17
Miért lassú a DVD meghajtóm?
  • Mnemomic
    #1
    Hi!

    Van egy Pioneer DVD-m 104s típus ez a tálca nélküli. WinXP van fenn, VIA alaplap természetesen a 4in1 driverekkel.

    Igaz a meghajtó már vagy 3 éves, de nemrég jól megtisztítottam mert gondja volt a Cd-k beolvasásával sokszor csak kattogot nem csinált semmit. Na ezt tisztítás után is műveli teljesen mind1 hogy másolt vagy eredeti cd-ről van-e szó.

    Lemértem a Sandra 2002-ben és valami 500 pont körüli értéket hozz ki ami azt hiszem igen kevés és 4x-esnek látja a meghajtót.

    Egy ide kábelen van egy LS-120-as meghajtóval de ez van masternek beállítva, DMA elvileg be van kapcsolva.

    Szóval mi lehet a gond? Egy 700 megás fájlt olyan 13 perc alatt másol át a wincsire. Főleg az olvasási hibája idegesít. Ez típushiba vagy öreg már?-bár ahogy emlékszem ezt vagy 5-6 hónap használat után elkezdte művelni még új korában.
  • TomBond
    #2
    Még akkor kellett volna visszavinni garanciába.

    Én hasonlóképpen jártam egy 16x-os Creative DVD-vel (remélem kicserélik)
  • Mnemomic
    #3
    Kösz mostmár késő :)

    Veszek helyette egy Toshibat.
  • dini16
    #4
    Hello. Van egy kis probléma
    Nem akarja megírni a dvd-s játékokat.3 eset van:
    1. azt írja ki hogy írási hiba
    2.megírja, és mikor végzett akkor írja ki
    3.Mikor elindítanám lefagy.
    Ez még nem lenne gond mert játék de mostmár a filmeknél is ez van!!!!
    + meg akartam nézni egy filmet dvd-n és azt sem engedi
    Most mi a fenét csináljak???? Segítsetek please:(
  • mochee
    #5
    Szevasztok!
    Én amikor a Pioneer 110D írómmal audio cd-t írok, akkor mindig ilyen kicsi akadások lesznek szabálytalanul a megírt cd-ben. Egy másodpercreakad egyet és megy tovább a zene, de sok van benne, számonként mindig több. A volt írómnál (az is pioneer csak régi) nem volt ilyen gond hosszú ideig, de egyszer csak elkezdte ezt, és ezért vettem újat, viszont ennél az első megírt audio lemeznél is szar lett a végeredmény. Egy laptopon is írtam audio cd-t (nemtom milyen márkájú író van benne) de annál is szar lett.

    Ez miért van? Több cd márkával is próbálkoztam, de mindig szar lett.
    Valakinek előfordult már ilyen? Mi a gond?
  • izb
    #6
    valamikor a 20-ik század végén nekem is volt hasonló.
    az én esetedben eszköz ütközés volt.
    szerintem nálad a gond a mester koronggal van,
    ha mindenhol a másolat szar.
  • NeoMaN
    #7
    szar a lemez amire írni akarsz
  • mochee
    #8
    Én letöltött mp3-akat írok ki audioba Neroval. Ha jól gondolom a mester korongot az eredeti cd-re értetted, vagy nem? Mer ha igen akkor nem ez a gond.
  • izb
    #9
    hehe
    na itt a hiba
    fogd és simán egy másik progival tömörítsd ki wav-ba és utána írd ki néróval.
    lásd eltünnek a pattogások:)
    a nero eme része elég gyenguska.
    ha nem akarsz tökölni, akkor próbáld ki a jetaudio cd író részét.nem fogsz csalódni.
    ja és ingyenes
  • mochee
    #10
    Kösz mester!!!
  • chadi
    #11
    sziasztok!

    segítségre lenne szükségem.
    Van egy GSA-4164b tipusu dvd íróm(ez valami hitach-Lg cucc)
    a problém az , hogy a dvd lemez behelyezésekor nem ismeri fel hogy van benne lemez(sokfélével kipróbáltam).nem írja nem olvassa azt.
    Frissítettem firmware-t 1.03-ra de nem segített(nem találtam újabbat)
    mi lehet a gond?
    Ez valamilyen meghibásodás lenne?(garis még)
    vagy pedig driver gond?
    előre is kösy a segítséget
    üdv
  • Baziliszkusz
    #12
    Üdv mindenkinek!

    Kérlek segítsetek, ha van ötletetek.
    Van egy sony NEC optiarc AD-7170A tipusú DVD/REWR a gépemben, és egy ideje azt csinálja, hogy:
    - ha üres, ha CD-t rakok bele, ha gyári DVD-t rakok bele, ha adattal írott CD/DVD-t rakok bele, akkor a "sajátgép"-en belül DVD-RAM-meghajtóként látszik, de ha Zenével írott(MP3, WMA, stb.) DVD-t rakok bele, akkor CD meghajtóként van jelen...
    Remélem érthetőre sikerült a hiba leírás:)

    Ha van valami ötlet, örülnék neki.
    Köszi előre is.
    További szép estét.
  • Tetsuo
    #13
    Hogy lehet az idegesito allando swappolast megszuntetni es beallitani, h olvassa be 1x a fajlt v albumot es onnantol mar csak a memoriabol olvassa? mert memo az van boven, de a fos Vista meg ezt sem tudja, pedig ugy remlik a Win98 mar tudta..
    He?
  • GrimReaper78
    #14
    Hali!

    Szintén NEC optiarc AD-7170A tipusú DVD/RW optikai meghajtóm van, és az a problémám, hogy hol beolvas lemezeket, hol nem. És főleg az újabbaknál csinálja ezt, érdekes módon a 10 éve írt CD-k zöme fut. Létezik ilyen, hogy driverfrissítés optikai meghajtóhoz? Illetve az lehet-e a probléma kiváltó oka, hogy a DVD íróra van rárakva a HDD a házban (van közöttük egy papírlap), mert kevés a hely? Emiatt melegszik, erre akarok kilyukadni.
  • Celebrau
    #15
    Üdv!
    Az alábbi problémával szembesültem ma:
    Van egy LG GSA-H66N dvd-íróm. Lassan egy éves lesz, gond nélkül működött.
    Öcsémnek vettem egy LG GH22-NS30 írót karácsonyra, és gondoltam azért kipróbálom. Első furcsaság az volt, hogy rezgett benne valami, mintha egy rugó gurulna ide-oda amikor megdöntöm. Mondom azért meglátjuk...
    Beraktam, felismerte, küldöm Neroval (adatlemez), ellenőrzéskor jelzi is a hibát (adatellenőrzési hiba xxx-yyy szektorban). Próbálom felmásolni adatot winyóra, nem megy.
    Mondom oké, garancia három napján belül vagyunk, nincs nagy baj...
    Visszaraktam az enyémet... és ugyanazt csinálja. Az amelyik egy évig működött.
    Hol a hiba? Én vagyok hülye és nem nyomtam át valamit?
    Ugye jumperek már nincsenek, mert SATA. Felismerte, tehát a kábelek rendesen rá vannak dugva. Én tudományom itt véget ér.
  • 4kerek
    #16
    Hi All!

    Pioneer dvr-115d-m van, plussz egy vista. Következő a probléma: a rendszer nem tudja betölteni a meghajtó illesztőprogramját, aszongya sérült vagy hibás. Próbáltam Intel chipkészlet frissítő programmal, de ugyanott tartok. Valaki segítsen mert ki kell írni az ajándékokat és már csa két nap!!!!
  • vasko22
    #17
    Üdv!
    Ma amikor bekapcsoltam a gépet, nem látja a windows a dvd írómat, felismeri, de a meghajtó nincs sehol. Próbáltam már, hogy eltávolítottam újra felismerte de akkor sem lett jó. Tegnap este még használtam semmi baja nem volt. Van rá valami megoldás?
    Ezt a hibát írja az eszközkezelője: