27
  • Veriel
    #6
    Szerintem bele kéne lőni egy jó nagy rakétát, hátha felrobban. Elég látványos lenne.
  • Veriel
    #7
    Amúgy meg, ha pontszerű a fekete lyuk, akkor bármelyik űrhajóba simán belefér. Nem tudom, miért nem hozzák le a Földre, meg kéne nézni mikroszkóp alatt, mindjárt nem volna olyan érdekes.
  • Veriel
    #8
    Még valami. Ha valami pontszerű, akkor az nem látszik. Ha nem látszik, akkor honnan tudják, hogy fekete? Lehet, hogy zöld, vagy piros.
  • Gabest
    #10
    Tejút? Innen nézve inkább körforgalom. De várjunk csak, hogyan nézhetem innen? Ki fényképezte le ilyen messziről? :P
  • Power
    #12
    Tudni még mindig nem lehet 100%-os biztonsággal. Amit a 70-es évek elején sejtettek, azt ma már jobban alá van támasztva, de még nincs bizonyítva. Ez az eset is csak egy újabb közvetett bizonyíték, hogy ott valami nagy tömegű a távcsővel nem látható objektumnak kell lennie.
    DE ez te már tudod, mi? Bízd ezt náladnál hozzáértőbbekre!
  • Xantia
    #16
    Amilyen lassan jön ide a fény, lehet, hogy már bele is eset a lyukba.

    Isten szereti a golfot.
  • Bonewerkz
    #18
    megneznem, hogy egy pontszeru fekete lyukat mikroszkop alatt nezeget valaki... persze csak parszaz fenyevnyi tavolsagbol, egy pipec tavcsovon keresztul, egy fenysebessegfolotti urkapszula fedelzeterol:)) mivel kicsiket elnyelne a foldet, meg a napot, meg mindent a kornyeken az a luk, mialatt a muki nezegeti:)) aztan a muki csak azt latna, hogy nem lat, mert nincs mivel, ja, es foleg azt hogy mar nincs is muki, mert ot is beszippantotta a fekete luk:))
  • Bonewerkz
    #19
    egyebkent nem lenne latvanyos a raketa porszivo beleejtese sem, meg akkor sem, ha annak eppen annak nagyteljesitmenyu ionhajtomuve van, es hidrogenbomba van a nozijan:)) csak lelassulna, es kesz... de elotte az arapalykelto erok, atomjaira apritanak az egeszet....
  • Deus Ex
    #20
    :-DDDDDDDDDDDDDDD
  • Normal
    #26
    És az eszetekbe jutott már, hogy nem egy Big Bang volt, hanem minden galaxis külön életciklussal rendelkezik, saját ősrobbanással?
    A gömbhalmaz közepe egy idő múlva összesűrűsödik, összeonlik, és spirálisban lefolyik - aztán jön az új Bumm.
    Hmm?
  • HUmanEmber41st
    #27
    Mivel Világegyetemünk véges kiterjedésű (gömbszerű alakot tételeznek fel) lehetséges, hogy mellettünk egészen más tulajdonságú- fizikájú világegyetem-gömbök léteznek...de akkor mi van a világegyetemek között?
    Erről megint csak vitázni lehet, a mai tudomány erre nem hiszem, hogy választ tud adni.. vagy mégis?