2001
Nagyobbat, kissebet, tft-t, flatet, stb, markak
  • Aquli
    #1
    En leginkabb nem tft-t, hanem hagyomanyos monitort akarok venni, es mindenkeppen flatet, es inkabb a kepminoseg a szempont, mint a meret. Na mit ajanltok?
    Ja es megneztem, de nem nagyon talaltam ilyen topicot.
  • atee
    #2
    http://www.hwsw.hu/perl/ultimatebb.cgi?ubb=get_topic&f=17&t=004026

    Itt kivesezik a sracok :)
    Nekem mondjuk Daewoo 907DF Van es meg vagyok elegedve vele!
  • Stann
    #3
    Nekem LG van, és tökéletesen meg vagyok vele elégedve! Ez egy sima 775Ft-s modell, vagyis az 1024x768@85hz, de nekem ez elég! Ja, és a Samsung, Sampton meg a hasonló monitorokra hiába van ráírva hogy sikképcsöves, azoknak csak az üvege sík, de "alatta a kép nem", vagyis az igazából nem vmi jó megoldás, és ez szemmel is simán látható, és asszem csak az LG gyárt "tökéletesen sík képcsövet".
  • Lammer at Work
    #4
    Igazat adok a kollégának, nekem is tűéles gyönyörű a képe, moncca nekem Radeonnal van, tehát kombó...
    De télleg szép, talán csak a frissítése gagy 1 picikét... ez van
  • Pheel
    #5
    A Samsung DynaFlat (DF) tényleg csak a felső üvegében sík, de a NaturalFlat (NF) cuccok már tényleg laposak.
  • Pheel
    #7
    Nekem is volt/van egy MAG XJ500T-m, szuper is volt, szép éles kép, aztán ahogy telt az idő, elkezdett sötétedni és homályosodni a képe. Pedig még csak 3 és fél éves. Olyan két éve pedig csupa rosszat hallok a cég háza tájáról. Úgymint csődközeliség, olcsó gagyi cuccok beépítése, a minőség látványos romlása stb. Remélem azóta megint vannak jó monitorok arrafelé...
  • ubi
    #11
    lg flatron 795ft!!!!nekem 3 éve ez van. és kurva jó!!! főleg a szemnek!!monitornál nem szabad pénzt spórólni,inkább a drágábbat mert a szemed bánja meg!!!!!Egy hónapon belül beszerzek egy lg flatron 915ft plus-t!!!! Szem a első!
  • RelakSfromhome
    #12
    A moncsit MINDENKÉPP próbáljátok ki a helyszínen, ha van rá lehetőség. Én most vettem egy 19"-os Fujitsu-siemens moncsit. A képe elég éles, de a szinek el vannak csusszva. A piros pl fél sorral felljebb fan. A képgeometriát is sasolni, mert mikor nekiláttam rajzolni, kissé megszivatott, hogy a kép közepén ugyan az keskenyebb volt, mint a szélén...
  • TheZsenyka
    #13
    Eizo is fos mi? :D
  • Gerry
    #14
    Nekem is 19"-es Fujitsu-Siemens van (kb. egy hónapja), de nekem nincsenek elcsúszva a színek, képgeometriát nem negyon néztem, mert rajzolni nem szoktam, viszont 1152*864*32bit-ben használom, ott 100Hz-en megy, és nem fárasztja a szememet!
  • Laalee
    #15
    ha a szem az elso akkor a tftvel jobban jarsz
  • Pubi1972
    #16
    17' samsung plazma
  • Árnyvadász
    #23
    Sony a legjobb.
  • Zoli007
    #24
    COMPAQ
  • Emery
    #25
    BELINEA 10 30 55

    adatok:
    http://www.belinea.com/include/zeigemonitor.asp?monitorid=241&sprachid=101&landid=81&lang=1
  • Mike
    #27
    jaja

    végre egy normális ember

    gyerekek, hajdan volt a viewsonicnak a pf775-öse, ami 1024x768-ban is kinyomta magából a 110Hz-et. Ilyet még lehet kapni?
  • Mike
    #28
    ez olyan lehet, mint a mágneses karkötő

    a mostani monitoroknak elhanyagolható a sugárzása
  • Mike
    #29
    dejó, már nem egyedül megyek a szakoorvoshoz

    és neked mi lebeg? LG
  • magyar ember 2
    #30
    Inkabb dobd ki a Sonyt, es vegyel EIZOt!
  • barret
    #31
    compaq
  • Pheel
    #32
    Má' bocs, de az nem is gyárt monitort :-PPP
  • Gerry
    #33
    Jaja, csak a matricát nyomja rá!
  • barret
    #34
    tudom,de jóóóóó!
  • barret
    #35
    meg mondhatnám hogy,ibm de inkább nem szólok...
  • jobb
    #36
    Hali! Tudna valaki segíteni abban, hogy az LCD monitorok jók-e a 3d-s játékokhoz?
  • RelakS
    #37
    Az Árkádban játszottam UT2003-mat LCD-n, és meglepően jó volt. Persze 60Hz-nél többre ne számíts.
  • Hamed
    #38
    GABA az isten! :D
  • jobb
    #39
    Kösz.:)
  • kovti
    #41
    Hi! Nekem egy Samsung 765Mb monitorom van, amit jó vételnek tartok, főleg most, hogy 50ezer alatt van az ára. Csak figyelni kell a képponthibákra...
    ...KovTi..
  • tbundy
    #42
    nekem filipsz 15ös lcd-m van, 30 ms-os. sztem bőven megfelel fps-re (ut1-2 vel játszok)
    ja, és 72 Hz-en megy (mintha számítana valamit..)
  • AtomHeart
    #43
    En ugy tudtam, hogy a Compaq es a HP OSSZEOLVADOTT. Meg aztan a SONY is gyart a Compaq-nak tudomasom szerint.
    A TFT screen-ekrol meg: http://www.cp.hu/cp/teszt/hard/tft/index.html
  • Inquisitor
    #44
    " és 72 Hz-en megy"
    Az jó, úgy hamarabb hal meg.
  • Zozo76
    #45
    Nekem meg epp egy LG 795 Flatron megy itthon de nem sokaig, mert kenytelen vagyok az ocsemnek adni, oszt amig nem tudok monitort venni magamnak addig egy 72cm-es Philips 100Hz-es TV-t fogok hasznalni... Azt hiszem hogy a kovetkezo monitorom mar TFT lessz. Legalabbis remelem...
  • RelakSfromhome
    #46
    "kenytelen vagyok az ocsemnek adni"
    Mámegmér?
  • Crazyn
    #47
    Szerintetek melyikte érdemes a következő 17"-os monitorok közül megvenni? Főleg irodai munkára lenne (Office, Autocad), esetleg nagyon ritkán játékra.

    Samsung SyncMaster 171S
    LG Goldstar L1710B
    LG Goldstar 782LE
    Philips 170B2T
  • Inquisitor
    #49
    "Ha valaki tudja, hogy mi a neve,ki a gyártója annak a valaminek (két kis gömb/golyó, amit átlósan kell a monitor két sarkához illeszteni ami kiküszöböli szinte 100 %-ban a káros sugárzást."
    Én valami BioShield néven láttam az egyik Acomp-ban, de picit sok érte a 26.000 HUF.
  • Inquisitor
    #50
    LG 1710B monitorból az újabbak tudják a 16ms-os megjelenítést is. Azt mondják az egyik legjobb, legalább is ebben az árkategóriában. Állítólag egálban van vele az Acer 732-es TFT-je. Persze mindkettőn van DVI bemenet is, bár a kábelt külön kell beszerezned hozzá.
  • Inquisitor
    #51
    Én a magam részéről 17-19"-os monitorból Diamontron képcsöveset vennék, valami jobb fajtából. Példának okán Iiyama monitort, akinek nincsenek túlzott igényei, az találhat köztük olcsóbbat is és azoknak is jó a képe.
    Én most Iiyama Visionmaster Pro 454 (903UT) monitort szeretnék, csak még nincs rá lé ... :(
  • dikki*yysw
    #52
    Én most egy Belinea 10 30 95-öt néztem ki magamnak. Egy LG Flatron 775FT-m van, a 2. géphez meg lesz ez a moncsi. 86 khz-es, 1024x768@105 hz, nagyobb felbontásban úgysem használom. A moncsi flat, szal ez kell nekem nagyker nettó 31900-ért :)
  • Zozo76
    #53
    Nekem is eloterbe kerul a jovoben monitro vasarlas, mert a mostanit (LG 795FT) odaadom az ocsemnek. De en mar mindenkeppen TFT-t veszek. Ha nem lessz penzem akkor 15"-sat az csak egy collal marad el a 17"-os katodsugarcsoves moncsik mogott. De ha birok akkor persze 17"-sat.