131
PHP - Avagy minden ami PHP!
  • Falabu #1
    Itt az első kérdés!
    HOgy kell beállítani az MySQL adatbázist?
  • Borg
    #2
    http://www.sg.hu/listazas.php3?id=1037012362

  • Mike at home
    #3
    nekem most az bajom, hogy nem adodik at 2 lap kozott a valtozok ertekei, illetve latszik, hogy atadja (mondjuk post) de nem hasznalja
    (XP + 1.3.27 Apache + Php 4.2.3)
  • Falabu #4
    A php.ini fájlban át kell írni a register_globals-t on-ra(vagyis be legyen kapcsolva!
  • Mike at home
    #5
    koszi, megnezem
  • Mike at home
    #6
    mukodik, koszi
  • 2XP
    #7
    Én nem ismerem a php nyelvet, de szertnék egy hírlevelet egy honlapra. Tudtok ilyen ingyenes programot? Olyanra gondoltam, mint a PhpBB.
  • AtomHeart
    #8
    www.programmersheaven.com - probald meg itt
  • 2XP
    #9
    Köszi, de ezekért fizetni kell :( Olyan nem tudsz, ami ingyen van?
  • Borg
    #10
    Ha a szerver amin a honlapod van támogatja a mail() függvényt, akkor csak egy regisztrációs ürlapot kell irnod, ami elmenti a userek cimeit.
    Szal nem egy nagy dolog.
  • 2XP
    #11
    És ebben tudsz segíteni? Én sajnos egyáltalán nem ismerem a php-t :( Flash-ben meg az ilyesmi nem megy ;)
  • Borg
    #12
    a php.net en megtalálod a mail() függvény használatáról szóló részt asszem.

    A szervered támogat PHPt, illetve mailt egyátalán?
  • 2XP
    #13
    Támogat.

    Köszi, megnézem!
  • delfin
    #16
    Szeretném megtanulni a MySQL-t és a PHP4 program nyelvet, ha tudtok magyar nyelvű leírást vagy oktató anyagot kérrem jelezzétek, fontos lenne.
  • Lazarus
    #17
    Én sokszor nekiindultam a magyarra fordított http://www.php.net/manual/hu/index.php Kézikönyvnek de aztán nem sokat sikerült megértenem belőle. Alapvető dolgokat és a szabályait már értem, de én neten nem találtam olyan anyagot amiből meg lehetne tanulni PHPzni
  • Borg
    #18
    PHP-hez egy nagyrészt magyar nyelvű helpfilet találsz itt a fileexchange-en.

    Tartalmazza az összes használható parancsot, példákat rá, valamint bevezető példákat is.
  • Borg
    #20
    Hát csinálsz egy iterációt az elejére, a head generáló résznek. Ha ez a html, akkor ez a head, ha az akkor az...
  • Borg
    #22
    Erre van kitalálva a META tagba rakható KEYWORD dolog.
    Nézz után HTML specifikációban. Ebbe a tagba belepaszirozod az összes kulcsszót, és ezt hamarabb is beeszik.

    Amúgy meg lehet oldani a head hosszúságát:) Sokféle módszerrel meg tudod ezt az iterációt oldani, ez a programozási feladatod lényege ;)
  • Borg
    #24
    Van webszerver a gépeden?
  • Harder
    #26
    Úgy hogy az otthoni gépedre felteszel egy webszervert :)
  • 2XP
    #29
    Egy olyan részt akrok csinálni php-ben, ami az adatbázisban szereplő sorokból egy top10-et csinál az egyik mező alapján, de sehogy sem akar sikerülni :(

    Eddig ezt sikerült összehoznom:

    $szamlalo = 1;
    $szamlalo2 = 1;
    $ple = 0; // pillanatnyi legnagyobb érték
    $helyezes = 1;
    $amivolt = array ();
    $top = 10;
    $ered_num = mysql_num_rows(mysql_query("select * from $hirek"));

    if ($top > $ered_num){
    $top = $ered_num;
    }

    while ($szamlalo2 <= $top)
    {
    while ($szamlalo <= $ered_num)
    {
    $sor2 = mysql_fetch_array(mysql_query("select * from $hirek where id=".$szamlalo));
    if ($ple < $sor2["msz"] && $ple != array_values($amivolt))
    {
    $ple = $sor2["msz"];
    $ujid = $szamlalo;
    }
    $szamlalo = $szamlalo+1;
    }
    $linkcim = substr($sor2["cim"],0,25);
    echo "".$helyezes.": ".$linkcim."...
    \n";
    $amivolt2 = count($amivolt)+1;
    $amivolt = array_pad ($amivolt, $amivolt2, $ple);
    $szamlalo2 = $szamlalo2+1;
    $helyezes = $helyezes+1;
    }

    Ez elvileg kilistázná, de mégsem megy, és felmerül egy nagy gond is, mi van akkor, ha megegyezik a szám... Van vmi ötletetek?

    (Gondolom látszik a kivitelezésen, h még meglehetősen kezdő vagyok, és sokkal egyszerűbben is meg lehet oldani a dolgot.)
  • 2XP
    #30
    Időközben eszembe jutott egy másik kérdés is ;)

    Hogyan lehet olyan oszlopot csinálni mysql-ban, melynek mezőinek értékei automatikusan növekednek, és ha egy sor törlésre kerül, akkor akkor a számozás "lejjebb csúszik".
  • 2XP
    #32
    Igen, vannak változók.

    Köszönöm a mysql-es kérdésre a választ, azonban az előzőre is szívesen várok megoldási javaslatokat ;)
  • Orange
    #33
    már a query-ben rendezve kérd le
    "Select * from hirek order by pont"
    a pont helyére annak az oszlopnak a nevét írd ami szerint sorba akarod rendezni
  • 2XP
    #34
    Köszi! Sikerült megoldani a dolgot.
  • Highw@yPos.
    #35
    Sziasztok!Lenne 1 nagy problémám!most akarok megtanulni PhP-zni,de már a telepités se megy :-(((.kb. 2 napja sz*pok vele,semmi eredmény.
    Van hozzá:
    -Apache20.40w32
    -PHP4.2.2
    -WinXP
    Nahh ebből kéne vmit varázsolni.De full hülye vagyok hozzá,ugyhogy jó lenne ha tök szájbarágós lenne a leirás,hogy mit is kell csinálni.Jahh és mivel írom a progit,mivel futtatom és hogy?Meg vannak dolgok(globális változók vagy mik),amiket asszem még be kell irni vhova,de azt se tudom,h hova,hogy működjenek.olyan szintre kéne belőnni,h webszerverként is működhessen.Segítségeteket,megértéseteket előre is köszönöm.
    THX
  • Harder
    #36
    Remélem ez alapján menni fog, sok sikert. :)
    Komplett webszerver telepítése otthoni gépre
  • RelakS
    #38
    Php-ben szeretnék csinálni szmájligenerátort (rakjad össze a sajátodat, táblás szmájlra szöveg).
    Kérdések:
    1: tudtok valami jó tutort, ami alapján meg tudom csinálni? (képek összefűzése, ráírás, stb)
    2: .php-t le tudok weblapról menteni? Mert az is jó lenne, ha működő példa alapján írhatnám meg :)
  • SaWo
    #39
    Srácok, nekem egy olyan gondom lenne php-vewl kapcsolatban, hogy ha például egy beviteli mezőbe kettős idézőjelet, vagy zárójelet, vagy ralációs jelet írok, de főként az idézőjelnél érdekes, szóval ha ilyen jelet írok, és egy string-ben átküldöm POSTtal a php-nak akkor ott a stringet kikvótázza végig, magyarul önkényesen / semklegesítő jeleket tesz az omiózus karakterek elé. Hogy lehetne ezeket kiküszöbölni?
  • Borg
    #40
    A kép editor plugin a php szerverhez nem ingyenes.
    Magyarán keresned kell előbb szervert, ami támogatja ezt.
  • Borg
    #41
    Vannak erre string feldolgozó függvények, amik a speciális karaktereket kezelik.
    Amúgy általában \-t kell irni az idézőjel elé pl.
  • RelakSfromhome
    #42
    szerver van, amin leht futtatni, mindjárt több is, csak lenne mit futtatni :)
  • Borg
    #43
    A php manualban ahol a parancsok le vannak irva, az elegendő szerintem.
    Én is kisérletezgettem vele, de aztán hagytam, mert nem olyan a szerver ami tudja.
  • SaWo
    #44
    A \jelekkel már próbálkoztam, de semmi eredmény, viszont ezek a string kezelő függvények érdekelnének. Valamint az is érdekelne, hogy ezek az ominózus jelek mikor kerülnek bele a stringembe? Van egy textarea, aminek tartalmát POST-tal küldöm a php-nek. A küldéskor kerülnek bele, vagy a kiíratáskor? Vagy egyáltalán miért, ez egy autómatikus "védelmimechanizmus"?
  • Borg
    #45
    "Ha a string dupla-idézőjelben (") van, (néhány feldolgozási korlátozás kivételével) a stringen belüli változók behelyettesítésre kerülnek."

    "A második módja a stringek megadásának a szimpla-idézőjel (') karakter. Amikor egy string szimpla-idézőjelek közt van, az egyetlen escape szekvencia, amit a nyelv megért a "\\" és a "\'". Ez kényelmi szempontok miatt van így, ugyanis így lehetnek szimpla-idézőjelek és backslashek a szimpla-idézőjeles szövegben. A változók nem helyettesítődnek be az értékükkel az ilyen stringen belül. "

    PHP manual, csak olvasni kéne...
  • RelakSfromhome
    #46
    Tudtok mondani jól múködő php-s fájlkezelőt?

    Amit találtam attól már a falat kaparom
  • RelakSfromhome
    #47
    Tud valaki tippet mondani, hogy egy alfacsatornás png-t hogyan másoljak rá egy másik képre úgy, hogy az alfa csatorna az ne átmásolódjon, hanem a másoláskor vegye figyelembe a php?
  • Lazarus
    #48
    php csak gifet tud kezelni nem?
  • RelakSfromhome
    #49
    gif, png, jpeg, ahogy elnézem.
  • RelakSfromhome
    #50
    Jah, pl itt az én png-m:

    Itt lehet szerkesztgetni

    Az kéne, hogy a felső R beleolvadjon a képbe, és ne ilyen átlátszó (nem IE alatt áttetsző) legyen.