601
Hogy lehet vasarolni kerdesek stb...
  • ___
    #1
    udv hogy lehet innen [http://ebay.com/] rendelni illetve hogy mukodik ez az egesz???!?!?
    Mennyiert hozzak be a cuccot stb.. sajnos angol tudasom nulla ugyhogy segitsetek plz...
    Amugy miert olyan olcso onnan minden???? nem ertem..
  • cSuwwi
    #2
    Az e-bay legutolsó tudomásom szerint egy aukciós site, a legnagyobb, legismertebb. Egy árverésen természetesen nem a legmagasabb árral indítanak, így vannak az olcsó cuccok, de ezek árát is egyhamar felnyomják.
    Angol tudás nélkül, meg elég gáz lehet rendelni, sőt megérteni a dolgokat. Ez van :)
  • Sephi
    #3
    Jah erted PS2 + van 5 eredeti DVD ott talasz 80 Euroert:) Asztan meglicitalod hogy 85 es mind jon a licit. A jelenlegi licit arra a ajanlatra mar 270 en tul van :) Szal ne csabitson a gondolat.
  • TheZsenyka
    #4
    Regisztrálkodsz egy nem anonim emillel és/vagy megadsz egy számlaszámot. Ezek után szétlicitálod a fejed. Félig meddig igazatok van, de a történet nem arról szól, hogy licitálsz egy valamire. Tudom, mert rendszeresen használom: volt hogy ugyanazt a cumót 15 helyen licitáltam meg. Bőven van esély megnyerni a liciteket. Természetesen nagyon egyedi dolgokat el kell felejteni (Gagarin sisakja, Lenin horgászbotja etc.)
  • TheZsenyka
    #5
    Kicsit félrefogalmaztam:

    ugyanazt a cumót 15 helyen licitáltam meg = 15 ugyanolyan cumót licitáltam meg

    :)
  • TheZsenyka
    #6
    Egyébként érdemes Europára koncentrálni a kisebb cumóknál, mert Én pl. egy játékért 10 ropit fizettem mert az USA-ból jött.
  • Highw@yPos.
    #7
    Hali!
    Lenne 1 problémám:
    Vettem egy cuccost az Ebay-en(Németen).A csomagot még nem kaptam meg,pedig már fizettem.Már 1hete várom.
    Kérdés:Mennyi idő alatt ér ide Magyarországra kb. a csomag?
    Ha nem jön meg ,akkor mit lehet tenni?

    Előre is köszi:)
  • [HUN]PAStheLoD
    #8
    én ugyan nem használom de rokonnak németbe 2 hét a csomag.. szóval várj még!
  • Instict
    #9
    help kell! van valaki, aki adott már el valamit ebay-en?
  • Tikal #10
    valoszinuleg nem légipostával jön, szoval várj még nyugodtan :D
  • I.C.ram
    #11
    Lehet nagyon jó cuccokat is zserezni eBayről. Haverom már sokmindent rendelt onnan, főleg ritkaságokat, bár mondjuk van kint Németo.-ban ismerőse, és az ő címére ment a dolog, Ő meg továbbküldte ide.
  • Instict
    #12
    olyat nem ismersz, aki eladott rajta és magyar?
  • CSOCSO
    #13
    paypal.com
    regeld magadato.. ott megtudod adni a bankkartyadat hogy mivel akarsz fizetni aztan mar csak rendelgetsz..
  • CSOCSO
    #14
    amcsibol 1 het magyarorszagra..szal ha nemetbol rendelted akor max 3 nap szerintem! irj annak akitol vetted.. nincs tracking szamja annal amit vettel??
    legkozelebb szolj az embernek hogy UPS el kuldje
  • maxtor
    #15
    Én dvd-t rendeltema numero7-től és azt mondták hogy3 hét mire megjön afilm az usaból
  • Instict
    #16
    CSOCSO nem tűnik fel, hogy több mint 1 évvel ezelötti kommentekre válaszolsz?:DD
  • I.C.ram
    #17
    Hmm nem nagyon.
  • Instict
    #18
    azért köszi. csak valamiért nem fogadja el a mastercardomat.
  • CSOCSO
    #19
    nem irta a srac azota hogy oke mindegy sikerult.. hatha azota se tudja:)))))))
  • CSOCSO
    #20
    lol.. nemtom mivel rendelted... en mar kuldtem haza 1-2 dolgot es mind megerkezett 1 heten belul... az ezpress az 3 nap volt! UPS rulz!
  • Instict
    #21
    :DDD te sem adtál még el semmit e-bay-en?
  • Balli
    #22
    Ovastam asszem a Chip magazinban hogy van egy magyar licitálos oldal is. (nyilván nem ekkora horderejű)
    Nem tudja valaki hogy melyik az? (Mármint a legnagyobb magyar licit oldal természetesen)
  • Balli
    #23
  • Instict
    #24
    nem erre gondoltál?
  • Balli
    #25
    De!
    Köszi!
  • Instict
    #26
    nincs mit:)
  • LittleL
    #27
    up.

    Nos, ki szokott mostanában vásárolni?
    Kéne egy kis információ az üzletmenetről.:

    - Hitelkártya kell?
    - Németországból mennyi a postaköltség, és mennyibe kerül ?(házimozi erősítő)
    ...

  • burkusdió
    #28
    én úgy tudom,h. magyarorsuágra nem postáznak cuccot...
  • CSOCSO
    #29
    szerintem o a ebay.de re gondolt. nem a com ra...

  • burkusdió
    #30
    egyik oszt.társ nézegette a köelmúltban az ebay.de-t és én tőle hallottam,h. jó az az oldal,csak egyetlen hátránya van,h. nem szállítanak Magyarországra...
  • QuippeR
    #31
    van aki szállít, van aki nem. az e-bay-en mindenki maga intézi az ügyeit, de én egyszer néztem, és általában feltüntetik az eladók, hogy elküldik-e a cuccost külföldre is vagy nem. szerintem ha megnyersz egy licitet, meg lehet beszélni az eladóval, hogy a te költségeden küldje el.
  • LittleL
    #32
    már nem tudom melyik oldal volt, de ha az van írva a szállításhoz, hogy Németország/Európa, akkor biztos szállítanak.

    Most az érdekelne, hogy az árban ugye nincs benne a szállítási költség ugye ?
  • ollie
    #33
    Nincs benne, ezért nem érdemes pl szoftvert venni amerikából, mert akár 20-30 dollárral is többe kerülhet a pk miatt.
    Ja és még valami, paypal-on nem lehet Magyarországról regelni, szal a paypalos fizetés kiesett.
  • CSOCSO
    #34
    ha jol tom paypalnak be lehet irni pluszba arat.. es megmondod a csakonak hogy a plusz aron hunba kuldje el..
  • M@TriX
    #35
    Juhejjj!!!
    Magyarországra jön az Ebay
  • zero_cool51
    #36
    én kérdeztem emailen egy német cégtől, mennyiért küld m.o.-ra csomagot. Erre mit ir a foszer? csak eu-ba küldenek... most mondd meg..
  • Aramir
    #37
    Én biztos, ami biztos, odaszoktam írni zárojelbe, hogy Middle-Europe.
  • Aramir
    #38
    #32-re:
    A leütési árban nincs benne a szállítási költség, azt elötte lekell tisztázni az eladóval, ha esetleg nem írta le az áru leírásánál.
    #27-re:
    Hitelkártya csak akkor kell, ha valami ingyenes emailed van vagy eladni akarsz. Ha az internetszolgáltató álltal adott email címed használod regisztráláskor, akkor nem fogja kérni regisztráláskor.

    Német postakalkulátor.
    Angol postakalkulátor
    Amerikai kalkulátor, bár szvsz innen csak ha bátor vagy, mert sajna ezeket vagy vámolják, vagy nem, és tökmindegy, hogy gift-ként kapod-e vagy sem.
  • Aramir
    #39
    Én épp mostanában adok el a Ebayen.
  • Aramir
    #40
    Ha az eladó azt írja, hogy pl csak Angliába küldi, akkor meg kell kérdezni licitálás elött, hogy küldi-e ide. De fontos, hogy elötte, mert ha mégsem hajnaldó küldeni, akkor bebaszhat egy negatív értékelést és visszarakja az árut.