142
Az Eidos üdvöskéje
  • a.carkey
    #1
    Végre megjelent. Hip,hip,hip ...

    Vki nem tud egy linket?
  • [Jakuza]
    #2
    Link. :)
  • Sephi
    #5
    Asse tudom mirol szol ez a gama... epitkezos is vagy csak haborus?
  • a.carkey
    #6
    He-he. Sopnak a deviance-os fiúk a töréssel.
    Amógy, van benne építkezés is, de főleg olyan 3d-s SS sítlusú háborúsdi. Kapsz egy sereget, maximum meg csak besorozhatsz. Mell. szerintem tök miundegy. Római-kor és ezzel egy hatalmas űrt kitöltöttek az Eidosos fiúk.
  • Kulinpapa
    #7
    Megjelent???????
    Mar megyek es toltom is!!!!!!!!!
    Felteve ha talalok valami lelohelyet...
  • Sephi
    #8
    De ne a Deviancos-t mert az Immersion csinalta meg rendesen.

    Bar elehtne ahsznalni a Deviancoson a Imersiont:)) Vagymitomen majd elvalik.
  • a.carkey
    #11
    Ez nem teljesen igaz. Ha elfoglalsz egy falut, akkor toborozhatsz.
  • a.carkey
    #12
    Szeintem kicsit szűkek az erdős részek. Nem jön ki a sereg ereje, de szerintem hatalmas a hangulata. Aki szereti a Sudden Strike tipusú játékokat - bár ez most nem 2.VH - nem fog csalódni.
  • Road Lee
    #13
    hogy az annyjába kell +javítani a hidat az első részben??
  • a.carkey
    #15
    Szerintem nagyon ott van. Egyre jobban tetszik. Csak mostanában egyre kevesebb időm van. Márc. 26 után ... VIUVIUVIUVIUVIUVIUVIUVIUVIU (KUNG POW)
  • Road Lee
    #16
    thx :o)
  • Aquli
    #17
    kb olyan mint a dark omen?
  • a.carkey
    #19
    Tigris :) , az nincs. :(

    Van helyette: nehézlovasság, íjász lovasság (rulez), kisegítő gyalogság (bármit - hidat, új őrtorony, kővető, stb - megépítenek felújítanak, javítanak, és úgy-ahogy dárdákat is hajigálhatsz velük), gladiátorok, íjászok ( : ) ),lándzsás alakulat lovasság ellen, legionáriusok (rulez 2), orvosa, két fajta felderítő stb. (egyelőre első pályán "asszem" ennyi).
    A gallok táborát beveszed - lerombolod az őrtornyukat -, majd újjáépited azt és beviszed a faluba a centuriód. Utána építheted az erősítést. De vigyázz! A centurió itt még "kezdő", kevés egységet tud parancsnokolni. Szinteket tudsz vele lépni, de több szálon halad a story, nem csak egy lesz belőlük. Az enyém az első pálya végére pont nem érte el a következő szintet - 4000 - pont. Utána több egységet tud majd kommandírozni. Orvost minden képpen csinálj és 5-6 legios alakulatot. Legyen legalább 2 kővetőd és ha felálltál az utolsó falu előtt, akkor építs 3-4 őrtornyot, pakold tele íjászokkal és simán legyőzöd. Legyen 1-2 nehézlovasságod (plusz a gall szövetséges lovasságát is "erősen" használd, majd a hátbatámadásodra indult gallokat (felül!!!)"zakkantsd meg" vele. Egy hidat csak a "kisegítősök" tudnak újból megépíteni, vigyázz rájuk. Mindkét hidat építsd meg, mert a szigeten is sokan vannak. Az erdőkbe óvatosan vonulj. (Az eset tanulsága a tört. könyvekben ...)
    Vigyázz a katonákra. 16-60 fős alakulatok vannak, úgy 3000 pont 1-1 max ereje. Orvossal gyógyíthatod őket, de a létszámukat feltölteni, csak összevonással tudod őket. stb. Kinézetre nagyon szép a játék. Olyan Sudden Strike féle játékstílus + toborzás, de a római korban. Grafikailag kb. C&C Generals, de nincs forgatható nézet, csak zoom (legalábbis én nem találtam). Játékilag nagyon jó. Nincs atombomba benne, de mivel a római-korban játszódik, nem meglepő. Az átvezető animok "Eidos szintűek" és nagyon hangulatosak. Szépek. Az első hadjárat eléggé "szűk" terepen zajlik, később kijön a hadsereg "ereje", miután majd egyre több egységet tudsz lekezelni (parittyások, "nagyon nehéz lovasság" stb .) hajók is vannak, "a la" Ben Hur (rulez 3), de csak szállötásra.
    Azt viszont csodálom, hogy ennyire kevesen érdeklődnek a játék iránt, pedig nagyon jó.
    Régészeknek, Centurion imádóknak kötelező darab!

    Pár kép kedvcsinálónak:



















    A többi kép lelőhelye (pl.):

    http://gamespot.com/gamespot/filters/products/screenindex/0,11104,520537,00.html

    www.game-revolution.com/.../pc/ praetorians/praetorians.htm

    Lehet "kukkolni" ...

    (A modemesektől "bocsi" a sok képért, de nagyon nem megy ez a topic.)
  • Braveheart
    #20
    hát a kedvemet meghoztad, de akkor linket is adj lécci :)
  • a.carkey
    #21
    Letöltési. DC?
  • Braveheart
    #22
    DC? bocs de csak nagyvonalban hallottam erről, ftp nincs?
  • a.carkey
    #23
    Ripben fent volt a Warezcenter Online-on
  • a.carkey
    #24
    Nézz utána a 0day ftp részben a "programok beszerzése" fórumon.
  • a.carkey
    #27
    Csatákat kell vele nyerni. Van egy bizonyos pontja (pl. kezdetben 2000). A 5. (v 4.) küldetésnél, ahol az erődöt kellet megvédeni, már egy rakat katonát volt képes parancsnokolni (5000 ponmt?) Szintugrással képes újabb alakulatokat elbírni. Persze, ha több "centuriód" van ő is tud párat parancsnokolni. Mellesleg csak az építési limit miatt fontos ez a rész. (Mellesleg az ostrom résznél, erősen lealázta a strongholdot ostromvezérlés kapcsán. Sokkal jobb. Nagyobb a terep is és nem idióta a mozgásanimáció sem). Egy torony, ha meg van pakolva katonával, az úgy is néz ki, nem 4 ijász áll ki a falakból.) Eddig azt olvastam, hogy nincs tengeri harc, csak szállítás. Ennek ellenére valahol láttam tengeri csata képét is ... De ott még nem tartok.
    Minden esetre "kiphaszott" nagy hangulata van.
    Tehát, tapasztalati pontokat kell gyűjteni vele. Minhta emelkednél felfelé a ranglétrán. A mostani seregkombinációim: 6-8 legio, 4-6 ijász, 4 nehéz+2 ijász lovasság, 2 kisegítő, 4 katapult, 4 dárdás, 2 orvos + az "apró" (szövetséges csapatok stb.). Gall szövetségeseidnél van druida is, aki pl. meg tudja egy időre vakítani az ellenséget. A gallok meg terjesztik a ragályt ...
    Mindegy, próbáljátok ki, ha még nem tennétek.
    (Jó tanács. Ha titeket ostromolnak, lovasságot egy ideig hagyjatok kint a falakon kívül, mert az ostromgépei szétszednek titeket is és az erődöt is. Egyiptomi ostrom - asszem az "alexandriai könyvtáras", nagyon kemény lesz ...)
    Apropó. Egy dologra nem jöttem rá. Van itt pause funkció? A tutorialban sem emlékszem, hogy említette ... Ha az lenne, minden gamét lealázna. Így erősen C&C a stílus.
  • Sephi
    #28
    Ahm a kerdes az hogy meg az elejen amikor eloszor meg kell tamadni a skotokat abba a kisseb eroditmenybe.. nah szal a kerdes az hogy mijafrancot csinalok ott mert katapultokat egybol elegetik es ha tamadok mindekim meghal a rohadt ijaszaitol. Csinaltam fel ottbba ijasz es siman kiszedte oket... WAT TO DO??
  • a.carkey
    #29
    Skótokat? Rómaiak, egyiptomiak, gallok vannak benne. Kisebb erődítményt te nem támadsz az elején. Téged támadnak benne. Esetleg egy falu, de abból lesz jó pár. A felső falut kérdezed? V. hanyadik pálya? Picit pontosíts!
  • Sephi
    #30
    Meg a Tutorialnal vagyok ahol eloszor epitettem letrakat es katapultot.
  • a.carkey
    #32
    Az eddigi legnehezebb küldetés, az a híd megvédése volt a germán hadjáratban, amikor Mainzot kellet elfoglalni. Majdnem belegebedtem, mire rájöttem, hogy kell végigvinni. Az utána következők kicsit "könnyebbek".
  • a.carkey
    #33
    A tutorialt a demo végigvitele miatt kihagytam. Érdemes megnézni? Valami anim?
  • cenobite
    #35
    Gondolom video-kat, meg esetleg a zenét kiszedték a rip-ből. Általában ez szokott lenni.
  • a.carkey
    #36
    Néhány zene (pedig zseniálisak, tiszta Gladiátor feeling - mell. lesz egy ilyesmi hadjárat, sőt a "The Fall of the Roman Empire" c. film erdős jelenete is ...), + teljesen kimaradtak a videók (kár értük).
    Hivatalosan a rip legvégén:

    "More Infos on http://www.praetoriansgame.com/
    Ripped:
    ~~~~~~~
    Movies"
  • Csacsi
    #37
    A demo alapján nem nagyon jött be a játék, de ahogy itt beszéltek róla, igencsak kedvet kaptam hozzá. Szóval, azthiszem mégiscsak letöltöm, mert ahogy olvasom itt, nagyon jókat írtok róla, szóval, meghoztátok a kedvem. Remélem jobban leköt mint a demo, bár amikor azt néztem, kevesebb kedvem, illetve idQm volt, mint most.
    Szóval egy esélyt kap a játék, aztán majd jövök kérdezni.
  • a.carkey
    #38
    (angolul tudóknak) Az egységek felhasználaási köre:
    Roman units

    pros: disciplined and tough infantry. One squad contains 30 soldiers.
    cons: no really tough cavalry
    1: Auxiliary infantry
    Units used to build garrisons, towers and siege weapons.
    They aren't good fighters.
    2: Legionaires
    Stong melee fighters. They can be used to fight weak infantry
    like slaves. Legionaires are also good vs pikeman and they
    can defend archres from melee warriors.
    Their special attack is Pilum: the legionairies throw javelins at incoming enemies.
    Legionaires can use the turtle formation which makes them slow but almost invulnerable from arrows.
    How to counter turtle formation? Move your archers to water or attack the turtle with melee warriors.
    3: Spearmen
    Spearmen's main purpose is to fight melee cavalry.
    They are very effective against them if they use the stationary formation.
    Spearmen can be used to protect archers.
    4: Archers
    Archers are great support units. They can use burning arrows to destroy buildings.
    You should always keep them behind melee troops.
    Archers can be used to defeat mounted bowmen too!
    How to protect them from cavalry? Place spearmen in front of them or flee to the trees when
    cavalry approaches.
    5: Equites
    Equites are melee cavalry units. They are strong versus archers and auxiliary infantry.
    Equites cannot win from strong melee fighters and pikemen.
    Never use them for frontal assaults. They are best used to attack archers when your infantry is fighting
    enemy infantry.
    6: Mounted bowmen
    They are very useful for hit and run attacks. Just like foot archers, you should avoid contact with
    melee troops.
    7: Balearic slingers
    Balearic slingers are a more expensive and tougher version of foot achers.
    Note that they are slingers so they cannot put things on fire!
    8: Gladiators
    Gladiators aren't as strong as Praetorians or Barbarian Berserkers but their special attack
    (net throw) makes them useful to prevent archers from fleeing. Units caught in a net can easily be killed.
    9: Praetorians
    Praetorians are extremely powerful melee troopers. Use them to aid legionairies against melee warriors.
    The only thing they are afraid of are archers using hit and run attacks.
    10: Physician
    Physicians are the Roman healers. They should always be supporting your army.
    11: Centurion
    Centurions are the Roman officers. They recruit soldiers and give a bonus to your soldiers.

    (Ajánlom mindenki figyelmébe a "háló hajító" gladiátorokat.)

    Mellesleg: ha bevisztek egy már majdnem szétvert egységet az erőd vagy a falu barakjába, akkor feltölti maximumra az emberei számát, ha még van toborozható ember.

  • a.carkey
    #39

    Van hozzá mission editor is, de még nem találtam rá.
  • a.carkey
    #40
    Ja és akik még nem játszottak vele, kezdésnek>

    GOMBOK:

    Left Mouse Button - Select
    Drag - Selection box

    +Shift - Add / remove troops from current selection

    +Ctrl - On a troop: select all troops of the same type on the screen

    On empty space: select all troops on the screen

    +Alt - Generate a mini map warning signal for allies

    Right Mouse Button - Issue default order depending on target (move, attack, protect, etc)

    +Ctrl - Run if need to move to perform the action

    Double-clicking the left or right mouse button acts just like Ctrl-clicking in most situations.

    Some orders (move and build) allow you to specify the desired facing at the destination, by dragging the mouse before releasing the mouse button. If you rotate the mouse wheel while dragging the mouse, you'll change the disposition of the troops at the destination.

    Middle Button - Scroll view (scroll mode is selected from the Game Options menu)

    On troop - Track that troop as it moves
    Rotate Wheel - Zoom in / out.
    Shift - Show queued movement orders for all troops, ranges for auras and archers

    Page Down - Zoom in
    Page Up - Zoom out
    Arrow keys - Scroll view
    TAB - Hide / show game interface
    ESC - Pause the game and bring up in-game menu

    Space - Center view on selected troop
    F1 - Show the position of the last mini map warning.
    F2 - Cycle through the scouts.
    F3 - Cycle through the special units (generals & medics).
    F4 - Cycle through the controlled villages.
    F5 - Toggle mini map civilization colors.
    F6 - Toggle selection group bar.
    F7 - Toggle Stats info panel.
    F8 - Toggle Minimap image.
    F9 - Mission objectives.
    F10 - Pause the game and bring up in-game menu.

    F11 - Tips window
    Ctrl+S - Quicksave game
    Ctrl+L - Load the last Quicksaved game

    1...9 - Recall selection group

    Ctrl+ 1...9 - Assign current selection to selection group

    Shift+ 1...9 - Add selection group to current selection

    Ctrl+Shift+ 1...9 - Add current selection to selection group

    0 - Select all troops not assigned to a group

    Ctrl+0 - Remove currently selected troops from their selection group

    C - Cycle through the command panels
    T - Track selected troop as it moves
    W - Generate a mini map signal for allies
    X - Select all troops in the entire map
    Z - Select all troops on screen
    A - Attack
    B - Balance Troops
    D - Defensive Stance
    F - Facing
    G - Aggressive Stance
    H - Hold Position
    J - Join Troops
    L - Patrol
    M - Move
    N - Cycle through the available formations
    P - Protect
    R - Repair
    S - Divide Troops

    Mellesleg, tapasztalati pontokat kapsz a játék során, és ha egy új centuriót csinálsz (léptetsz elő) a katonáid közül, akkor több egységet vagy képes vezényelni.
  • RangeR
    #42
    Próbáld ki.Beküldöd egy faluba a hadvezéredet toborozni.Rengeteg alakulatot toborzol,többet,mint amennyit a falu ki tud állítani.De ez nem gond,mert,ha kifogy a besorozható létszám,szépen-lassan újratermelődik,és ahogy megvan egy légiónyi ember,akkor az utánpótlás előjön automatikusan.És egyszercsak kiírja,hogy nincs elég parancspontod (vagy mi),azaz lenne még ember,de lehet nagyobb sereg a hadvezér alá beosztva,mert gyengusz hozzá
  • a.carkey
    #44
    Nincs benne olyan sok video, ami van az Eidos szintű. Ha ismered a Commandos, TRaider, stb. videóit, akkor el tudod képzelni, hogy nem rosszak. DC-n érdemes körülnézni, ott minden fent van ... (eleve dcn filmek, játékok szintén, de ez nem az a topic).

    #41!
    Lasd #42 +
    A Brit hadjárattól kezdve nem árt egy nagyobb sereg. Az eddigi csúcs - még nem "végeztem ki" a gamét - egyiptom - judea körül járok:

    10 legio
    4 kisegítő építéshez, javításhoz.
    8 ijász
    4 nehéz lovasság
    2 íjász lovasság
    2 scout (1-1/tipus)
    2 orvos
    4 catapult (ballista nekem nem jött be), ostromot túléli, de használhatatlan, nem gyújt fel semmit)
    (Nem használom a parittyásokat. A "hídmegvédős" pályán teljesen használhatatlanoknak bizonyultak, lemondtam róluk a későbbiekben is).

    Praetorian gárda - bár 64 fős -, de nem az igazi. Nem tudom miért, de még egyelőre "barátkozom" velük. Gladiátorok "atom" hasznavehetetlenek, a pause gomb hátránya miatt. Reflexből nem igazán lehet koordinálni az ostromot sem. Pici szünet (egy IGAZI pause gomb / nem esc) nem ártana. A Stonghold ebben jobb volt. Ez az EGYETLEN bajom a játékkal. (A C&CGEN.-al is ue volt ...).
  • a.carkey
    #49
    Julius Caesarnál "óvjál". Jó nagy barom volt, az szent. Nem elég, hogy a "hüje" egy hónapról kapta a névét , még Egyiptom helyett - ami Rómától csak egy "köpésnyire" van, inkább a Gallokat igázta le - akik kevésbé fenyegették Rómát, és valahol "Ámeríkábun" voltak, nem pár száz kilométerre Rómától ...
    Félretéve ...
    Gallia, Belgica, Britannia, Egyiptom (Közel-Kelet) a sorrend a gaméban ...
  • a.carkey
    #52
    35-40? passz. semmi baj ezzel a játékkal, leszámítva, hogy no pause ...
    Minek küldöd kiséret nélkül? Én befogom az összes lovon ülő parancsnokomat a lovasságomhoz. Volt, hogy 25-öt is levágott.
    Mellesleg fasznak kell ebben a kibaszott topicban is káromkodni? :)
  • a.carkey
    #55
    Bocs, a lovasságommal együtt mozgatom. Ua grouphoz csapom. Mellettük harcol, tovább erős a lovasok morálja. Csata közben fel tudod a morált a parancsnokkal is tornászni.
    A befogom, nem besorozom, hanem szimplán egy csapatban "mozgatom" a lovassággal. Sebességet tudja tartani vele, erős mint atom - állja a sérülést, minek pihentessem. Azt hiszem én fogalmaztam rosszul. Bocs, ha félreérthető volt.
    Eddig egy olyan gyalogos parancsnokom volt, akit semmire sem tudtam használni (Britanniában).

    Nem mondtam, hogy fasz vagy. (A "káromkodással" egy stílust akartam lezárni. - Úgy is jön a moderátor és megmoderál.)
    "Joinoltatni" tényleg csak egyformákat lehet, de hál'sten ált. azt csinálják amit "mondasz" nekik. Bár tényleg van néha olyan, hogy a barom megtámadja az ellent, pedig én nem is kértem, de eddig ez nálam csak a gyalogságnál fordult elő.
    Az "öntörvényűség" akkor fordult elő, ha nem volt a közelben egy centurio, ill. valami miatt a formációban nem reagáltak a defend módra, hanem beindultak. A teknősbéka alakzatban a legionáriusok például vsz nem fognak egyből rátámadni az ellenségre és az íjászok sem azok a nagy "kardforgatók".
    A centurio önállósulása eddig még nem fordult elő nálam. A gladiátorok és a barbár szövetségesek tényleg "neveletlenek".
    A római "hivatásosok" közül csak a "kisegítők" tértek eddig önálló utakra. Legalábbis nálam ...
  • gothic1
    #56
    Tegnap kipróbáltam. Meg kell, hogy mondjam, hogy ez az első RTS a warcarft3 óta, amit nem installáltam le tíz perc után sőt egész este játszottam vele! Kissé szokatlan a építkezési rendszere, de meg lehet vele barátkozni!

    Szóval én is ajánlom mindenkinek! Jó ez a játék, szép grafikával és kitünő hangulattal!
  • a.carkey
    #57
    24 küldetésből áll a játék (a harwired szerint), de mivel van hozzá editor - vmelyik siteon (esetleg ha egy moderátor ezt olvassa és tud segíteni, akkor lsz, hogy hol van) - skirish mód stb. Úgyhogy elég real time harcra lehet számítani. Esetleg multiban ...
  • a.carkey
    #58
    "Bizony, bizony ezredes elvtárs ..."
    :)
    Vasárnap ue történt velem is. Este hatkor vettem észre magam és azt, hogy még Vietcongozni kell egy kicsit, vmint végre be kéne fejezni a Splinter Cellt.
  • [HUN]PAStheLoD
    #59
    :) ha ennyire jónak tartjátok akkor installálom :D
  • Sephi
    #60
    Nah neekm sikerult lerohannom a nepet. Most mutatak meg hogy a landzsasok milyen jol bevalnak a lovasag ellen ha tamado modba vannak helyezve!!!