37
VÉRADÁS!!HELP!! AB RH+
  • CSOCSO
    #1
    <[HUN]chris79> Elnezest kerek mindenkitol, hogy a napi munkaban megzavarom
    abszolut maganjellegu keresemmel, de a helyzetunk sajnos azt
    diktalja,hogy minden vonalon probaljak segitseget
    kerni.
    Sajnos az ot es fel eves kislanyomnal a husveti unnepet megelozo
    heten diagnosztizaltak egy igen komoly betegseget (a leukemia
    egy formajat amely miatt a kezelese soran tobbszor szuksege lesz
    kulonbozo verkeszitmenyek adasara.
    A kislanyom vercsoportja AB Rh pozitiv, es a haematologusok
    szerint csak csoportazonos ver alkalmazhato. Mint megtudtam
    raadasul ez eleg ritka vercsoportot jelol...
    Arra szeretnek mindenkit kerni,amennyiben lehetosege van
    segiteni, adna vert, vagy az ismerettsegi koreben valaki, kerem
    jelentkezzen
    a 20/475-3958 telefonszamon. Koszonom
  • FREAK
    #2
    MIÉRT!!!

    Állítsátok már le magatokat!!!
  • Dzsini
    #3
    mintha nem lenne MINDIG szükség bármilyen vérre... nem csak AB+osra. tessék véradásra járni állandóan, és kész.
  • FREAK
    #4
    így van
  • Dzsini
    #5
    1 évben 4X el lehet menni, tessék kihasználni. 1-1.5 órát visz el, és csak jót teszel vele. magadnak is, másoknak is.
  • FREAK
    #6
    ja, van ingyen sör!!
  • Ams
    #7
    nemááá? mindig lehet adni? :DDD
  • Dzsini
    #8
    na én ezt nem mertem beírni :o) de igen, van...

    viszont tetoválás, ilyesmik után 1 év pihenőidő befigyel... ezért nemmegyek júniusig...
  • Dzsini
    #9
    nőneműeknek 90, hímneműeknek 60 naponta, és bárkinek max 4 alkalommal egy évben (vagyis érdemes tartani a 3 havonta egyet)
  • efti
    #10
    Csocso majdnem eltalalta AB RH- vagyok... ami meg ritkabb mint a +... viszont meg vagy fel evig nem adhatok vert.
  • [HUN]PAStheLoD
    #11
    én meg írtózok a tűtől :(( és nem is tudom milyen a vérem de vszleg AB Rh+ :)) amilyen peches vagyok
  • Ams
    #12
    én örülnék ha most hirtelen AB RH+ lennék, komoly...
  • RelakS
    #13
    Én talán adhatnék vért az RH+ 0-ásomból, de lehet, hogy ha a dokik megvizsgálnák, egy életre eltiltanának a véradástól. Feltéve, hogy az allergia kizáró ok...
  • Dzsini
    #14
    van amelyik igen... menj be, és csinálnak egy vizsgálatot, meg kikérdeznek, és megmondják, hogy adhatsz-e
  • RelakS
    #15
    Lehet, hogy a legközelebbi akciónkon megjáccom
  • Gladiator
    #16
    Nem azé, de nemkéne itt hülyéskedni. Ez szentem elég komoly dolog, de nekem mindegy.
  • Dzsini
    #17
    senki az égvilágon nem hülyéskedett...
  • Dzsini
    #19
    sőt, anno valahol még azt is olvastam/hallottam, hogy az nem is baj ha 1 kicsi alkohol van a vérben amit levesznek (egy minimális) - mert beadva nyugtató hatása van... ebben van bármi valós alap?
  • dikki*yysw
    #21
    ÉN A-Rh+ vagyok, de nem járok véradásra. Nem mondanám hogy minden vértől rosszul leszek, el még soha nem ájultam de nem nagyon bírom. Múltkor is volt kandón, beszélgettem sráccal aki be akart szervezni, de nem :( pedig lelkiismeretnek jót tesz, de nem bírok odaülni.
  • KeKKSZike
    #22
    Én 0 RH+ vagyok...
  • galocza
    #23
    én járok, tessék eljárni mindenkinek.
    ja, egy apróság: írtózom a tűktől, mégis elviselem.
    és még egy apróság: akinek magas a haematokritja (pl dohányosok), azoknak különösen, de amúgy mindenkinek javasolt, aki nem vérszegény...
  • Dzsini
    #25
    nekem olyan 20 körül lenne ha nem lett volna egy betegségem meg a tetoválásaim... node majd amint túl leszek az 1 éven megyek újra :)
  • RelakS
    #26
    Tetoválni?
  • Dzsini
    #27
    hmm? :) igen, van... és elkészülte után 1 évig nem lehet véradni...
  • RelakS
    #28
    Mármint az 1 év után mész újra tetoválni?
    (csakhogy tartsam magam az előző formátumhoz)
  • Dzsini
    #29
    nem, vért adni :)
  • 2XP
    #30
    root.hu:

    # Újra terjed a "Véradót keresek" levél 2002.12.06. 10:25
    Ismét megjelent a magyarországi levelező rendszerekben egy e-mail, ami áprilisban még aktuális volt, de ma már csak egy hoax. Figyeljünk rá oda és NE KÜLDJÜK TOVÁBB!
    A levél így szól:

    --- idézet kezdete ---
    Subject: Fw: legyszi kuldd tovabb

    Veradot keresek! Nagyon szepen kerem,hogy kuldjetek tovabb!
    Kedves Mindenki!

    Elnezest kerek mindenkitol, hogy a napi munkaban megzavarom abszolut maganjellegu keresemmel, de a helyzetunk sajnos azt diktalja,hogy minden vonalon
    probaljak segitseget kerni. Sajnos az ot es fel eves kislanyomnal a husveti unnepet megelozo heten diagnosztizaltak egy igen komoly betegseget (a leukemia egy formajat amely miatt a kezelese soran tobbszor szuksege lesz kulonbozo verkeszitmenyek adasara. A kislanyom vercsoportja AB Rh pozitiv, es a haematologusok szerint csak csoportazonos ver alkalmazhato. Mint megtudtam
    raadasul ez eleg ritka vercsoportot jelol... Arra szeretnek mindenkit kerni,amennyiben lehetosege van segiteni, adna vert, vagy az ismerettsegi koreben valaki, kerem jelentkezzen a 20/***-**** telefonszamon.

    Koszonom !

    Sipos Denes
    Wallis Pest
    --- idézet vége ---
    A levél írójának kérése ma már nem aktuális, a problémája megoldódott. Ne terheljük tehát ezzel a levéllel se ismerőseinket, se levelező rendszerünket.
    írta: Vic ([email protected])
  • Dzsini
    #33
    pl szervátültetéskor és nagyobb műtétekkor csak csoportazonos vért adnak... csak életmentésre és sürgősen használhatják a 0-s vért, mert kilökődhet az is, csak lassabban...
  • Dzsini
    #34
    nincs benne semmi lebukás, műtéteknél kötelezően csoportazonos vér van.
  • Dzsini
    #36
    pl csontvelőátültetésnél és az ennyire kényes műtéteknél szoktak (iker)testvértől vagy közvetlen rokontól venni a vért felhasználásra... ahol nem csak a csoport és a faktor stimmel, hanem kismillió egyéb tulajdonság is.
  • tomcs
    #37
    az egy dolog hogy a veradas szep es jo, en is voltam parszor

    de azert hoaxolni marhara nem kene en is kaptam mar ebbol meg meg sok masfelet is nem tom hogy az istenbe le7nek olyan marhak hogy tovabbkuldik. 90% hogy aki ezt csinalta nem a veradasra akarta felhivni a figyelmet csak egy jot rohogni a sok marhan es elegge elitelendoen valasztotta ki a hoax targyat.

    ennek ellenere tenyleg azt mondom, mindenki aki teheti menjen vert adni...