32945
Magyar Foci
  • a.carkey
    #1
    Szerintetek, nagyon hosszú szünet után "aranylábú" focistáink kijutnak-e az EB-re, vagy sem? Kérdezem ezt még a mai lengyel-magyar előtt ...

    Leszünk-e csoportmásodikok, vagy a szokásos "leégést" produkálják? (A csoportelsőség nálam nem téma ...)
    Másodikként esetleg van NÉMI esély, hogy ha már nem rendezhettük meg, legalább játszhasunk az EB-n ...
  • Buddy
    #3
    A mostani ket lejatszott meccsen /lengyel, sved/ eldol, hogy ismet csak itthonrol nezzuk az eb-t...
  • Buddy
    #4
    Adok meg tippet is :
    Lengyelorszag - Magyarorszag : 3-1
    Magyarorszag - Svedorszag : 0-2
  • atee
    #5
    Amig nem jatszottuk le a meccseket addig bizakodunk!
    Mar jo ideje melyponton vagyunk...1 szer csak elindulunk felfele:)
    Egyebken melyik ado kozvetiti a Lengyel:Magyar meccset?
  • EOX
    #6
    Az m2.
  • ÁjjLe BoBBi
    #7
    LOL nem gondolod hogy kicsit túl becsülted a mieinket ?:)
  • [Walaki]D`Lair
    #8
    Én meg útálom a focit :PPP
  • Lammer
    #9
    AKkor minek írsz ide???

    A témához:
    Gyerekek, ez nálam rituálé(most nem volt kedvem kiruccanni :) Töki, üdcsi(vagy egy sör max ;), ordibálás ... :)
    Hehe...
    Amúgy szerintem, írdatlan nehéz lesz a téma, mert polákok bizonyítani akaranka a lettektől elszenvedett fiaskó miattt!
    sssszzzih NAGYON KEMÉNY LESZ, sajna bedarálnak minket...
    Ha végre az itthon is jól teljesítő(húúú najó elégségesen) "sztárjaink végre mutatnának valamit, az kafa lenne...
    A paliék németbőő már letettek valamit, ideje az ittenieknek is...
    HAJRÁ MAGYAROK!!!!!!!!!!!!!


  • BADE
    #10
    Azért ez elég nagy pofátlanság,hogy nem játszák le a Himnuszunkat!
  • dikki*yysw
    #11
    Nem tom minek pesszimistának lenni, ha lehet az ember optimista is!

    (mondom én :D)

    Szerintem van esélyünk mindkét meccsen, lásd spanyolok elleni itthoni, svédek elleni idegenbeli meccs.

    Albérlőtársam egyébként jelen pillanatban kinn kiabálja, hogy hajrá magyarok :))

    A lengyeleket meg senki ne fikázza, testvérnép. Nem sok országban látni barátságsálakat...
  • dikki*yysw
    #12
    Legalább románokat lealázták dánok 2-5 re :PPP
  • EOX
    #13
    Nah, 0-0 lett.
    Gyerekek, ez a Tököli mennyire béna
  • dikki*yysw
    #14
    Hát eléggé pöcs volt. De ő mindig ilyen, szóval nem is vártam mást. Válogatottban nem tud alkotni sajnos.
    De a 0-0 egy jó eredmény, mondhatjuk hogy nyerhettünk volna.. de ahhoz eléggé be kellett volna mákolni. :) Majd itthon megverjük őket, és máris OK!
  • Buddy
    #15
    Na kiszenvedtuk.....tipikusan olyan meccs volt, ha 10-szer lejatszanank, abbol 9-szer siman kikapnank.....most bejott a 10. :)
  • Buddy
    #16
    Ez nem az a jatek, hogy kicsit rossz idoszak, most akkor jon a jo :)))
    Ezt nalunk ugy csinaljak, hogy kicsit rossz idoszak utan mar csak rosszabb lesz
  • atee
    #17
    1 Teny van
    elmeletileg a csoportmeccsek ket legnehezebbiken
    tul vagyunk es nem kaptunk meg ki!
    Lehet ez maki is! Viszont ilyen jol meg sosem rajtolt a valogatott!
    Nem szeretnem L kiabalni sem majd szerdan meglatjuk van e okunk bizakodni!
  • dikki*yysw
    #18
    Így igaz, most legalább még jól állunk. Igaz előző selejtezőket is hogy kezdtük, olaszokkal döntetlen.. aztán littvánokat nem tudtuk megverni. :)
    Szerintem rosszabbak vagyunk a svédeknél és a lengyeleknél is, szóval nem szégyen a 3. hely. De ha sikerülne 2-nak lenni, az nagyon nagy szó lenne.
  • Buddy
    #19
    ezt mondtuk a roman olasz szlovak csoportban is.....sikerult a 4. hely....
  • blassius theomo
    #21
    Amíg csak vacak 700-ezret keresünk havonta, ne is számítsatok jobb eredményekre. A honvéd kiesik, mégis 2,5 milla a prémium ha bentmaradnak. Annyiért már képes lennék lazán futkározni a pályán. De addig 700 ezerért, csak lazán...
  • a.carkey
    #22
    Tököli tényleg mindent elcseszett, de a lengyelek sem voltak semmik.Végül is igazságos a 0:0, ennek ellenére Tökölin múlt a meccs. Jenő hülye. Látja, hogy egy kopasz melegít, az nála csak a Miriuta lehet ... NC.
    A lengyelekről csak annyit: ők tényleg NÉP Európában. Úgy is viselkednek. Bevándorlás hozzájuk nem túl magas, így valószínűleg még sokáig összetartó NÉP maradnak. Politikailag is normálisak. Nincsenek afférjaik. Bár Afganisztánban és Irakban is harcolnak lengyel alakulatok (köztük a G.R.O.M.), de mégsem hallod azt, hogy ebből bármilyen "ügy" lenne. Talán a lengyel az a NÉP, akikkel sohasem volt túl rossz a viszonyunk. Hangulata volt a meccsnek, de a produkció lehetett volna jobb is.
    Ettől a meccstől tettem függővé a Svédek elleni meccsre való kiruccanást. Meg kell vallanom, döntetlenre nem számítottam. Vagy vereséget, vagy győzelmet vártam. Így kicsit nehéz dönteni. Szívem szerint kimennék, de olyan kudarcélményekkel gazdagodtam az elmúlt 13 évben a magyarok hazai tétmeccsein, hogy ha öszejön az "sörből-borból nem elég" társaságom, akkor vsz kimegyünk, ha csak a töredéke a "brigádnak", akkor nem. (Pont az esetleges kudarc utáni állapot miatt kell a banda. Ha nyerünk, nincs probléma, ha vesztünk, akkor sincs ...)
  • magus
    #23
    Na az lesz nagyon vicces ha kijutunk az EB-re, és egész Európa előtt égetjük le magunkat. Jobb így, hogy csak mi magyarok tudjuk, hogy a világ legszánalmasabbjai a magyar focisták:)
  • atee
    #24
    A lengyelek a mutatott jatekuk alapjan semmivel sem jobbak nalunk!
    Ha meg tudnank csipni itthon a Svedeket akkor szerintem mar meglesz az EB :)
    Dontetlen eseten 50%
    Ha kikapunk akkor tuti nem jutunk ki!
  • Lteebee
    #25
    Most komolyan:

    A pocsék játék zavarja meg ennyire ezeket a csapatokat, hogy nem képesek x-nél többre ellenünk?

  • a.carkey
    #27
    Ahová kijutottunk, ott azért jól szerepeltünk. Lásd atlantai olimpia. Játék képe alapján nem voltak rosszak, de az eredmény elmaradt, mint a 78-as VB-n ...

    Világversenyen égetnénk magunkat? Akkor mi volt tavaly a franciákkal? Ha az nem volt égés, akkor mi az?
    :)
  • blassius theomo
    #28
    bodorított fürtök, hajpánt, porsche 911, gyűrrű és fülbevaló betekerése leukoplaszttal, kopasz fej, a keresztvetés, ezek a külsőségek amit elmajmolnak a (tényleg) külföldi nagyoktól; a játéktudás, az állóképesség pedig egy nagy nulla (azt nem elég ellesni) azért izzadni kell (-ene) Ami van: hőzöngés, durvaság, nagypofájúság és követelőzés
  • Ramore
    #29
    Jó a jellemrajzod, de én kiegészíteném a szerencsejáték csalásokkal, és persze az első az üzlet (biznisz), aztán jöhet a foci.
  • a.carkey
    #30
    Teljesen igaz. Két évvel felettem járt ált. suliba. Arra nagyon illett. Sebők Vilike volt az illető ...

    Tényleg ennyi kellene. De mondjuk, azt is észre vehetnének, hogy imádnák őket itthon is, ha egy nagyobb sikert elérnének, például kijutnának az EB-re ...

    Emlékeztek mennyire szerették őket, amikor az olimpiára jutottak ki? Ez a banda olyan buta, hogy a saját javukat sem akarja. Egyet akarnak:
    egyről a háromra jutni, minél kevesebb munkával ... azért meg sok pénzt várnak. Kár értük. A jó focistákra sokáig emlékeznek. Varga hazajött, az összes öregnek virult a feje, mert ismerték milyen pengés spíler volt. Nem az maradt meg bennük, hogy a Hertánál belekeveredett egy ügybe. Mi van ezekkel? Ezekre senki sem fog emlékezni, mert nem tettek le semmit az asztalra. Max az ügyeik maradnak meg bennünk. (Vili Porsche, mások tippmix stb.)
  • Punker
    #31
    mikor lesz a köv meccs?
  • atee
    #32
    Szerda
  • Punker
    #33
    thx
  • blassius theomo
    #34
    Mégis, vajon miért van bennünk ez az "olthatatlan" sóvárgás, hogy csak várjuk, hogy jobbra-fordul a magyar foci? Ez a Gera gyerek is, szinte hallom ahogy a nagy "öregek" tanítgatják az öltözőben, hogy "...kussolj öcsi...nem ebből van a nagy lé...!"
  • blassius theomo
    #35
    Én sokszor már a himnusz alatt elszomorodom, mert nézzétek meg a külföldi csapatok tagjait, ahogy állnak - tudom, hogy röhejes - de erőt sugároznak és elszántságot, a mieink pedig összeszottyadva, mint szegény rokon a búcsúban, igaz knézijenci is azon sopánkodott, hogy a lengyelek egy fejjel magasabbak, ebben véletlenül igaza volt... :-)
  • a.carkey
    #37
    Mennek majd ők is San Marinoba ... :)
  • blassius theomo
    #38
    Jut eszembe, San Marinoban már feltalálták a focit? Vagy ütővel játszák?
  • Ramore
    #39
    Sajnos a mi Himnuszunk egy gyászinduló, ami eléggé lehangolja a magyar focistákat, külföldön pedig feltüzeli a játékosokat. Ez van.

    Puskásék idejében volt az edzések után egy játék, a 16-os vonaláról kapufáztak. 3 kísérlet volt mindenkinek. Mondanom sem kell, a 3-ból 3 volt a beugró és ezt többen is meg tudták csinálni. Megnézném a maiak teljesítményét, biztos jót lehetne röhögni a szánalmas kísérletezéseiken ezeknek az álprofi bizniszmeneknek.
  • Buddy
    #40
    holnap elfoglaljuk /vagy mar ma/ a hozzank illo 4. helyet
  • blassius theomo
    #41
    Igazad van a Himnusszal kapcsolatban, szép, szép, de tőlem (jóval) okosabbak is említették, hogy az idők folyamán a "sebességét" az eredeti partitúrához képest jóval lelassították, érdekes olyan felvételeket látni az 1900-as évek elejéről, ahol sokkal lendületesebben játszák. Amikor a depresszió Mo.-i terjedéséről beszélünk, érdemes lenne ezt is megvizsgálni. Példaként lehetne a "régi szovjet" himnusz, (minden politizálástól mentesen)annak a zenei szerkezete nagyon jól megkomponált, és valóban lelkesítő. Persze vikidálgyuszi azt is képes lenne eltoszni... , ha megfizetnék jól, és hagynák, addig pedig (sajnos) ez van...
  • blassius theomo
    #43
    szerintem ez nem negatívság, hanem: "realitiv"-ság, vagyis 1.)negatív, 2.)pozitív, és a 3.)realitív. :-) Igazad van; Hajrá Magyarok! csak hát ugye a tények...
  • Lteebee
    #44
    Szerintem inkább most essenek ki, amíg relatív kevesebben látják.

    Utána még cikibb lesz.
  • Csacsi
    #45
    Nem lesznek olyan kevesen, teltházat mondank ma a népstadionra, bocsánat Puskás stadionra, Én is kint leszek. AKKOR IS HAJRÁ MAGYAROK!!!!