31
Diákhitel kifizetési időpont
  • bolic
    #1
    Helló! S.O.S.!!! Azt mondták, hogy szept. 15.-én föl lehet venni a pénzet az automata banknál, de nincs meg a megerősítés... :((( Valaki tudja, mikor meglesz? :( Sürgős lenne, mert szeretnék megvenni a drága tankönyveket... :(

    Lécci valaki írjon, ha ELINDUL A DIÁKHITEL! Előre is köszi! ;)

    Üdv.: bolic (BMF NIK)
  • Coine
    #2
    rég elindult, tesómnak is van.
  • netuddki
    #3
    magyar nyelvet is???
  • bolic
    #4
    Szia! Az rendben van, de mikor lehet fölvenni a pénzet? Automata banknál pötyögtem az 50 ezer Ft-ot, ami maxumumot lehetséges kihúzni a szept lemaradt esetén is.

    Egyáltalán sikerült kihúztál a pénzet?
  • bolic
    #5
    Ja elfelejtettem kiegészíteni :P, úgyhogy akartam kivenni a pénzet, azt írta, hogy "Sajnos nem tudjuk elintézni, próbálkozzon később... bla.. bla.." Tehát mit jelentsen ez? Talán még várnom kellene?

    Na várom a válaszot...
  • bolic
    #6
    Fejezd be az off topikért? Nem érted, hallássérült vagyok, ja és nekem nem tetszik a csúnya, goromba logód!
  • Coine
    #7
    Nem tudom, tesóm vette fel.
    Kitöltött egy papírt amit póstán is kérhetsz, de leszedhetsz az internetről is (www.diakhitel.hu), aztán ha kitöltötted akkor asszem a suliban kell vkinek odaadnod, többet nem tudok.
  • bolic
    #8
    Igen, értem miről van szó! ;-) Már rég megkaptam a diákhitel bankkártyát, tehát a kifizetést várom... :(
  • Coine
    #9
    Akkor nem tudom, tesóm megkapta...pedig nem érdemelné meg :D
  • bolic
    #10
    Na jól van köszi az infót. ;) Keresem valakit is... :P
  • Cat #11
    ha nincs szükségem a pénzre megéri felvenni a diákhitelt?
  • Efreet
    #12
    ezt gondold át egyedül...
  • Manta
    #13
    Ha nincs szükséged a pénzre, akkor add nekem!
  • ffxi
    #14
    Most akó' mennyi az annyi? Ha kiveszem a max.-ot, ami 150E ugye, akó' mennyit fizetem vissza?

    %-ban is jó!!

    THX!!!

  • I.C.ram
    #15
    Hát 11,25%os a kamat. Tehát 1 év eltelte után már 166.875,-rel lógsz és így tovább. Eléggé nagy átbaszás ez a dolog, ja és csak akkor fizetheted ki, ha már befejezted a tanulmányaidat, magyarul addig szépen kamatozik.
  • ffxi
    #16
    A qrva anyjukat!!!!

    Szal közben nem is fizethetem vissza? Csak ha lejár a "diák jogosulcságom"?

  • ffxi
    #17
    Elmagyarázná vki, mert sík hülye vagyok ehhez. Előre is köszi!

    1.) 616ezer FT spórolt pénzem van
    2.) befektetni nem akarok, de porporosodni sem, mert elköltöm :)
    3.) kamatoztatni hagyni a legjobb
    3.) nyítottam az OTP-nél Junior Max-ot (hallgató vok), vagy inkább lakosságit? De az akkor szüleim nevére. Nemtom melyik ad magasabb kamatot?
    5.) azt sem tudom hogyan lehet lekötni stb...

  • ZilogR
    #18
    Err... Hol lehet ennek a szabályzatához pdf-ben hozzájutni??? Csináltam anno egy Excel-táblát, amivel ki lehet kalkulálni szépen a törlesztéseket és azt akarom frissíteni.

    Ha valakit izgat még a diákhitel téma, szívesen társalgok itt arról, hogyan lehet kiszámolgatni a felgyülemlett tartozást, a visszafizetési időt, stb...
  • nika01
    #19
    Ide nem írt senki két éve?? Hű. Diákhitelről akarok sorstársakkal csevegni, hogy jól kidünnyöghessem magam, hogy átvágják a diákokat, akiknek tudják,h nincs pénzük és úgy lépnek ki a nagybetűs életbe, hogy már több százezer, ha nem milliós nagyságú tartozásuk van. Ennél nagyobb átvágás nincs. Ha visszamehetnék az időben, nem venném fel még akkor sem, ha kenyéren és vízen kéne élnem az 100%.
  • Divergencia
    #20
    mi a gond?
  • lord nihilus
    #21
    megértelek, sorstárs...
    én fölveszem és még fel is fogom egy darabig, mert szüleim nem tudnák fizetni a utat, kaját, lakbért stb. normális diákmeló meg kizárt sajna, csak reménykedhetek h lesz jó munkám amiből törleszteni tudok meg még élni is tudok mellette :S:S
  • karajjj
    #22
    nem tudja valaki, hogy ha én most kiiratkozok, akkor hogy kell elkezdenem fizetni?
    mert nem igazán nyesem, hogy mit jelent az, hogy 4 hónap múlva, vagy 40 éves koromig... :S
  • MaSzKa
    #23
  • Sapipeti
    #24
    Itt egy jó cikk a diákhitelről:
    Diákhitel
  • tazis
    #25
    üdv!

    ha felveszek 1 félévre 1 összegben 200at, és már a nyáron vissza tudnám fizetni akkor, szerződés bontás esetén vajon 200at kell visszafizetnem?
  • oneal1
    #26
    Aki erre a félévre igényelte az megkapta mar?
    Ma van a határidő elvileg?
  • theone91
    #27
    Egy kérdés, remélem jó helyen kopogtatok. :)

    Egy félévre, nekem muszály felvenni mind a 200 ezret, vagy ezen belül mozogva tudok felvenni akár mennyit? Konkréten 60-70 ezerről lenne szó... :)
  • theone91
    #28
    Kérdésem semmis... :D
  • Adri00
    #29
    Remélem valaki tud nekem segíteni!Felvehetem a diákhitelt, ha a szakmám megvan és esti érettségire járok?
  • ffxi
    #30
    Tudtommal felsőoktatásra lehet felvenni.
  • oneal1
    #31
    nem tudjátok hogy a következő févévere az utalás februárban vagy márciusban érkezik?