48078




Attól még én vagyok a ZÚR :P (amse)
ui: meg a Jenő
  • danesz
    #1
    Üdv!

    Digitális fényképezőgépet szeretnék venni, de nem tudom milyet... ha lehet 100e-nél ne legyen több... saját célra kéne nyaralások, természetképek, koncertek megörökítésére... minél több memóriával, és könnyen a számítógéphez köthető legyen... és jó minőségű. Ugynis elegem van abból, hogy az előhívásnál a felét nem hívják elő, mert az nem jó... de b+! hagy döntsem már el én, hogy nekem mi fog tetszeni.
  • Efreet
    #2
    asszem a hardveres részlegben(?) van már egy digicam-es topic... de mindenképp tudom inkább ajánlani ilyesmire az index-ék digicam részlegét, ott rengeteg info, teszt, ilyesmi van... 100k körül mondjuk nem nagyon lehet túl jó eszközt venni... persze igények és ízlések...
    (mellesleg előhívásnál lehet kérni, hogy "mindet" hívják elő, ne nézegessék, hogy jó-e vagy senem...)
  • danesz
    #3
    köszi. megnézem...

    voltam koncerten, és csináltam 14 képet, és előhívtak 4-et... mind ugyan olyan minőségű, és mégis... most vissza kell mennem és előhívatnom a többit... és a digitális azért is jó, mert azonnal ott a kép, és nem kell várni, meg nem válogatják... ja és a fater gépében fényt kapott a film... azt persze előhívták, és ki is fizettették velünk, és ajándékba ráraktak egy matricát tájékoztatásul, hogy "valószínűleg fényt kapott a film..."
  • Efreet
    #4
    azért egy 100k-s digigép és egy gyenge-közepes fényképelőmasina közt eléggé nagy a difi a filmesgép javára (olyan 4-500k körül kerül egy szintre (4-6 megapixel, rendes optika) és jól nyomtatható minőségre)... plusz ha nincs egy igazán jó fotónyomtatód, akkor csak nagyon drágán lesz belőle szép papírképed... érdemes ezen a felén is elgondolkodni, hogy kell-e papírkép, vagy midnenhova el tudod vinni CD-n mutogatni a képeket...
  • danesz
    #5
    Nekem egy 8e forintos Nikon AF210-em van, ami nagyon amatőr, de mindíg szép képeket csinált eddíg. A digitális biztos jobbakat csinál annál, és én mindíg beszkennelem a képeket, és nem lesznek túl jó minőségűek így a képeim...
  • Efreet
    #6
    akkor bőven megfelel majd egy kis 2.1-es vagy 3-as masina szerintem. ott majd a memóriakártyákra megy a pénz :)
  • danesz
    #7
    memóriakártya az mennyibe kerül?
  • Efreet
    #9
    memkártyák típustól és mérettől függőek, 8-60k-ig mindenféle van..

    az optikai zoom az a lencséket állítgatja egymáshoz képest, és így a CCD teljes területére juttat egy nagyobb, de kevesebb fénymennyiséggel rendelkező képet. a digitális zoom a CCD egy kisebb területére érkező információt nagyítja 'szoftveresen' az adott méretre - itt a fényerő megmarad, de a nagyítás nem valódi képpontokat, hanem interpolált területet hoz létre, vagyis olyan, mintha utólag photoshoppal nagyítanál ki egy részt a képből. mindkettő minőségromlással jár - bár az optikai csak fénybelivel. ideális a zoom nélküli fotózás megfelelő lencserendszer elhelyezésével (külön teleobjektív, makrolencse, nagylátószögű, stb... ) de ha már zoomolni kell, akkor az optikainak van inkább értelme. bár az is elrontja 1 kicsit a képet, mert a lencsék egymáshozilleszkedése egy bizonyos zoomhoz van gyártva...
  • danesz
    #10
    az a baj, hogy nem tudom, hogy lesz-e erre ennyi pénzem... :(
  • danesz
    #11
    Van egy régi profi tükörreflexes gépem is, ami a nagypapámé volt... az szerinted jó?
  • mateos
    #12
    nekem egy ujj Trust om van
  • mateos
    #13
    bassza meg :) UJ
  • Efreet
    #14
    én a régebbi, mindentbeállítós gépeket kedvelem. ott olyan kép készül amilyet én akarok.. igaz, kell hozzá ismeret, gyakorlat, és nem csak nyomni kell a gombot.
  • Efreet
    #16
    http://www.digifenykep.hu/
    nem reklám... de árlistákért meg alap infokért ez 1 jó oldal... (én meg lassan de biztosan kinézem a nekem való eszközt...)
  • Crem
    #17


    Nemrég volt nálunk ezirányú beruházás!
    Ez egy "közép" árfekvésű gép de én csak szuper latívuszokban tudok róla beszélni! Igaz! 349.900.-ft nem a legbarátibb, de az árát megéri!!!
  • Crem
    #18
    WEB

    Itt van némi infó a gépről...
  • Efreet
    #19
    igen.. ő az egyik jelöltem :)
  • harcu
    #20
    Nos, az egyik céges fényképezőgépünk ilyen. Igaz, amikor hozzánk került, akkor még 500 nettó volt, de volt rá pénz...
    Szóval a társaság nincsen vele megelégedve. SM memóriával megy, ez egyrészt 128 MB max méretű lehet, egy 4 megapixeles TIFF kép pedig 12 megabyte. Szóval jó esetben 12 képet tud menteni ilyenkor. A kép kiírása kb 10 másodperc :). Lehetne persze Microdrive-ot is rakni bele, de a hivatalos viszonteladó szerint nagyon sok ilyenkor a probléma vele, úgyhogy nem ajánlották. Az elemeket zabálja, egy sima mezei tükörreflexes normál gép szebb képeket csinál nála. Persze digitálisban nem rossz ez a gép, ha van pénzed, de érdemes mást is megnézni.

    Amúgy egy olcsó digi gép ajánlás: bruttó 55000 Ft és Kodak DX-3215 zoom. Ilyet vettem én is. 1.3 megapixel, 2x optikai és 2x digit zoom. MMC és SD kártya.
  • Efreet
    #22
    FUJIFILM FinePix S602 Zoom
    3,1MP SCCD - 6MP interpolált... igenjó elemtartam, szép képek... tud róla valaki valamit?
    256-os kártyával 300k...
  • Dzsini
    #24
    Dimage 5 vagy 7?
  • Dzsini
    #26
    az nagy... az bruttó 350 üresen... :) vagy a 7i 450... annyi nincs :)
  • Laalee
    #28
    http://www.hwsw.hu/hir.php3?id=17651&ido=3

    nya ez mar fenykepelö, meg efreetnek is :D
  • Dzsini
    #29
    ilyetveszek :) 4000 dollár :) az izé... nemveszek...
  • Dzsini
    #31
    hát a képességei alapján elég soványka...
    High-speed aspherical Leica lens with optical 3x zoom - ezzel nincs gond, minőség.
    4-Mega-Pixel CCD - hurrá :)
    Largest LC display (2.5") with a resolution of 205,000 pixels - nagy dög, fogyasztja az amúgy is pici aksit... - ráadásul külső keresője van, mégcsak nem is SLR-like...
    Memory card with exceptionally high capacity of 64 MB - 4MP-s kép tiff-ben elfér max 10 db...SD-t meg MMC-t eszik, a 2 legdrágább memória.. :(
    Powerful rechargeable battery with an active readiness time up to 3 hours - rossz vicc, készenlétből illene 6-8 órát hoznia, ráadásul saját aksis, nemlehet ceruzaelemmel etetni? :(
    optikai zoom nincs... 300k-ért inkább veszek egy 3-5MP-s fujit vagy olympust.. sőt a Dimage 5 is belefér...
    Leica-ék 'analóg' fotózásban elég istenek, de ez... háááát...
  • harcu
    #35
    Csak akkor nyúlunk egy képhez programmal, ha nem jó a fényképezőgép. A Kodakomnál nem vágyom a photoeditor program közreműködésére, ha ránézek a képekre. :)
  • kisviku
    #37
    Nekem Hp Photsmart 715-öm van és abszolúte meg vagyok vele elégedve.Gyönyörű képek,egyszerű kezelés valamint a fényképek a szintén hp nyomtatóval (959 és 950-es)ZSENIÁLISAK.
    Fotós ismerősöm meg sem tudta mondani hogyan csinált ilyen képeket a nyomtató.Olyan mint ha előhívatod.
    De nem a nyomtató most a téma hanem a gép.
    A max felbontás 2048*1536-os a szímélység max 24 bit.Ennyi bőven elég.Úgysem látni a különbséget!De tényleg.Bőven elegendő.Még A4-es fotópapíron is ragyogóan éles a kép.
    Az ára kedvező,persze mihez képest.160e Ft körül vettem és adnak hozzá egy 16 megás Compactflash-t,ami addig elég,amíg "belövöd" a gépet.Vettem hozzá még eredeti tartozékokat is úgymint:HP hordtáska+akku+töltő+adapter.Alles zusammen két kiló volt áfával,mindennel.
    De veszek még állványt is és különböző objektíveket is.
    Előszőr egy canon powershot g2-n gondolkodtam,meg ilyen árfekvésűeken,de rájöttem hogy ez iszonyú sok pénz!Fölösleges egy használt autó árát elbaszni ilyenre vagy annyi pénzt amiből hónapokig megél az ember.
    És megint csak nem csalódtam a HP-ben.Arról nem is beszélve hogy teljeskörű a garancia,segítőkészek,és minden van hozzá.
    Akit érekel meg valami,írjon.
  • Dzsini
    #38
    na... tegnap meglett az eszköz:

    majd mesélgetek róla, egyelőre minden szempontból meg vagyok vele elégedve. gyors, okos, kicsi...
  • Dzsini
    #39
    nagyon rulez gép, jól dolgozik, szép képeket meg videjókat alkot(ok vele) :)
  • Laalee
    #40
    meregdraga :D
  • Dzsini
    #41
    ha te csak ennyiért tudsz mérget venni...
  • Laalee
    #42
    szepkisgep amugy.

    te is 300K ert vetted?
  • Dzsini
    #43
    jaja, 256os kártyával...
  • Laalee
    #44
    jolfizet ez a work at home :D
  • Dzsini
    #45
    mondtam én hogy nem? :)
  • Dzsini
    #47
    Nettó 70.001-85.000
    Fuji FinePix A203 2 Mpixel - 1600×1200 3× opt zoom, USB 16 MB xD
    Canon PowerShot A30 1,3 Mpixel - 1280×960 3× opt zoom, USB 8 MB CF
    Olympus Camedia 220Z 2 Mpixel - 1600×1200 3× opt zoom, USB 8 MB SM
    Casio Exilim EX-S1 1,3 Mpixel - 1280×960 csak dig. zoom, USB 12 MB + SD
    SONY CyberShot P31 2 Mpixel - 1600×1200 csak dig. zoom, USB 8 MB MS
    SONY CyberShot P51 2 Mpixel - 1600×1200 2× opt zoom, USB 16 MB MS
    Kodak DX-4230 2 Mpixel - 1632×1232 3× opt zoom, USB 16 MB + SD
    Nettó 85.001-100.000
    Fuji FinePix A303 3 Mpixel - 2048×1536 3× opt zoom, USB 16 MB xD
    Nikon CoolPix 775 2 Mpixel - 1600×1200 3× opt zoom, USB 8 MB CF
    Nikon CoolPix 2500 2 Mpixel - 1600×1200 3× opt zoom, USB 8 MB CF
    Canon PowerShot A40 2 Mpixel - 1600×1200 3× opt zoom, USB 8 MB CF
    Canon digital IXUS V2 2 Mpixel - 1600×1200 2× opt zoom, USB 8 MB CF
    Olympus Camedia 300 3 Mpixel - 1984×1488 2.8× opt zoom, USB 16 MB SM
    Casio Exilim EX-M1 1,3 Mpixel - 1280×960 csak dig. zoom, USB 12 MB + SD

    neten a dpreview.com-on vagy bárhol rákeresve lehet elég sok infot találni mindegyikről...
  • Dzsini
    #49
    http://www.mediker.net/foto/index.htm
  • harcu
    #52
    A Nikonnak nincs áttekintője, ami igencsak zabálja az aksit. Igaz, bruttó 70-ért a tied lehet.
  • Dzsini
    #53
    az áttekintő meg abszolut nem azt a képet mutatja amire az optika mutat... inkább legyen lcd rajta (vagy/és EVF)
  • Lateralus
    #55
    ELADÓ

    Egy NIKON COOLPIX 885-ös. A Nikon utolsó teljesen manuális 3 Mpixeles gépe.

    Rengeteg részlet és tesztkép itt
  • Stann
    #57
    n most állok digitális fényképezőgép vásárlása előtt,
    és nem tudom, hogy egyáltalán br. 50.000 Ft alatt lehet-e kapni jo
    minőségű gépeket. Főleg 1600x1200-as vagy 1024x768-ast használnék,
    és fontos lenne a zoom is. A depo-n láttam Ezonics és Aiptek gépeket,
    3megapixelesek. Ismeri őket vki? De azért itt van a link is:
    - Aiptek 3.1 MPixel
    - Ezonics 3.1 Mpixel
    - Ezonics 2.1 Mpixel

    Esetleg van vkinek hasonló lészüléke?