3893
A Sudden Strike kop-kop ...
  • a.carkey
    #1
    Szép ez a demo. Elég nehéz volt első pillanatban lekezelni a németek helyzetét, de azért sikerült és szerintem jó kis game ez. Nagyobbaknak tűnnek az egységek, mint a Sudden Strikeban és ez szerintem jobb. Szinte ua a gmae, de mégis valamivel másabb. Van benne egy hatalmas baromság, hogy az Elefantot nem tudták kilőni. A legjobb tank. Megse sérült, míg lőtték. A gyalogság rendszere is idiótábnak tűnt a SS-tól. Sokkal kevesebb lehetőséget tudtam kihozni belőlük. Az orosz tűzérség hatósugara atom jó, de a németek által pl. Sevastopolnál használt ágyú miért ennyire vacak, azt nem tudom. Az, hogy miért volt képes az Elefant, vagy a többi harckocsi fedezőtüzet adni, ha kértem, nem tudom. Arra sem jöttem rá, hogy mi a szarnak nem tudom egy ágyú hatósugarát lekérni. De lehet, hogy én bénázok itt össze-vissza. Nem rossz maga a demo, de én kevesebb lehetőséget éreztem benne, mint a SS-ban. A gyalogosok mérete picivel megnőtt, de a realitással gondok lesznek, ha ez így marad. Az ai sem tűnt géniusznak ...

  • a.carkey
    #2
    Sokan érdeklődtek a demo után ...
    :(
  • Kis Szabó [PT]
    #3
    Engem talán majd a teljes után érdekel egy két vélemény, SS se volt egy hűha, inkább várom a Panzers-t!!!!
  • Anee
    #4
    a maga 12 missziójával.............nevetséges
  • Axon
    #5
    Honnan szerezted meg a demo-t?
    A hivatalos Blizkrieg oldalon azt írják - persze szörnyen lelkesen -, hogy a demo február 14-én fog megjelenni.
  • Axon
    #6
    Hamarabb járt a szám.... akarom mondani a kezem, mint az agyam. Megtaláltam és már töltöm is. Eszembe sem jutott - egy darabig -, hogy a német nyelvű oldalon keressem a demo-t. Az angol nyelvű oldalon egy szót sem ejtenek róla.
  • a.carkey
    #7
    hardwired
  • a.carkey
    #8
    .hu
    :)
  • M@TriX
    #9
    Ez azért van, mert a német oldalon a német nyelvű demó van. Az angol demót ígérik február 14-ére.
  • Axon
    #10
    Na kipróbáltam....
    Nem szokásom lehúzni a programokat. Megpróbálom elfogadni őket olyannak amilyennek a készítők megálmodták. Ha nem tetszik legfeljebb nem játszom vele.
    Sajna a Blitzkrieghez nagy reményeket fűztem, nagy Suddenstrike rajongó vagyok, minden kiegészítő mod és többszáz pálya büszke bírtokosa.
    A véleményem egybesűrítve.
    A Blitzkrieg a Sudden Strike lebutított változata.
    És még abban sem reménykedem, hogy az eredeti majd jobb lesz a demohoz képest. Nem hiszem, hogy a márciusi megjelenésig sokminden változni fog.
    Megpróbálok összeszedni néhány észrevételt.
    1. Sokan panaszkodtak a sud-ra, hogy még meg sem tudták látni az ellenséget és már fel is aprították az egész páncélos hadosztályukat. Na ezután mégjobban fognak panaszkodni.
    2. Panasz volt a sud-ra, hogy éppen csak megpillant az ellen és már oda is pörköl a nehéztüzérség. Itt nem lesz olyan problémája, mivel a nehéztüzérség megállás nélkül lő, így akadályozva meg mindenféle előrenyomulást.
    3. Embereket nem lehet egyesével kijelölni, hanem kis csoportokra vannak osztva... hallelúja...
    4. Scrollozás! Szörnyű. miért kellett elrontani a sud remek mozgási (vagy legalább is nem rossz) rendszerét. Itt lépkednek a katonák a levegőben és a háttér mozog mögöttük, legalább is ezt az érzetet kelti. Mintha nem is a terepen lépkedne, hanem mozog a lábuk és valamennyivel eltolja a katonát a program a terepen, egyáltalán nem szinkronizálva a lépéshoszt az elmozdult távolsággal.
    4. a tankok mozgása közben azt az érzetet kelti montha papírból lennének. Nincs meg a tehetetlenségi erőből adódó lomhasága, hanem mintha könnyőszerrel fujdogálná őket a szél mozgás közben.

    Nos számomra az egész játék legjobban a warcommanderre emlékeztet. Ha valaki ismeri, akkor tudja miről beszélek, ha pedig valaki nem ismeri, akkor nézze meg a Blitzkrieg demóját és rögtön tudni fogja milyen is lehet a warcommander
  • Anee
    #11
    "Panasz volt a sud-ra, hogy éppen csak megpillant az ellen és már oda is pörköl a nehéztüzérség. Itt nem lesz olyan problémája, mivel a nehéztüzérség megállás nélkül lő, így akadályozva meg mindenféle előrenyomulást.
    "
    Ez ok hogy panasz mert nehéz...amiatt ezt a háborúban is alkalmazták előszeretettel
  • Axon
    #13
    Nekem nem sikerült egyesével kijelölni az embereket. Bármelyikre kattintok kijelöli az egész csoportot és boldogan szaladnak bele mind a géppuskatűzbe.
    Hogyan érted azt, hogy kiiktatom a nehéztüzérséget. Mintha az olyan egyszerű lenne. Ott lövöldöz a hátországban, vidáman. Nekem meg ad egy nagy lomha monstrum ágyút 60 centi átmérőjű bombákkal amely minimális távolságra lő csak. Ráadásul amint lőttem vele rögtön spuriznom kell mert megszórja a területet rendesen. Egyáltalán honnan tudja, hogy én honnan lőttem, amikor jócskán kívül vagyok a látótávolságán?
    Másrészt szétlőttem egy bunkert, de a benne levő embereknek semmi baja, ugyan úgy nem lehet őket kilőni, mintha még felettük lenne a bunker.
    A tankok mintha vizipisztollyal lennének felszerelve. Szemből meg sem karcolják az orosz tankokat, századik lövésre sem.
    Az egységeknek hol jelzi a lőszer készletét?
    Az info ablakban mik azok az értékek sorban, van ott vagy 6-7 is. Egyik sem a lőszer készlet az biztos.
  • a.carkey
    #14
    Beméri, hogy kb merre lehetsz, ha már lőttél. Nem hülye. mellesleg 3 ember veszteséggel megcsináltam az angol domoban az első pályát. Az elején felviszed a páncéltörőket a jobb ill. bal dombtetőre, kilövöd a gyalogságot, és az eljövendő páncélosokat. Aztán visszavonsz mindent. A páncélosokat a baloldali erdőbe, az ágyúval, a gyalogságot keletre a legtávolabbi erdőbe. Aztán vársz míg megszórja a területet, persze a vadászaiddal leszeded a felderítőjét, mert onnan tudja. Aztán kivégzed a bal oldalon, a folyóhoz legközelebb egy páncéltörővel a 2 légvédelmijét, a (kiindulástól) 2. erdőnél jobbra a másik 3 légvédelmijét (egy lövéssel operálj és használd a snipered), aztán azt csinálsz az ágyúival amit akarsz, mert beveted a bombázóid, a felderítésed által jelzett helyre. Ha ez megvan, akkor elintézed a 2 bunkert és a maradék tankjait, majd a vasútállomást. Megjön az erősítésed. A bombázóiddal elintézed a 2 rohamlövegét az elpusztított ágyúitól kicsit nyugatra, ő visszavonul a maradék páncélosaival. A snipereddel felderíted, ráküldöd a bombázóid, de előtte beásod magad a szorosnál és "hide" módba kapcsolod ezeket a páncéltörőket (alul mocsár, felül erdő, kifli alakban beásod az összes páncéltörőd, tankod, kivéve az Elefántot, azt előlről nem tudja vmi miatt kilőni + ha mákod van, a bombázóid meghagytak párat az ő ágyúiból, amit meg tudsz szerezni, mielőtt!!! elfoglalod a vasútállomást és csak utána jön meg a te és az ő erősítése, azokat is hátra viszed, megjavítod, feltöltöd a teherautóiddal legénységgel). Ha mindezzel megvagy felvonultatod a gyalogságod utóvédként, aztán megindulsz az Elefánttal. Addig míg meg nem látod a maradék tankjait (a bombázóid elég szarok a tankok ellen, csak 100%os találat esetén van sanszod a ju87esekkel), tehát oda pörkölsz párat neki, aztán visszavonulsz, de nem fordulsz meg és odacsalod a kifli alakban felállított csapdádhoz a szorosban, aztán kilövöd az összes tankját gond nélkül, annélkül, hogy tudná honnan is lőttek rá, plusz közben bombázod, és lövöd a nehéztüzérségeddel, hátha. Pár mp és vége. Én 3 ember veszteséggel megúsztam az első pályát ... Szerintem nagyon baba a game. A második pályán a sniperrel nyomtam végig és a rábízott feladattal is végeztem. Az angol demoban itt tartok, mert kijött a Splinter Cell és Vietcongozok is közben ... stb. Az embereknek - szakasznak - összevonás ill. szétbontás parancsot is adhatsz. Ott tudod úgyösszeállítani a csapatodat, ahogy akarod.
  • a.carkey
    #15
    Kérdéseidre a többi válasz:

    1. Mit vársz a Panzer IV ill. Panzer III.-tól a JS-ek és T34-ek ellen?
    2.Zöld ill kis piros skála legalul balra, ha kijelölsz egyet.
    3. 6-7 ... köztük van. Asszem alt-F3 vagy vmi ilyesmi a lőtáv ...

    Ruszki ágyúk nagy csoportban rulez ...
  • I.C.ram
    #16
    Szerintem is kafa a játék, bár nem tudom megcsinálni az első pályát. Miután visszavertem a gyalogosokat+tankokat, utána megpróbálok átjutni azon a hátsó hídon, hogy a ruszki tüzérséget megfingassam, de nem lehet, mert ott egy bunker. Odamentem tankkal, hogy kifingassam a bunkert, de ahogy elkezdtem lőni arra, már jött az áldás a tüzérségtől, és szétlövi a tankom.
  • a.carkey
    #17
    Csináld úgy ahogy írtam és könnyedén végigviszed ...
  • I.C.ram
    #18
    Te melyik hídon mentél át, és mivel? Én megpróbáltam a tankokkal a nagy hídon, de kapásból szarrálövik. Megpróbáltam a gyalogosokkal átkelni a hídon, de ott is szarrá lő a tank+bunker. Megpróbáltam a Karl mortárral szétlőni a bunker, de ahogy kilövöm, szétlő a ruszki tüzérség.
  • Nyiri
    #19
    a mortallal egy loves utan azonnal el kell menni onnan mig a tuzerseg kieli magat aztan ujra loni.
    Majd atkuldeni egy gyalogost hogy mit inteztel el :]
  • Nyiri
    #20
    Taktika
  • I.C.ram
    #21
    Érdekes, nekem mindig cak második lövéskor szednek ki, akárhova megyek. :( Lehet, hogy pont mázlija volt, majd megpróbálom megint. :)
  • I.C.ram
    #22
    Én hülye nem tudtam, hogy van sniperem. A sniperrel kilöttem a légvédelmet, aztán hívtam a Stukákat, ők megfingatták a tüzérséget. De én hülye gondoltam, hogy szétlövöm a fahídat is, gondoltam, hogy még a gyalogság se tudjon átjönni az én oldalamra, csak azzal nem számoltam, hogy a hülye gép azt adja ki küldetésnek, hogy az ellenséges területen lévő vasútállomást foglaljam el neki... Elég hülye mission. Gondoltam, hogy jajj nem baj, hisz van egy hídépítő Opelem. Hehe csak az volta baj, hogy eltünt. :( Vagy dezertált, vagy egy potya löveg nyomta telibe... :( Várom a full verziót, addig nem kezdem újra ezt a pályát. :)

    Ja és a Stukák nagyon szarul vannak megcsinálva, iszonyat hülyén repkednek, bombáznak, lőnek, mintha játékrepülők lennének, amik egy tengely körül repkednek előre megadott pályán.
  • Axon
    #23
    Aztaleborult.....
    Köszi a kimertítő leírást.
    És én még azt hittem, hogy átmegyek a hídon és már kész is a pálya. Jóval összetettebb a küldetés mint gondoltam. Meg fogom próbálni a leírásoddal, bár a második felét már nem értettem, de ha majd ott járok biztosan megvilágosodik.
    Egyébként én addig jutottam, hogy kivégeztem a támadó gyalogságot meg a tankokat. Majd a mesterlövésszel lelőttem a légvédelmi ütegek legénységét. Ezután egy remek rohammal átvittem a hídon a páncélosokat. Azt hittem ezután oda megyek a nehéztüzérséghez és lemészárolom őket. Tévedtem. Fel sem jutottam a magaslatra. Elég komoly védelme van az ütegeknek. Nos itt félbehagytam.
  • I.C.ram
    #25
    Kicsit ruszki táplásnak tartom a játékot, mivel az ugyanolyan kategoriájú önjáró löveg 3x messzebbre lő el+sokkal jobb a pancélja. Ne mondja nekem senki, hogy az orosz hadi"technika" jobb volt, mint a német... Nem csoda, hisz oroszok csinálták a gamet.
  • Nyiri
    #26
    En mar atjutottam a hidon kicsit kocsog volt a vedelem! A SNIPERRE VIGYAZZATOK!!! egy egesz tuzerseget elinteztem vele ami nagyon megalazta volna a tankjaimat es ha kuszik akkor egyaltalan nem veszik eszre.

    Ugy inteztem el a patak tulpartjan a tankot hogy atkusztam a sniperrel majd megkerultam a nagy hidon at (miutan a bunkert szetlottem) hogy a sniperren tavcsovel bemertem a tankot es az en tankom mar tudott loni mikor a ruszki meg nem is latta :]
    most jon a neheztuzerseg elintezese
  • rusland
    #27
    icram nemvolt jobb de hatasosabb... hiaba a tigris a egy fuszalban is megakad meg hiaba a 3 evtizeddel fejletteb STG mint PPSH STG befagyott telen mikor a ppsh...
  • rusland
    #28
    amugy a jatek kegyetlen... :)
    3ik misszion beszartam demoban
  • Axon
    #29
    A munkahelyemen is elkezdtem és otthon is. Arra lettem figyelmes az otthoni megkezdett játékban, hogy sehol sem találom a mesterlövészem. Valahol elhullhatott szegényke. Már éppen fontolgattam az újrakezdést, amikor az egyik PzIVG -m volt kijelölve és véletlenül rámutattam vele a nagy híd bal oldalán levő két légvédelmi üteg egyikére. Természetesen lelkes kis páncélosom bőszen neki is indult a feladatnak, én - mivel amúgy is újra akartam kezdeni a játékot - nem is foglalkoztam vele, mondtam megvárom amíg szétlövik és újrakezdem. Átment a hídon a tank, a bunkerből nem tudta szétlőni az ellen, majd oda ment a légvédelemhez és mind a kettőt szétlőtte a személyzetükkel együtt, majd mint aki jól végezte dolgát visszajött a hídon és leparkolt a kiindulási helyére, egy karcolás sem esett rajta, úgyhogy a beinduló nehéztüzérség is csk a hült helyét bombázta.
    Tanulságos, én meg a munkahelyemen drága ebédidőmben pöcsmörögten a sniperrel, ahelyet, hogy fenéken billentettem volna egy tankkal az egész légvédelmét.
    Ezután már könnyű volt elfoglalni a vasútállomást. Két tankkal átmentem a hídon, szétlőtték a házban levő katonákat és már jött is a vonat.
    Meglepődtem a párducok és az elefánt hatalmas méretén. Igazán jól meglettek csinálva. Hozzászoktam a sud1 parányi egységeihez. Ezek után szívesen megnézném egy pályán az összes egységet, csak úgy bemutató gyanánt.
    Az külön tetszett, ahogy az elefánt mozgatja a csövét ha kijelölök neki egy célpontot. Ha belefér a cső mozgásszögébe, akkor a tank maga meg sem mozdul, csak a csövét mozgatja.
    A stukák elintézték a nehéztüzérséget, meg a védelmében álló tankot és katonákat. Az egyetlen megmaradt elefántom elintézte a kis hídnál beásott tankot. A pályából már csak a nagy hídnál levő bunker maradt - ,de erre tegnap már nem volt időm - és remélem ezután már adja a következő pályát.
    kunigunda5 -hoz csatlakozva, valahogy én is írtóztam a gyalogság használatától. Ott is ácsorogtak végig a folyóparton. Továbbra is fenntartom, hogy baromira zavaró a mozgásuk. Néha csak lépegetnek a levegőben minden elmozdulás nélkül. Továbbra is warcommanderes utóérzet. Tényleg a warcommanderben lehetett tankokat irányítani? Mivel legalább 30 szor kezdtem neki az első pályának, de egyszer sem tudtam végigcsinálni, ezért nem is tudom igazán milyen egységeket lehetett irányítani a későbbiekben.
  • Nyiri
    #30
    Az elso palya a neheztuzerseget nem kell kiirtani csak a bunkert, allomast + legvedelmet.

    En az eslo palyat egysegveszteseg nelkul csinaltam meg (csak az elejen a katonak haltak meg)

    A tankcsatat ugy csinaltam meg hogy az osszes tankkal odaalltam a mezore ahol a ruszkik voltak de ugy hogy nem lattak engem. Majd korbebarikadoztam a tankokat es egy OFFICER-rel tavcsovel megneztem a ruszkikat. Az en tankjaim azonnal tuzeltek es kinyirtak 3 tankot a tobbi rsuzki meg tamad de eselytelenul :)
  • I.C.ram
    #31
    Azért túlzásokba ne essünk. :) T-34-es volt max hatásosabb, de az összes többi harcijármú egy kalap szar votl a németekéhez képest.
  • I.C.ram
    #32
    T-34 sem a nagy technika miatt volt jobb, hanem azért mert kb feleannyiba került.
  • Nyiri
    #33
    Most vittem vegig a demot!
    a 3. palya bazze nagyon kemeny olyan csata bakker :)
    ha nincs legalabb 1000 egyseg a terkepen akkor
    egysem :)
  • I.C.ram
    #34
    Ja!

    Na én is végigvittem, de szerintem ilyen szar AI nem sok stratégiában volt. A járművek ai-ja elég fos, ha a tömegből próbál kitörni, akkor az beletelik jó fél percbe mire kiszabadul. Annyira nem nagy szám a játék. Full Sudden Strike koppintás. Ha az AI ó lenne, akkor még azt mondom, hogy legalább lesz Sudden Strike 3, de így, max egy leamortizáló kiegészítő. :( 2. pálya nagyon primkó! :)
  • Axon
    #35
    Az első pályán mindent megcsináltam. Elfoglaltam mindkét bunkert, kilőttem az összes légvédelmét. Megsemmisítettem minden egysét a pályán, még sincs vége. A kis hídtól balra, ahol volt az a néhány légvédelmi üteg, a játék elejétől van egy rózsaszín nyíl. Gondolom ezek jelzik a feladatokat. Azt hittem azt jelzi, hogy semmisitsem meg az összes légvédelmi üteget. Na ezt megtettem, de ott maradt a rózsaszín nyíl és már mindent megcsináltam a pályán, de csak nem tünik el a nyíl és csak nem adja a következő pályát.
    Lehet, hogy buggos a pálya?
  • a.carkey
    #36
    Ide kéne írni a Blitzkrieg miatt! Nézetek már körül, mielőtt nyittok egy topicot ... !
  • zaki
    #37
    április 1-én jelenik meg a játék (a boltokban)
  • zaki
    #38
    baszki már megjelent a játék, ISO meg még sehol sincs...
  • zaki
    #39
    Iso-t látott már valaki valahol?
  • Axon
    #40
    Nem, de még csak arról sem hallottam, hogy megjelent volna.
    Lehet, hogy csúszik a megjelenés, de az is lehet, hogy a német verzió csak a germánokat érdekli. Mivel március végére csak a német verziót igérték, a warez oldalk meg inkább csak angol verziókkal foglalkoznak.
  • zaki
    #41
  • Örm
    #42
    Kijött az nforce-on!