63
DVD ROM problema WinXP alatt
  • RelakS
    #1
    A probléma a köv:

    Van 1 LG DVD-ROM (48/16), illetve 1 Teac CD-RW (16/10/40). WinME alatt mindenki pofásan müxik, de WinXP alatt a DVD-ROM-ra a CDSpeed azt írja, hogy max 48x, current 8x. Az IDE tulajdonságai között DMA2-t ír a rencer.

    Mit tudok csinálni a 48x sebesség elérése érdekében?
  • Gerry
    #2
    Próbád ki, hogy egy telje CD-s file-t (pl. egy divx vagy egyéb film) mennyi idő alatt másol át a winyódra.
    Ha ez megvan, akkor az időből és a fájl méretéből ki tudod számolni az átlagos olvasási sebességet, ha nem tévedek 1x olvasás 150 Kbyte/sec, 2x olvasás 300 Kbyte/sec, 10x 1500 Kbyte/sec, és így tovább, ezen értékek tudatában megvan, hloogy átlagosan hányszorosan olvas. Ha ez az átlag azt mutatja, hogy kb. 8x, azaz kb. 1200 Kbyte/sec, akkor valami gond van, ha viszont ez az érték olyan 28x-os körüli (kb 4200 Kbyte/sec), akkor megnyugodhatsz, mert csak a CDSpeed ír ki téves adatokat, a te DVD-d pedig tényleg 48x-os, azt persze még tudni kell, hogy egy 48X-os DVD átlagosan 28-34x-esen olvas, a 48x-os sebességet csak a lemez szélén lévő adatoknál lehet elérni, és csak akkor, ha karcmentes jó minőségű az olvasandó média...
  • Gerry
    #3
    telje=teljes
    hloogy=hogy
    Bocsi, kicsit sok a dolgom és kapkodok...
  • RelakS
    #4
    Ott a gáz, hogy miközben a cdspeed 8,21x-es sebességgel olvas, nem hallom a sugárhajtóműnek beillő hangot, tehát az az érték valódi kell legyen, nomeg feltűnően lassan vándorol a tesztelő csík.
  • Gerry
    #5
    Ez egy dolog, de ha pl.: Wincmd-ben vagy akárhol másolsz, akkor is ilyen lassú? Ha nem, akkor sz*rd le, mert csak a teszt progi téved, de ha máshol is lassú, akkor utánanézünk, mi lehet a gond...
  • RelakS
    #6
    Jó, fogok másolni, de nem fűzök hozzá sok reményt...
  • Gerry
    #7
    Azér' csak próbáld ki, egyébként a chipset driver fent van XP alatt? És engedélyezve ven az UDMA mód használata?
  • RelakS
    #8
    Chipsetdriver? Pl a gyártó lapjáról?
  • Gerry
    #9
    Milyen alaplapod van?
  • RelakS
    #10
    Asus TUSl2-c
  • Gerry
    #11
    Akkor az intel INF v4.30.1006 kell neked, amit letölthetsz INNEN
    és az Intel Application Accelerator, amit pedig INNEN
  • RelakSfromhome
    #12
    Lehet, hogy a kábellel van a gond, mert akkor kezdett szórakozni, amikor egy 40 eres kábelt 8x5 eresre összegyűrtem. Visszaraktam a régi kábelt, és most látszólag normálisan müxik, további tesztelést kiván a dolog. Mindenesetre érdekes, hogy a másik IDE csatornán nem zavarja a CDírót az átrendezett kábel (lehet, hogy ezt a kábelt elcsesztem?)
  • RelakS
    #13
    Hmm, módosult a helyzet, ha nem indítok DriveSpeed-et, akkor xp alatt is hozza a formát, a szerelt kábellel.

    Más: a 80 eres kábel asszimetrikus lenne? Csak mert ha nem a kék végét dugom az alaplapba, akkor nem ismeri fel a rá kötött eszközöket a BIOS.
  • Gerry
    #14
    Igen, nem mindegy, hogy mit hová dugsz így van ez a 80 eres kábelnél is, kék: alaplap, szürke: slave fekete: master (ez a hivatalos kiosztás!)
  • RelakS
    #15
    A master-slave pozíciót messziről leszarja, csak az alaplapba a kék dugóra érzékeny. Mellesleg a 40 eresnél ez miért hótmindegy?
  • RelakS
    #16
    Ja, és még valami. Jobban járnék, ha a vinyók a primarin, a cdés DVD a secondarin lenne?
  • Gerry
    #17
    Igen jobban járnál, de egyébként nem egészen mindegy, hogy master/slave hova, ugyanis a winxp érzékeny rá, most pont ezzel szívtam meg egy gépen, úgyhogy javaslom, hogy te is a szabvány szerint kösd be őket...

    a 40 eresnek kicsit eltérő a kiosztása!
  • RelakS
    #18
    Eltérő?
    Szétkaptam a 80 erest, meg a 40 erest. A 40-es hót sziommetrikus, minden bekötve, míg a 80 eresnél az alaplapba szánt csatiból hiányzik a 28, a slaveből a 34, amaster egyedül teljes. Érdekes...

    Az ötletem egyébként a köv:
    Primary Master: 20GB Quantum...
    Primary Slave: Rack
    Secondary Master: LG DVD
    Secondary Slave: TEAC CD-RW
    Csak még rá kéne szánnom magam a szerelésre :)
  • Gerry
    #19
    Ez így majdnem tökéletes, de én sec. masternek a CDRW-t raknám, és sec. slave lehetne a DVD...
  • RelakS
    #20
    Van valami oka? Pl, hogy a master előnyöket élvez a slave-vel szemben (nemtom, erről még nem hallottam)?
  • Gerry
    #21
    Nincs különösebb oka, a CDRW-k nagy része jól müxik slave-ként is, de volt már olyan eset, ahol az oldotta meg a problémát, hogy át lett téve master-nek, én azóta mindig oda rakom, abból gond nem lehet...
  • RelakS
    #22
    Legalábbis érdekes...
  • Gerry
    #23
    Ja, úgyhogy én javaslom a lentebb említett felállást, az biztosan O.K., nekem is úgy volt, amíg nem lett külön vezérlőre rakva a két eszköz...
  • RelakS
    #24
    Legalább nem kell a jumpereket b@sztatni
  • RelakS
    #25
    Legalább nem kell a jumpereket b@sztatni

    (franc, rossz tag lett kiválasztva...)
  • Gerry
    #26
  • RelakS
    #27
    More smilie here
    Notes: Last page is under construction, release date: when it's done
  • Gerry
    #28
    Jók, teccenek!
  • RelakS
    #29
    THX, Majd, ha rászánom magam, saját gyártás is lesz a szines szmájlik oldalon
  • Mike
    #30
    arról most nem beszéljünk, hogy az LG DVD olvasó, egy idő múlva vagy a DVD-ket, vagy a CD-ket nem fogja felismerni
  • RelakSfromhome
    #31
    /pillanat nagyobb problémám, hogy alig akar megválni a korongoktól, pl totalcommanderrel kell rávennem a tálca kiadására...

    a #18-at meg elb@sztam, mert az alaplapiból hiányzik a 34, a slave-ből a 28, és a neten talált anyagok alapján ez így jó. De akkor sem értem, hogyha megfordítom, akkor miért nem megy...
  • Gerry
    #32
    Pont azért, mert úgy van megcsinálva, hogy ha megfelelően dugod rá a kábelt, és mind a két eszközt cable select-re rakod, akkor jól menjen a dolog!
  • RelakS
    #33
    Ost CS nékű mé nem megy?
  • RelakS
    #34
    Mert csak?
  • Gerry
    #35
    Azért mert nem úgy tervezték, de ha jól jumerelsz, azaz fekete: master, szürke: slave, akkor működnie kell, ha nem müxik, az 2 dolgot jelenthet:
    1. nem jó a kábel (kontaktos, vagy megtört).
    2. a két eszköz nem dolgozik jól együtt.
  • Kras
    #36
    Van egy ilyen problémám.Szaggat a hang és a kép DVD nézés közben XP alatt,viszont 98 alatt simán fut.Talán túl lassú a gépem(Celeron 1200Mhz,256 MB Ram,Seagate Barracuda 7200 fordulat,Geforce 2MX 400 32MB-Detonator nélkül-ja és WinDVD-t használok,DVD Toshiba meghajtóval)?Mi lehet a baj?
  • Gerry
    #37
    Tedd fel a detonatort, sokat dob a dolgon, mert a VGA leveszi a CPU-ról a terhet...
  • RelakSfromhome
    #38
    Ha a kék van bedugva az alaplapba, akkor no problem, és még az sem érdekli, hogy nem a végén van a master. Viszont fordítva nem megy. Lehet, hogy ekkor a végén lévő csatit 80 eresnek, a közepén lévőt 40-nek érzi? (a 34 ilyenkor kapcsolatban van a középpel, ha a kék van az alaplapban, akkor semmivel)
  • RelakSfromhome
    #39
    1et értek
  • Gerry
    #40
    Erre nem tudok válaszolni, ezt csak azok tudhatják, akik kitalálták a 80 eres kábelt...