94
2 x 128 Mb Ram sok lehetet ?
  • lck
    #1
    Elég régi (1999-es)ACORP ALI61 -es alaplapom van. A dokumentációja szerin elbírja a 128 Mb-s RAM-okat. Eddig 2 64-es volt benne. Tegnap bettem 2 128-ast, és tiszta hülye lett tőle a gép. Egyszer csak 32-nek látja, aztán ha 1 van benne néha 128 nak, de csak ha az egyik van bennt, a régi 64 esekkelekkel keverve jó értéket lát, de lefagy a rendszer, meg ilyenek.
    Szóval van e ilyen tapasztalatotok a RAM-okkal kapcsolatban. Ez most inkább alaplapcsere, vagy a RAM-ok rosszak? Köszi.
  • Pheel
    #2
    A RAM valszeg jó, csak az alaplap nem tudja kezelni. Jártam már így. Esetleg frissíts BIOS-t, ha lehet, ha nem, új lap. :(
  • Zozo76
    #3
    Nekem regi Sector alaplapom van, es ugy masfel eve en jo beszoptam. Eloszor 1x512-est akartam bele, de persze nem birja, utana 2x256, de csak 128-asnak latta. Mondom akko' legyen 3x128 na ugymar ment, de amikor valami 3D-s dolog ment lefagyott... Hosszu tokoles utan rajottem hogy mindegy melyik 128-as van benne. 2-vel nem fagy, de 3-mal mar igen. Viszont kibir meg melette egy 64-eset. Igy most 320Mb. De mar nem erdekel mert egy teljesen uj gepet akarok, viszont azt is csak egy 256-os modullal, mert amugy anyagilag a padlon vagyok (mint mindig). De azert AMD 1.8 + Ati Radeon 9000 pro, meg ilyenek.
  • Pheel
    #4
    Amondó vagyok, abba azért tegyél bele 512+ mem-et, mert kevés lesz...
  • Zozo76
    #5
    Csak hat a love...
  • lck
    #6
    Most nézem csak, tele van helyesírási hibákkal. Biztos álmos voltam tegnap reggel. :)) Köszi a válaszokat!
  • lck
    #8
    Két teljesen egyforma RAM! Zsír újak ( KLCC-V a neve ; SD 168PIN PC133 ). Neked van (volt) ACORP 5ALI61 alaplapod + 2 x 128 MB?
  • lck
    #9
    Közben megoldódott a dolog ( hátha valakit érdekel ):
    Egyes alaplapok sok esetben csak a 2 oldalas RAM-okat kezelik korektül ( mindkét felén vannak chipek ). Kocserélték ilyenek re, azóta OK.
  • Pheel
    #10
    Most lehetne azzal jönni, hogy Acorp, meg főleg Ali... :)))))
  • lck
    #11
    Egyébként a haverom nem Acorp-osában sem ment.
  • LOTR|Atocha
    #13
    F_L: Az 5 Ali61-hez honnan lehet letölteni Drivert meg bios frissitést? Meg a jumper tábla is kellene :) Pls ha tudsz segiteni akkor irj mailt. Köszi. [email protected]
  • Mhosah Myth
    #14
    Lenne egy kérdésem...
    Most vettem 512 DDR 333Mhz kétoldalas ramot és amikor csak ez van benn akkor a windows indítása közben kírja hogy a windowst védelmi hiba miatt újra kell indítani....
    Van egy másik ram-om 256 DDR 266Mhz egyoldalas ha azzal együtt teszem be megy a gép ha csak a 256 van bent akkor is megy...
    Amikor bent van mindekettő megnéztem egy progival szinte minig kb 100 mega szabad memória van a 768 ból... És amikor csak 256 van bent akkor is ennyi a szabad memoria...
    Ez ram hiba vagy mi?

  • barret
    #15
    nem szimpatikusak egymásnak...előfordul!vidd vissza,és hozzál helyette másfajtát.
  • barret
    #16
    és nem ártana két egyforma megahertzes memoria!!!
  • hagirez
    #17
    CSA

    Most vettem új konfigot: asus a7v600 (nem kell fikázni ez van :-) ) 2500xp (barthon) gef5600fx ultra 2*256 ddr400.

    A játékoknál mindig kilép hogy hibát észlelt at exe-ben stbstb. és mikor letöltök valami csomagolt dolgot ftpről ami 15 megás fájlokból áll és sok van belőlük a kicsomagolásnál crc hibát ír ki de mindig másik fájlnál. Már több féle rarral próbáltam.

    Szerintetek lehetséges hogy a memória rossz?
  • ollie
    #18
    nem biztos, ez lehet egy tipikus túlhúzási hiba, amikor a proci már nem bírja a húzást, de lehet akár az is, hogy a biosban performance és/vagy tudbo módra lett állítva valami akár a memcsi is. tedd teljesen defaultra a bios-t és úgy teszteld le.
  • hagirez
    #19
    Defauolton van a bios még meg se próbáltam húzni.
  • ollie
    #20
    akkor lehet, hogy ram probléma
  • hagirez
    #21
    le próbáltam futtatni a hot cpu testert és a quick sort része kiakadt pár perc után :-(
  • steweee
    #22
    irtad:nem húzod, bios def, akkor biztosan memória.nekem is volt ugyanez,egy csomó cd-t elbasztam míg rájöttem az okára.persze arra készülj fel hogy nem fognak örülni mikor visszaviszed a boltba.ne azt monnd hogy rossz, hanem nem megy az alaplapoddal vagy a többi memóriamodullal.különben tökörészhetsz 1-2órág míg tesztelgetik, mert nagyon nehezen jön ki teszteknél ez a hiba
  • Gerry
    #26
    Futtasd le a Memtest86-ot, az megmondja, hogy hibás-e a RAM!
  • hagirez
    #27
    Kösz skacok!!!

    Most ott tartok hogy egyenként kipróbáltam a memóriákat. Az egyikkel megy a másikkal bohóckodik (hogy ez eddig miért nem jutott eszembe???? ) Egyébként az IKO-ban vettem remélem nem genyóznak sokat és nem kell előadnom a "Fogyasztóvédelmi főfelügyelő a nagybátyjám" kezdetű monológot.
  • hagirez
    #28
    lefuttattam

    Érdekes arra a memóriára is azt mondja hogy rossz amelyikkel amúgy még nem érzékeltem problémát. Először lefuttattam úgy, hogy mind2 benne volt, talált 20 hibát a 6. tesztnél. Aztán csak azt hagytam benne amit jónak gondoltam. 400Mhz-en talált ugyanott 75 hibát. Levettem 333-ra akkor meg 200valamennyit. ???????????????????????????
  • Impi
    #29
    Hali!
    Ha tuning nélkül, auto RAM beállításnál (Bios)is ennyi a
    hiba, akkor ne a programot futtasd, hanem magadat a boltig.
    Reménykedj, hogy garancián belül vagy és a szerviz jóindulatúságában. Sok sok szerencsét!!!
  • hagirez
    #31
    Impi: A garin bőven belül vagyok, úgyhogy viszem is vissza, remélem nem lesznek genyók.

    F_L: ezt a progit még megnézem mit csinál mert kiváncsi vagyok :)

    THX all
  • Ruffi
    #32
    mi az h nem lesznke genyok??
    Ha azok lesznek fejbebasod öket
  • Impi
    #33
    Remélem nem a Mistralban vette, mert a boltnak külön
    osztályt nyitottak a Fogyasztóvédelmi Főfelügyeletnél.
    Én még CD-t sem veszek ott!
    De reménykedjünk, mert rengeteg korrekt cég is van.
    Pl. a Cominfonál blokk és garanciás papír nélkül kicserélték a 11 hónapos alaplapomat és még elnézést is kértek.
    A "fejbeba....." őket, ha lesz kit! A fenti cégnél a panasz
    könyvel leveleztem a cégvezetővel, mert lesem jött kérésre.
    Sajnos az eladók nem tehetnek arról, hogy olyan alkatrésze-
    ket hoznak be, melyeken kint csak 3 hónap garancia van és
    csak itthon kötelező adni rá 12 hónapot. Így a 3 hónap után már a cég vesztesége és ezért kötnek bele mindenbe.
  • hagirez
    #34
    Megint én.

    Ez a progi is ugyanott jelzi a problémát mindkettőnél, ráadásul amelyikről eddig azt hittem hogy jó az is rosz tényleg. Csak én vagyok ilyen szerencsétlen hogy egyszerre két hibásramot veszek????? Vagy lehet hogy az alaplapon a slotok rosszak?
  • hagirez
    #35
    Még egy kérdés Kingmax memóriákról tud valaki hogy milyenek?
  • MeMs
    #36
    Geforce fx 5200 em van és nem jol megy vele a gta vc mi lehet a problema mert a textura nem megy igazan vele please help me mert szeretnek vele mar jatszani
  • #37
    Driverfrissítás www.nvidia.com
  • MeMs
    #38
    abit siluro van
  • hagirez
    #39
    akkor is nvidia.
  • MeMs
    #40
    de hogy kell letölteni hozzá jo drivert
  • examinee
    #41
    Melyik jobb: Ati Radeon 9600 256mb vagy Radeon 9600 128 PRO?
  • hagirez
    #42
    http://www.hwsw.hu/letoltes.php3?path=/nvidia/drivers/WinXP
  • examinee
    #43
    Vagy inkább egy GF4 Ti 4800 128mb? Melyik jobb?
  • Ruffi
    #44
    ti 4800 gyorsabb annyi a hátránya h nem tud dx 9-et de ez elhanyagolhato sztem most még
  • Zozo76
    #45
    De DX9-ben meg mar lemarad nem?
    Mert DX8-ban boven eleg a 9600PRO teljesitmenye.
  • steweee
    #46
    nem te vagy szerencsétlen,ha egyszerre vetted őket és ugyanott ugyanolyat, akkor egy több ezres széria is rossz, amit egyszerre gyártottak.nekem is volt ilyen.visszavittem két modult, játszogattak vele, tesztelgették, aztán adtak helyette két újat.ugyanolyan márkát, természetesen ugyanabból a szállítmányból.azok is rosszak voltak.irány vissza,csere, az is rossz.várnom kellett egy hetet míg kaptak új ramokat és kicseréltem.úgy már jó volt