49
Bécsben mennyibe kerül egy metrójegy?
  • Ramore
    #1
    Bécsben mennyibe kerül egy metrójegy?
    Tudja valaki pontosan?
  • Dzsini
    #2
    nagyondrága hozzánk képest. amúgy megálló és átszállás függő, induló állomáson kell megváltani.

    de ha vonattal és turistajeggyel mész ki (26év alattiaknak 4napra hét(7)ezerpárszáz forint) akkor a bécsi és környéki tömegközlekedés 'ingyenes'
  • [HUN]PAStheLoD
    #3
    zónák vannak mint pl. Londonban meg Berlinben nem? És pl. mehetsz 3 megállót 1 zónában asszem !
  • Dzsini
    #4
    én nem vásárolgattam jegyet (turistajegy), csak a szállásadónk, és egy jókis érintőképernyős monitoron rányomott az állomásra ahova mentünk, a gép meg közölte vele, hogy ennyi euro a jegy (valami 2 körül volt...)
  • Ramore
    #5
    Nekem pont három megállót kell majd utaznom az U3 metrójukkal. Remélem úgy, mint nálunk az aluljáróban lehet majd venni jegyet. Én úgy hallottam 1,5 euro, de ez nem biztos. Nincs több infója senkinek?
  • [HUN]PAStheLoD
    #6
    ha sokat utazol akkor bérlet :) lehet hogy van valami "turista" kedvezmény kérdezz rá valahol!
  • Dzsini
    #7
    nagyjából stimmelhet az ár... minden megállóban van amúgy gépes (monitoros) jegyárusító - tud angolul németül szóval nem lehet vele gondod.
  • Ramore
    #8
    Megnéztem a metrotérképüket, de nem mindenhol van zona rendszer, nekem a belvárosban kell mozognom, és ott nincs a térképen feltüntetve, csak a külvárosi részeken.
  • Ramore
    #9
    Csak 1-2 alkalommal lesz szükségem rá.
  • [HUN]PAStheLoD
    #10
    akkor ki fogod bírni (ja és ott is van emberi faktor gyk. ellenőr =>ki lehet jáccani :)
  • Dzsini
    #11
    mi 4 napot keringtünk a városban és nem találkoztunk ellenőrrel... nemtudod megvenni a turistajegyet és kivonatozni? megéri, úgy teljes nyugalommal utazgathatsz.
  • Ramore
    #12
    Már le van kötve az utam és az nem vonat lesz. És utazni is csak 1-2 alkalommal fogok Bécsben, tehát turista jegyre sincs szükségem. Nem szertnék kellemetlenséget az ellenőrök miatt.
  • Dzsini
    #13
    akkor marad az aktuális jegyezés. legyen nálad fémpénz :)
  • Ramore
    #14
    Hát igen, az lesz. :)
  • Hunnenkoenig
    #15
    Na akkor sracok, miert nem kerdezitek a temaban legilletekesebbet? :-))

    A metron nincsen zona. A jegy egy alkalomra 1,50 euro, ha 24 orara veszed akkor 3 euro.
    Az egyiranyu jegy egy orara ervenyes tetszes szerinti atszalassal, de csak egy iranyba.
    Az azt jelenti hogy pl. csak "otthon-iskola" de nem "otthon-iskola-otthon" meg akkor sem, ha ezt 1 ora alatt megjarnad.

    Ellenörök sajnos vannak es elöbb utobb talalkozni is fogsz vele. Nem lenyeg, mert külföldikent megmutatod az utleveled, adsz valami fake hotelcimet (ne mondd, hogy csak egy napra vagy, mert akkor rendört hivhat es kifizetteti helyszinen) es kapsz egy csekket befizetesre. Na ezt utana nagy ivben eldobod. Ugyanez ervenyes autoval valo parkolasra is! Mivel Ausztria es magyarorszag között nincs egyezmeny, igy nem tudjak külföldröl behajtani. Vigyazat: tilosban parkolasert elvontathatnak!!!! Az eldobos rendszer csak a fizetöparkolokra ervenyes az ut szelen!!!!
  • Hunnenkoenig
    #16
    Ja, mielött valaki paraszti esszel gondolkodva megkerdi, hogy "honnan tudja az ellenör, hogy melyik iranyba megyek?" : a jegyeken az allomasok kodjai vannak igy feltetelezem (biztosan nem tudom, mert sosem probaltam) hogy tudjak, hogy hol vetted es melyik iranyba...
  • Ramore
    #17
    Köszi, és símán lehet a metróállomásnál jegyet venni?
  • Ramore
    #18
    És olyan a jegy, mint nálunk, tehát autómatába be és rányomtat és annyi?
  • Hunnenkoenig
    #19
    Minden aluljaroban van automata. Menj a touchscreenesekhez, mert ott elmagyarazza olyan nyelven amilyenen akarod. Meg vannak regifajtak is, de azok is ugyanazt csinaljak, ugyhogy ne törödj velük!

    Jegyet egyebkent a trafikban is vehetsz!

    "Einzelfahrschein"

    Ha a trafikban veszed, vagy nem kezelteted az automataval a nyomtatas pillanataban, mert mondjuk kesöbb akarod hasznalni, akkor mielött a mozgolepcsöhöz ersz, vannak belyegzöautomatak. Abba bedugod es kesz.

    Ha akarod akkor a vasarlaskor megadhatod a kiadoautomatanak, hogy egyböl kezelje (ervenyesitse) es akkor mar nem kell belyegeztetned.
  • Ramore
    #20
    Tudtam, hogy nem lesz egyszerű! :))
  • Ramore
    #21
    Tehát bedobom az 1.50 eurot, aztán egyből érvényesíthetem ezzel az autómatával, és irány az metró, vagy ahhoz már egy másik gép kell? Én a helyszínen veszek jegyet, ez biztos.
  • Hunnenkoenig
    #22
    Nem veszes, csak most hangzik bonyolultnak :-)

    A legegyszerübb, ha csak a kepernyös automatakkal törödsz, megadod, hogy milyen jegyet kersz es OK gombot nyomod (érinted), jegyet fogod, odamesz a lejarathoz es belenyomod az ugyanolyan belyegzöautomataba mint amilyen pesten is van. Kesz!
  • Ramore
    #23
    És ott az érintőképernyőn is ezt a feliratot keressem: Einzelfahrschein?
  • Ramore
    #24
    gyenge vagyok németből és angolból s csak halványan jobb :((
  • Hunnenkoenig
    #25
    Eleg egyszerü a kezelese. Odamesz, megerinted, akkor elöjön a kepernyö. Ott abrak lesznek. Egy felnött alak, gyerek alak, 24 stunden meg ilyenek. Kis logikaval kitalalod mi mire van. Mindig azt erinted, amit akarsz, ha rosszat nyomtal törölhetsz.

    Ha ugy gondolod, hogy jot nyomtal, akkor nagy zöld OK gomb mindig :-))

    Nem kell fosni, menni fog meglatod! :-)
  • Hunnenkoenig
    #26
    Arra most nem emlekszem, hogy ki van-e irva az "Einzelfahrschein", de ha csak az alakokra nyomsz es nem a "24 Stunden" vagy "8 Tage" (asszem olyan meg mindig van) akkor biztos lehetsz, hogy egyszerit kapsz.

    Ha tudod, hogy többször fogsz utazni, akkor jobb a 24 orasat venni. Utana meg mindig eladhatod a fele aron masoknak :-) (en mar csinaltam parszor)
  • [HUN]PAStheLoD
    #27
    na! Egy szakmabeli! Hogyan csaljunk buszon-kocsival-metrón stb... és menniy a díj ha mégis be kell fizetni a csekket?
  • Ramore
    #28
    Köszi mindent!
  • Ramore
    #29
    Még valami. Azt nem tudod véletlenül, hogy náluk hogyan jelzik, ha egy ár áfával, vagy áfa nélkül van kiírva egy termékre? PC alkatrészek miatt kérdezem.
  • I.C.ram
    #30
    2 Euro egész pontosan egy jegy. Nem rég voltam Bécsben, onnan tudom.
  • I.C.ram
    #31
    Ja nem sorry 1.50
  • I.C.ram
    #32
    Látom már tárgytalan :(
  • I.C.ram
    #33
    A legegyszerübb, ha átváltasz angol nyelvre. :)
  • Ramore
    #34
    Azért köszi!
  • I.C.ram
    #35
    Egyébként van 4 vagy 6 nyelv, ami közül választhatsz.

    Francia, Német, Angol, Spanyol(?), stb.
  • Hunnenkoenig
    #36
    A büntetes 50 euro, ha lógsz a tömegközlekedesen. :-)

    Minden Áfával van kiirva!
    A penztarblokkon altalaban rajta van az Áfa külön is, de ha fontos, azert szolj, hogy "Mehrwertsteuer" -es szamla kell.

    Ha 60-70 euro felett vasarolsz, akkor mindenkepp szolj, hogy külföldre viszed. Akkor kapsz egy papirt, amit a vamon lepecseteltetsz az aru bemutatasa mellett es aztan visszakapod az adot. Pesten azt hiszem 2 IBUSZ es meg egy-ket masik iroda adja vissza. A papiron rajta vannak a cimek.

    A vaci uton van egy es azon a teren, ahova regen jöttek a tavolsagi buszok becsböl. Asszem most valami gödör vagy szinhaz, vagy mi van ott :-)))
  • Ramore
    #37
    Köszi a válaszodat, te csináltál már ilyen adó visszaigénylést? Tehát boltban kérek Mehrwertsteuerrel terhelt számlát, majd a határon áru bemutatásával lepecsételtetem (melyik oldalon, az osztrák, vagy a magyar, vagy mindkettő?), majd itthon nyújtom be a visszatérítési igényemet az ibusz irodában? Csak vállalkozókra vonatkozik ez? És utána hogyan jutok a visszajáró pénzhez?

    Köszi a válaszodat előre is!
  • I.C.ram
    #38
    Oda építették volna a Nemzeti Színházat. :)
  • Hunnenkoenig
    #39
    Csinaltam mar ilyet. Minden maganembernek jar az adovisszaterites, mivel az aru kimegy az orszagbol, ezert a celorszagban fizetni ra a vamot.

    Termeszetesen a magyar oldalon kell pecseteltetni, mert az osztrakot nem erdekli mit viszel ki, csak az, hogy mit hozol be (marmint ausztriaba) :-))

    Miutan lepecseteltek, elslattyogsz az ibuszhoz (cim a papiron) es ott visszakapod az ar 20%-at keszpenzben azonnal, ami ugye az osztrak ado erteke.
  • Hunnenkoenig
    #40
    Ja, igen! :-))