30
Petárda
  • harom.14
    #1
    Sziasztok!
    Hol lehet kapni ilyeneket? Valamelyik fórumon kérdeztem már, azt válaszolták, hogy a Fáy utcai piacon lehet. Ott azt mondják, hogy már nincs szezon... Valami más ötlet? Más piac? Előre is köszi!
  • hali
    #2
    tőccsé le a netről :DDD
  • Coine, The A&O
    #3
    Veszélyes szal' óvatosan.

    Fogod magad, elmész vonattal Esztergomba, át a hídon Párkányba. Kb. a határtól 50-100 méterre van rögtön egy petárda bolt, mert ott legális. Van minden jó és viszonylag olcsó.
    Több konkrétumot nem tudok mondani.
  • harom.14
    #4
    Köszi, így fogom csinálni. Szerinted nyitva van ez szombaton? 1-ig elég lene. A határon gondolom nem szabad ezt áthozni, erre van ötleted? (mehet emailbe is :))
  • Coine, The A&O
    #5
    Nyitva lesz 1 kor szombaton, elvileg...
    Határon áthozni...eddig még 1x sem kutattak át, de azért ne a kezdben hozd ha lehet...
  • [HUN]PAStheLoD
    #6
    :D

    józsefvárosin mindíg van
  • harom.14
    #7
    Ide más kérdéseim vannak :) Mikor nyit a piac? És pontosabban melyik részén?
  • harom.14
    #8
    Semmi egyéb ötlet? Holnap reggel indulunk, úgyhogy ha lehetne ma estig, ha van még valakinek ötlete! :)
  • nemcsakfél
    #9
    Mire kell a petárda? Arra hogy szórakozzatok a durranásokon? Tetves fiatalok ilyeneken élvezkednek! Bezzeg az én időmben a ródli volt a legveszélyesebb.

    Nem gondoltál még arra hogy magad csinálj?
    félliteres műanyag flakonba tegyél alufólia darabkákat, vegyél 1 L sósavat (ami 20%körüli, nem intersparos és nem teszkós!!) sima háztartási boltból. a flakonba beleöntesz vagy 2 dl-t rácsavarod jól a kupakot. és 2-5 percen belül kidurran a flakon. egy kicsit nagyobbat szól mint a petárda....
  • csabawarchief
    #10
    ezt kiprobálom
  • harom.14
    #12
    Ezt már ismertem! :-P Nem szól nagyobbat! Csak az ilyen kicsi petárdáknál. És drágább is! Gondoltam arra, hogy magamnak csináljak, a puskaport már kikevertük, valami jó fojtás kéne hozzá.
    A ródli mi? Vagy ez volt az? (mármint az "alubomba")
    Coine: köszi az ötletet, sikerült, voltak még tüzijátékok is meg minden jók, és tényleg olcsó! Thx
  • Evil
    #13
    200 l es benzineshordo, tele naftaval.Aszem annal nem sok minden szol nagyobbat. :)
    +meg egy par tabla pala.Tuti combo.
  • [HUN]PAStheLoD
    #14
    mittomén változó ... ahol ferdeszeműt lácc.. ott vszleg nem messze van áru is :D
  • [HUN]PAStheLoD
    #15
    pala RoXX csak allj tavol !! (hang-granatról hallottál már :DDD )
  • [HUN]PAStheLoD
    #16
    alu helyett más "adalék" kell (kémiakönyvel eggyütt hatásos :D)
  • harom.14
    #17
    Milyen más adalékra gondolsz? A cinkre? Alufóliát olcsóbban lehet szerezni.

    Coine: http://www.pontmagazin.hu/kozelet1231.html#kz_1231_1 Hmmm. :)
    A törvények szerint a határnál mit csinálhatnak ha találnak nálam? Csak elkobozhatják vagy jár bírság is?
  • Coine, The A&O
    #18
    Figyelj, mi kb. havonta átmegyünk sörözgetni és mindig hozunk haza vmi cuccot, legyen az alkohol v. cigi v. akármilyen szuvenír, de idáig 1x sem vizsgáltak át. Kora délután megyünk és 8 körül indulunk vissza szombatonként.
    titeket ellenőriztek ?
  • harom.14
    #19
    Nem, csak kérdezem. Csak jó lenne tisztában lenni azzal, hogy mit csinálhatnak :)
    Mi csak azért mentünk ki, tehát szinte rögtön visszajöttünk.
    A pia olcsóbb lett volna? A francba... :)
  • bd
    #20
    A petárdázás teljes körű vagy részleges betiltásával nem fog megszűnni a petárdázás szilveszterkor. Ez egy hangos, vidám ünnep. A pirotechnikai termékekre egész évben van kereslet. Ha valaki petárdázni akar bármenyire is, tiltják, úgyis be fogja szerezni, használni is fogja, ugyanis mindenhová nem lehet rendőrt állítani. Néhány évvel, ezelőtt amikor még tiltva volt a petárdázás akkor sem volt csendes a szilveszter, ugyanúgy durrogtak, mint tavaly.
  • rushman
    #21
    Szilveszterkor újra tilos lesz a petárdázás

    Szilveszterkor újra tilos lesz a petárdázás Magyarországon - így döntött szerdán a kormány. A kormányrendelet értelmében csak a robbanó rudacskákat tiltják be, más eszközöket - például rakétákat, római gyertyákat - használni lehet majd. A Belügyminisztérium egyben azt is javasolja, hogy a maximálisan kiszabható szabálysértési bírság összegét 50-ről 100 ezer forintra emeljék.

    idézet :rtlklub online

    kinek mi a véleménye?
  • MikX
    #22
    Milenne...

    Az állam most veszi ki a pénzt a saját zsebéből, mert így mégtöbbet fognak vanni, olcsóbban, és az ugye feketepiacon megy, de ők tudják!
    Én már évek óta szerzem be egy helyről, de szvsz sokkal jobb mionőségűek, mint amit tavaly lehetett venni hivatalosan!
  • rushman
    #23
    szerintem meg tiltsák be!

    Magyarországon kultúrálatlan módon élvezik ezt a marhaságot. Egyáltalán mi értelme? A feketepiac e területen is létezik mindegy hogy tiltják vagy nem
  • Derelye
    #24
    Ja pontosan erről van szó,sok kretén dobálja össze visszam azt se tudja hova...tiszt. kiv.
  • katze
    #25
    Első hallásra örültem neki, de aztán rájöttem, szart se ér, mert sok gyökér ugyanúgy fogja durrogtatni, ott és akkor és ahogyan nemkéne.
    Lehet velem van a baj, de sose értettem mi a jó abban hogy meggyújt, eldob, durr.
  • norbre
    #26
    lehet hogy nem vagyok elég gyerekes, de egyszerűen nem tudom megérteni mi a jó abban hogy megvesz vki 10-20 e ft-ért egy rakás puffogást?
  • Brankley
    #27
    Na igen
    Neked szerencséd volt, én táskába hoztam át még 2 évvel ezelött aszsem, és belenézett a határőr, kivette, és belevágta ergy konténerbe, amibe már volt vagy 60kg piró
    Azóta persze csak kocsival hozok át onnan pirót
  • Brankley
    #28
    Na, a lényeget leírtad, mindegy hogy betiltják, vagy nem
  • ScOrpY
    #29
    Ti miket fogtok venni honnan és mennyiért? én mostanra jól befogok vásárolni (sikoly, pillangó, recsegő sárkánytojás, egy kis petárda - hagyomány kedvéért -, tüzijáték, meg még fényes nagyot szólós dolgokat.
    mert tavaly nem volt pénzem.
  • Punker
    #30
    elég 1 topic a témának.