32
Kell-e vennem új tápot?
  • harcu
    #1
    Sziasztok!

    Van egy problémám. Lecseréltem a Duron 800-asomat egy Athlon 950-esre. Ekkor ért az a meglepetés, hogy a Windows nem volt hajlandó bebootolni. Miután visszavettem a frekit 90/90-re (proci / memória), úgy már gond nélkül felállt a gép. Bármilyen nagyobb frekivel próbálkoztam, a gép nem állt fel.

    Gyanúm szerint a tápom kicsi, ugyanis egy 200 W-ot tápom van. Ez eddig hibátlanul működött, pedig a gép eléggé fel van szerelve, mint DVD, CD-író, 7200-es 40GB vinyó, Radeon videokártya + ventivel. Ez a 800-as Duronnal hibátlanul ment másfél évig.
    Mivel az Athlonnak csökkentettem a frekijét, így csökkent a felvett teljesítmény is, emiatt mehet most a gépem, amin ezt is írom éppen. Szóval az a kérdésem, hogy cseréljek-e tápot, avagy gyanakodjak a procira, mert mást nem cseréltem ki benne.
    Az alaplapom egy Asus A7V-E, amin semmit sem állítottam a Durci után, de a BIOS egyből felismerte, és helyes értékeket is írt ki.

    Szóval proci vagy tápcsere-e a megoldás?
  • Borg
    #2
    multimétert akaszd rá egy szabad tápcsatira, és mérd meg a 12/5 voltot. ha több/ingadozik, akkor túlvan terhelve a tápod
  • [Walaki]D`Lair
    #3
    200W-os a táp????? Na cseréld le de gyorsan!
  • harcu
    #4
    Azt azért szeretném megjegyezni, hogy a Durci simán ment ezzel a táppal.
  • TheZsenyka
    #5
    Vásárolj be egy CHIEFTECH tápot és kész. www.overclock.hu
  • Laalee
    #6
    asszem ha chieftech tapra futna akkor nem athlon 950 re upgradel.. :D
  • Evil
    #7
    nem a 200w al van a baj hanem hogy gagyi a tap. Egy 200 as ct vagy enermax lazan elvinne.
  • harcu
    #8
    Nos, a jelenlegi tápom egy 200 Wattos Codegen, ami nem mondható annyira gagyinak.
  • Evil
    #9
    www.hwsw.hu ,pocsek aruk foruma.
  • Laalee
    #10
    mindig van slagertema amit szidni meno dolog... most epp a kodegen, ennek alapja kb annyi hogy a hozzaszolok 10% anak van mondjuk codegen tapja ebbol 1-2 embernek tonkrement, amitnemtudni miert, csak a tobbi meg nehogymar lemaradjon gyorsan leirja hogy neki is szar... esetleg sok forumot olvasgatva bebeszelte maganak hogy mekkora jo dolog 30K ert tapot venni, gyorsan vesz is egyet, aztan hogy leirhasa hogy neki tellik ilyenre minden topicba lefikazza az eppen aktualis temat, majd kozli hogy ez+az a kiraly :D
  • Mike
    #11
    kell
  • Mike
    #12
    A többiek meg nem írnak oda. pl én se.
  • Evil
    #13
    ellenben nekem is codegen tapom van a 300w os bol es eleg szar dolog hogy a +5V 4.6V korul mozog.Kornyezetembe nem egy codegen szallt mar el ,volt ami magaval vitt dolgokat de volt ami csak szep csendbe behalt.Ezert is fogom lecserelni egy Ctec re .Legalabb ne lenne rairva ami ravan.
  • harcu
    #14
    Na, 9600 bruttóért lett egy 300 W-os DTK-m. Meglátjuk, mit fog tudni.
  • TheZsenyka
    #15
    Nem piskóta áron volt...
  • TheZsenyka
    #16
    Egy ChiefTech 300W ennyi erővel bruttó 13 ropi lett volna...
  • harcu
    #17
    Na ja, csak nem akartam sokat költeni rá többet költeni, ez sem a Vargáné és TSA CO terméke, szóval remélhetőleg vinni fogja.
  • Evil
    #18
    a dtk k viszont eleg jo tapok.
  • Zozo76
    #19
    Nincs is jobb annal, mint mikor megveszed az uj gepet, hazaviszed, osszerakod, bekapcsolod, aztan kigyulad az egesz gep. Persze ilyenkor ha van egy kis eszed, hagyod had egjen, es gyorsan csinalsz par screenshot-ot valamiyen fenykep keszito kezi keszulekkel... :)
  • izb
    #20
    Ha sok pénzed van,akkor vegyél egy 400 wattos tápot!!
    Kicsit soknak tünik a 400 W,de késöbbiekben a perifériák megháláljak!
  • YanoRGT
    #21
    Nekem 300W DTK van kb 1 hónapja de nagyon perfect. 9500-ért vettem ami azt illeti ezen volt csak 6db 5.25-ös táp csatlakozó. Más tipusok amin van ennyi csati azok 20körül kezdődnek.Nagyon ajánlom!!!!!!
  • Borg
    #23
    kicsit szerintem elszaladt a ló, ezzel a táptémával.
    Marha nagy divat mostanában 350 meg 400 watt feletti tápokat vásárolgatni, kérdezem én, akár egyszer is utánaszámolt az illető, aki itt annyira reklámozza a bazinagy tápokat, hogy hány wattot eszik vajon a gépe ténylegesen?

    Minden egyes alkatrészről ki lehet deriteni, hány wattot eszik, igy ki tudja mindenki számolni.
    Megsugom, hogy pl a metroban 200W-os táppal is árulnak komplett celeron 1200as konfigurációt, és azért ha nem is csúcs, de olyant nem adnak el ami alapból nem működik.
  • harcu
    #24
    Azt tudom, hogy a 950-es Athlon kb 55 W-ot eszik. Mellette ott a CD-iro, DWD, 7200-es vinyo, bar ezeket is kényelmesen vitte. Igaz ez a DTK tápra is.
    Sajnos a 950-es Athlon továbbra sem működik a gépemben, most már 850-en is belefagyott, pedig előtte a Duronom 8*107 = 856-on ment
  • Borg
    #25
    TUSL2C: 20W
    P3S 1133B: 28W
    2x256MB hyundai pc166 SDRAM cl2: 2x 10W
    ati radeon 8500 64mb: 33W
    seagate barracuda iv 80gb ata100: 20W
    asus 52x cdrom: 20W
    floppy: 4W
    2x realtek 8029 pci lan (utp+bnc): 2x 3.3W
    sb live!value: 5W
    titan d5tb3: 2W
    1db 8cm házhütö venti: 2W
    egér+bill ps2: 3W

    Mindenhova a maxot irtam, persze 1-2W eltérés lehet, de általában ezeket irják..de ez akkor is csak <170W...
  • Lazarus
    #27
    P4es masinába hányas táp kell minimum?
  • Borg
    #29
    számold ki, úgy ahogy én.
    a p4 proci adatait megtalálod az intel oldalán, a proci datasheetjén.
  • harcu
    #30
    Elismerem, hogy nagy az isten állatkertje, szeretek velük (veled)levelezni az ilyen topicokban. :(

    Há' azé' nem húztam le a cuccot, me' amúgyis le aka'tam cserélnyi a tápot, osztán péz meg vót dögive', csak fel akartam vágnyi, hogy mennyire hozzáértek a témáhu, mert ilyen okos vagyok, osztán a faluba' én vagyok a ha'dveres.

    Naszóval le voltak húzogatva, megvolt a Bios Default, a lecserélt tápomat megveszik, szóval happy minden.

    De csak a megnyugtatásod miatt. Kicsi volt a táp, nem volt szar a proci, ellenben gondok akadtak az alaplappal.
  • Borg
    #32
    De ismerős ez a post nekem valahonnan:)