132
KÉK HALÁL XP-n
  • CSOCSO
    #1
    Szijjasztok..soxor van kékhalálom:((( leginkább valami hangnál..pl mikor az icq Ó-ó-zik..vagy mikor elindult a zene a gépemen ..szal gondolom hang kártyával van a gondom.. SB Live digit kimenettel...
    nem tom mennyire játszik közre de néha ilyenek után beszarik a drivere!!
    itt a hibaüzenet... nembiztos hogy ez mind összefügg..de lehet hogy a hangkártya a ludas....:


    C:\WINDOWS\Minidump\Mini011903-01.dmp
    C:\DOCUME~1\CSOCSO\LOCALS~1\Temp\WER35.tmp.dir00\sysdata.xml
  • Borg
    #2
    Amikor kékhalál képernyő van, mindig kiirja a ludas driver nevét.
    A minidump fileból semmit nem lehet megtudni.
  • Pheel
    #3
    Nekem is volt gondom a Live!-ommal. Ha olyat í ki, hogy valamiAUDvalami.DRV, akkor cserélj drivert. 2002 nyarán jött ki az utolsó használható darab. Azzal nincs bajom :)
  • Pheel
    #4
    Mondjuk van, de legalább nem fagy, csak idegesít :)
  • Borg
    #5
    Nekem cégnél egykét gépen a G450 driver miatt, G400DHD.dll re hivatkozik folyton. Néha tök alap 2D dolgoktól elhal... szar XPs matrox driver..
  • Pheel
    #6
    Jaja! XP sosem fagyna, ha nem lennének ezek a szar 3rd party driverek...
  • Deathcourier
    #8
    na ha még nem volt kékhalál akkor szerintem ez bejön:futtatás con/con asszem vagy con/com?
  • Lazarus
    #9
    nem csinál semmit
  • Dörmike
    #10
    Hali Deathcourier!

    Van még hasonló okos ötleted? Nyilván olvastatd valahol, mert ha kipróbáltad volna tudnád, hogy nem csinál semmit.

    No comment
  • Borg
    #11
    Csinál az, csak nem XP alatt.
    Ez csak a win9x bugja volt.
  • CSOCSO
    #12
    con/con...
  • [Walaki]D`Lair
    #14
    Nekem nem jön be...
  • [Walaki]D`Lair
    #15
    több mint fél éve van fönn...és semmi baja sincs...:)
  • revi
    #16
    Nem szidjuk a Matrox-ot az xp-hez nekik van a legjobb driver-jük, valami nincs ott beállitva rendessen!
  • Borg
    #17
    Aha, akkor okosits pls hogy mi az:) Örömmel veszem az összes használható ötletet.

    Az összes matrox drivert kipróbáltam, amit csak a matrox oldaláról elértem, a régiektől a legfrisebb WHQL-ig.

    Konfig: ABIT SA6, P3 750, 512MB SD
  • CSOCSO
    #18
    nekem az első xp-m egy évig bírta!!! AMI NÁLAM NAGYON NAGY SZÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓóó
    viszont ezt írja ki a kékhalálkor:
    IRQL_NOT_LESS_OR_EQUAL
    és leginkább hangoknál jön elő..pl icq ó-ó zásánál .. tehát lehet hogy irq a szar???lehet hogy át kéne tenni a hangkártyát máshova?
  • Pheel
    #19
    Egyértelmű drivercsere...
  • CSOCSO
    #20
    okkkkkk, de hangkártya ugye?
  • barret
    #21
    hehehe ez vicces 6 hónapig akármikor elmegy intenziv telepitgetés mellett is...
  • Pheel
    #22
    persze :)
  • CSOCSO
    #26
    nekem is volt a boot al baj régebben...de szar volt.-
  • revi
    #27
    Bios néztétek nem állitodot el valami?
    Pedig a Matrox az egyik kártya ami a legtöbb lappal kompatibilis.
    Nekem G550-es van, még semmi probléma nem volt vele!
  • CSOCSO
    #28
    driver csere..régebbire ?vagy mi?? és ha az hiába?
  • RelakS
    #29
    Vazze, berakom a (mint később kiderült, 133 MHz-n szegmenshibás) ramot, erre a ME újraindul, az XP meg tökön szúrja magát, és marad a reinstall. Az új ramom nem fér össze a másikkal 133 MHz-n, itt a ME ilyennel áll elő, hogy nem találja az NTKRNL progit (minek az neki?), az XP meg közli, hogy itt hardverzűr van, tehát, ha lehet, akkor ő inkább nem indulna
  • JHetfield
    #30
    markas ram volt?:] ha nem akkor egyertelmu...:]
  • Borg
    #32
    A sajátgépnél a startup opcióknál vedd ki a pipát az automatikus ujrainditásból. Igy ottmarad majd a kék képernyő a hibaüzenettel. Abból már el lehet indulni majd.
  • Borg
    #35
    cpanel/admin tools/event viewer
  • t0nhal
    #38
    Sziasztok! Nekem is van 1 hasonlo gondom az XP vel. Celeron 900 + GF Ti4200 + PixelView kartya. A kovetkezo a szitu: Detonator fel (41.09) -> ok. BT878 (tunerdriver) fel -> amint felteszi a .sys filet kekhalal :( Probaltam masik drivert, attettem masik PCI busba a kartyat de nemmegy. Ha elobb teszem fel a TVkartyat es utana a Geforce-t akkor tok jo az 1. restartig, utana kekhalal boot kozben. Win9x, Win2k es Linux alatt tokeletesen muxik. Valakinek van valami 5lete? Koszi!
  • Borg
    #39
    truevector ha jól emléxem a zonealarm...

    Az a winyó illesztőprogram vezérlési hiba viszont már komolyabb lehet.
  • Borg
    #42
    Táp?
  • Mike
    #45
    ilyen is van? én még sohasem láttam
  • ollie
    #46
    télleg, nekem még soha nem volt kék halál XP-n. volt ugyan hoyg 1-2-szer lefagyott egy gáma, de a kék halált nem láttam.
  • Gerry
    #48
    Rossz driver van fent? Talán frissítsd az alaplapi, a VGA és a hangkártyadrivert, és tegyél fel egy friss DirectX-et is (9.0b), ha ezután is előjön, akkor talán windows reinstall megoldja. Ha mással nincsen gond, akkor lehet, hogy a játék telepítő CD-je megsérült.
  • Ruffi
    #49
    Most olvasom nekem is ilyen irq_not equal szart ir ki néha kék halállal akko nekem is hangkártya driver csere kell??
    Nekem is creative-m van..
  • Borg
    #50
    Bizony lehetséges.
  • Borg
    #51
    Az unhandled exception belső játékengine hiba, ami általában nem függ a hardverkörnyezettől... (eh de persze minden attól függ:)
    Szóval én inkább sérült installban, illetve hibázó, túlmelegedő, túlhajtott gépben keresném a gondot.
  • TheZsenyka
    #53
    Itt van egy Microsoft-os ismertető a hibáról és a kezeléséről.
  • Komesz
    #55
    Sziasztok sracok, a kovetkezo lenne a kerdesem.
    Bizonyos alkalmakkor az XP-m eljatsza a kekhalalt. Altalaban jatek kozben, de van, amikor CD -> HDD masolas (pld. jatek installalasa) kozben is. A hibauzenet mindig ugyanaz: IRQL_NOT_LESS_OR_EQUAL. Probaltam ujratelepiteni az XP-t, fentvannak a legujabb driver-ek, sajnos, eredmenytelenek voltak a kiserleteim. Nagyon orulnek, ha adnatok egy-ket tippet, mikent lehet orvosolni a problemat. A konfig:
    - MSI 845 PE MAX-L alaplap
    - Intel P4 2.66 Ghz (533 FSB)proci
    - 2*256 MD DDR RAM (Samsung)
    - 80 G Seagate Barracuda IV.
    - Powercolor ATi Radeon 9600 Pro 256 Mb RAM
    - LG DVD ROM
    - LG CD iro
    Elore is koszi a segitseget!
  • ollie
    #56
    Nézd meg a hardver kezelőben minden hardvernél, hogy nincs e valami irq ütközés.
  • Borg
    #57
    memtest86-ot neki...

    Én céges gépből múlt héten vágtam ki két ilyen samsung ramot, mert kékhalálozott a gép (P4P800-ban). Itthon mondjuk tökéletesen mennek a sajátjaim, de sokan mások is szidják a samsungot.
    Bent amúgy ugyanez volt a hibajelenség. Random kékhalálok, sőt, még néha a kékhalál is meghalt kékhalállal:) Viccesen nézett ki.