756
GameStar & 576 kByte
  • Alexease
    #2
    Aki meg nem hallott rola.
    Megszunt a nagymultu, 13 eves 576 kByte magazin.
    Reszleteket nem tudok. Hogy csodbe ment vagy ezt is "bekebelezte" a GameStar - nemet stilus, Dajcskom mintara - azt nem tudom.
    Lassan mar csak a GS marad, ugy mint a Matav...
  • Alexease
    #3
    Itt a hivatalos bejelentes:

    [2003-01-20 @ 13:37 ]
    Magyarország legnagyobb múltú – 13 éve prosperáló - játékújságja, az 576 kByte, és a legdinamikusabban fejlődő PC-s játékmagazin, a GameStar 2003. február 1-től egyesítik erőiket.
    A stafétát teljes egészében a GameStar szerkesztősége viszi tovább, de munkájába bevonja az 576 Kbyte legjobb szerzőit, munkatársait is.
    Az 576 kByte jelenlegi formájában, mint önálló újság megszűnik.
    A 576 Kbyte előfizetői előfizetésük időtartamára a februári számtól a GameStar CD-s, teljes játékokkal megjelenő számait kapják.
    Az áruspéldányok vásárlói pedig, 2003. február 14-től a standoknál, illetve az 576 Shopokban is hozzájuthatnak az 576 kByte logóval is felvértezett GameStar-hoz.
    Azon 576 kByte előfizetők, akik nem kívánnak élni a GameStar előfizetéssel, az 576 kByte kiadójánál, a Comgame 576 Kft.-nél jelentkezzenek levélben. (1042 Budapest, Árpád út 112.)
    Azon előfizetők, akik ezen igényüket nem jelezik, 2003. február 14-től a GameStar-t találják postaládájukban.
  • Gery1980
    #4
    Na, fúzionáltak a multik:)
  • Alexease
    #5
    Ez az orszag kaptafara keszul... A "legdinamikussabban fejlodik"...
    Ugy mint a ket nagy TV csatornank, a TV2 es az RTL Klub: kozonseges, gagyi, szar es nepbutito.
  • FREAK
    #7
    pont a szerkesztőségből jövök

    egyelőre SEMMI konkrétum nincs, ezek csak tervek
  • FREAK
    #8
    de azért ez csúnya halál.....
  • FREAK
    #9
    és az a legszarabb, hogy pont most fuccsol be, amikor elért egy igen komoly színvonalat, jó a főszerkesztő, jó a minőség, király a dizájn.... és miért??? mert a népnek a full színes, vastag, cédés, reklámos, drága cucc kell.....
  • Alexease
    #10
    Mit csinaltal a szerkesztosegben??? Alajuk gyujtottal??:)))))
  • FREAK
    #11
    felvettem az igen komoly fizetésemet (3 oldal, az is a Konzolnál :)
  • FREAK
    #13
    az előfizetői listát már átvették, de az 576 (mint újság) sorsáról még nem volt tárgyalás
  • Laalee
    #14
    ez az 576 konzolra is igaz? nem mintha megvennem csak kivancsi vagyok :D
  • FREAK
    #15
    neeeeem, az stabilan a csúcson van :)))

    csak a jó öreg KByte esett a "multik" áldozatátul... :(
  • FREAK
    #16
    hoppsz kicsit sok a "t" betű :D
  • gergou
    #17
    Oszinten megmondva en mindigis 576 rajongo voltam( na meg pc-x, zed, gamestar, pcguru...:), de az utobbi par ev eleg rosszul sikerult az 576KBnak... Az ujsag eleg gyenge volt, es egyaltalan nem volt melto a regi nagy hirehez... Az utobbi honapokban feljovoben volt, de a gamestarral egyutt nagyot fognak domboritani, az biztos:)
    Igy legyen!
  • FREAK
    #18
    "de a gamestarral egyutt nagyot fognak domboritani, az biztos"

    Félreértések elkerülése végett: ez NEM együttműködés. Bármi is lesz az 576 sorsa a GS-nél, ők CSAK a nevet és a jogokat veszik meg (sajnos), embereket nem visznek át. Persze mint mondtam, erről még nem tárgyaltak, de ez a valószínű. Tehát mindent a GS fog csinálni, a KByte team marad a Congame-nél, Reiker csinálja az online témát, és besegít a Konzolnál...
  • Ramza
    #19
    Sajnos vasárnap már nekem is elkotyogták 576 boltban - NAGYON szomorú vagyok. Freak 9-es üzenetének minden byte-jával egyetértek :(
    Ha Reiker elvész, az a magyar (játék)újságírás legnagyobb szomorúsága és szégyene...
  • FREAK
    #20
    őt azért nem féltem, bár megérdemelte volna, hogy ő emelje az újságot vissza a csúcsra......

    csak hát az elődök megalapozták a bukást
  • D0C
    #21
    Miért veszne el, legfeljebb visszatér felfedezőjéhez, Martinhoz a Konzolba.
  • Ramza
    #22
    Két dudás egy csárdában... :)
    (ezt most jó értelemben írtam, na!)
  • gergou
    #23
    Magyarország legnagyobb múltú - 13 éve prosperáló - játékújságja, az 576
    kByte, és a legdinamikusabban fejlődő PC-s játékmagazin, a GameStar
    2003. február 1-től egyesítik erőiket.
    A stafétát teljes egészében a GameStar szerkesztősége viszi tovább, de
    munkájába bevonja az 576 Kbyte legjobb szerzőit, munkatársait is
  • gergou
    #24
    .......
  • FREAK
    #25
    bazzeg, nekik dolgozom, ma beszéltem a főszerkesztővel, és ő úgy tudja, hogy NEM megy át senki

    nem kell mindent elhinni, amit egy weblapon olvasol
  • gergou
    #26
    jovan vazze, akkor hazudtak.....
  • FREAK
    #27
    van különbség a hazugság és a meg nem erősített információközlés között
  • magus
    #28
    Hát én nem sajnálom annyira az 576-ot. az 576 volt a legjobb ujság, akárki akármit is mond, amig CoV ott volt. utána próbáltak helyreállni, és meg is álltak ugy ahogy, de igy mar nem lehet folytatni a többiekkel szemben. nem volt mar meg az a hangulat ami ellen nem tudtak semit sem csinalni a többiek. szoval meg kiesett egy ujsag. gamer vs gamestar van mar csak.
  • magus
    #29
    ja télleg ugye a konzol megmarad?
  • Ramza
    #30
    Tudom, hogy most egyedül leszek a véleményemmel, de örültem, amikor CoV arrébbállt végre - az elmúlt 8 évben három szám maradt csak ki, miatta: azt hiszem az egyetlen magyar főszerkesztő, aki megengedte magának, hogy durván lebazmegolja és elküldje az egyik olvasóját a lapban - na akkor egy ideig nem is vettem...
    Reiker stílusa valahogy - hogy is mondjam - úgy viszonyult hozzá, mint a Twin Peaks a Barátok közthöz.
  • Ramza
    #31
    Naná hogy!
  • magus
    #32
    najah kétélű kard, CoVboy telleg ilyen volt, dehát ettől még azért volt vmi feelingje a lapnak, a mostani 576 meg akármennyire is értelmes a főszerkesztő, akármennyire is próbálkoznak, és akrnak nem adhatják viszaa
  • FREAK
    #33
    nem tudom, olvastad-e az utóbbi 5-6 számot, de igenis megvolt valami a régi fílingből, ráadásul egyértelműen felfelé ívelt a színvonal és a tartalom is

    itt egyetlen dologgal van baj, mégpedig az olvasókkal, akik szívesebben olvassák a személytelen, "vérprofi" lapokat, és akiknek már ciki volt 576-ot venni, mert a haverok mind drága, CD mellékletes újságokat vesznek.... ez egyértelműen kiderül a fórumokat olvasgatva

    a KByte 100% gamer újság volt, semmi HW rovat, semmi film meg anyámfasza rovat, és semmi utility meg demo CD +1000 Forintért, de úgy látszik, kevés az igazi gamer, főleg az olyan, aki még az 576-tal egy időben kezdte

    nekem ráadásul ez duplán hervasztó, mert anno CoV-on és 576-on nőttem fel, a hónap csúcspontja volt az újság megjelenése, sose gondoltam volna, hogy egyszer én fogok valamelyikben írni, és majd párezren az én írásaimra fognak 10 év múlva emlékezni (jó esetben).... erre mindez valóra válik, aztán PUKK, volt KByte - nincs KByte...
  • magus
    #35
    Felfelé ívelt, de sajnos ez ahogy irtad most már nem elég:( változnak az idők sajnos, egy ilyen lap nem állhat meg a lábán:( én nem igazán vettem ujságokat egy ideje csak haveret olvasgattam( nalunk nem vol ciki leven aki ujsagott vett es nem volt debil szanalmas faszkalap az 576-ot vett 98 ota, legalabbis en azota veszem, tobbiek is kb), de nem érte meg azt a 800 Ft-ot egy olyan embernek aki nem csak a játék miatt veszi. bár határozottan emelkedett a szinvonal lehet hogy felev mulva behozta volna, csakhat ugye már nem fogja tudni. azert kar hogy igy megszunt, mert ez volt a legregebbi gamer magazin.
  • TheZsenyka
    #36
    Privát véleményem: talán hülyén hangzik, de Én teljesen véletlenszerűen fordultam el az 576-tól, talán úgy 12-13 évvel ezelőtt. Ennek oka roppant egyszerű, csóró voltam mint atom és nem engedhettem meg magamnak hogy Guru-t (emléxem személyesen Shy-tól vettem az első számot, bár sajnos nem Én voltam az első vevő) és egész egyszerűen megmaradtam a Guru mellett. Később, amikor már megvolt a magam pénze és nem számított hogy 1 vagy 4 újságot veszek meg (most jön az a rész amiért kapni fogok az 576 fanoktól) egyszerűen nem tetszett az újság címlapja... bennem az maradt meg hogy mindíg olyan infantilis figurák meg fura színkavalkád borította... persze ez csak egy személyes életérzés, mittomén, mondhatjátok hogy vétek efféle módon elutasítani valamit. Biztosan azért lehetett (ez megint elég szubjektív elképzelés de talán igaz) mert a két újság nagyon eltérő stílust követett.

    :)

    Emléxem a fél ország küldte a megfejtést hogy miért 576KByte az újság neve... arghhh... mekkora feladvány :)
  • TheZsenyka
    #37
    Ehh :)

    "és nem engedhettem meg magamnak hogy Guru-t" = "és nem engedhettem meg magamnak hogy Guru-t és 576-ot is vegyek"
  • FREAK
    #39
    jól sejted, veszteséges volt az újság, a multiplex nyert......

    én is remélem, hogy a csapat nem kerül "utcára" de nem sok remény van
  • Unknow
    #42
    Nem olvastam el az előző hozzászólásokat de nem is azokra szeretnék reagálni hanem saját véleményt közölni. Nem tudom ki hogyan van vele de sztem ez már gusztustalan. Pont a Gamestarral??? Vááááá..... Jobbat nem is találhattatok volna! Következő mi lesz? Konzol + Playtime! egybe olvadás? Kedvenc lapomnak annyi...marad a konzol. Nem értem miért nem maradhatott meg a Kbyte önálló lapnak...de ez akkor is gusztustalan...na mindegy.
  • FREAK
    #43
    figyi, brutálisan nem látod át a helyzetet......

    leírom neked lépésekben

    1. A KByte veszteséges volt
    2. A tulajdonos megunta, hogy bukik rajta
    3. Bejelentette, hogy megszünteti a lapot
    4. (ezt csak gondolom) a Gamestar szólt, hogy pénzért cserébe igényt tartana a névre és a jogokra
    5. laptulajdonos (amúgy nagyon nagy arc, nem őt kell szidni) nem hülye, utoljára még kihúz egy kis pénzt a dologból
    6. tárgyalnak, és a GS "megveszi" a KByte-ot

    SEMMIFÉLE egybeolvadás, fúzió, koprodukció NINCS, egy lap úgymond csődbe ment, és egy másik cég megveszi, hogy kedve szerint átalakítsa
  • Unknow
    #44
    Figyi...ez a gond...kedve szerint átalakítsa...na mindegy.... :))) Figyelj igazad van nem nagy cucc... Asszem megcsinálom Empire Earth pálya editorban a gamestar fenhatóságot és leigázom:))))
  • Unknow
    #45
    Egyébként most nézem....milyen lealacsonyító velem szemben ez a lépésről lépésre dolog:DD beszarás...hát idáig süllyedtem?:D
  • evyl
    #46
    szvsz az ujsag addig volt kiraly, amig a Zolee meg a CoV volt a foszerk, aztan egy csapasra eltunt mindenki (emlekeztek a VZ-s storyra?) es jott egy full uj banda, es innentol az 576nak gyakorlatilag 0-ra esett a szinvonala.
    SzJVC meg probalta felhozni a lapot a melypontrol, aztan o is elment, es mar azt se lehetett tudni hogy melyik honapba epp ki szerkesztette a lapot.
    Reiker mondjuk meg igeretes volt, de neki se sikerult a regi feelinget visszahoznia.. ahhoz a regi cikkirok kellettek volna (VZ, Zolee, Martin, CoV, TJ, Koronczai G, etc.)
    Remelem a forumosok nagy resze azer meg emlexik az osszes nevre, meg a jobb storykra (Elado Amiga a Cseviben meg kb 92-93 magassagaban:)
    A Gamestarnak meg soha nem is volt es nem is lesz ehhez fogható feelingje es szinvonala, akarmilyen dizajnos meg akarmennyi cd-t adnak hozza, meg mittomen milyen hujesegekkel szurjak ki az ember szemet 1500 penzer.. sztm qrva sok mai fiatal elmondhatja magarol hogy gyerekkora ota vette az 576ot, es joforman azon nott fel (koztuk en is) ezer is sajnalom rohadtul ezt az egeszet.
  • FREAK
    #47
    a lényeg, hogy megértsd, NEM jószántából döntött így a tulaj, csak ez még mindig jobb, mint hirtelen hat láb mélyre temetni a lapot, ami megalapozta a hazai szakmát