38
  • Ams
    #1
    ez eszméletlenül érdekes!!
  • Lacc
    #3
    öööö..... HÖ?
  • Lacc
    #4
    Egyébként a tömeg maga az éntőlem van ugyanis én csináltam.
  • fotel
    #9
    Tanulj relativisztikus fizikát és jól megtudod hogy a tömeg az ugyan nem állandó, pl a fények nyugalomban nincs de mozgásban van. Gondolom nem hiszed el.
  • The Garrett
    #10
    hogyan viselkedik ez az erő ilyen magas hőfokon? -nagyon

    le vannak maradva a JEDIk már rég rájöttek :P
  • Munch
    #11
    Luke AtomWalker: láma tudós be with you...
  • Vízipók
    #13
    Mit szólnál, ha azt mondanám, az energia és az anyag egyazon dolog két megjelenési formája. Ezt írja le Einstein bátyó E=mXc2 egyenlete.Szóval a tömeg nem abszolút. És az összes elektromágneses hullámra igaz az, hogy a "részecskéinek" nincs nyugalmi tömege, valamint egyszerre mutatják hullám- és részecsketermészetüket.
  • MaDFoX
    #14
    Ahh, nem gond, a gavanakat fejbenyomjuk a zseblampankkal hogy erezzek a feny tomeget, csak jo gyorsan kell futni kozben mert ha nem mozog nincs neki...
    A fermionoknak meg azert van nyugalmi tomege, mert egesz nap csokit zabalnak a kurvak... ...de majd lefogynak, megigertek...
    Einsteint csokoltatom... ...ez mar nekem tul magasroptu!
  • Bonewerkz
    #16
    fizika tanarom azt mondta, hogy nem lenne jo, ha nagyon kiserleteznenek ilyennel, mert ha egyszercsak megbontanak a vakuumot (en nemigazan ertek hozza) akkor a vakuum energiaja (nem irt hulyeseget az egely!) lancreakcioszeruen szabadulna fel, felbontva a vakuumot ujabb igazi osrobbanast okozva... lehet holnap arra ebredunk, hogy nem ebredunk fel...., na szep almokat
  • WiLDoR_work
    #21
    ááá, ezt a kis szürke ufonauták úgysem hagynák, hogy mi csak úgy rájuk burítsuk az univerzumunkat :)

    nemde?
  • Deus Ex
    #23
    Üdv.

    A fázisátalakulást az univerzum tágulása válthatja majd ki? Valóban az lenne a legnagyobb bajunk, hogy negyvenkét fokra melegedik minden? Az átalakulás után fennmaradhat az élet?
  • Magon
    #31
    Háát, az ausztrálok állítólag teleportáltak már 1 méterre fényimpulzust. Ha igaz, kezdésnek nem rossz..:)
  • Deus Ex
    #35
    Üdv.

    Ez azt jelenti, hogy egységnyi térfogatú vákum energiasűrűsége a tágulássan csökken?

    Vagy én értkek félre valamit?
  • Deus Ex
    #38
    Üdv.

    Olybá tűnik, hogy az én tudásomon már a kérdés föltétele is túlmutatott.. bonyolult dolgok ezek.

    Inkább megyek és lefekszem.