy mikor mi működik. Akad, aki olyan számokat játszik, amit még soha nem hallottál, vagy hallottad és menekülsz tőle, de akkor este úgy adja vissza a számokat aDJ, hogy az ember megőrül érte.

    Szóval a népnek nem az a lényeg hogy bakelitről vagy cd-ről esetleg számítógépről és még csak nem is az hogy hogyan hanem, hogy mit játszol a legfontosabb. Hiába van az embernek profi felszerelése, ha azt nem tudja kezelni, vagy iszonyatosan szar számokat játszik rajta ? olyat hogy menekül a nép. A bulik hangulatát a számok fogják meghatározni és a DJ személyisége nem pedig a PC vagy a bakelit.



    Bazzeg!!! Mekkorát alkottam. Magam sem gondoltam, hogy ilyen szómenést kapok
    Várom a ti véleményetek a gondolataimmal kapcsolatba, amit leírtam.

    (Azt tudom, hogy nem vagyok egy nagy fogalmazó meg helyesíró tehetsé. Ezt ne írjátok :Ð
    A tartalom meg a mondanivalóm a fontos ? igaz ez se az indulótémával kapcsolatos)


    MoSFeT
  • MoSFeT
    #51
    A kötöjeleimet amit a wordben használtam itt átmentek ? -jel be akár csak az idézőjelek. Így olvassátok.
  • neuro
    #52
    Hát ez egy érdekes és hosszú hozzászólás volt... Sajna csak azt tudom mondani, hogy a bakelit tényleg jobban szól mint a cd (az mp3ról nem is beszélve) és sohadesohadesoha nem fogsz tudni úgy játszani pcről, mint egy dj bakelitről.
    Itt még csak nem is a minőségről van szó, sokkal inkább arról, ahogy a bakelittel ténylegesen megtudod fogni a zenét, ott mixeled ahol akarod és úgy ahogy akarod. PC-vel soha nem fogsz rewindolni, skratchelni, teasingelni olyan "organikus" módon mint bakelittel.
    Egy pc-s mp3 (na jó... wav) dj soha nem tud átadni akkor anergiát a közönségnek a gép mögött ülve és az egeret tologatva, mint egy "igazi".
    Rádióban, otthon jól ellehet szórakozni ilyen számítógépes technikával, de élőben soha nem fogja kiszorítani a két technics+1 keverő kombót. Nem véletlen, hogy még a Final Scratch is ugyan ezt a felállást használja.

    Abban viszont tökéletesen igazad van, hogy a mixelési technika tényleg nem a legfontosabb egy szettben, sokkal lényegesebb hogy jó zenéket rakj jó sorrendben, de hidd el nekem, hogy még egy jól felépített szettet is tönkre tehet egy fakezű dj aki minden keverést elront.
  • MoSFeT
    #53
    Mer mért nem lehet PC-vel?
    http://www.nativeinstruments.de/uploads/pics/FS_setup_traktor_02.jpg

    Az mp3 minősége attól függ, hogy az mber milyen bitrátával kódolja és még valami fontos: lehet veszteségmentesen is!!!
  • MoSFeT
    #54
    Hopp -> nem olvastam el rendesen amit írtál -> bocs
  • MoSFeT
    #55
    A PC-s mixelés még csak gyerekcipőben jár azonban a fejlődés gyorsasága eléggé bíztatő. Ki tudja mi lesz egy év múlva. Össze lehet hasonlítani a Traktor DJ Studio 1. meg a 2. változatát.

    Azt viszont elismerem, hogy a mixelés mélyebben belegondolva télleg 10 újjal az igazi nem 1-el.

    Viszont a zene az annál sokkal fontosabb.
  • neuro
    #56
    én azért nem mernék kiállni egy pcvel péntek este a közönség elé.. mivan ha lefagy? :)
  • MoSFeT
    #57
    Nem annyira fagyós a helyzet. Felraksz a gépedre egy Win2000 Professionalt meg ráhuzodo az SP4-et, letöltöd a legfrisebb drivereket. Otthon huzamosabb ideig teszteled a rendszert és kész. Ha ki akar fagyni akkor azt az első 1 órában fogja megtenni. Azonban a Win2000 a legtstabilabb Windows. Én már régóta használom és nálam (lekopogom) még soha nem fagyott le.

    Másrészről nem feltétlen kell Windows-t használni. Ott a Macintosh is ami aztán végképp egy stabil rendszer.

    Télleg és mi van akkor, ha kimegy egy alkatrész a keverőben v. a lejátszóban (elvégre ez is előfordulhat ezen az alapon)?
  • neuro
    #58
    Hét a Technics lemezjátszók nem arról híresek hogy tönkremennek :)
    A keverő már más tészta, de ott is legfeljebb az történik, hogy a sok scratcheléstől kikopik a crossfader (lehet cserélni) de akkor ott vannak a csatorna faderek.
    Legrosszabb esetben eltorik a tű, de pót tű ezért aztán mindeig van nálunk.

    Amióta van számítógépem rengetegszer kifagyott, és amióta van lemezjátszóm, még egyszer sem romlott el.
  • MoSFeT
    #61
    Az aranyközéputat kéne megtalálni az analóg és a digitális világ közt