18
A világ legjobb szöveges MUD-ja
  • Neme.
    #1
    Valaki játszott már vagy játszik manapság ebben a játékban? Én másfél éve nyomulok és ennél jobb kalandban még nem volt részem.
    A MUD homepage-e: http://mud.arctic.org
    Bejelentkezés: telnet://mud.arctic.org:2700
    Kliensek az ehhez hasonló játékokhoz:
    http://www.onlineroleplay.com/Text-Based_MUDs/MUD_Clients/

    Mindenkit várok szeretettel. :)
  • Neme.
    #2
    Ehh. Vagy senki se játszott még Magnetic Scrolls játékokkal, vagy senki se szereti az ingyenes multiplayer RPG-t (na jó, Hack&Slash, de csak nagyon kevés játék nyújt ennél többet).
  • Neme.
    #3
    Ehh..
  • Neme.
    #4
    Az idő semmit sem koptatott a játék élvezetén. Ha valaki nyitott az új (izé, régi) dolgokra, kukkantson be. :) Felér egy monumentális fantasy regénnyel.
  • Jagi
    #5
    Igen kicsit szét lett offolva Az a topik :)))
  • [Jakuza]
    #6
    Akkor probald ki a Halállabirintus lapozos konyv alapjan letrehozott oldalt is.
  • Neme.
    #7
    Ezt komolyan gondoltad?
  • Jagi
    #8
    miért sztem nem rossz anno legalább 30 féle képen purcantam ki benne... :D
  • Neme.
    #9
    Anno nem volt rossz, az biztos. Megjelenéskor egyből rohantam értük a boltba, s ronggyá lapozgattam szinte mindegyiket, meg térképeket rajzoltam róluk. :)
  • Rosalind
    #10
    Engem ez a dolog érdekelne... Hogyis kell ebbe belépni? Csak letöltöm a klienst és go?
  • Rosalind
    #11
    Oooké...ezt hagyjuk..mindegy milyen jelszót írok be belém köt...és nem látom, amit kiír...
  • Neme.
    #12
    Hé, Te vagy az első, akit érdekel(t?) a dolog! :))

    Ok, szóval a "telnet://mud.arctic.org:2700" belépési mód a windows alap telnet kliensét használja, amiben alapból nem látod, amit beírsz.

    Ezért léteznek direkt erre a célra kiélezett MUD kliensek.
    Itt nézz körül:
    http://www.onlineroleplay.com/Text-Based_MUDs/MUD_Clients/Windows_95_And_Higher/

    Én személy szerint a SimpleMU nevű klienst kedvelem a legjobban, de érdemes többet is kipróbálni.
  • Neme.
    #13
    Pár dolgot meg kell említenem a játékkal kapcsolatban:

    - angol nyelvű
    - szöveges, parancsvezérlésű
    - a kezdet nehéz
    - a legjobb, leghangulatosabb online kalandjáték, amivel valaha játszottam
  • _Atti_
    #14
    régen találkoztam ilyennel csak középföldén játszidott..csak akor nemtudtam még vmi jol angolul most szivesen visszanéznék oda..azt nemismered?
  • Neme.
    #15
    Rengeteg középföldés játék van, de én még nem játszottam egyiken sem. Egyébként az Arctic MUD DragonLance-es, ebben a játékban ismertem meg a DL-t, és bele is szerettem.
  • JohnnyP
    #16
    Csá! Legjobb játék, ajánlom mindenkinek!
  • Neme.
    #17
    Ma 22:00-kor újraindul a MUD, és mindenki új karaktert indít. Remek alkalom új játékot kezdeni, illetve ismerkedni a játékkal! :)

    Homepage itt. Csatlakozás a bal oldalon lévő
    Connect linkkel, vagy pl. a SimpleMU klienssel (Cím: mud.arctic.org, port: 2700).
  • Neme.
    #18
    Há' nem játszom már megint? Kis szösszenet:

    Temple Altar
    You are standing upon the altar of Grak's temple. There is a large mask suspended in between the pillars. It is the mask and symbol of Morgion, Lord of Death and Decay. This is the altar upon which innocent people are placed and infected with the plague to please the dark god. You see dark patches of blood lying upon all sides of the altar. You can feel the presence of the dark lord in this room.
    A monk in dark grey robes stands here praying to his dark god.
    A gaunt pitiful man cowers in the corner.

    > look altar
    A large black stone altar. It has a small circular indention in the middle of it.

    > inventory
    You are carrying:
    a small, bat-winged medallion
    a thorny green staff
    a scroll of recall
    a misty potion..it glows dimly
    a piece of sweet bread [8]
    a large waterskin

    > look medallion
    A small black medallion with the symbol of a pair of bat wings engraved upon it.

    > place medallion altar
    You place the medallion in a circular indention in the middle of the altar. You hear an audible click.
    You receive 9500 experience.

    > move altar
    You push the altar out of the way, revealing a hole leading down.

    > down
    A Dark Stairwell
    A short flight of stairs go down from the hole overhead towards a pair of stone doors mounted in the doorway to the south. The stairway looks like it hasn't been used for years, decades, maybe even centuries with all the cobwebs and dust that cover it. Moving along slowly to make sure the crumbling stairs are still safe, you manage to navigate the stairs safely.