1459
  • Bilux
    #1
    S3 Graphics bejelentette a DX9-et támogató lapkáját!

    további infóka
    http://www.s3graphics.com/
    Na erre leszek ám igazán kifáncsee
  • maximus2000
    #2
    Ja ha jó olcsó lesz, meg nem olyan elcseszett mint anno a savage 2000 volt.
  • [Walaki]D`Lair
    #3
    HAHAHAHAHAHAHAH!!!! Ennyit a Columbiáról vagy hogy a ****** hívták a S2000 utódját :DDDDD
  • Jacek
    #4
    szegeny S3:D
  • Bilux
    #5
    érdekes mostmeg sehíre se hamva az oldalukon...
    pf..
  • Bilux
    #11
    Igen csöndben vannak...
  • Ams
    #12
    Страничка самого чипа DeltaChromeX9 в настоящее время на сайте S3 в состоянии "Under Construction", однако, по уже выложенным файлам PDF и уже имеющейся на сайте информации, а также на основании более ранних данных можно сделать следующие выводы о характеристиках этого чипа:

    Поддержка DirectX 9
    Поддержка Vertex Shaders v2.0, Pixel Shaders v2.0 (Delta Chrome V8 Pipeline)
    8 конвейеров / 1 текстура за проход (предварительные данные)
    Поддержка 16x анизотропной фильтрации
    Поддержка 16x Super Sampling AA
    Advanced Deferred Rendering, иерархический Z-буфер
    Теневая акселерация с двухсторонним шаблоном
    Попиксельный адаптивный деинтерлэйсинг (Per Pixel Adaptive Deinterlacing)
    Движок Chromotion для поддержки потоковых данных, поддержка несжатого формата S340, заключительная обработка потоков видео данных в форматах WMV8 и WMV9
    Поддержка Microsoft VMR (Video Mixing Renderer)
    Память: DDR I, 300 - 350 МГц (предварительные данные)
    Тактовые частоты чипа: от 300 МГц (предварительные данные)
    Интегрированный HDTV выход (480p, 720p, 1080i, 1080p), LVDS, Duo-View+
    Техпроцесс: 0,13 мкм (предварительные данные)
    P.S. Официального пресс-релиза на сайте компании пока что нет. По всей видимости, сайт в настоящее время подготавливается к завтрашнему официальному анонсу DeltaChrome X9...
  • Inquisitor
    #13
    Biztos most tesztelik az új Mark programmal, akár 3D Bench akár Future lesz a neve. :)
    Elvileg hétvégére vagy hétfőre lenni kell infónak, mert egy HW oldal már beharangozta ...
  • Bilux
    #14
    0.13 micron process.
    AGP 3.0 specification, AGP 8X.
    8 rendering pipelines with 1 texture mapping unit each.
    16 textures per pass.
    300 - 400 MHz core clock.
    300 - 350 MHz memory clock, DDR/I memory.
    Complete DirectX9 compatible.
    Vertex Shader 2.0+.
    4x parallel Vertex Shader.
    Pixel Shader 2.0+.
    96 bit floating point precision.
    "Arbitrary-x" supersampling anti-aliasing.
    Up to 16x multisampling anti-aliasing.
    Up to 16x anisotropic filtering.
    Advanced deferred rendering: "incorporated zero-cycle clear and optional deferred rendering (two pass) mode".
    3DMark2001 estimated: 11.000 - 15.000 pts.
    Samples Q4 2002.
    Mass production Q1/Q2 2003.
  • [Walaki]D`Lair
    #15
    na persze......
  • mainruler
    #16
    Na persze, inkább éljen a szupermosott képű, három tápot igénylő 35 chipes rég halott Voodoo, igaz?
    Meg is látszik a GeForce FX-en, hogy belekontárkodtak a voodoo-s fiúk...máris elkezdett gigászi méreteket ölteni a kártya...
  • mainruler
    #17
    Mindegy. Akkor is hajrá S3!
    Az egyetlen nem tisztázott pont, hogy akkor most csinálnak belőle kártyát, vagy csak megmarad VIA-s alaplapra integrált chip-nek. Bár az, hogy a memória órajelét boncolgatják azt sejteti, hogy talán mégis lesz kártya belőle. Remélem...
  • Borg
    #18
    Specifikációi alapján talán a 9500as (nem pro) radeonnal fel is veszi a versenyt. Csak éppen mire kijön, ez már senkit nem fog érdekelni. Szal nagy valószinüséggel alaplapra integrált bizgentyű marad.
  • mainruler
    #19
    Talán mégsem. Még tegnap olvastam, hogy a chip állítólag túl nagy ahhoz, hogy gazdaságosan alaplapra lehessen integrálni.
    9700/FX szinten lesz. Ha lesz...
    És egyvalakit legalább érdelkelni fog... ;-)
  • a_n_d_r_e_w
    #20
    Kétvalakit
  • [Walaki]D`Lair
    #21
    Sosem szerettem a 3dfx-et.....
  • mainruler
    #22
    Csak mint példát említettem egy olyan grafikus kártyákat gyártó cégre, ami úgymond "elbukott". A különbség csak annyi, hogy a 3dfx megérdemelte, az S3 meg nem.
  • mainruler
    #23
    Remek!
    Remélem Bilux is csatlakozik. A 3 egy szerencsés szám... :)
  • [Walaki]D`Lair
    #24
    Dehogynem. a Voodoo 3 egy kurva jó kártya volt, a S3 meg eleve szarokat gyártott...
  • [Walaki]D`Lair
    #25
    hát hogy nekem többet S3 kártyám lesz az ki van zárva....
  • mainruler
    #26
    Érvek, érvek, érvek...
    Kérek szépen érveket. Egyébként ha a mosott kép, meg a különleges funkciók teljes hiánya erénynek számít, akkor valóban igazad lehet a Voodoo-val kapcsolatban...
  • azazel
    #27
    Én azért ennyire nem szólnám le a 3DFx-et. Úgy tudom, hogy számunkra ez az egész 3d-s dolog a Voodoo1-el indult be, és az úttörő munka miatt mindenképpen dicséret érdemelnek sztem. Aztán a Glide API az eddigi leggyorsabb interfész, amit a PC-s felhasználóknak kifejlesztettek. A 3DFx baja sztem az volt, hogy nem alkalmaztak új technikákat, mindíg azt mondták, hogy "erre még semmi szükség nincs". Pedig volt.
    És annyira a Viper II sem egy nagy kártya, abból is kimaradt többek között a T&L, ami a GeForce-okat annyira ütőssé tette. Aztán te is tudod, hogy milyen erőmű kell egy Viper II-höz a normális teljesítmény érdekében, tehát GPU szinten is fejleszthették volna tovább.
    Na mindegy, csak nem értem, miért kell egy régen jó grafikus kártyákat gyártó, mára halott céget utálni.
  • [Walaki]D`Lair
    #28
    Egyrész: ---->>>#21

    Másrészt: A Voodoo 3-as időkben nekem Savage 4-em volt....Egészen addíg amíg meg nem jelent a GF256...na akkor döntöttem úgy, hogy többet S3-at SOHA....
  • mainruler
    #29
    Az úttörő munka valahol az S3Trio környékén kezdődött... ;-)

    Iagzából nem magát a céget, hanem azt a begyöpösödött álláspontot utálom, melyet voltál kedves te is felhozni: "Erre még semmi szükség nincs".
    Helyette inkább integráltak 5 chipet egy kártyára, külön tápkábellel, lángvágóval a ház kibontásához, mert különben nem fért be stb...
    Másrészt igazán nem mondhatod, hogy jó képe lett volna. Siralmasan randa volt, ami azt illeti. De igazad van, valóban gyors. Meg akkoriban tényleg etalon volt. Glide-ban a leggyorsabb. Kb. mint a Viper MeTaL alatt...csak az kicsit szebb... :D
    A saját API-k persze mindig táposak voltak.

    Egyébként meg igaz, a Viper tele van buggal. Ezt nem akarom tagadni. Mégis, így bugosan is messze jobb volt a Voodoo-nál.
  • mainruler
    #30
    És mennyi is volt az árkülönbség?
    Lehet, hogy a Savage széria soha nem a gyorsaságáról volt híres (azé' a S2K egy jó konfiggal még most se olyan nagyon szar, de már kezd... :D), meg az is igaz, hogy a driverei lófüttyöt se érnek (épp emiatt nem gyors a kártya), de hol kaptál ennyi pénzért ilyen kártyát akkoriban, hm? Képminőségben még a Savage 3D is megveri a Voodoo-t, nemhogy a Savage4! Hát istenem, kinek mi a fontos...egy átlagos kártya kiváló képminőséggel k*rva olcsón, vagy egy atomerőmű randa képpel k*rva drágán...mert ugye a Voodoo soha sem az alacsony áráról volt híres.
  • [Walaki]D`Lair
    #31
    Atomerőmű annyira nem randa képpel, nVidia kártyával....
  • azazel
    #32
    Lehet, hogy a Voodoo kicsit drágább a többi kártyánál, de adott konfiggal megéri. Egy Voodoo3 300-as celeron(A)-val még most is alkalmas játékra, persze nem full detail-en. Pl:MOHAA

    Én régen a 400-as cerkához vettem ViperII-őt, és hát azt hittem valami baj van a kártyával, gyári hibás, vagy ilyesmi, mert a gépen nem lehetett játszani. Kellett ramot vennem akkor még 20ezerért, kellett procit vennem nemtudom mennyiért, de drága volt. Utólag nézve jobban jártam volna, ha maradok még kicsit a Voodoo2-nél, később meg veszek egy GeForce-ot, de most már mindegy.
    A lényeg az, hogy egy ViperII a hozzá illő hardverkörnyezettel jóval drágábbra jön ki, mint egy Voodoo-s konfig. Jobb a képminőség, de annyival nem mint ahogy azt te írod, és szerintem annyit az nem is ér meg. A Voodoo 4-5 -ről nem tudok semmi érdemit nyilatkozni, mert olyanokat nem is láttam. De valszeg már szebb képet adnak, mert bennük is van Texture Compression, ami miatt a ViperII szép képet ad.
    Egyébként az újabb kártyákon -Radeon9700, GeForceFX- is van már külön tápkábel, ami szerintem arra kell, hogy a stabilitás érdekében ne kelljen 500W-os tápot venned 20e Ft-ért, hanem elég, ha bedugod azt a szar kábelt a konnektorba, vagy alaplapba, nem tudom. Számomra ez nem zavaró.
  • azazel
    #33
    A ViperII kurva drága volt, nettó 39900 HUF
  • [Walaki]D`Lair
    #34
    Azért kell az a kábel, mert nagyobb a kártyák felvétele, mint amit az AGP elbír...
  • azazel
    #35
    Ahhaaa, kösz.
  • [Walaki]D`Lair
    #36
    nincs mit....
  • a_n_d_r_e_w
    #37
    Nem tudom mit kell szapulni egymást. Én sem szerettem anno a 3DFx-et, de nélküle már nem ugyanaz. Az S3 meg túl sok technológiát adott a világnak ahhoz, hogy most egyesek így lehúzzák. A GeForce meg a szép kép... vétek egy lapon említeni. A Viper2-n fullos MOHAA a Gf2 ti.-on röhej volt. Azóta nem nézek rá nVidiára, ha már minden szakad, akkor ATI.
  • [Walaki]D`Lair
    #38
    ezt úgy mondod, mintha ocsmány szar, nézhetetlen képe lenne (GF3 Ti200)....Pedig nem az. Kurva jól néz ki ez is, csak legföljebb a másik szebb egy kicsit...(viszont 1000x lasabb)
  • Borg
    #39
    [HWSW] Az S3 Graphics ma hivatalosan is bejelentette DeltaChrome architektúrára épülő mobil grafikus processzorait. A DeltaChromeX9m névre keresztelt termékek a világ első DirectX 9-kompatiblis, noteszgépekbe szánt 3D-gyorsítói.
    Amint arról korábban beszámoltunk, a DirectX 9-kompatibilis DeltaChrome grafikus processzor 8 pixel futószalaggal rendelkezik, és támogatja a Vertex Shader 2.0 és Pixel Shader 2.0 funkciókat. Emellett a Chromotion Programmable Video Engine programozható dekódernek köszönhetően nem csupán a DVD-lejátszáshoz szükséges hardveres iDCT- és Motion Compensation-támogatást vállalhatja át, hanem MPEG-4, Windows Media és egyéb videokodekek hardveres gyorsítására is képes. A chipbe integrált videoenkóder HDTV tartalmak megjelenítését is támogatja, így akár 1080 soros megjelenítés is elérhető, sőt progresszív kijelzők meghajtására is képes.

    A grafikus processzor a TSMC gyáraiban készül 0,13 mikronos csíkszélességgel és várhatóan 300 MHz-es órajelen debütál. A mobil változat rendkívül alacsony fogyasztásával hívja fel magára a figyelmet. A PowerWise energiatakarékos technológiának köszönhetően a chip fogyasztása gyenge terhelés esetén 0,5 Wattig csökkenthető.

    A termék három változatban lesz hozzáférhető. A DeltaChromeM128 128 bites, míg a DeltaChromeM64+ 64 bites memóriavezérlővel rendelkezik és maximum 256 Mbyte integrált memóriát támogat. Mindkét termék flip-chip multi-package module (FC-MPM) tokozásban kerül forgalomba. A szintén 64 bites memóriabusszal ellátott DeltaChromeM64+ MPM pedig kisebb méretű integrált memóriával van felszerelve, ám képes külső memória kezelésére is.

    A termékek megjelenési idejéről nem közölt adatokat a gyártó.


    Érdekes, asztali változatról nem sok szó esik..
  • mainruler
    #40
    Hát, pedig teljesen igaza van. Ezek a legenyhébb kifejezések, amikkel az Nvidia termékeit illetni lehet. Volt is régebben erről egy kiterjedt vitánk pheel-lel, de majd akkor ide is beteszem a tesztképeimet. Majd akkor nyilatkozz...
  • mainruler
    #41
    Ezt így kijelenteni nem teljesen igazságos. Ne azt nézd, hogy amikor a ViperII-őt kiadták,

    akkor mennyibe került a már ki tudja hány éve a piacon lévő Voodoo...

    Az az igazság, hogy a Viper egyáltalán nem volt drága. Amikor a Voodoo2-őt kiadták, egy

    Diamond változat (hogy korrekt legyen az összehasonlítás) 58.000 Ft-ba került. Egy

    ugyancsak Diamond gyártmányú TnT2 62.000! Ft volt. Eléggé más, nem gondolod?
    De ha aktuális példára szomjazol: A ViperII-vel egyszerre kiadott GF256 márkás változata

    80.000+ volt, és a Savage még bőven túl is tett rajta teljesítményben. Ha meg azt nézzük,

    hogy mennyibe került egy frissen kiadott MX400-as, akkor egyértelmű, hogy a Savage messze

    "alulmúlja" mindegyiket árban.
  • mainruler
    #42
    Khmm...
    Egyrész megint az akkori konfighoz hasonlítasz. A Voodoo2 megjelenésekor még jócskán PI-ek voltak, s akkoriban elég nagy felhördülést keltett, hogy akkor volt csak igazán gyors, ha aláraktak egy PII 300-ast (ami ugyanolyan durva volt, mint nálunk a PIII). Ez mindig így volt, hisz hiába szupergyors a GPU, ha a proci nem tud mit kezdeni a kiszámolt adatokkal, így persze akadozik a megjelenítés. Ezt egyébként talán azért nem vetted észre, mert nem közvetlenül a megjelenés után vettél Voodoo2-őt és már eleve egy akkoriban jónak számító, izmosabb procira raktad.
    Másrészt azért túldramatizálni sem kéne ezt az "azt hittem, gyári hibás" dolgot. Tényleg elég ratyi volt a sebesség, de emlékezz csak vissza amikor elvittük szervizbe, a srác azt mondta: Igen, nem túl jó a teljesítmény, de a belerakott kártyák közül még így is ezzel ment minden a leggyorsabban. Akkor meg talán inkább a konfig többi része nem volt már elég

    gyors, nem? Ebben az egész Viper-dologban az volt a peched, hogy rögtön megjelenés után vetted -melyhez azért az én únszolásom nagyban hozzájárult, amiért bocs, de tényleg!- meg, s ezért a gép többi részét is fejleszteni kellett. Hidd el, ha ugyanígy a megjelenéskor veszel Voodoo2-őt, ugyanígy kellett volna mindent fejleszteni és abból se jöttél volna ki olcsóbban. Talán a RAM-ot leszámítva. Akkortájt valamiért tényleg kurva drága volt, az valóban nem érte meg (de hát a kényszer, értem én).

    A szebb képet nem a MeTaL/S3TC-re értettem. A 2D képe mindmáig etalon a Matrox-al együtt, nézd meg bárhol, ódákat zengenek róla. A 3D képe meg egyértelműen jobb, egyrészt a fejlettebb Z-Buffer miatt, másrészt a dBias jobb kezelése miatt. Meg úgy általában is szebb képe van (színek, élesség stb). :-) CSak ne lettek volna azok a lassú, bugos driverek...és az a hardver bug. D3D alatt nem működik a T&L engine. Meg OpenGL alatt is néha vacakol, ez meg játékfüggő. De ennyi. A többi tökéletesen jó.

    Végezetül a Radeon 9700/GeforceFX és a tápkábel esete: Lehet, hogy téged (titeket) nem zavar, engem viszont roppantul bosszant. Mint már mondtam is neked: Ez nem feljődés, hanem visszafejlődés! Már attól kell félni, hogy szállítás közben az ötkilós, vörösrézzel kivert kártya mikor fog kiesni a foglalatból a súly miatt és elpusztítani mindent, ami alatta van. (Ugyanez a téma sima prociknál, ala CAK38) Meg már a ház rögzítéséről is gondoskodni kéne, nehogy a plusz PCI slotot foglaló ventillátor miatt elinduljon előre a ház a kifúvás erőssége miatt. Azért is kell evvel vigyázni, mert füldugóval a fülünkben -amit azért raktunk be, nehogy megsüketüljünk a zajban, amit a venti ad ki- nehezen fogjuk meghallani a csörömölést, amikor a huzat kiviszi a gépet az ablakon...

    Egyszóval nekem az derogál iszonyúan, hogy lassan visszatérünk az ENIAC 2-höz, ami anno egy egész termet elfoglalt, és ha bekapcsolták, akkor fél New York-ban elment az áram.
    Mert most afelé haladunk...
  • Laalee
    #43
    namost a 9700 on nincs idiota hutes :D es lenyegesen nagy aramot sem vesz fel a tapkabel segitsegevel
  • a_n_d_r_e_w
    #44
    Nem azt mondtam, hogy nézhetetlenül rossz, csak azt, hogy mindaz amiért a Viper2-t szidták (pl. Z-buffer), az GF-on sokkal jobban kijött. A GF3-4-ről nyilatkozni nem akarok, azokat még nem láttam működés közben (őszintén szólva nem is hiányolom). Az hogy 1000x lassabb, az véletlenül nem tudható be annak, hogy egy 4 éves kártyáról beszélünk?
  • mainruler
    #45
    Akkor éljen Radeon (persze csak az S3 után ). A képe mindig is szebb volt az Nvidiáknál, s ezek szerint nem vooodoolt el tápkábelileg/hűtőileg...