225
PLZ HELP, XP ALATT SZINTE EGYIK JATEK SEM MEGY!!!
  • Aquli
    #1
    Hitman 2 allandoan lefagy olyan 5-30 perc jatek utan, a Cs allandoan lefagyogat, es magatol ujrainditja a gepet, Opposing force, half life nem megy, psx emulator fagyogat, gta3 is ritkan lefagy, heroes3 is. MI LEHET A GOND? video kartyara gyanakszom, mert neha kiir vele kapcsolatban valami errort. Gf2mx-em van, mit scinaljak? rakjak fel uj drivert? honnan toltsem le?
  • Detori
    #2
    Nos *melyik* játék nem megy?

    Én személy szerint XP-t használok, de szinte minden játék megy!
  • Detori
    #3
    Ezek közül én is többel játszottam/játszom (Half-life, GTA3 és Hitman 2) de no problemo.

    Milyen a videokártya drivered?

    Újabbat elvileg innen: www.nvidia.com
  • Iori
    #5
    nekem a felsorolt játékok közül mindegyik megy rendesen.Amugy a Hitman 2 a haveromnál is ez a gond.
  • Aquli
    #6
    lori: es nem oldodott meg meg? a haveroddal ketten ugyanaz a patchetek es cracketek? haverodnak nem gf2mx-e van?
  • Sephi
    #7
    De miert kell ujjab topicot nyitni ilyen temara nem tudod?

    En nekem XP allat minden egyes gama ment. Itt nalad van a baj joember
  • Aquli
    #8
    lehet hogy hujeseg, de geforcehoz nincs mas driver, csak az nvidias? mert valamelyik forumba mintha olvastam volna, hogy ne hasznaljuk az nvidia detonatort, mert bugos
  • Hunnenkoenig
    #9
    Az Nvidia Driverek a legjobbak es a folyamatosan frissitettek! Addig ne hasznaljuk öket, mig nem hivatalosak, de utana nyugodt lelekkel lehet telepiteni! Mondjuk egy Gf2 MX-el ne varjunk semmit a legujabbtol, mert ott az mar a Gf4-re van optimalva.

    Egyebkent az XP min. 256MB RAM-ot igenyel, de jobb ha 512MB!!! Ez alatt ne is varj töle semmit.
    Service Pack1 installja ajanlott. A windows rendszeres gondozasa ugyanugy követelmeny. Registry takaritasa, HDD defragmentalasa stb.

    A Gf2 MX lassithatja a rendszert, föleg az ujabb jatekoknal lehet gond, mivel ezek mar inkabb Gf3-4-re irodtak!

    Jo hütes is fontos! A Proci ne igazan menjen 50-55 fok föle, mert akkor persze, hogy lefagy. A grafik kartyak nagyon hötermelöek igy jobb, ha inkabb leveszed a geped falat, ha nincs nagy teljesitmenyü ventillator a procin.

    Nekem egy 1200 Mhz @1400 AMD Athlonom van, GeForce 2 GTS kicsit tuningolva es 256 MB RAM es minden fut nagyon stabilan es faszan.
  • Hunnenkoenig
    #10
    egyebkent mindket topic nem ide valo!
    Az operacios rendszerek forumaban biztos van ilyen es a WinXP topicban több segitseget kap az ember valoszinüleg :-))
  • Guriga
    #11
    Itt szeritnem is nálad van a hiba. Én is GF2mxet használok, viszont egy ősöreg 23.11-es driverrel, és minden játék megy! Az újabb driverekkel nekem is voltak gondjaim, le is szedtem őket és maradtam a jó öreg bevált 23.11-nél.
  • [Walaki]D`Lair
    #12
    Szopás. Használj ME-t.
  • atee
    #13
    ME a legszarabb win ami letezik....
  • Myrkul
    #14
    PÉNZ Jutalmat Adok annak aki eltudja intézni, hogy a Imperium Galactika 1- nek legyen hangja a gépemen. A gép: celeron 2 850mhz, geforce 2 mx, de ha jól tudom, játék magában van gond és nem megy nagyobb gépeken mint a P1, De hát ha valaki már hallott valami új hírt ezzel kapcsolatban!! Köszi!!
  • [Walaki]D`Lair
    #15
    Ezzel ellenkeznék ha mondanál egy észérvet rá hogy ugyan miért is szarabb a Win98-nál???
  • Dikkma
    #16
    XP alá DRÁJVER
    IRJAK ÉN IS NAGYBETŰVEL MINDENT? BETEG VAGY, AZÉRT NYITOD NAGYBETŰVEL A TOPICOT?
    SZÓVAL LETÖLTÖD A DRÁJVERT AZ NVIDIA.COMRÓL FELRAKOD ÉS JÓ LESZ. A GÉTÉJA3 AZ AZÉRT SEM MEGY, MERT KELL HOZZÁ EGY XP PATCH, EZT A GÉTÉJA3 TOPICBAN MEG FOGOD TALÁLNI, MINT AHOGY AZ ALAP PROBLÉMÁRA IS LEHETETT VOLNA TALÁLNI MÁR LEIRT MEGOLDÁST-PL. SEPHI NAPOKBAN INDITOTT TOPICJÁBAN- CSAK KERESNI KELL.
    ÖRÜLÖK, HOGY SEGITHETTEM.
  • Tovi
    #17
    Ezt így nem lehet eldönteni, hogy melyik jobb és rosszabb. Ez teljesen szubjektív benyomáson alapul.
    Én végigjártam az oprendszerek (Win) evolúcióját, és kijelenthetem: MEGFELELŐ vason, helyesen konfigolva, jó driverekkel alapvetően jól müködnek.
    Az XP előtt a ME-vel voltam a legjobban megelégedve.
  • Tovi
    #18
  • Tovi
    #19
    A zöld az vigyor akart lenni. Inkább így: :-)))
  • Sephi
    #20
    Hiaba sztm nem kell ezen vitatkozni. Nekem amig ME volt csomo hibam volt es csomo bug a jatekobna. En amiota XP-et hasznalok a napijaim jol telnek es a illatom is jobb. Ize szal amiota XP-et hasznalok nem fagyik semmi es minden megyen rendesen. Ha nem is megy valami elsore asztis meg lehet oldani csak kicsit probalgatni kell es erteni is hozza.
  • [Walaki]D`Lair
    #21
    Na igen. Én is mint a legtöbben(?) már anno a Win3.1-et is nyúztam. (hozzá kell tenni az tényleg soha nem fagyott :))) Tehát lehet viszonyítási alapom. Igaz amit mondtál hogy érteni kell hozzá. És ME alatt ugyanúgy nem fog bugzani (bár én még ilyennel nem találkoztam. XP alá inkább).Le is szedtem az XP-t és inkább ME-t használom.
    Az is igaz amit Tovi írt. Jó gép kell alá nem valami dzsunka sz@r. Nekem Pl. Szinta sosem fagy le. Mindíg vissza lehet hozni valahogy a freezin' ből.

    Bár ez a téma valóban ERŐSEN szubjektív. Kinek ez jön be kinek az...
  • Mike at home
    #25
    Bena vagy
  • Mike at home
    #26
    Az is hulye aki manapsag vincsit defregmental. Jo particio kiosztas kell. Na jo, akkor nem hulye, ha mondjuk csak egy 6 gigas vinyoja van, de akinek pl. van vagy 200 az tudod mikor fog nekiallni, amikor a vinyo igy is visz min 7-8 de 10-15 gbyte/s
  • Mike at home
    #27
    persze nem fregmental, mert az mast jelent :)))
  • Mike at home
    #28
    Nalam 256 mega erezheto lassulast okozott, jobban szereti a 512-ot, vagy megtobbet
  • Mike at home
    #29
    Egyreszt nem kell ordibalni, masreszt az sp1 utan mar nem kell a gta3-hoz peccs. Hasznald a 30-as Detonator drivert. Vagy: dobk ki a gep silany alkatreszeit
  • Mike at home
    #30
    Ezt az okossagot hogy sikerult kiszulnod?
  • Hunnenkoenig
    #32
    Nekem fent van az SP1 es a gepem az SP1 megjelenese ota stabilan fut mindenfele freeze nelkül!!! Mikor elöször felraktam voltak vele gondjaim, de aztan egy format c:\ utan es windows XP ujratelepites es egyböl SP1 utan nincsen semmi baja!
  • zippofcy
    #33
    Jatekokhoz sokkal jobb a ME. Akinek a ME nem stabil annak az XP se lesz az soha. Nekem pl. az osszes winfos stabil a gepemen, de az XP ala a programok nagyobbik reszenek patch vagy specko beallitas kellett. Egy nagy kalap szar az XP, csak azert adtak ki hogy hozzon lovet az MSnek. Miota felraktam a Windowblindset a ME ezerszer jobban is nez ki mint anno az XP. Szoval csak a DMA kezeles maradt amiben fejlettebb az XP. Azt meg leszarom a burnproof miatt.
  • Hunnenkoenig
    #34
    Na elöször is az köztudott teny, hogy a WinME a legszarabb es csinalhatsz vele amit akarsz sose lesz stabil. Vagy neked az mar stabilnak szamit, ha naponta "csak" 2x zuhan meg a gep? :-))

    Az Nagyon regen volt, hogy semmi nem fut az XP-n es azis inkabb egy visszamaradott dolog az NT/2000 idelyeböl, amit nem lehet kiirtani a hozzanemertök fejeböl.

    Az XP-nek is vannak SKIN-jei es megjobban nez ki BEEEEEEEE
  • Aquli
    #38
    honnan toltsem le sp1-et? amugy megprobaltam windows updatetel, de ahhoz eredeti win kene.
  • Hunnenkoenig
    #39
    Ha nemetül tudsz, akkor a www.chip.de -t ajanlom
  • Miguel
    #40
    ja haveromnak se megy a hlflife pedig csés meg dodos meg minden modos a gyerek asz tmos tmegszivta
    please email nekem!!!!!
  • [Walaki]D`Lair
    #41
    Nem az számít stabilnak, hogy sohasem fagy le.
  • [Walaki]D`Lair
    #41
    Nem, az számít stabilnak, hogy sohasem fagy le.
  • Braveheart
    #42
    Nekem xp-n megy minden game, a dungeon keeper 2 is, csak kb. 10%-al lassabban, mind win98-on
  • oneal1
    #43
    rakd fel az angol xp-t
    nekem a magyaron szinte nem ment semmi
    de az angolon minden megy!
  • Norbi2K
    #44
    nem kell rip játékokat meg progikat futatni és akkor nem fagy hehe, amugy nekem még sosem fagyott az xp, 98 annál inkább.
  • oneal1
    #45
    most már az angol xp nekem se fagy
  • Tovi
    #46
    A magyar Xp sem.
    Nálam hónapok óta fagyás nem volt, sok-sok játék, videoszerkesztés,és más rendszerpróbáló alkalmazások mellett.
    A stabil rendszer alapja a jól összeválogatott vas, a helyes hardverkonfig és a jó driverek. (ez úgy hangzott, mint egy tanmese :-)))
  • Hunnenkoenig
    #47
    Akkor magyarzd el legyszi, hogy nalad mitjelent a stabil szo?