21
Hogyan futtassak dos jatekot xp alatt help!
  • Aquli
    #1
    Hello! A Transport Tycoon Deluxet akarom futtatni xp alatt, de memoriahibat ir ki is kielp belole. Rendszerlemezt csinaltam, azzal inditottam a gepet parancssorba, ugyis ugyanezt csinalta. Mit csinaljak? ezt a memoriaizet hogy lehet megcsinalni? 256 mb ramom van.
  • Aquli
    #2
    Ha lehet aki ittvan segitsen mert most meg megnezem a forumot
  • Manta
    #3
    Létezik windowsos változata is.
  • Sephi
    #4
    Ja ja. En a Artic Baron (Transartica) jatekot akartam jaccani XP allat de olyan lassan ment mint a Doom3 :))))
  • Árnyvadász
    #5
    XP alatt nem lehet DOS-os játékokkal játszani. Ez már semmilyen szinten sem szimulálja a DOS-t. Max az lehet megoldás, hogy a DOS 6.22-est felrakod és azt választod ki amikor elindul a gép, majdan bejön a menü.

    A 256MB RAM-nak meg nincs köze ehhez a hibához... Makd DOS alatt valószínű, bár már igen régen volt, hogy kell neki memóriát csinálni a 640kb-ból, de a fizikai ramnak ehhez köze nincs! Max az XMS kiterjesztetthez de az más tészta.
  • Evil
    #6
    tevedsz.Nekem mind a prince of persia es a colonization is futott xp alatt.Sot meg buveszkednem sem kellett hogy elinduljanak.
  • Árnyvadász
    #7
    Tévedni emberei dolog.
  • Juster
    #8
    Nézz be a TTDeluxe fórumba, ott találsz megoldást...
  • Inquisitor
    #9
    IMHO egy VirtuálPC + DOS/Win9x kicsit egyszrerübb, nem?
    Elvileg közvetlen HW hozzáfárásű programok NEM mennek az XP alatt (dos4gw). Szerintem a Prince of Persia meg a Colonization NEM ilyen.
  • Árnyvadász
    #10
    De. Csak itt XP-ről volt szó. Amúgy a napokban elővettem a QBasic-et és írtam benne egy két (3db) programot. Ment XP alatt gyönyörűen. Pedig Dos-os a drága.
  • Árnyvadász
    #13
    Egyszer valamelyik PC-Guru CD-jén rajta volt egy 3D-s változata a Lode Runnernek. És egészen fasza volt. !!! Ezt keresd meg a neten! Lode Runner 3D ás freeware...
  • Árnyvadász
    #14
    Nyilván létezik patch rá. Menj el az EA.COM-ra és tuti meglesz a supportnál...
  • BlaBlus
    #16
    Engem a SCREAMER I erdekelne Win2000 alatt...
  • hen-tes
    #17
    vki help !!!!
    terep2 nem megy nekem xp alat !!!!!!
    HELP !!!
  • PResident Evil
    #19
    vaaa, akad minden DOS os játék !
  • kemszi2
    #20
    ejjjejjj...én most épp nosztalgiázni akarok találtam is sok régi játékot,de ezt nem tudom elindítani:Lotus 3 - The Ultimate Challenge
    Itttaláltam,de sajnos a ,,fórum"-ból nem igazán jövök,sajna mert annyira az angol-t nem vágom
  • MM2
    #21
    Sziasztok!
    Én is szeretem a a DOSOs játékokat a Sim City 2000 is nagyon jó :)