285
Ti mit vesztek a családtagoknak karácsonyra?
  • worly
    #1
    Szal, kérdés, ti mit vesztek szüleiteknek, meg testvéreteknek?

    dvd, könyv, meg ilyen szabvány dolgokon kivüliek érdekelnének, ötlet kéne :)
  • Coine, The A&O
    #2
    szeretet, békesség, nyugalom :)
  • Ramore
    #3
    bóvli jobbra, bóvli ballra

    ez persze csak vicc, de haverokkal így szoktuk emlegetni a karácsonyi vásárlást :))
  • worly
    #4
    konkrétumokat várnék, hogy ti mit vesztek
    fogalmam sincs mit vegyek anyámnak, háztartási eszközt nem akarok, mert ugyan kurvapraktikus, de tuti arra emlékeztetné hogy már megint a konyhában állhat és dolgozhat
    (volt már ilyen az elektromos kenyérvágoval, meg a raclettesutővel)
    többi családtag még csak csak megvan...
  • JHetfield
    #6
    amugy ember fuggo dolog ez... szal ha egy kicsit is ismered 'sajat muterod' akkor tod, hogy mit szeretne... mellesleg a karacsony nem ajandek fuggo bar ez nem teljesen igaz, elvileg az az ajandek, hogy az egesz csalad egyutt van... no comment. (tom kicsit regimodinak hallatszik, de akkor mondjon vki jobbat:]
  • JHetfield
    #7
    kicsit javitok azon, hogy mit szeretne... mert ez nem csak egy dolog lehet... itt nem arra gondolok, hogy mindent meg kell akkor venni neki:)
  • Dynamic
    #8
    Nekem alapvetően az a problémám ezzel az ajándékozással, hogy amire az embernek szüksége van azt megveszi, tehát én már nem tudok neki olyat venni amire szüksége lenne és még nincs is neki.És ez 1 ember.És 8-nak kell kitalálni valamit...
    Az illatszer, könyv, zokni stb. meg tényleg olyan snassz.Olyat mintha azt mondanád "nesze barom, nem volt kedvem agyalni, hogy mit vegyek.Deazér vettem valamit mer eszt ugye így szokták"
  • Lteebee
    #9
    Anyámnak visszapillantótükröt veszek,mert eléggé ramaty a verdáján mindegyik és eszébe nem jutna egy forintot is a kocsijára költeni,inkább szenved vele.

    Apámnak meg vettemhívószámkijelzőt az elektroröldben.
  • The Garrett
    #11
    Nekem csak egy karfás bőrfotel kelll ide a gép elé meg egy multieffekt a gitárhoz.

    asszem rokonok egy részét lerendezem valami CD-vel, apró ajándékkal. :))
  • ipszilon
    #12
    egyetértek!!!
    szerintem ez a Karácsony gyönyörû lenne, ha nem kéne ajándékért rohangálni (most jut eszembe én még nem vettem senkinek semmit. majd jővő hétvégén nyomorgok a tömegben a bevás. közp.-ban:-)).

    én speciel idén kijelentettem, hogy tényleg nem kell semmi nagy dolog (mivel anyámék imádnak nagy dolgokat venni Karácsonyra, és túlajándékozni a családot). sőt azt is felvetettem, hogy ne legyen ajándék, csak legyünk együtt és kész. amúgy hallottam, hogy az vhol Amerikában ajándékmentes karácsonyt akarnak. végre egy jó ötlet..:-)
  • JHetfield
    #13
    errol az ajandek mentes dologrol csak annyit, hogy van olyan csalad akinek telleg nincs penze ajandekra es asszem ez nem ujkeletu dolog...:]
  • Blasta
    #14
    Nekem vegyen valaki egy Logitech MX700-as egérkét, a többiek meg egy N6610-es telcsit!
    Ennyivel most beérem!
  • TheZsenyka
    #15
    kötelet
  • netuddki
    #16
    a kishercegnek kukker köll, a kisasszonynak meg valami susu baba
  • Coine, The A&O
    #17
    Nincs ebben semmi régimódi, mindenki úgy ünnepel, ahogy gondolja, de szerintem az emberek többségénél (akinek nem inge ne vegye magára...), ilyenkor a család és a nyugalom a fontos.
    Van akinek az ajándék, van akinek a vallás, stb. stb.
    "Színes" egy ünnep az biztos, s ez így van jól.
  • mateos
    #18
    nekem fog sincs..azt tom,h én mit kérek :) nem sok mindent..csak külnit zsét meg egy buszjegyet Mo-ra+nameg az 1ik lakást ,h ott lakjak addig amig MO-n "telelek"...apámnak vettem egy régi stilusu golyostolat az eggyik régiség piacon,és tényleg gyönyörü szép....anyámnak még nemtom mit fok venni

    1ébként igazatok van...én fatherom is meg mutherom..de főleg father annyi indent vesz..és nemcsak karácsonykor hanem minden héten,h má unjuk :) és itt most nem a pénz a lényeg...egyik héten vagy egy hifivel a köv.héten meg egy autóval (amit most tett meg)...szal ami kell nekik azt megveszik vagy megszerzik...és nekem fingom sincs,h mit vegyej nekik,,,sztem a golyostoll apámnak fless ajándék anyámnak meg veszek valami szépet
  • JHetfield
    #21
    szolj ha van folosbe egy merdzso... koszi:D (azert egyeseknek jol megy:]
  • mateos
    #22
    most per pillanat jól megy....régen volt amikor ól ment a szekér...azt lelassult...azt megint elindult..azt megint lelassult...most épp gyorsulni kezd ...de nem minig volt igy...
  • petee
    #24
    Bocs hogy beleszólok,de e téma mellett nem tudok szó nélkül elmenni.Bár amit most mondok nem a feltett kérdésre vonatkozik.De a karácsonnyal kapcsolatos:
    Én keresztény vagyok meg minden nincs kifogásom a karácsonnyal mint ÜNNEP. De a körülötte lévő felhajtás az nagyon idegesítő. Szerintem az emberek többsége már nem is veszi észre a lényeget.Ma már nem azért tartják meg a karácsonyt az emberek, mert ez a keresztény vallásban a szeretet ünnepe.Ma már nem is az emberek tartják meg az ünnepeket, hanem már a nagy üzletek, multis cégek, stb. Hisz ez nagyon jó alkalom arra,hogy az emberek ilyenkor költsenek és vásárolgassanak.Ez az ünnep már nem arról szól hogy mint régen, ma már a nagy cégeknek az érdeke hogy legyen mert ilyenkor hatalmas extra profitra tehetnek szert. Szinte az emberekre erőszakolják ezt az ajándékozás dolgot: "Vedd meg ezt ennek, vedd meg azt annak, így stb, stb!!" Szól a tvből, rádióból, ujságból.
    És én sajnos emiatt megutáltam az ünnepeket. (karácsonyt,húsvétot)
    Lehet hogy ezzel csak én vagyok egyedül,bár úgy gondolom hogy vannak még egy páran akik így gondolják.
    Bocs a hosszú mondókámért,de sztem ez közérdekű volt.
  • Dzsini
    #25
    "Ez az ünnep már nem arról szól hogy mint régen"
    ez itt a lényeg...

    (és sajnos már a nosztalgia sem a régi ;) )
  • harcu
    #26
    Ebben tökéletesen igazad van, de az is tény, hogy az emberek is alkalmazkodtak. Inkább a nagyobb vásárlásokkal várnak karácsonyig, és ha kell venniük pl. egy mosógépet, avagy TV-t, akkor megveszik karácsonykor, és ezzel egybekötik a kellemest a hasznossal.
    Ma tényleg nem érzem a karácsony és a húsvát ünnepi jellegét, inkább nyűgnek tűnik. Annyiból jó, hogy összehozza a családokat, de már nagyon elanyagiasodott mindkét ünnep. Húsvátkor a locsolkodó kisgyerek már a vers végén - ha egyáltalán mond - már tartja is a kezét a pénzért, egy piros tojás pénz nélkül egyenesen sértés. A karácsonykor is figyelni kell, kinek milyen ajándékot veszel, mert ha olcsóbb, még sértődés lehet belőle. Most 28 éves vagyok, de ezek az ünnepek már nem olyanok, mint kisgyerekként megéltem őket.Lehet, hogy a nosztalgia beszél belőlem, de akkoriban sokkal hangulatosabb, meghittebb volt az ünnep.
  • petee
    #27
    Én most 20 vagyok, de kisgyerekként én is sokkal hangulatosabb karácsonyokat éltem át, mennyire tudtam örülni egy lego kisautónak, húhúú az kész volt. Ma a hasonló korú kölkök már mobiltelefont akarnak meg ilyenek!
    Én is úgy gondolom nagyon nagyon elanyagiasodott az egész ünneplés. Én se vagyok hülye persze hogy vásárolok karácsonykor hisz elég sok akció van.De akkor is pl. bemész egy bevásárlóközpontba ott kész káosz van,ezt nem lehet leírni! Emberek ide oda szaladnak, vásárolnak, pattognak, idegeskednek,stb.
    Ez annyira ellenszenves dolog számomra, ilyenkor szoktam elgondolkozni azon hogy: " Ez a karácsony???"
  • Dzsini
    #28
    igen. ma már ez a legtöbbek számára.
  • petee
    #29
    sajnos...
    nem akarok mélyebbre ásni, de itt már a globalizáció keze is benne van....
    De ezt inkább hagyjuk
  • hen-tes
    #30
    nekem ajándék kel és késsz :)))
    na jóvan.. :D
    de hát én már csak ilyen vagyok :>>
  • Coine, The A&O
    #31
    éljen az anyagiaság és a materializmus, de igenis tehetsz a rendszer ellen !
  • petee
    #32
    gondolod? és mit?
  • Coine, The A&O
    #33
    De igenis lehet tenni !
    Az első maga az, hogy legyőzöd a pesszimizmusodat.
    A másodikra, pedig egy példa : ugye mindenki emlékszik, amikor a francia Danone meg akarta venni a győri kekszgyárat, mire országos méretű balhé lett, még az állam is beavatkozott és végül meghíusult a francia elkézelés.
    Mivel mindannyian fogyasztók vagyunk, ezért a multik belőllünk élnek és tőllünk függnek, ezért összefogással sakkban lehetne tartani őket.
    Például ha senki nem járna a bevásárlóközpontokba, akkor akármilyen nagy pénzmosodák is azok, befuccsolnának, de hiába, hisz járnak emberek, minden ember más, és ez így van jól.

    A másik tényező, pedig a gondolataid és a szellem, ugyanis ha sikerül ezt kiírtani belőlled, akkor utánna már csak tényleg, mint biológia lény létezel, aki fogyaszt, h. éljen, továbbá kielégítse érzékszerveit.
    A tudat és a gondolkozás elnyomása, pedig nagy ütemben zajlik, sajnos sikeresen, ezért van ma, ilyen világrendszer és lesz mindaddig, amíg az emberek nem gondolkoznak.
  • Coine, The A&O
    #34
    elkézelés = elképzelés
  • Coine, The A&O
    #35
    "Szinte az emberekre erőszakolják ezt az ajándékozás dolgot: "Vedd meg ezt ennek, vedd meg azt annak, így stb, stb!!" Szól a tvből, rádióból, ujságból."

    Igen igen...sokmindent, köztük ezt is ráerőszakolják a társadalomra és szinte arra felé haladunk, h. az emberek (lehet tömegnek vagy akár csőcseléknek is hívni, kinek mi tetszik) szemében már az lesz a gáz, ha vkinek nem erről szól (anyagiasságról) az ünnep.

    Ez bizony a hatalmas fejlett "nyugati kultúra", amit mi éppen készülünk átvenni hatalmas sikerrel, ugyanis a degeneráció egyre nagyobb méreteket ölt most már Magyarországon is.

    Végszó : a lényeg, amire vigyáznod kell az szellem, lélek, gondolat, (karma? ;) ) stb, ami "belül" van, ugyanis a rendszer rászoktathat téged az alkoholra, a cigire, lehetsz divatbuzi stb. stb., tehát elveheti az érzékeidet (ezeket a legkönyebb, sikerül is könnyedén), de az igazi cél a gondolatok börtönbe zárása, ezért folyik az az óriási méretű harc a mélyen, ez a mélység, az iskolázási rendszer, az anyanyelv megtiprása, a média stb., ezek mindg észrevehetetlenül próbálnak befolyásolni minket, a kérdés mennyire hagyjuk/hagyod magad.

    Bocsi a szó/gondolatismétlésért, továbbá nem akartam megsérteni senkit a felhozott példákkal.
  • Dzsini
    #36
    hu erről (is) beszéltünk anno a kívülállós meg ilyesmi topicokban ipszilonnal és Freak-el hármasban... sokminden változott azóta...
    ennyire azért szeirntem nem "sötét" a kép :)
  • petee
    #37
    nagy igazságot mondtál barátom...
  • Dzsini
    #38
    még ha kicsit talán túlfűtötten is :) de rengetegmindenben igaza van.
  • Coine, The A&O
    #39
    Félreértés ne essék, harag és agresszió már nincs bennem ezen a téren, ha volt is benne túlfűtöttség az max. az emberek értetlensége miatt van.
    Nem akarom én megváltoztatni az összes embert, amúgyis képtelenség, meg nem is kell, de legalább végiggondolnák az emberek, nem elvetnék alapból, tőlem akár le is nézhet, csak gondolja át 1x, amit mondtam.
  • Dzsini
    #40
    helyes meglátás :) nekem úgytűnt rendesen belelovalltad azért magad :))
  • Coine, The A&O
    #41
    nem olyan értelemben, ahogy te gondolod.
    örültem petee kérdésének, h. VÉGRE vki akit talán érdekel is a válasz.
    lehet válaszolni, lehet beszélgetni, lehet gondolkodni :)
  • The Garrett
    #43
    Igazat Adok neked. De ugyse lesz olyan összefogás mint amiről beszéltél. Azt hiszem már túlságosan is bennevagyunk/van a "nép" az ámörikaiasodásban.
  • Coine, The A&O
    #44
    Soha ne add fel, soha nincs késő semmihez.
    Akkor vagyunk csak túlságosan benne ha te ezt elfogadod.

    Remélem nem hatottam lázítóan, csak magyarázni szeretnék :)
  • Dzsini
    #45
    volt 1 (talán kicsit durva) 'magyarázat' a valentin nap létezésére.... nagyjából pont félúton van karácsony és húsvét közt... üzleti-stratégiailag kritikus helyen :o)

    'De ugyse lesz olyan összefogás mint amiről beszéltél.' - nem összefogni kell... ez megint a valami csoporthoz tartozás. egyénnek lenni kellene nem? az meg, hogy mások is arra mennek mint én... tiszta haszon :)
  • Bunyós Pityu
    #46
    Vegyetek a szeretteiteknek Bunyós Pityu CD-t.