21
  • Cat #3
    és miből gondolod hogy annak a fajnak pont az lakhato mint nekünk? ;)
  • Bonewerkz
    #5
    mer, gazorias korul keringve meg stabilabb a palyaja, mint egyebkent.... nameg aztan letezhetnek szilicium-vas alapu letformak amik klort lelegeznek be... peldaul aztan lehetnek meg meg plazma alapu letformak, olyanok, amikrol a kozvetlen kozelukben se tudnank megallapitani, hogy ezek elolenyek....
  • Power
    #7
    Most csak a földi életthez hasonlókra terjed ki, mivel ezt ismerjük valamennyire.
    Itt az az érdekes, hogy ez milyen magas arány(ha ehhez még hozzávennék a más létformának alkalmasakat is, akkor még magasabb lenne). Ha az eredmény nagyobb minta alapján is ez lesz, akkor az a legmerészebb várakozásokat is felülmúlja.
  • vax
    #10
    Ha egy tejútrendszerben csak egy értelmes élet létezik a világegyetemben, igy is több száz milliárdon felül van az értelmes életforma az univerzumban. A legközelebbi tejútrendszer pedig kb. 2 millió fényévre van tőlünk. Vagyis a találkozás esélye és a kapcsolat felvétel bizony technikailag is igen körülményes és hoszzú időt venne igénybe.
  • Cheky
    #11
    Vagyis egy StarWars nem is olyan elképzelhetetlen! :)
  • Pintyőke
    #12
    Skacok, eletrol van szo a cikkben, nem pedig fajrol. Olvasd el az elejet. Elet marpedig elegge sok bolygon lehet. Ertem itt a bacikat v. egysejtueket... Azt hogy milyenek a korulmenyek az mar mas dolog. Rengeteg bizonyitek van mar arra, hogy irgalmatlan forro helyen is megjelent mar elet. Csak nezz korul a foldon a viz alatt, a kurtokben stb. Nem egybol urlenyekre kell gondolni, akiknek 26 kezuk es 46 labuk van. :D
  • Yeti
    #13
    Ahogy én kivettem, a cikkben az áll, hogy a rendszerek 1 negyedében LEHETNE olyan bolygó, ahol lehet élet. Namármost ott van az a lehet, ugyhogy szerintem ennél az 1/4-nél jóval kissebb arányban fognak találni földszerű bojgót.
  • Vízipók
    #14
    Még ez is irgalmatlan nagy szám lenne az eddigi becslésekhez képest.
  • Yeti
    #15
    Hopp, most nézem csak hogy mit írtam. Természetesen az a bojgó bolygó akart lenni.
  • Laci73
    #18
    Egyenlőre csak a saját felfogásunk szerinti életről tudunk bármi bizonyosat, és ezért csupán ennek modellnek a lehetőségét vehetjük számításba
  • Vízipók
    #19
    Tartom.
  • Nirhu
    #21
    szerintem biztosan van élet a földön kívül mert az univerzum végtelen, és ha veszük az értelmes élet kialakulásának valószínűségét (jó nagy) és a rendelkezésre álló területet (végtelen) akkor elég valószínű hogy néhányszor pont eltaláljuk a kedvező körülményeket. Ha jók vagyunk matekból akkor ki lehet számolni hogy végtelen / x (ami egy véges szám) = végtelen, azaz végtelenül sok helyen alakult már ki értelmes élet.
    Aki értett ebből valamit az írjon nekem: [email protected]