137
ADSL OTTHON Február 14-ig 11900+9900 bekötési dij.
  • Yurij
    #1
    Na az az én nagy problémám hogy mult honapban köttötem szerzödést az Axelero-val és akkor azt mondták hogy brutto 11900Ft+9900Ft bekötési dij az ADSL OTTHON csomagra ha 2 évet allá irok..Erre föl ma jött meg a csekk az egyik az rendben van az 9900Ft gondolom ez a bekötési dij.Na de a másik 17000Ft-rol jött.Kérdem én mi hogy a bubánatban lett ez ennyi.Azoknak a válaszát várom akkik az Axeleronál vannak szerzödésben.Probáltam ökket telefonon hivni de szol egy kicsitt a muzsika kicsörög és bontja a vonalat.Elöre is kösszönöm mindenki hozzászolását.
  • Borg
    #2
    http://pohly.adatpark.hu/forum

    Axelero online ÜSZ.

    Itt tedd fel a kérdésed.
  • Taranov
    #3
    Szerintem se tőlünk kérdezd mert ez számlázási kérdés, tehát inkább próbálgasd az 1234-et. És erőszakosnak kell lenni!
    Az 1212-vel volt velem olyan, hogy annyira felemelte a hangját a kurva, hogy mondtam neki, hogy a főnökével szeretnék beszélni :)
    Annyira bepánikolt, hogy rögtön elnézést kért, és segítőkész lett :)
  • [Jakuza]
    #6
    Nekem is ez volt az elso 1,5 honapban.
    Valoszinuleg neked is a 1,5 honapot egybe szamlaztak.
  • Yurij
    #7
    JA hosszas telefonálgatások uttán elmagyarázta egy csoka hogy ez másfél honap.De a szálázási ossztály nem vette fel azt a krva telefont.Mindenesetre megoldodot.
  • Yurij
    #8
    Igen brutto árak!!!!
  • Yurij
    #9
    Továbbra is várom ide a forumba mindenki véleményét.Thx mindenkinek.
  • K.András
    #10
    Hát hallod e, nekem kb négy honapja szar számlát küldenek, már telefonáltam hatszázhuszezer orát ezek miatt.Kijött egy számla 18 ezer forintrol, és még pluszba alatta hogy az egyenleg 38 ezer, hivom öket hát ez mi kérdem?Mondja hogy a számla és hogy sorry akkor megint mert el lett rontva.Mondom neki már négy honapja el van rontva, asszondja látja ott a gépben hogy valami nincsen rendben de nem érti :DDD
    Hát ilyen a számlázás axeleronál erre számits jol nézd meg mit fizetsz és mi van az egyenlegnél arra is figyelj mert miota ez az "uj" számlázási rendszer van azota nem kaptam még olyan számlát ami normális lett volna...
  • ollie
    #13
    Az Axelero-val nekem is csak bajom volt, bár én dial-up-ot használok.
  • shabba
    #14
    Hiába hőbörögsz ez nem új dolog, Hytas területen eddig soha nem csinált ADSL-t a fatáv mert sokkal drágább lenne. Talán majd év vége felé lesz valami most hogy elkezdték használni a micro/mini DSLAM-okat van rá esély hogy pár területen elkezdik használni az optikai részen is, de kizárt hogy teljesen lefedik ezt a területet, max a sűrűn lakott részeket. Aztán ki tudja mi lesz belőle, fatáv csak a szavakon tud lovagolni, szerintem 1-2 éven belül nem lesz itt semmi, mindenesetre 2.5 év után most lenne esély hogy tegyenek valamit.

    Próbálj meg más alternatíva után nézni, suxeleronak több részen megy a kábelnetje vagy vannak alternatív micros cégek a kerületben, több is. Kb. merre lax a kerületben.
  • Borg
    #15
    Nekem axelero ADSLem van 1.5 éve már, és nem volt semmi komoly gondom velük.

    Az meg hogy nem telepithető ADSL nálad, az nem az axelerón múlik, hanem a matávon, meg a vonaladon.
  • WOW
    #18
    Hi!Tud valaki egy jó szolgáltatót?És persze minnél olcsobbat!
  • Poki
    #20
    Ha én jól tudom akkor a vonalat már nem kell kiépíteni, mivel az ADSL ugyanoazon a kábelen megy mint a hagyományos telefonvonal (réz) és csak a központokat kell átalakítani a fogadására. Ez nem kis beruházás és lehet valahol meg sem térül. Már én is várom, hogy kihozzák a falunkba , de még semmi csak egy tavalyi ígéret, csak még a mostani 3. negyedéves tervben sem szerepelünk. Na mind1. Türelem ADSL-t terem :) vagy nem :?
  • Poki
    #21
    Ha a MATÁV állami tulajdon akkor az adóból oda is megy pénz, valószínűsítem. Mivel sok bankot is pumpál az állam akkor a legnagyobb pénzforrást mér ne? Te tény hogy minden nem megy hipphopp, és erre nem is lehet állami támogatást adni, valószínűsítem.
  • Breki33
    #22
    http://hv.uw.hu/adsl2.jpg
    http://hv.uw.hu/adsl.jpg

    Hi!

    Én is dilemma előttálok hogy melyik szolgáltatónál fizessek előaz asl-re és bár lassan 1éve vagyok előfizetője a freestartnak havi 11.750-ért fizettem elő(1 évre) annó 2003szeptemberében ez volt alegolcsóbb lehetőség úgy hogy két hónapig a havidíj mellé még + 13000 Ft. kellett befizetni azaz a bekötési díj így 26.000 volt most ezzel az árral már labdáb sem tudna rúgni egyik szolgáltató sem!


    Már régóta kacérkodom hogy a domain regisztrációmat átvigyem a 23vnet kft.-hez ami elég korrekt kis cégnek tűnik és ami a lényeg igen kedvező árakkal, csak most ütötte meg a szemem az adsl árai, ami szerintem a legolcsóbb kategóriába van:

    384/64K (1 éves szerződés)ápr.29-ig
    Egyszeri díj: 9.000 Ft.
    Havidíj: 7.200!+áfa azaz 9.000Ft. bruttó


    Az sem mellékes hogy ehhez még 14.900 FT/éves díjért rendelhetsz domain regit, adminnal.


    forrás: http://www.23vnet.hu/adsl.htm
  • Breki33
    #23
    sziasztok csak az Axeleronál van nyári akció?
  • ollie
    #24
    ADSL-hez jó a köv integrált kártya (i845PE lapon)?

    Gigabit Ethernet 440x 10/100Mbps
  • ollie
    #26
    köszi!
    király!
  • ubi
    #27
    már rég 512-es axelero adsl-em lenne, ha az utcában, ahol lakunk, elérhető lenne!!! upc suxx!!! már rég lemondtam volna!!!
  • K.András
    #28
    Nekem 512/128-as van(axeleros),hát nem vagyok elájulva töle...Arrol nem is beszélve hogy kint azért a pénzért amit most fizetek 1.5 megabites vonalat kapnék.
  • Sir Quno Jedi
    #29
    Mer mér ??? Tökéletesen műxik, szinte leállások nélkül, az ígért sávszélen, akár heteken át ! Mi a gond vele (az árán kívül, mert az nekem is betesz minden hónapban) ?!!
  • K.András
    #30
    Nekem nem tesz be a számla,egyszerüen arrol van szo hogy ezért a pénzért ezt a szolgáltatást nyujtani szégyen!!!Két adsl elöfizetésem van,át akartam hozatni a másodikat is oda ahol lakom, erre azt merték mondani hogy oda nem lehet bekötni az adsl-t, mondom az embernek miröl beszél hát három éve be van kötve a házba a másik adsl, hebegett habogott és kihoztak egy papirt hogy irjam alá,amivel végeredményképpen le mondtam volna minden jogomrol(a már létezö vonalam jogairol is!!!), tehát nem telefonálhatok ha valami nem müxik nem szolhatok senkinek nem fordulhatok birosághoz, meg ugy semmit nem tehetek azon kivül hogy befizetek nekik havi 15 ezret...Szoval a lényeg annyi hogy be akartak palizni,és amikor mondtam hogy nem irom alá a papirt és hogy elviszem a hirfelügyelethez akkor még elkezdett fenyegetözni hogy leszerelik még azt is ami van,meg ha nem irom alá akkor nem adja oda a papirt meg ilyenek,más kérdés hogy nem vagyok ilyedös és mondtam neki hogy most ebben a pillanatban feldugom az ütvefurot a seggébe,mire is kénytelen volt otthagyni a papirt...
    Akkor egy ép számlát nem tudtak még kiküldeni utobbi 5 honapban, mindig más szám szerepel rajta mint aminek lennie kéne ott,amugy tányleg nincsen baj vele,megy rendesen és a többi szolgáltatohoz képest még ez a legjobb, de ez nem jelenti azt hogy meg lennék elégedve velük, majd akkor ha a pénzemért kapok is valamit.
  • ollie
    #31
    aha, nekem is tele van mindenem az axeleroval, bár még nem volta adsl-em, de volt modemes kapcsolatom ami nem működött 3-4 hónapig, de fizettem érte, aztán lemondtam mert nem tudták megcsinálni.
  • Huron
    #32
    Szerintem ez a bruttó 9900-as átlag adsl-ár még mindig magas ezért a színvonalért. 6 rongyért már előfizetnék rá, hiszen a net nem (nálam legalábbis) létfontosságú szükséglet. Mondhatnám, nagyon nagy reform volt az internetpiacon, hogy bruttó 9900-ért hozzámvágnak havonta egy adsl-t. Eddig a legjobb ajánlata az interwarenak volt: 2001 decemberében bruttó 8000 volt kb a havidíja ha 1 évre kötöd. Ez a mai ár ahhoz képest nevetségesen magas, pláne ha megnézzük, hogy azóta már a 2. év ketyeg. Ez az egész net-kérdés ma nagyon el van itt nálunk b*szva. Én remélem, hogy idén ősszl lejjebb viszik az ADSL havidíját, mert akkor már én is és még sok más ilyen olcsójános befizetne erre az INFRASTRUKTÚRÁRA. Ezzel nem azt akarom mondani, hogy netfüggő vagyok, mert fentebb írtam, hogy nem létszükségem (ezért is vagyok most is modemes, bár lehetne adsl-em technikailag), hanem csak azt, hogy egy mai úgymond fejlődő országban igazán megkaphatná ezt az ember.
  • Huron
    #33
    mellesleg Angliában bruttó 18£, azaz kb 7000HUF az 512/256-os ADSL havidíja. s. eleknek és a többinek csak ezt tudom mutatni:
  • shabba
    #34
    Megsúgom neked az egy beetető konstrukció volt a fatáv részéről. A saját nagyker árából adott 30% valódi árkedvezményt(nem úgy mint ez a mostani 25% volt) és azt az ISP-k egy az egyben tovább adták az ügyfelek felé. Persze mivel beetetés akció volt ezért csak az új ügyfelekre vonatkozott és nekik is csak az első évre, akárhány éves szerződést is kötöttek.

    Ilyen kedvezmény még talán lehet, bár jelenleg nincs rákényszerülve a fatáv hogy ilyet csináljon hisz túlkereslet van az ADSL piacon, szépen fogy e nélkül is akkor meg minek csökkentsen árat. Épp ezért jó ideig nem is lesz várható hogy br. 10 rongy alá esik az ADSL-es net ára.

    Majd akkor esik újra az ára ha már eljutnak odáig hogy kezd telítődni a piac és nem lesz a termék iránt elég nagy kereslet és hogy újra kelendővé tegyék árat csökkentenek. De ez szerintem még odébb lesz. Helyette is inkább az anyacégnél bevált húzásokat fogják csinálni, vagyis lesznek forgalomkorlátos 1,5,10GB-os csomagok alacsonyabb áron amivel a belépő usereket célozzák meg.

    Ps. ne feledd Angiában az a net amit írsz 1 éve még 45-50 font volt és nem is volt túl sok ADSL userük. Aztán kegyetlenül nagy dinamikával belecsaptak a lecsóba, fejlesztettek mint a güzü és 1 év alatt lett hirtelen vagy 1.5-2 millió ADSL user. Csak azután hogy lett nagy versengés és telítődött a piac kezdtek esni az árak. Persze ha nálunk is lenne ennyi user szerintem itt is hasonló áron lenne net, de ilyen érdeklődés nálunk kizárt és nincs meg hozzá a megfelelő népesség bázis.
  • Breki33
    #35
    sziasztok

    most kötötték be az ADSL_t de valamiért nem megy

    a szerelő gépén az én jelszavammal minden ok
    Ha az enyimen pingetem a teszt ip-t azis ok, de bármi mást pingetek semmi válasz még annyi sem hogy nem elérhető

    Ha EXplorerben nézek címet vagy FTP-t akkor meg nem elérhető

    Van valakinek ötlete mi lehet a gond?
  • shabba
    #36
    DNS feloldás megtörténik? Ha korábban másik szolgáltatónál voltál nem lehet hogy fixen belőtted a DNS címeket? Sőt még a tűzfalon is beállítottad hogy csak arról a két címről fogadjon el DNS kérést. Ha most mások a DNS szerverek könnyen így kicsukhatod magad.

    Nézz körül a DNS beállítások közül és első körben kapcsolj ki minden tűzfalat. Ha úgy megy akkor arra felé kell korrigálni a hibás beállításokat.
  • Breki33
    #37
    hát egy westeles klien volt fent de azt leszewdtem es most telepitettem uj kártyát
    és a szerelő adsl kapcsolatot

    a DNS-t az Axelerotol kértem
  • Breki33
    #38
    tűzfal nincs
  • shabba
    #39
    Ok de a hálózati beállításoknál a TCP/IP alatt nincsenek beállítva fixen westeles DNS szervercímek?

    Amikor megpingelsz egy domaint és nem sikerül a címfeloldás ki szokta írni hogy az a baja, nálad mit ír ki?
  • Breki33
    #40
    hát tudtommal nincsenek amit az Axeleros mondott DNS cazokat irtam be

    a pingetésnél csak a tesztcimnél van visszajelzés

    a többinél kijon a fekete ablak majd seszó se beszéd bezáródik
  • shabba
    #41
    Nyiss meg egy msdos parancssort és oda írd be a pinget az nem záródik be és akkor talán látnál valami informatív hibaüzenetet.

    Azért gyanakodtam a DNS-re mert amikor azt a teszt IP-t pingeled akkor IP-t használsz, amikor már más oldalakat akkor gondolom domainnel hivatkozol rájuk.

    Próbáld ki a 195.228.240.145-t meg tudod-e pingelni, ha igen akkor tuti DNS beállítás probléma.
  • shabba
    #43
    Índítsd el XP-n a command linet(Run/cmd), aztán írd be ipconfig /all, a végeredményt pedig másold be ide.

    A hálózati kapcsolatoknál nézd végig a csatolókon minden tulajdonságot, valahol fixen be lehet írva DNS szerver csak épp nem a Suxié hanem a Westeles.
  • Breki33
    #44
    a parancssorra gondolsz?

    oké megnézem, csak nemtudom, hogy tudom a parancssorost bevágólapozni

    a csatolókat végignéztem újra felraktuk de DNS mindenhol kilőve

    Az a hulyeség ha jol tudom ha WIn98-ra amin be van állitva telepitem az XP-t általában simán megy a háló


    Amúgy köszi a segítséget

    VAn az Axelero-nak proxy-ja?

    Egyáltalán érdemes valamit beállitani, hogy gyorsuljon?

  • [Jakuza]
    #45
    Szerver neve: proxy.axelero.hu
    port: 3128
    IP cím: (195.228.240.34)

    Nem sok ertelme van.
  • Breki33
    #46
    akkor nem használjátok?

    köszi

    és innen esetleg?:
    http://www2.multiproxy.org/anon_list.htm
  • shabba
    #47
    Jobbgomb, popup menüben megjelölés, egérrel kijelölöd a kívánt területet, jobb gomb megint. Ekkora bekerül a vágólapra a tartalom, azt Ctrl+V-vel bemásolhatod ide.

    A hálózati kártya beállításainál, az utolsó speciális nevű lapon van az XP belső tűzfal beállítása. Azt érdemes kikapcsolni mert sok galiba forrása szokott lenni, helyette érdemesebb valami külső programot használni, de előbb induljon el a net.
  • Breki33
    #48
    azt kikapcsoltam

    este megprobálom bemásolni

    köszi
  • shabba
    #52
    Nekem itt elfogyott az ötlet, megkérdeztem mást akinek van ADSL-je és nála is hasonlót ír ki ipconfig /all. Xp-re rátelepítettél valamit vagy a saját dsl kapcsolódó felületét használod? Ha jól tudom XP nem tolerálja túl jól ha mást használsz a sajátja helyett.