8
Garanciális DVD mihez kezdjek?
  • Pheel
    #1
    Rontsd el! Úgyis garos...
  • TomBond
    #2
    Az a gondom, hogy 2002.januárban vettem egy Creative 16/40-es DVD-t(tudom sz@r meg minden de akkor ez ok-nak tűnt).
    Ahogy annak lennie kell novemberben megpusztult, azaz nem vagy csak ritkán olvassa be a lemezeket.
    Visszavittem a boltba november 22.-én pénteken, mondták oké majd felviszik a nagykerhez és megnézik mi lehet a baja.
    Azóta hetente járok vissza a boltba, mert mindíg azt mondják "majd a jövő héten". Ma is bent voltam és újra a válasz "jövő hét szerdán nézzek már be, akkorra kész lesz vagy adnak újjat" (minden héten ezt mondják).
    Cserekészüléket nem kaptam azóta a gépmeben semmilyen CD/DVD meghajtó nincs.
    Kérdése(i)m:
    1. Meddig lehet nálluk a cucc úgy, hogy nem adnak cserkészüléket? Azaz mennyi idő után kell cserekészüléket adni?
    2. Mennyi az a max. idő ami után kijavítva vagy kicserélve vissza kell hogy adják?
    3. Mit lehet kezdeni velük abban az esetben ha az eltelt idő után sem kapunk semmit?
    4. Mikortól kell számolni a szervízbeadás időpontját? (én úgy tudom a bolba visszaviteltől, ők pedig azt állítják hogy attól amikor a szervíz (nagyker) átvette)
    Egyenlőre ennyi.
    Várok bármilyen ÉRTELMES hozzászólást, amiket előre is köszönök!
  • szasza_1
    #3
    Szerintem ha nem adnak cserekészüléket, akkor 15 nap alat meg kell csinániuk, utánna meg ujjat kell adniuk. Ha meg adnak cserekészüléket, akkor meg 30 nap. És szerintem akkortól számít a szervízbeadás, amikor átvették a boltban. De kaptál valami elismervényt, hogy átvették a DVD-t, és nem adtak cserekészüléket?? (Végén még a cserekészüléket is rajtad fogják követelni :))) ) Én úgy semmit sem adok be a szervízbe, hogy nem adnak cserekészüléket, akármi is legyen az.
  • szasza_1
    #4
    Szerintem ha nem adnak cserekészüléket, akkor 15 nap alat meg kell csinániuk, utánna meg ujjat kell adniuk. Ha meg adnak cserekészüléket, akkor meg 30 nap. És szerintem akkortól számít a szervízbeadás, amikor átvették a boltban. De kaptál valami elismervényt, hogy átvették a DVD-t, és nem adtak cserekészüléket?? (Végén még a cserekészüléket is rajtad fogják követelni :))) ) Én úgy semmit sem adok be a szervízbe, hogy nem adnak cserekészüléket, akármi is legyen az.
  • TomBond
    #5
    Kaptam egy átvételi elismervényt, de azon sincs szó cserekészülékről.
  • TomBond
    #8
    Köszönöm a hozzászólásokat, úgy tettem ahogy írjátok is.
    Egy kis asztalverés, egy kis fogyasztóvédelem emlegetés és már itt is van az ÚJ DVD a gépemben. Ez egy 16x LG.
    A gyerek úgy nézett rám mint a véres rongyra és úgy írta a papírt mintha a halálos ítéletét írná!
    De megvan!!