69
...mert Én keveset.
  • TheZsenyka
    #1
    Napokban apámmal beszélgettünk arról, hogy milyen sok felesleges időt pazarol el az ember egyes ismerőseire, barátaira, kullancsokra etc.
    A beszélgetés során elgondolkodtam, hány embert is ismerek Én valójában, illetve ezek közül hánnyal tartok kapcsolatot.
    Meglepő eredményre jutottam: ha nem számítom azokat az embereket, akikkel legalább 10 éve nem találkoztam (volt osztálytársak, tanárok, gyermekkori haverok, azok szülei etc.), illetve nem számolom azokat, akikkel nem vagyok beszélő viszonyban (bolti eladók, újságosok, szomszédok etc.) valamint nem számítom az egyszeri ismeretségeket, akkor néhány tíz embert ismerek és azok közül kevesebb mint tízzel tartom a kapcsolatot, kevesebb mint öttel találkozom rendszeresen.

    Mi a véleményetek erről? Ti hogy vagytok ezzel?
  • Dzsini
    #2
    "sokkal kevesebbet aggódnánk amiatt, hogy mit gondolnak rólunk mások, ha tudnánk, milyen ritkán teszik."

    szóval... honnan számít 'ismerek'-nek... és csak a személyes ismeret számít annak, vagy beletartoznak azok is, akikkel évek óta jóban vagyok és 1-2 naponta dumálok, de soha nem láttam még őket?
    nekem akikkel napi contactban vagyok és tényleg mindenről tudunk egymás terén - hívjük őket barátoknak - ez kb 3 ember... ha beleveszem azokat is akikkel mailon meg heti rendszerességgel meg ilyesmik, akkor felmegy 15-30 körülre... a többiek 'ismerősök'. dehát ez is, mint minden folyamatosan változik.. nem számoltam soha utána, és nem hiszem hogy bármilyen szempontból ez 'sok' vagy 'kevés' lenne... nekem így jó, másnak másképp...
  • FREAK
    #3
    nálam 3-4 ember az, akire szükségem is van, a többi meg adott helyen, adott időben jól jön :D

    magyarul van pár barátom, és kicsivel több haverom
  • Cat #4
    szerintem nem két, hanem három kategória
    barát - ez mindenkinek max. 3-4 ember
    haver - ezek azok, akikkel hetente bulizni megy az ember, kocsmába, a kollégák stb., akiket évek óta ismer
    ismerős - ez az előbbiek barátja, haverja (értsd, mondjuk a haver barátja) akikkel alkalmanként összefutsz, vagy x éve lejársz edzésre, vagy angoltanfolyamra, és akár hetente többször is találkozol, de ugy lényegében igazán nem tudsz róluk semmit

    spektrumon jónéhány éve volt egy sorozat, amiben egy etologus ugy figyelte az emberi fajt, mint ahogy az állatokat tenné az ember (könyv szerint), tehát barátközás, szexuális élet, táplálkozás stb. Ennek egyik részében megállapította, hogy az ember maximálisan törzsi lény, és kb. 100 emberrel tudja tartani a kapcsolatot - többre szociálisan nem képes
    ez a 100as szám ugyanugy megvan a törzsekben, falukban, mint a nagyvárosokban, csak itt nem a sátorszomszédod a "törzsed", hanem a mobilod telefonkönyvében szereplő nevek
  • shaba23 #5
    Régebben sem mondhattam,(bár nem is akartam) hogy számtalan barátom van, de mióta átléptünk egy bizonyos életkort, a meglévőeknek és nekem is jöttek fontosabb dolgok, mint a barátság pl barátnő, egyetem, munka másik városban stb. Igy lassan elkoptunk egymás mellől igazán jó barátok. Pedig ilyeneket nehéz szerezni, hiszen mégegyszer nem nőhet fel az ember valakivel. Haverok persze mindenhol vannak, de az közel sem u.a. Hány embert ismerek? Sokat. De aki most számít, az egy barátnő, a család, meg 2 barát...a többieket "csak" ismerem.
  • CSOCSO
    #6
    én mindenkit ismerek 6 kapcsolaton keresztűl..akár michael jackson akár bill gates akár osama bin laden..akárki...ez mondjuk mindenki igaz..mindenki ismer mindenkit...
  • Manta
    #7
    CSOCSO bazze, fogalmazz már normálisan!
  • TheZsenyka
    #8
    Ismersz nyelvtan tanárokat is?
  • TheZsenyka
    #9
  • FREAK
    #10
    "mióta átléptünk egy bizonyos életkort"

    Hát igen.... Így 13 évesen velem is megfordult a világ.....
  • Bradley
    #11
    Azt, hogy igazából hány szeretted van leginkább a temetéseden derül ki...

    aki nem jön el - leszart
    aki eljön - barátod volt
    aki megsirat - szeretett

    Azt hiszem ez a legmegfelelőbb és legbiztosabb módszer. Igaz értékelhetetlen életed folyamán. Itt kezdődik e jó emberismeret... De az már nem ez a topic.
  • Lteebee
    #12
    Én 50 és 100 közé teszem azok számát, akikkel kéthetente legalább egyszer beszélek.
  • [Walaki]D`Lair
    #13
    LOL...Közeli barátok?....3db
    Haverok...olyan 30db....
    Ismerősök meg max 80-90....
  • Galy
    #14
    én olyan tíz és 600 millió között
  • Galy
    #15
    micsoda faszság!

    :DDDDD
  • shaba23 #16
    Kabbe!!!
  • netuddki
    #17
    sokat bazzeeee!!
  • Jano
    #18
    Hátottvana Jani, a Karcsi, megamega János, a Károly, aaaaaa Jancsika, Karcsika
  • The Garrett
    #19
    gihihihhi
  • The Garrett
    #20
    Egyébként szerintem nem tudnám hirtelen összeszámolni hány embert ismerek. Akárhonnan is.
  • Sir Quno Jedi
    #21
    Ez sem igaz, az emberek nem egyformák ! Ismerek olyat, aki a saját anyja temetésére sem biztos hogy kimenne, mert irtózik a temetőktől ! Nem az szeret aki a sírodra virágot hord ! Az csak egy poladó porhüvely, de az emléked tovább él azoknak az emlékezetében akik szeretnek. Mikor rád gondolnak, felemlegetnek, veled álmodnak, mikor döntéseikre pozitív hatással vagy még holtod után is, akkor szeretnek !

    Talán jobb is ha sosem tudják meg hol és miben haltam meg és hogy hol temettek el (amúgy sincs arra semmi szükség) ! Akkor úgy emlékeznek rám, ahogy utoljára találkoztunk !
  • [Walaki]D`Lair
    #22
    A lehető legteljesebb mértékben egyetértek!
  • Csaba
    #24
    Nekem nincs se barátom, se barátnőm, se haverom (mondjuk az nem is hiányzik). Ez van. Nem tudok ismerkedni.
  • Csaba
    #26
    Örülök neki.:-)
  • [HUN]PAStheLoD
    #27
    hát igen suli miatt 33 emberrel naponta találkozom és ismerem őket de nem barátok abból 12 körül van. igazi jóbarát meg 5-6 és vagy 40 haver.
  • TheZsenyka
    #28
    Bár láttam a logo-d normál méretben, így összehúzva mégis olyan mintha Darth Vader lenne.
  • [HUN]PAStheLoD
    #29
    hát mért normálba nem az ?
    most má' ideje valami new-t kreácsolnom :)
    szerinted milyet ?
  • blackgamer
    #30
    az a gáz, ha valaki több "online" embert ismer, mint "offline"-t
  • Vlala #31
    Egyet. A többiekkel még csak találkoztam, esetleg tudok róluk egy s mást.
  • mikike
    #32
    keveset
    de azok közül elgalább sokan nem bírnak
    szal kis ismerettségem van, de az legalább intenzív
  • Salty
    #33
    Én sok embert ismerek, jó barátok közül 4-5 van akikkel tartom a kapcsolatot, a többiek csak haverok, és velük nem szivesen találkozom, legszívesebben ha látnám őket az utcán átmennék a út másik szélére.
  • Jhon Balu
    #34
    én elég sokat.
    csak kevés köztük az igazi barát akire bármikor számithat az ember.
  • FFX
    #35
    rokonokon kívűl most még 20-at (osztálytársak)
    barátom nincs, nem is volt közülük úgyahogy 10 haver
  • Koppernikusz
    #36
    érdekes kérdés az ismeretség.
    szvsz elég sokat ismerek mindenhonnan, akik nem jelentenek semmit. viszont van olyan közeli ember akivel online tudok csk beszélni, szal az nem mérvvadó hogy kivel hányszor találkozik az ember.
  • Koppernikusz
    #37
    oszttársság semmit nem jelent.
    gyorsan széthullanak azok akikkel nem voltál elég jóban, viszont akikkel fenmarad a kapcsolat, azt érdemes megőrizni.
  • The Termentor
    #38
    en fel eve nem talalkoztam megy baratommal se meg senkivel se es ki is derult hogy kik is az igazi "barataim" vagy kik.
    egy ember van aki regota a baratom, o ir mindennap, van egy csaj akivel 3 szor talalkoztam es megis mindennap ir. meg vannak akik havonta felhivnak hogy mivan. ja eg aki kezzel ir levelet.
    tehat ha osszeszamolom akkor 3 igaz baratom van a tobbi az csak "albarat" vagy haver.
  • FFX
    #39
    lehet de most per pill ennyi embert ismerek.
    az már más tészta hogy pl 5 év múlva mennyivel fogom tartani a kapcsolatot
  • blackgamer
    #40
    iwiw-en kinek mennyi van?
  • Botond #41
    Én ismerek mindenkit,de ami fontosabb engem ismer mindenki.
  • PeeVee
    #42
    Névről engem is nagyon sok ember:P !