401
Hangkártyák ma
  • Borg
    #1
    Most van lehetőségem jó áron eladni a Live!oem-emet.

    Kérdés az, hogy milyet érdemes venni helyette, amire sokat nem kell ráfizetni, mégis előrelépés ehhez képest?
  • wilma
    #2
    Mire kell?
  • Kis Szabó
    #3
    vki help me!! Az integrált hangkártyám nagyon halkan veszi a headsetem jeleit. Nem tudom már tovább hangosítani. Vki ha tud segítsen, de nyugodtan rám emilezhet,mert sajnos ide ritkán jövök.
  • Laalee
    #4
    phillips?

    en szeretem.
  • Borg
    #5
    bocs de nálam ez nem szeretet kérdése:)
    Tudjon többet mint a live (gyorsabb hangproci stb), de ne kelljen sokat ráfizetni.
  • Laalee
    #6
    szerinem a live nal mind jobb...
  • Borg
    #7
    indoklás?
  • Laalee
    #8
    velemeny, nem tény ehhez nemkell indoklas :D

    idaig 4-5 gepben talalkoztam vele mindenhol szivtam hogy mukodjon normalisan, azt ha szenvedes utan hajlando volt mukodni kifogastalanul, akkorsem voltam hanyatdobva a hangjatol
  • Borg
    #9
    Nekem kifogástalanul és rendesen működik.
    Csak éppen akadt egy vevő, aki meg akarta venni, gondoltam hát vigye..
    Nade mit helyette?
  • Laalee
    #10
    a digitlife on volt teszt a hangkartyakrol. a philips eleg jol szerepelt az audigyvel szemben is, csak meg tulsagosan uj termek volt igy a driver nemvolt jol optimalizalva, mostanra fejlodot, lenyegesen kevesebb cpu time ot eszik, de gozomsincs hogy ez tobb e vagy kevesebb mint a live!e.
  • StarFist
    #11
    Koönkrétan mennyi pénzt akarsz rászánni? Én most vettem egy Hercules Fortissimo III 7.1 hangkareszt 19.990- bruttóért. Alapból EAX 1.0-2.0, A3D 1.0 (de egy .dll file bemásolásával XP és w9x alatt is elérhető az A3D 3.0). Vagy 7.1-es üzemmódban használod, vagy 5.1 + dedikált füles üzemmódban. Van egy optikai digital out is rajta.
    Ha pedig Advanced EAX kell, akkor marad az OEM Audigy.
  • StarFist
    #12
    Egyébként a Philips karikat nem javaslom. Nekem volt egy Acoustic Edge belőle, de gyorsan eladtam, mert a processzor terhelése irreálisan magas volt, ráadásul az A3D támogatása csak papíron létezik. A3D alatt a progik vagy meg sem szólalnak (pl. HL, Q3, FreeSpace) vagy folyamatosan fagynak (pl. StarLancer). Így marad csak az EAX 1.0-2.0-t tudja prezentálni. Egyébként a hangja szép, tiszta, DVD-hez király.
  • Breki33
    #13
  • BaLeeX
    #14
    Mi a szesz?

    Prodigy az a gyártó, vagy ki gyártja?
    Ez annyira jó?
    Mibe fáj egy ilyen?

    Bár én a Terratec Aureon 5.1 Fun-ommal is meg vagyok elégedve, bár egy Sky-ra szívesen lecserélném. :)
  • Breki33
    #15
    na miért jobb a Sky:

    Egy professzionális hangkártyához méltóan az összes elterjedt háromdimenziós hangszabványt támogatja (Sensaura 3D, A3D, EAX 2.0, MacroFX, EnvironmentFX, ZoomFX vagy I3DL2) - megfelel a 4G-elvárásoknak, sőt túl is mutat rajtuk. Nemcsak 24 bit/96 kHz-es lejátszásra és felvételre képes, hanem mód van 24 bit/192 kHz-es lejátszásra is, ami eddig csak a komolyabb hangstúdiók sajátossága volt. Mindezek mellett a kártya jel/zajszint aránya jobb, mint -100 dB, ami még egy audiofil felhasználó számára is elég. Ezt a minőséget akkor tudjuk a legjobban kihasználni, amikor optikai kimeneten keresztül, "nem audiomódban" küldjük a jeleket - így a megfelelő erősítőre kivezetve tökéletes AC3 és DTS hangzást élvezhetünk. Arról sem feledkeztek meg, aki csak fejhallgatóval szeretné használni -- ugyanis az elülső csatlakozó előerősített fejhallgató-kimenetként is használható, mellyel kellő hangerő érhető el külső erősítő nélkül is. A kártyán négy 3,5 mm-es sztereó jack kimenetet találunk (elülső, hátsó/oldalsó, középső és hátsó térhatású), valamint egy vonali és egy mikrofonbemenetet. Helyet kapott még egy digitális optikai kimenet és egy bemenet is, valamint két darab CD audio-, illetve egy vonali bemenetet (Aux In) integráltak a NYÁK-ra. A két CD-csatlakozás segítségével keverni tudjuk zenéinket, ami egy egyedi album összeállításánál rendkívül jól jön.
  • Breki33
    #16
    Audiotrak is gyárt envy24 chipes hangkártyát. Nem a biost, csak a vendor id-t égeti át a progi. De utána felmennek az audiotrak-os driverek

    TEhát lesz egy Prodigy 7.1-esed a Sky upgradelésével állítólag valamelyik játékban EAX 3-al
  • Breki33
    #17
    A Terratec Fun ugye ForteMedia 801-gyel megy,
    az egy nagyon "olcsó" chip.

    A Sky valamint Space pedig Envy24-gyel, azok teljesértékű kártyák, míg az előbbi csak azért készülhetett valószínüleg, hogy legyen olcsó kártyája is a Terratec-nek.

    Úgy halottam (olvastam) eléggé gyenge a mély és a fülesnél vágja kb. 80Hznél
  • Breki33
    #18
    Terratec AudioSystem Aureon 5.1 Fun, 9992 Ft
    Terratec AudioSystem Aureon 5.1 Sky, 19980 Ft
    Terratec AudioSystem Aureon 7.1 Space, 23800 Ft.

    Netto-ban

    Azt hiszem két éves garival
  • BaLeeX
    #19
    Kösz ezt a rengeteg infot!

    Mindig is hiányoltam, hogy nincsen itt egy normális hangkártyás topci de remélem beindul.

    Ha találok valahol használtan egy Sky-t lehet, hogy lecserélem a Fun-omat, mert tudom, hogy azért ilyen olcsó, mert egy gyengébb chipet kapott és hát a kezelőpanelje is elég szar, nem sokat foglalkoztak a driverekkel sem.

    Bár igazából a digitális kimenetet nem tudom kihasználni, mert egy Genius 5.1 HT-m van ami nekem több, mint elég (nagyon jól szól) és eszem ágában sincs lecserélni.
  • BaLeeX
    #20
    Na végignéztem aproneten és Fun-ok tömkelege 5000ft környékén, Sky egy sincs. :(

    Bár komolyabb gondom ezzel sincs, úgyhogy max marad. :)
  • Breki33
    #21
    Énis szeretném bár én csak most ástam bele magam a témába

    Eddig MX300-am volt és fogalmam se volt az Aiso mi pl
  • Breki33
    #22
    Ilyen a cp

  • BaLeeX
    #23
    Brutál.

    Enyhén jobb, mint a Terratec-é.
    És akkor azt mondod egy Sky-t lehet upgradelni fw frissítéssel ilyenné?

    Amúgy ennek a Prodigy 7.1-nek mennyi az ára?
  • Breki33
    #24
    Jah szép X :-)

    Prodigy 7.1 surround hangkártya

    - 24bit 96kHz A/D és 24bit 192kHz D/A konverterek
    - Analóg I/O: 2 be- / 8 kimenet
    - 24bit 96kHz digitális koaxiális be- és kimenet
    - Full-duplex: egyidejû felvétel és lejátszás
    - Mikrofon elõerõsítõ +5V fantomtáppal
    - E-WDM driverek



    Nettó : 28.000.-Ft



    A BIOS-át kell átflashelni.

    DE bármikor vissza lehet írni.
    Ugyanaz a Chip
  • BaLeeX
    #25
    Ja, a Terratec Sky-on van dedikált füles kimenet?
    Mert mindenképpen olyan kellene ha cserélek, mert rohadtul idegesít, hogy két hagkártyát kell használnom most is, hogy utdugogatás meg gép mögé mászás nélkül tudjak váltani a füles és az 5.1 között....
  • Breki33
    #26
    Azt tudom, hogy külön erősítős füleskimenet van tehát szerintem igen a válasz
  • Breki33
    #27
  • Breki33
    #28


    klikk
  • fluga
    #29
    gondltam nem nyitok újabb topikot kérdésemnek, szóval
    UP!
    kérdésem lenne, hogy milyen hangkártyát javasoltok, ha keverőpultot szeretnék rácsatlakoztatni, és keverni szeretnék vele, tehát rögtön rögziteni is, amit keverek.
    az 5leteket előre is köszi
  • fluga
    #30
    ja én egy creative audigy 2 zs platinumra gondoltam
  • Breki33
    #31
    Prodigy 7.1 of course



    Simán veri az Audigy 2-öt



  • Breki33
    #32
    Conclusion

    You know what? I love this card. At Guru3d.com we don't like to rave about products, but here I am, stark raving mad about the Prodigy. We've had great opportunities to review some of the best consumer audio cards available, and the AudioTrak Prodigy is a little bit special. If you have an old Santa Cruz or GameTheater but can't find a worthy successor, not even the M-Audio Revolution, your search is over: the Prodigy is a worthy upgrade.



    At $100USD you get a whole lot of sound card love, almost rediculous. The Prodigy 7.1 provides the perfect balance between gaming, listening, and recording. We're not aiming for a quote on the box, but this card is perfect. Remember, I'm just raving. Even if you never intend to do any recording with the Prodigy, you can be sure that it will still offer excellent sound quality for watching movies or playing. I could see many Prodigy's used for HTPC's, for example.



    The Prodigy will perform quite well for games. It's not an Audigy2 ZS with EAX4, but if you really feel you need more frames per second, go buy a better video card. I honestly don't care about audio cards eating CPU cycles at this point in computing, it's all about sound quality. That said, the Prodigy is the best Envy24HT based sound card that we've tested. It beats the M-Audio Revolution for games, not just for CPU cycles, but also in its ability to suck you into a game. It's the Immersion Factor. Prodigy wins, hands down.



    I find the Prodigy to be an intelligent card, in its engineering, its features, and ability. There were some incompatibilities with VST plugins for the NSP, the choice-limiting bundling of SRS with WinDVD, and too much software was in demo mode. But the NSP and DirectWIRE do provide useful feautres for listening, home recording, mixing, and mastering. Add to that the new Sensaura3D algorithms which provide pretty good 3D effects, 7.1 channels of audiophile sound, and shh... the headphone amp.



    The AudioTrak Prodigy 7.1 gets an Editor's Choice.


    Highly Recommended.

  • Breki33
    #33
    Prodigy 7.1 driver with QSound (Ver. 2.01)

    The newest QSound 3D engine (Sensaura 3D to QSound) adopted
    - Q3D(QEM) as well as QMSS, QRumble, QSizzle, QExpander, EQ, Normalizer, etc. is added.
    - Supporting various sampling rate, 44.1kHz, 48kHz, 96kHz setting upon the QSOUND mode (not Resampling)
    - Several minor bugs including Blue Screen errors fixed.
    - Improved power management, saving mode, S3, etc.
    - More convenient GUI interface.
    - Optimized using in Windows 2000/ XP (Not supporting Windows 98SE or ME) *98SE and ME users pls stay at previous Sensaura driver


    klikk
  • Breki33
    #34
    Prodigy 7.1 driver with QSound (Ver. v2.012)

    klikk
  • Scrat
    #35
    Hi

    Kérdésem lenne: mennyire és miben lehetne észrevenni a különbséget ha lecserélném a SB Live 5.1 Digital hangkártyámat, egy újabb SB Live 24 bit-re?

    Nekem kicsit furcsa hogy a régebbi kártya majd 2x akkora mint az új, tele kondikkal meg minden kütyüvel... az újabb 24bites meg nekem olyan soványnak tűnik.
    Gondolom egy Audigy 2 ZS-vel jól járnék, de az 3x drágább!
    HELP ME PLZ!

    Thx.
  • Inquisitor
    #36
    Hááát, a két kártya között van 8-9 év különbség, érdekes lenne ha az új lenne zsufolt :)
    Amúgy kisebb a zajszintje, 24 bites (mellékesen), 7.1-es, DTS, DD5.1-6.1 és Neo formátumú hangot szépen dekódolgatja, tud EAX3-at ... ha meg ráhekkeled az Audigy 2 ZS drivert, akkor meg sok minden mást is. Szerintem megéri váltani.
  • Inquisitor
    #37
    Szép és jó, de a lassan 1,5 éves Envy24-ről eddig nekem senki nem tudott gyakorlati tapasztalatokat mondani, hogy mennyire használható játék alatt?
    Normális játékban nem csak EAX van, de őszintén szólva mióta behalt az Aureal3D, azóta az egyetlen biztos 3D platform :(
    Másrészt érdekelne, hogy tud e olyanokat, mint egy Audigy 2, gondolok itt olyan apróságokra, mint a különböző hangformátumok dekodólásának minősége (film), vagy realtime hangtorzítás és effektezés, DVD-Audió lejátszás?
  • Scrat
    #38
    Tehát nem feltétlenül butább, csak mert kevesebb kütyü van rajta... sőt!

    Háát most hogy gondolkodom...tényleg már vagy 4 éve megvan a Live-om.
    Lehet érdemes lenne lecserélni, főleg hogy most tudok egyet 2500 Ft-ért ZSÍR ÚJ!
    Megéri váltani?
  • a_n_d_r_e_w
    #39
    részemről egy elégedetlen Envy24HT tulaj vagyok. megvettem majd 20e-ért a Hercules Fortissimo 4-et (tudom nem nagy pénz ha valaki drágább hangkártyákhoz szokott, de én az alaplapiról váltottam) és többet vártam. A hercules nem igazán foglalkozik vele, bár ígértek új drivert úgy fél éve, gondolom azóta is egyfolytában "készül". De a VIA részéről is csapnivaló a támogatás, driverek ugyan jönnek 2-3 hónapos ciklusban, de lényegében használhatatlanok. A játékok nagy részével inkompatibilis, 5.1, EAX általában csak bekapcsolt QSound mellett működik, ami viszont még több problémát vet fel, úgyhogy a játékok nagy részét 5.1-ben csak Stereo Expanderrel lehet használni. a referencia driver funkciói igen szegényesek (egy hasonló árú Creative-hoz képest). Hasonló felépítésű kártyákra EEPROM cserével fel lehet tenni egymás drivereit, ezek közül nekem leginkább az M-Audio féle tetszett a legjobban.

    egyetlen pozitívuma a szép hangja, de erősen bánom már, és gondolkodom hogy visszaállok alaplapira. Hangja nem volt túl jó, de nem szívtam vele ennyit...

    (ha egyedül vagyok a problémáimmal szóljatok, mert viszem vissza gariba :), de a hivatalos fórumot olvasva nem csak én szívok a csapnivaló driverekkel...)
  • pinehead
    #40
    ha most készülsz venni, like i, xFidelity-t keress.
    nekem ma mondtak rá árat,(premium Box)33600,-és egy időre van Hangkártyád.