25
Miért akadoznak a DVD-filmek
  • Yurij
    #1
    Na halli mindenki!!Van nekem egy olyan problémám hogy berakok egy filmet megy rendesen egy darabig és utána elkezd akadozni a DVDrom-ba.Mitt tudnék kezdeni velle???De van olyan film ami nem akadozik hanem rendesen megy!!!mindegyik ugyan olyan régio kodu lemez.A DVD egy LG Combo.Aki tudd segitsen légyszives.THX Yurij.
  • Munch
    #2
    Szar a meghajtó. Ezeket a gépi dvd meghajtó szarokat nem filmezésre találták ki... Nekem először tökéletes volt, később egyre többször akadozik...
  • Mike
    #4
    LG úgy kaka, ahogy van

    Használj mondjuk toshiba-t
  • Mike
    #6
    én utoljára a 800mb - 1gb vinyóimat defragoltam.
  • Inquisitor
    #7
    Bizony, bizony!
    Sajnos a DVD lejátszás közben a gép swapol, és ha nincs elég helyed vagy töredezett a vinyó, akkor ilyen hibákat produkálhat.
    Az meg, hogy egyik film szaggat, a másik meg nem, azt az adott filmhez használt tömörítési arány okozza.
    Jobban betömörített filmnél kisebb sávszélesség is elég, de ált. rondább a képminősége.
    Példa: Nekem a C300/366 gépemen jól lejátszotta szoftveresen a Matrix-ot, de pl. a brutális képminőségű Armogeddon-t egy dupla erős gépen is gázos volt. (Viszont a Mátrix kockásodik is a sötét részeknél rendesen!)
  • Yurij
    #10
    Na megoldottam a problémát.Mérgemben vettem egy komlett házimozi rendszert.A combo megmarad játékra.
  • ollie
    #12
    DE ha esetleg akarod még használni ajánlom, hogy nézd meg, hogy be van e kapcsolva a hardveres gyorsítás a DVD lejátszó szoftverben. A PowerDVD-ben pl. külön be kellett nekem is kapcsolni. Előtte (a régi gépemen) 4M(!) videokártyával akadozott a lejátszás, viszont bekapcsolás után, bármelyik DVD-t akadásmentesen, vidáman lejátszotta...
  • Sir Quno Jedi
    #13
    Főleg, hogy XP és Win2k alatt nem megy ! Akkor már inkább Diskeeper 7, vagy Perfectdisk 2000 !
  • Laalee
    #14
    mer ne menne... nem tavalyelotti verizot kell hasznalni
  • Kiru
    #15
    Ne ez egy érdekes kérdés.
    Nekem egy vadiúj Toshiba SD M11712-es DVD meghajtóm van.
    Volt olyan film amin kiakadt az egész gép, de többnyire csak a .vob filek között akadt meg egy pillanatra (1-2 mp), majd ment tovább.
    Lejátszásra egy eredeti 3.0 verziójú WinDVD Playert használtam.
    Kiváncsiságból kipróbáltem egy újabb verziót (Trial 4.0), azon már folyamatosabb volt a lejátszás.
  • Sir Quno Jedi
    #17
    Vazz, a legújabb NU-ban lévő sem ment (kiróbáltam és le is írták, hogy kár is próbálkozni vele, ez úgy 2 hónapja volt), de akkor keresek MÉG újabb verziót.
  • Laalee
    #18
    nekem jol megy ntfs el a nu8
  • Laalee
    #19
    mert a w2k s ntfs defrag kerreg 2-3 orat aztan hagy mindent ugyanugy :D amugy utalom a nortont :D de az legalabb megy
  • Sir Quno Jedi
    #20
    defragtests
  • Sir Quno Jedi
    #21
    Nem is az a gond, de XP-n azzal kezdte a NU2002, hogy minden megy, KIVÉVE a speedisk, mer annak nem akaródzik XP-n menni ! DE a mellékelt link szerint valóban megy (vagy linkelnek :-))).
  • Sir Quno Jedi
    #22
    Nekem sikerült már 8.5millió frag-es HDD-t is összehoznom, nos azzal semmelyik defrag szoftver sem tudott megbírkózni (a diskeeper levette 6.5 millióra egy hét alatt, annál lejjebb nem ment, bármivel is próbálkoztunk, pedig a végére már félig üres volt a vinyigli), szal. maradt a jó öreg backup, format, majd visszamásolás.
  • Laalee
    #23
    ezek a letolto programok... :D
  • grebber
    #24
    Lehet hogy nem ide tartozik de nem tudja valaki véletlenül hogy hogyan kell dvd filmet átírni sima dvd-re és hogy milyen program kell hozzá,Légyszi segítsetek!!!!
  • Sir Quno Jedi
    #25
    ja én sem értem... :D