88
DVD írók és Tapasztalatok melyik milyen
  • item
    #1
    DVD írókról szeretnélek kérdezni titeket, szerintetek melyik típus vált be leginkább?
    Válaszokat előre is köszi!
  • KRC Genk
    #2
    Nah ez engem is erdekel, ugyanis en most szeretnek beszrezeni egy DVD irot!:)
  • item
    #3
    Én egy toshiba SD-R5002 est néztem ki, szerintem nem rossz darab, tudom a drágább pioneer-ok, egyebek jobbak, de nekem ez is megfelel majd, nem tud 4X irást csak 2X est , de az ára nagyon barátságos..
  • Mike
    #5
    az a bajom a DVD-kel, hogy kicsi a kapacitásuk, de azért előbb utóbb veszek egyet én is
  • Breki33
    #6
    most mennyi?
  • grebber
    #7
    Lehet hogy nem ide tartozik de nem tudja valaki véletlenül hogy hogyan kell dvd filmet átírni sima dvd-re és hogy milyen program kell hozzá,Légyszi segítsetek!!!!
  • Crem
    #10
    műszaki adatok
    teljesítmény DVD: 4x-es írás, 2,4x-es újraírás, 8x-os olvasás; CD: 16x-os írás, 10x-es újraírás, 40x-es olvasás
    interfész 40 tűs IDE/ATAPI
    nyelvi lokalizáció angol, francia, olasz, német, spanyol, holland, brazíliai portugál, hagyományos kínai, egyszerűsített kínai, koreai, svéd
    betöltési mechanizmus tálcabetöltés
    logikai rögzítési formátum UDS és ISO 9660, CD-DA
    kódolási eljárás EFM, EFMPlus
    pufferméret minimum 2 MB
    MTBF 100 000 óra
    támogatott operációs rendszerek Microsoft Windows® 98SE, Me, 2000 Professional SP2 és XP
    minimális rendszerkövetelmények Adattárolási, videoszerkesztési és DVD-authoring alkalmazások: 450 MHz-es Intel® Pentium II vagy azzal egyenértékű processzor; 64 MB RAMVideorögzítési alkalmazások: 600 MHz-es Intel Pentium III vagy azzal egyenértékű processzor (800 MHz-es vagy annál magasabb frekvenciaszintű ajánlott); 128 MB RAM; IEEE 1394 interfész vagy analóg videorögzítő-kártyaMinimálisan igényelt merevlemez-kapacitás: 660 MB szabad hely a kapcsolódó szoftverek telepítéséhez; 10 GB szabad hely a DVD video lemezek létrehozásához
    bemeneti feszültség 5 V egyenáram +/- 5% tűréssel, +12 V egyenáram +/- 5% tűréssel
    fogyasztás max. 25 watt
    minimális burst-átviteli sebesség 33 MB/sec
    keresési idő Átlagos full-stroke hozzáférési idő: 250 ms (CD-ROM, DVD-ROM)
    Átlagos véletlenszerű hozzáférési idő: 125 ms (CR-ROM, DVD-ROM)
    inicializációs idő < 20 másodperc
    lemezkészítési idő CD: 2x-es sebesség esetén jellemzően két perc; DVD: N/A
    írási eljárások Írás: Track at Once, Disc at Once, Incremental Packet Writing (változó és fix méretű csomagok az Orange Book II. része szerint)
    Másolás: Session at Once, Multisession
    CD/DVD kapacitás 4,7 GB (max. 3 óra video)
    videorögzítési sebesség 1 óra 9,8 Mbit/sec sebességgel
    2 óra 5,8 Mbit/sec sebességgel
    3 óra 3,3 Mbit/sec sebességgel
    (Megjegyzés: a sebességadatok az audio- és videorögzítést is magában foglalják)
    írásellenőrzés Alkalmazásfüggő
    hibajavítási arány Audio, Data Mode 2, és Mode 2 Form 2: kevesebb mint 1 nem javítható keret 109 leolvasott bitben; Data Mode 1 és Mode 2 Form 1: kevesebb mint 1 nem javítható keret 1012 leolvasott bitben
    kompatibilis írható adathordozók CD-R, CD-RW, DVD+RW, DVD+R adathordozók (HP DVD+R/+RW márkájú adathordozó javasolt)
    kompatibilis olvasható adathordozók DVD+RW, DVD+R, DVD-RW, DVD-R, DVD-ROM, DVD-Video, CD-Digitial Audio (Red Book) és CD-Extra, CD-ROM (Mode 1 -Yellow Book) CD-ROM XA & CD-I (Mode 2/Form 1 - Green Book), CD-ROM XA & CD-I (Mode 2/Form 2 - Green Book), CD-Bridge & Photo-CD (single és multi-session), CD-Video
    kapcsolódó szoftverek ArcSoft Showbiz DVD; Veritas RecordNow, DLA és Simple Backup; HP Memories Disc Creator; Cyberlink PowerDVD
    méret (szélesség x mélység x magasság) csomagolás nélkül: 191 x 146 x 41 mm
    csomagolva: 282 x 150x 212 mm
    raklap: 1,2 x 0,79 x 0,982 m
    súly csomagolás nélkül: 1,1 kg
    csomagolva: 2,4 kg
    raklap: 199 kg
    működési környezet környezeti értékhatárok
    üzemi hőmérséklet: 5-40C°
    üzemi páratartalom: 10-90%
    relatív páratartalom kondenzáció nélkül
    hitelesítések IEC 950-konform, USA - UL, CDRH Radiation Control Standards 21 CFR 1010 és 1020-1 0.50 Kanada - CSA vagy CUL, Európa - LVD 73/23/EEC 93/68/EC IEC 60950 (módosításokkal együtt), EN60825 (módosításokkal együtt), EMCD 89/336/EEC (módosításokkal együtt)
    garancia Egy éves, amelyet a kijelölt márkaszervizekben lehet érvényesíteni. Részletes szervizcímlistát a (06-1) 382-1111, a HP forródrót telefonszámán kaphat. Opcionális HP SupportPack megvásárlásával 3 évre növelhető a garancia.


    Én ezt néztem ki br.130.000.-ft

    Tapasztalatom nincs! De ha van valaki aki ért hozzá és nem ajánlja az SZÓLJON PLS!
  • Crem
    #11


    HP DVD-300i belső DVD író

  • magyar ember 2
    #12
    Sztem eleg a DVD-R(W), a blu ray csak ezt fogja olvasni, a +R-t nem, ez sztem eldonti a kerdest.
  • magyar ember 2
    #13
    130 rugo 1 kicsit soknak tunik. 4x DVD iro olyan 70+fa.
  • magyar ember 2
    #14
    Meg a HP mar a CD iroknal se volt vmi jo.
  • Laalee
    #15
    a hp draga votl cd iroban is es altalaban a filipsz termekeit csomagolja at hp feliratura
  • item
    #16
    Sziasztok, na egy toshiba SD-R5002 est szereztem be, és azt kell hogy mondjam hogy egyáltalán nem bántam meg! Ami jó benne hogy a gyengébb minőségű lemezeket is gond nélkül viszi,és precizen irja meg, ellentétben ugye a pioneer irókkal! Eddig amit írtam még mindegyik olcsóbb,drágább DVD lejátszó elvitte. Most MEMOREX lemezekre írok, és tökéletessen vési őket.
  • Laalee
    #18
    annyit tudok hogy a -r lemezt a -r -rw iroban tudod megirni a +r t a +r +rw irokban illetve a kombi irokban mindkettot...

    hogy lenyegeben mi a kulonbseg a ket technologia kozott nem sikerult rajonnom. idaig ugytudtam hogy a regebbi illetve olcsobb asztali dvdk dvd-rom ok a csak a +ossal kompatibilisek, de utana olvasva a -r t is megeszik pont ugy a hogy a +rt.
  • Laalee
    #19
    http://www.dvdcenter.hu/dvdfaq.html#43
  • palos_gyorgy
    #27
    Filmet csak saját magadnak szabad írni eladásra nem,majd én figyelek rátok gyerekek.
    Szerintem a Pionner 105,106 a legjobb.
  • NeoMaN
    #30
    Sztem meg nem... :P
  • Ramore
    #31
    Lenne 1 gyors kérdésem.

    Egy cd írót be szeretnék rakni ideiglenesen egy cd olvasó helyére, kell valamilyen beállítást változtatni a biosban, vagy valahol? A kábeleket is elég ugyanoda dugni, ahol az olvasónál volt?
  • trunks666
    #32
    Ha ugyanúgy van jumperelve az író mint az olvasó akkor simán rakd be a helyére.
  • Ramore
    #33
    köszi
  • Gerry
    #34
    Üdv mindenkinek!

    Vettem egy LG GSA-4040B (Dobozos) DVD-Írót, és vannak vele fura dolgok...

    Elvileg 4x/4x/2.4x/2x/3x/12x/24x/16x/32x (DVD+R/DVD-R/DVD+RW/DVD-RW/DVD-RAM/DVD-ROM/CD-R/CD-RW/CD-ROM), egyszóval mindent ír és olvas...

    Igenám, de annak ellenére, hogy ilyen kecsegtető képeségekkel bír nem vagyok vele maradéktalanul elégedett, ugyanis:

    A Teac CDW524E CD-íróm 24x-es sebességnél sokkal gyorsabban ír, mint ez a ketyere, hiszen a Teac-el egy teljes 80 perces (701MB-os) Image file kiírása több mint 1 perccel hamarabb készen van (a Teac kb 3perc 5másodperc, míg ez az LG több mint 5 perc alatt végez), vagyis az LG 24x-es sebesség helyett csak kb. 16-18x-osan ír. Ez még rendben lenne, mert ez a sebességveszteség még nem olyan vészes, de a DVD-RAM megírása 3x-os sebességgel a Nero 6 szerint kb. 17 percet vesz igénybe, ami elvileg teljesen normális, ám az írás még 40perc elteltével sincsen kész. kb 42-45 perc alatt készül el a teljes írás, ami ugye durván 1.5x-ös írást jelent. Próbáltam a csomagban mellékelt B's Recording software-t is, azonos az eredmény. egy haverom szintén ugyanilyen írót vett, és ugyanezt tapasztalja. Alapból a drive firmware-e az A104-es verziószámot viselte, és találtam hozzá egy A300-as frissített verziót is, amit szépen fel is tettem, de semmi külömbség, a 24x-es CD írás ugyanúgy kb. 16x-os, és a 3x-s DVD-RAM is ugyanúgy 42-45 perc alatt készül el. A használt alapanyaggal nem lehet gond, hiszen CD írásra TDK 48x-os CD-t használtam, DVD írásra meg a csomagban mellékelt Maxell 3x-os korongot. Ha az 1x-esen írható DVD-RW-met írom meg vele (Imation) akkor gond nélkül tartja a hivatalos időt, és az adatok mennyiségétől függően 53-58 perc alatt elkészül.

    Bárkinek bármi tippje van azt szívesenfogadom, mert bosszant a dolog! (Nem hinném, hogy hibás lenne, mert a havernak 2 másik gépében kipróbált ugyanilyen meghajtója ugyanezeket az eredményeket produkálja, lehet, hogy szériahiba áll a dolgok mögött??)
  • Lammer
    #35
    sanszos...

    De miért eldzsít vettél, ugye nem kell magyarázni???
    Vannak jobb kombómindentmegírok divájszok, dehát annyit megér a többletköltés...
  • Gerry
    #36
    Ez mondhatni "ingyér" van, mivel anyukám pedagógus, ezért a SulinetExpress keretein belül megvásárolva nekem nemegész ötezer forintomba kerül, mivel évente 60.000 visszaigényelhető, a kütyü meg 64.900 forint. És itt csak ez az 1 kombó drive kapható, más nem, a többi vagycsak +R/RW vagy csak -R/RW, ez meg mindkettő, és ezenkívül még a RAM-ot is írja... Mint látod az előző íróm Teac volt, és CD-RW-ből sohasem vettem volna LG-t, annak ellenére, hogy a cég ahol dolgozom rengeteg LG CD-írót adott már el, és még egyikkel sem volt gond. (Én a Teac-re és a Plextor-ra esküszök, ezesetben engedtem az elveimből, lehet, hogy ráfaragtam?)
  • Lammer
    #37
    ok-ok megértem
  • Gerry
    #38
    Tehát a kérdés továbbra is nyitott, várom az ötleteket a #34-re! Köszi!
  • Laalee
    #39
    a cd irás lehet abbol is hogy a teac 24* ese a cd teljes felületén 24*es az lg meg 24*max tehat csak a lemez végén 24* es. igy kb ki is jön a 18*os irás.

    a dvd nél meg lehet gáz a médium is. az lg irod támogatja a 4*es irást utána pedig a 2*est a lemezed meg 3*os irást enged max, tehát a legközelebbi kompatibilis mód a 2*es irás az meg nagyjábol annyi idő.
  • Laalee
    #40
    vagy szar az iró :D
  • ollie
    #41
    De ha csak 5 rugóba került neked, akkor mindenképpen jól jártál! Szerintem az lesz, amit Laalee is írt.
  • Gerry
    #42
    a CD sebesség engem sem igazán bosszant, az viszon már annál inkább, hogy a drive a DVD-RAM-ot 3x-os sebességgel képes írni, a hozzáadott lemez Maxell ver.2.1/3x (rá is van írva), a softvare (saját: B's Recorder Gold 5), és egy másik software (Ahead Nero 6) felismeri, hogy 3x a lemez, és hogy a DVD-író is 3x-os sebességre képes, és azt mondja, hogy a művelet kb 17 percet vesz igénybe, majd "starting burning process at 3x speed", és pillanatok alatt, mindössze 44 perc alatt fel is írja az anyagot, amit utána simán be is olvas. Igenám, de a 17 perc és a 44 perc között elég nagy a külömbség, mert ha 17 helyett mondjuk 20-22 perc alatt írná meg, azt mondom, hogy na bumm, ennyi és kész, de több mint a duplája az igénybevett idő, mint amennyinek lennie kéne, és ez azért már aggasztó!
  • Gerry
    #43
    Az előbbi hozzászólásomból kiderül, hogy inkompatibilitás szinte kizárható, csaknem csomagolnak olyan lemezt a drive mellé, amivel nem kompatibilis, tehát valahol máshol lesz a kutya elásva!
  • Laalee
    #44
    én azért kiprobálnám egy 4*es dvd-r +r lemezzel is azt ha szar, ugyis ki tudod cseréltetni.
  • Gerry
    #45
    Ja, csak még nem jutottam el olyan helyre, ahol tudok venni 4x-es +/-R lemezt.
  • trunks666
    #47
    nincs annak semmi baja csak épp még korai a firmware...
    bár hozzáteszem, hogy én inkább egy NEC ND-1300A-ba ruháztam bele
  • Gerry
    #48
    Sulinet azért méri borsosan a cuccokat, mert évi 60e Ft. visszaigényelhető az adóból, vagyis nekem ez a 64490 Ft.-os eszköz 4490 Ft.-omba került, így már nem is olyan drága, ugye?
  • Gerry
    #49
    Nos, közben fény derült részben a DVD-RAM írás lassúságának okára:
    A DVD-RAM-ot eredetileg formázni kell írás előtt, és csak ezután lehet a megadott maximális sebességgel írni rá. Tehát, ha megformázom, utána már 3x-os sebességgel is írható akár intézőből, vagy Total Commanderből is. Viszont én eddig csak a saját B's Recording software-rel és a Nero-val írtam rá, ami nem foglalkozik azzal, hogy a lemez meg volt-e formázva, avagy nem, hanem szépen megformázza írás közeben. Ezért az adatok írása valóban 17 perc körül lehet, viszont ehhez hozzájön még a formázás, valamint a bevezetés és lezárás, ami így együtt valóban 40-45perc körül van már.

    Kíváncsi vagyok a 4x-es DVD+/-R írásának sebességére is, de eddig még nem jutottam hozzá ilyen médiához, de amint ki tudtam próbálni azonnal leírom a tapasztalatokat.
  • NeoMaN
    #50
    4*-es pio összvissz 15 perc körül, DVD-R-el.
  • Gerry
    #51
    Mlyen DVD-R, mennyibe kerül, és hol?
  • Gerry
    #53
    Kösz, megnéztem őket, talán majd Sony lesz ha lesz, mert a Princo-ról eddig csak szarságokat hallottam sajna.
  • Gerry
    #55
    Én eddig 2 helyről hallottam, hogy a Princo-ra írt adatai 3-4 hét után elszálltak, az egyik ember Pioneer-el írt, a másik Sony-val (asszem DRU-500).
  • Callisto
    #56
    Miért van az, hogy amit megírok DVD-t (adatot Pinnacle InstantCD/DVD-vel) azt máshol nem lehet olvasni, de nálam csont nélkül megy?