22
CD karc eltávolító. Ki tud ilyet ajánlani?
  • RelakS
    #1
    És ha tudsz, kérlek, írd le a típust is, nomeg hogy hol találkoztál vele.

    Én most vettem egy cd repair kitet, de kiderült, hogy csak egy vacak tiszító szett
  • bigapó
    #4
    Hi!

    Bár nem pontosan a karcolás lehet az oka, de nem tölti be Tony Hawk2-őt a vinfos. Elég régi a lemez, de mondom, hogy nem karcos. Egy hibaüzenet jelenik meg és aztán egy képvillanással visszatér az asztalhoz. Tehát nem tudja futtatni az autorun-t(gondolom).
    Cd-image-el próbálkozzam, hátha kijavítja amit nem tud olvasni? (ezt most olvastam ezért nem próbáltam még)
  • Shep
    #5
    Tedd be a fagyasztóba, de nehogy sokáig otthagyd, mert aztán szétrobbanhat, másik lehetőség szappannal végigkenni. Ezekkel a karc nem tűnik el, de ha csak felületi a karcolás akkor jó eséllyel megoldódik a probléma
  • bigapó
    #6
    Ez a fagyasztós dolog nem veszélyes egy kicsit?? A páralecsapódás meg ilyenek miatt...??
    De szerintem nem az lesz a gond, mert nem karcos:))
  • orkenyid
    #7
    a thps2-nel xp-nel kilep nekem is total jo cd-vel
  • CoolStuff
    #8
    Elöregszenek a szar cd-k idővel...
  • CoolStuff
    #9
    Ja, vagy fújja le lakk sprével!:D
    Na de komolyan, a fagyasztás gázos lehet...
    A szappanos megoldást meg nem ismerem!:)
  • Vlala #10
    P80-as smirgli.
    Egyébként ha eltávolítod a karcot, mi garantálja, hogy ott olvasható lesz a CD? Már csak azért, mert a CD-n az adatok is mikrokarcokban vannak...
    [ehhez sem ért, scak érdeklődik]

    Shep (5-ös): idézek: "Ne vigye a lemezt meleg helyről hideg körülményre, mert akkor jön a párás gáz." /Yamada DVD-játékos/
  • CoolStuff
    #11
    :DDD
    P80-as smirgli télleg bejön?:O
    A cd-k öregszenek, nem a karc okozza legtöbbször a gondot!
  • Shep
    #12
    nem azt írtam, hogy fagyassza le, hanem hogy tegye a fagyasztóba, és hogy ne sokáig pont azért, hogy nehogy baj legyen, egyébként állítólag tavalz mikor olyan olcsó volt télen egy ideig a CD akkor megfagyott egy rakomány CD és azért adták olcsóbban, hogy gyorsan megszabaduljanak tőle, ezért is volt azidőtájt a sok elpukkant CD-s hír egyes fórumokon.

    De az a lényeg, hogyha kis időre teszed be, /nem -30 fokra/ akkor nem lessze semmi gond és elvileg be fogja olvasni, persze utánna meg kell törölgetni stb, és csak úgy betenni az olvasóba.
  • fluga
    #13
    én le szoktam csúlázni, aztán egy kis törlés és általában a gond megoldva:)
  • CoolStuff
    #14
    De mi történik a cd-vel hűtés hatására?:S
  • CoolStuff
    #15
    A csulni rövid ú!:P
  • Vlala #16
    Még mielőtt valaki kipróbálná: nem, iletve a karc eltűnik, de a CD anyaga is, tehát efektíve enm lesz rajta semmi. Vazz, elkéstem, látom, valakik ott a hátsó sorban már ki is próbálták...
  • bigapó
    #17
    Najó, de akkor nem tudom megjavítani sehogysem? :(
    Mert szereztem egy Cd-javító progit, valami Badcd Repair-t, de természetesen nem akart elindulni. Valami szutyok-progi lehet. Mondjuk nem nagyon értettem, hogy tudná megjavítani, mert ahhoz előbb be kellene olvasnia a hibás cd-t nem??? :)))

    De ahhoz mit szóltok, hogy cd-író progi helyrehozhatja ? talán...
  • bigapó
    #18
    Ja és nem XP-m van, hanem winfos98.
  • Vlala #19
    a beolvas-kiír módszer jó lehet, egy újabb Neroval a kisebb karcok okozta bithiányokat ki lehet küszübülni. De ha nagyobb karc van rajta, ne adj' Isten repedt, akkor program legyen a talpán, amelyik ki tudja találni, hogy minek kelene szerepelnie a karc helyén...
  • bigapó
    #20
    Hi!

    Időközben megpróbáltam a Nero-val átmásolni az említett tönkrement cd-t, de sajna nem sikerült. Helyreállíthatatlan olvasási hibát írt ki, kb. minden 3-5 másodpercnél vagy nagyobb intervallumban. Szóval az a lényeg, hogy nem tudta javítani, úgyhogy valszeg kuka lesz a vége:(
  • Dávca
    #21
    Syasztok! Van 1 CD amin van 2 mappa ami nem lehet csak az egyiket a másikra azt írja hogy nem válaszol. Kéne CD javitó program vagy valami segítség erre a gondra. Tud valaki segíteni?
    Előre is köszi a Címem: [email protected] ezer hála[#szomoru1
  • jackcsabi
    #22
    /bump