64011
Ez az általános segélykérő topic, itt tedd fel az olyan kérdéseket, amelyekre néhány mondatos válasz valószínűleg elegendő lesz, ne nyiss új topicot emiatt.

A felesleges új topicok nyitása (és az oda beírt idióta reakciók) mind büntetőpontokkal lesznek jutalmazva (a reakciók súlyosabban).
  • I.C.ram
    #1
    Tehát van most egy új gépem, teljesen jól ment ADDIG AMÍG be nem raktam a hálozati kártyát (ami már használva volt a régi gépemen, és teljesen jól ment), és azóta csak a ventillátorok pörögnek semmi más! :( Mi lehet a baj? Se a monitor, se a bill, se az egér nem kap jelet. :(
  • JHetfield
    #3
    Lehet valamely resze meglazult a geped belsejebe... csekk memoria,kabelek,kartyak... erdemes ilyenkor mindent kiszedni es fontossagi sorrendbe bepakolni vissza a cuccokat... persze eszkozonkent teszt, hogy kideruljon mi okozza a problemat:]
  • I.C.ram
    #4
    Na kiderült, hogy a táp sült ki, szerencsére volt "raktáron" egy 400 wattos, és mostmár minden ok.
  • JHetfield
    #5
    szerencsed, hogy nem rantott magaval mindent:]
  • Jacek
    #6
    juj:D
  • R@in
    #7
    :beer:
  • R@in
    #8
    http://www.borda.ca/images/smilies/40__s.gif
  • Borg
    #10
    Most te úgy gondolod, hogy ebből a felsorolásból látjuk, hogy melyiket jumperoltad rosszul?
  • Borg
    #15
    A master és a slave beállitások úgy érdekesek, hogy melyik van kábelvégen(master) és melyik kábelközépen(slave).
    Valamint van hogy egyes driveok nem tűrik meg egymást egy kábelen...

    A HDD van a primary masteren gondolom, nem? Az masternek van jumperolva?
  • Pheel
    #17
    Reinstall.
  • akyno
    #19
    Az alaplapom "Compaq Deskpro EP/SB Series", amin egy Intel Pentium II, 400Mhz-es proci van.
    Ahhoz kérnék segítséget, hogy mi az a maximális teljesítményü processzor, amit még elbír ez az alaplap.
    Köszi a segítséget.
  • Pheel
    #21
    Tedd messzebb a telefonod/hangfalaidat/tévédet a monitorodtól. Mikrosütő, ilyesmi...
  • Borg
    #22
    Vibrátor...
  • Pheel
    #24
    Esetleg földrengés :)
  • Pheel
    #25
    Mégis minek neked 4x-es AGP? Azt hiszed gyorsabb lesz tőle egy GTS vagy egy MX? Hát nem...
  • Borg
    #27
    Nem hinném hogy lenézés volt, de való igaz, hogy egy MX sebességén semmit sem dob a 4x AGP.
  • Pheel
    #28
    Ez nem lenézés. Gef2MX-em van 2x-es AGP-vel és mint látod én is élek. :)
  • Pheel
    #30
    Lényegtelen. Rossz nem lesz tőle, de nem veszel észre gyorsulást, akkor meg minek erőlködni? :-)
  • [Walaki]D`Lair
    #32
    Gef3 powah :DDD FASZOM fog Gef FX-et venni...minek???
  • barret
    #36
    igen,a kártya tudja a 85 hz-et.de csak akkor ha a monitor is.
  • Pheel
    #39
    Ugyanez történt nálam is. Feltettem az SP1-et, de akkor sem voltak ikonok a tálcán és nem működött semmi, csak a hálózat ablaka már megnyílik és vannak ikonok. De a tulajdonságok nem működnek. Azóta IE-vel kapcsolódok, az be tud tárcsázni. Disconn meg lényegtelen, lévén ADSL.

    Lényeg a lényeg, nem tudom miért van, de kétségkívül idegesítő.
  • Borg
    #40
    Érdekes nekem semmi ilyen gond nincs.

    Bár én az SP1et nem úgy raktam rá, hanem eleve SP1es corp XPt installtam fel.
  • Pheel
    #41
    SP1 előtt jött ki a hiba, ha nem lett volna egyértelmű. Amúgy erős a gyanúm, hogy a Kazaa vagy a Kazaa Lite okozta. :(
  • bazsi123
    #45
    srácok, van egy inno3d gf3ti200-as vga-m, kezd bedögleni a ventilátora. persze az inno3d szokása szerint semmilyen más ventillátort nem lehet ráapplikálni, csak olyat, amilyet ő erre a célra szánt.

    azt kérdezném, hogy lehet-e beszerezni mondjuk Magyarországon és nem külhonban inno3d vga-hoz ventillátort. vagy tud-e mondani vki egy alternatív megoldást.

    egyébként az a gondja, hogy a csapágy kissé meglazult, amiatt ha megpörgetem, persze offline állapotban, zörög.

    köszi!
  • Gerry
    #46
    Szét kell szedni, ki kell tisztítani, akár vizzel is ki lehet, csak utána ki kell jól szárítani (pl hajszárító...)és a venti tengelyére, meg a csapágyra némi kis szilikonolajat fújni (barkácsdboltokban lehet kapni spray-t), majd összerakni, és jó időre ismét megoldódik a zaj és fordulatszám probléma.

    Egyébként, én a vadiúj kártyáimon (többnyire inno, jelenleg GF4Ti4200/128/TV+DVI) is elvégzem az eljárást, a tisztogatás kivételével, és kb 10-15%-kal jobban pörög a venti, ja és ugyanez igaz a CPU hűtőkre is.
    Ám arra vigyázni kell, hogy hogyan szeded szét, és rakod össze, mert ha valamit rosszul csinálsz, megszorul/kilazul egy alkatrész, akkor többet rontasz a dolgon, mint javítasz...
  • bucsaba
    #48
    problémám a következö partition magic kellene de nem demo:elölre is köszönöm
  • bucsaba
    #49
    senki nem tud partition magicet.
  • Borg
    #50
    Hát ha te mondod:)

    amúgy http://fosi.da.ru
  • bucsaba
    #52
    http://fosi.da.ru nem lehet letölteni a partition magicet visit van.
  • Borg
    #53
    Ezekszerint azt leszedték már, pedig én még onnan töltöttem le...
  • solar
    #54
    sziasztok!
    a következő problémám lenne:
    adott abit va6 alaplap, 448 mb sdram, pIII 700 proci, abit siluro gef2 T400 grafikus kártya. win xp home (eredeti dobozos, minden frissítés fennt sp1 is) oprendszer ja és detonator driver (nem a legújabb ami a 3d mark 2003-a van optimalizálva, hanem az eggyel előbbi, azt hiszem 40.41). a problémát eddig csak filmnézés közben fedeztem fel. egy idő után a rendszer fogja megát és minden ok nélkül, újraindul. se hibajelzés se semmi, csak fogja magát és annyi. eddig csak egyszer csinálta ezt meg filmenként, most már kénye kedve szerint van hogy töbször is. az érdekesség még a dologban, hogy van úgy, hogy 3-4 filmet is végignézek és semmi baja, de van hogy egy film alatt töbször is megcsinálja. mi lehet a gond illetve hogyan tudnám kiküszübölni?
    előre is köszi a válaszokat!
  • Gerry
    #55
    Telepítsd fel a VIA 4in1 Hyperion v4.45-öt, és a legfrissebb hivatalos 41.09-es detonatort, ha akkor is szarakodik, próbáld ki hogy frissen telepített rendszerrel is elő jön-e a probléma, ha igen, akkor lehet akár a tápegységed is a hibás...
  • solar
    #56
    köszi!
    a driver-ek fennt vannak, de egy kicsit most mérges lettem. a tápom 1 hónapos (enermax 350w atx-fma) és ha tényleg ez a baja akkor nagyot kell csalódnom.
  • shaba23 #58
    Hétfőtöl van ADSL-em és szomorúan tapasztalom, hogy néhány percenként megáll a letöltés és az explorer sem nyitja meg az oldalakat. Mi a franctól lehet ez. Winfos ME és IE6 + van egy tűzfalam is. Please help me!!!
  • Gerry
    #59
    Akkor ott szinte biztosan nem a táp lesz a ludas, nézd meg az alaplapodat, nincsenek-e rajta gyanús kipukkant, alul vagy felül púpos kondenzátorok!
  • solar
    #62
    hát pedig lehet, hogy az a ludas. visszatettem a régi tápot és azzal eddig hibátlanul működik. a vicces, hogy az egy 235w-s acorp (a sokat dicsért 'halálmadár' :))) viszont az alaplapot még nem néztem meg, de tuti, hogy valami nem stimmel rajta, mert például semmit nem jelez processzor hőmérsékletre. lehet, hogy az enermax ennyivel érzékenyebb a dologra??
  • Gerry
    #63
    Nemtom, lehet, de nem jellemző az efféle gond az Enermax tápokra, ha az a gond simán ki fogják cserélni!
  • shaba23 #64
    Én is erre gondoltam. Péntekre már be is van ütemezve az XP.
    Kösz
  • shaba23 #65
    Felraktam az XP-t tényleg király!!!!
    100ezer hála
  • KRi2
    #67
    sos.
    nemtud valaki olyan progit amivel olyan cd-rol lehetne beolvasni adatokat ,aminek a felszine megserult (lepattogzott rola 1 kis femdarab ,de helyin van ,csak megrepedt) ??