1071
Videókártya probléma
  • Deathcourier
    #1
    A probléma megoldásáb talán tudok segíteni hogy ha leírod a problémát!!!ne is mond fogadjunk az S3 trioval van baj!!! :))
  • szasza_1
    #2
    Hali mindenkinek!

    A GeForceFX és Radeon 9700 korában lenne egy kérdésem S3 Savage4-el kapcsolatban.
    A tesomnak összeraktam egy gépet (166MMX) netezésre, és került bele egy S4-es PCI-os videókártya. A 2D-s felületeket szépen megjeleniti, de a 3D-s hardveresen gyorsított felületek elég érdekesen jelennek meg. A polygonok csúcsai össze-vissza ugrálnak, alig kivehető, hogy mi van a képen. Próbáltam az órajelet minimumra visszavenni, mind a Core, mind a MEM -et. Pedig jó lenne, ha müködne, mert legalább NFS3-al tudnánk hálóba nyomni.
    De a 2D-s játékok mennek (PL Tiberian Sun), vagy softveresen rendereltek.
    Ha van valami ötletetek, osszátok meg velem! Elöre is köszi!
  • szasza_1
    #6
    Nem, az annyin megy. Viszont a proci tényleg kevés neki. 3Dmark2001SE-ben hány pontot kapsz?
  • szasza_1
    #7
    Ja, a kártya nem lassú, legalábbis nálam az unreal2 800@960 cerkával minimum 15 FPS-el megy, ha sokan jönnek ellenem+nagy tér.
  • Gerry
    #12
    Annyin megy a Ti200 175/400-on, de jól lehet őket húzni, egyébként nem az órajel számít a Ti200 és az mx440 között, hanem az, hogy a Ti200 DirectX 8-as, az mx440 meg DirectX 7-es kártya...
  • Gerry
    #14
    Hát a 600-as cerka ma már elég kevés, de ha jól lehet húzni, akkor megfelelő alaplapi driverek (VIA 4in1 Hyperion v4.45, vagy Intel INF/Application Accelerator), valamint Detonator (41.09 official vagy 42.30 WHQL beta) mellett még lehet rajta játszani, igaz nem high detail-en, de azért élvezhetően...
  • Styrex
    #17
    Sziasztok!
    Segítségeteket szeretném kérni. Az utóbbi pár napban a monitoron csíkok és rángások jelentek meg aminek a vége fagyás. A kártya nincs húzva. Már próbáltam a Powerstrip-el lefelé húzni, de szabálytalan időközönként újra előjön. A kártya egy Inno3D Geforce 2 Ti 64 DDR. Van valami ötletetek, hogy mitől lehet?
  • Gerry
    #18
    Az a legvalószínűbb, hogy túlmelegszik a video proci, vagy azért, mert gyengén forog a ventije, vagy azért mert már nagyon koszos a borda, én a következőket tenném:
    -vga hűtő leszerel (külön a venti, és külön a borda)
    -Csapnál langyos szappanos vízben minden alkatrész lemos
    -minden alkatrész ALAPOSAN megszárít (hajszárító előnyben)
    -grafikus proci felülete megtisztít, majd hűtőpasztával VÉKONYAN megken
    -borda+venti óvatosan visszaszerel
    -Próbakör

    Ha a fentebb említett dolgok nem segítenek, akkor ha lehet gariba visszavisz, ha nem, meg kell próbálni erősebb hűtéssel megfejelni a kütyüt.

    Persze ez mind csak akkor esedékes, ha meggyőződtél róla, hogy nem softwarehiba, azaz driverek mind hibátlanok...
  • Gerry
    #20
    Próbáld ki, hogy nem kontakt hibás-e a d-sub csati, vagy a kábel, mert láttam már olyat, hogy nagyon meg volt törve a vga kábel, és kiment benne a piros szín, de ha megfelelően "visszahajtogatták", és nem bántották, akkor minden szín megvolt...

    Ha ez nem jön be, próbáld ki egy másik monitorral/vga kártyával a gépedet, és ki tudod zárni melyik a hibás...
  • Styrex
    #21
    A borda és a venti tiszta. Nem lehet a kártya memóriája szar?
  • szasza_1
    #22
    pete: A felbontásnak mindegynek kellene lennie, mert nem a videókártya a szük keresztmetszet. Meg ez a kártya GeForce 2-höz képest 3*gyorsabb. Milyen játékokkal jáccasz?
  • Dj N-Ice
    #23
    Egy ASUS Ti4400-est meddig lehet húzni ha 275/550 az alapórajel? Mondjuk PowerStrippel? 300/600-nál már újraindulgat.... játék közben amikor tölt és frekvenciátvált a kép akkor reboot azonnal.... Miért?
  • Gerry
    #25
    Lehet, hogy szar, de a képhibák, azok tipikusan a melegedésre utaló jelek, nézd meg egy keményebb használat után mennyire meleg a memó, ha nagyon, akkor hűteni kell, ha éget, akkor a sima hűtés nem biztos, hogy elég, lehet, hogy érdemesebb cserélni a kütyüt!
  • Styrex
    #26
    Memóriákra, hogy lehet hűtést szerelni?
  • Torry
    #27
    Lenne egy nagy kérdésem.Inno3d gf2 mx400-asom van.NVMAX-szal húztam mindig pár mhz-t de egy idő után folyamatosan fagyott a gameplay.Talán a táp kicsi?:240w
  • Gerry
    #28
    Nem, a vga nem bírja valószínűleg...
  • Gerry
    #29
    Nézd meg itt: Overclock.hu
  • Torry
    #32
    Gerry:
    Az overclock.hu-n csak termékek vannak.Azt javallod hogy vegyek egy hűtőt??És ha vennék azt mégis hogyan rakom föl??
  • Gerry
    #33
    Az az üzenet, ha megnézed nem neked szólt, hanem Styrex-nek...

    jobb alsó sarok: "Válasz 'Styrex' üzenetére (#26)"

    Neked az előző üzenet szól, legközelebb nézd meg melyik kinek van címezve!

    Egyébként mennyire húzod a kártyát?
  • stone
    #34
    Hali!
    Mai videokártyákkal miért nem lehet dx6-os játékokat futtatni?
    Felraktam egy régi mászkálós direct draw-os játékot (silver) és a képernyő közepétől lefele elmossa a képet úgy hogy vízszintesen csíkoz.
    A játék 4MB-os vidikarit javasol, kipróbáltam 3 kártyával is, a mostanin és egy geforce ti200-ason ez a probléma, egyedül egy riva tnt2-ön (32MB) fut normálisan.
    Miért van ez?
    A régi dx-es játékokat már nem támogatják a mai kártyák?
    Esetleg valamit ki/be kell kapcsolni?
  • ollie
    #35
    Hát ez érdekes. Én nem tapasztaltam ilyen dolgokat, bár igaz, hogy rég játszottam már régi játékkal. Ha a játékban lehet váltani opengl és d3d között, akkor próbáld ki mindettőt, és persze a kártyán kapcsolj ki minden extrát (AA és AF).
  • CoolStuff
    #36
    Nézd inkább az X-Aktákat!:DD
  • stone
    #37
    Sajnos nem lehet váltani mivel nem d3d-s hanem direct drawos, nem is kell neki 3d-s kártya.
    Most néztem külföldi oldalakon hogy létező probléma, és van valami patch ami orvosolja, de már nem elérhetőek a linkek a fórumokon, és nekem nocd crack-es javítás kéne hogy menjen, az meg nincs. AA, AF, v-sync ki van kapcsolva, de az amúgy is csak 3d-nél számít.
    Azért köszi:)
  • Borg
    #38
    gamecopyworld.com-on nézd meg, ott elég sok játékhoz visszamenőleg is elérhető az összes crack, nocd, stb ami megjelent hozzájuk.
  • CoolStuff
    #39
  • stone
    #40
    HTX!
  • AlexX
    #41
    Hello! Mi van akkor, ha egyszercsak elmult a piros szin a videokartyan es nincs tovabb? Okozhatja ezt rossz driver? Biztos hogy a kartyaval van a gond, mert lett probalva mas osszeallitasban is, es ott is ugyanez van.
  • weine
    #42
    remélem jó helyen járok a gondommal:
    VGA Fx 5600 nincs húzva
    Cpu Athlon XP+2500 Directx: 9.0c
    Hiba: kuuurva lassan játsza le a játékok intróiban a reklámokat(Nvidia logo,ATARI logo, stb) Az átvezető introk mennek, azzal nincsen baj,. csak a hülye logókkal.
    Pl Hidden and Dangerous 2 tavasszal simán ment, most meg nem indul el, illetve kockázza az animált logókat, kb 1-2 perc/frame-mel.

    Mi lehet a baj?
  • raziel.
    #43
    ugyan ez a hiba volt haveromnak is

    probálgass ki másik drivereket meg detonátorokat amig meg nem javul...
  • Laalee
    #44
    más összeállítás más drivert feltételez ha ott is rossz akkor a driver nemhiszem hogy bekavar. ha a monitor ugyanaz akor esetleg nézd meg a csatlakozót, lehet elgörbültek a lábai.
  • dardevil
    #45
    Sziasztok !
    Ti milyen VGA drivert használtok, ATI SApphire 9800 Pro kártyához.
    Segítséget előre is köszönöm !
  • dardevil
    #46
    Találtam ilyen drvireket, hogy
    ATI Radeon Catalyst 4.91 Hotfix
    ATI Radeon Catalyst 4.9 + CCC
    ATI Radeon Catalyst 4.9 Classic
    melyiket érdemes használni.
    Tapasztalatok ?
  • Narancs
    #47
    Legújabb Catalyst jó lesz. (4.9 classic)
  • Punker
    #48
    + a .net ökörség
  • Narancs
    #49
    az mi?
  • jobb
    #50
    Hello! Akármelyik catalyst, Omega, DNA drivert rakom fel, mindig azt írja ki, hogy az AGP ki van kapcsolva. Ezt a SMARTGART-nál vettem észre: jelenlegi AGP sebeséég: ki. SAPPHIRE ATI RADEON 9800 SE-m van. Segítsetek légyszíves?
  • JimHUN
    #51
    Sziasztok!

    Egy ideje előfordul bootoláskor, hogy semmit sem látok a monitoron csak egy csíkokkal teli képernyőt, aztán a gép ahelyett, hogy bebootolna, leáll. Rezet után frankón megy..
    Most meg amikor a Windows asztalt kiterjesztem a másodlagos képernyőre, ami a TV, akkor a TV-ben egyszínű képernyő jelenik meg. Hol piros, hol zöld, vagy kék. Természetesen a Video kártya TV Out össze van rendesen kötve a TV-vel. Két napja még nézett rajta mesét a gyerek. :-)
    De most arra gyanakszom, hogy a video kártyám haldoklik. Bár normál üzemmódban nincs vele gond. Pl. a játékok is úgy mennek vele, ahogy kell.
    (MSI Geforce4 Ti 4200 VIVO)

    Előre is köszönöm a segítséget, tippeket, ötleteket!
  • Tojesz
    #52
    Nekem olyan volt,hogy nem indult el a Windows,csak ha raktam a gép mellé egy ventit.Amióta lecseréltem a Gef 4-emet egy Radeon 9600XT-re nincs ilyen gond!
    Ajánlom,hogy takarítsd ki a ventit,míg nem megy teljesen tönkre mint az enyém!
  • Scholes18
    #53
    Csá! Segitsetek!!

    Club 3d 9800 xt -m van! megy a gép és egy idő után teljen váratlanul hülye csíkok lesznek a képernyőn, de nem fagy ki semmi, minden müxik! plz help!!
  • Nemcso
    #54
    Lehet, hogy túlmelegszik a GPU a karin, vagy túl magas órajelen üzemelteted.