46
Vannak a dolfgoknak elozmenyei, okai, kovetkezmenyei? Es az esemenyek valamilyen elozmeny miatt kovetkeznek be, vagy vmilyen cel erdekeben. Ki mit gondol errol?
  • Xboxman
    #1
    Én azt gondolom ,hogy nemértem mit beszélsz:)
  • Mike at home
    #2
    Hiszel peldaul az eleve elrendeltetesben?
    Ha pl. elesel az utcan, azert esel el, mert elotte olyan esemenyek tortentek, amik oda vezetnek, vagy azert estel el, mert annak vmilyen celja volt.
  • Xboxman
    #3
    Én nem hiszek az ilyen badarságokban!
  • Xboxman
    #4
    Komolyra fordítva a szót nem hiszek benne!A jövő nincs megírva előre,mindenki úgy alakítkja a ahogy tetszik neki!Ha erre gondolsz?
  • Mike at home
    #5
    erre

    ok egy velemey mar van
  • KennyG
    #6
    és szerinted létezik véletlen?!
  • KennyG
    #8
    akkor mondjuk elesel, és 1 életre lebénulsz akó mivan?! azt pedig nem te akartad.
  • Mike at home
    #9
    Ams-sel folytatott parbeszedem alapjan rajottem arra, hogy iegn, letezek. Az esemenyek vannak "csak ugy"
  • KennyG
    #10
    akkor légyszives határotd meg a szerencsét.
  • KennyG
    #11
    én nem hiszek semmilyen magasabb rendű lényben.
  • Xboxman
    #12
    A jövödet akkor is te alakítod!
  • Xboxman
    #13
    Megtagadsz,pogány:))
  • Xboxman
    #14
    Khhmm,vegyétek úgy ,hogy nem szóltam:)
  • Mike at home
    #15
    Mondjuk en is ugy gondolom, hogy neha a dolgok es az esemenyek veletlenul egybeesnek, es azok inditanak el folyamatokat, es nem pedig vmiert (vmi celert) tortennek meg dolgok
  • KennyG
    #16
    :D
  • Mike at home
    #17
    itt van pl. az elet keletkezese

    az elet keletkezesehez ezen a bolygon osszejottek olyan feltetelek, illetve olyan esemenyek indukaltak mas esemenyeket, amik a az elet, illetve a magasabbrendu szerveti formak kialakulasat ideztek elo. Es nem azert keletkezett a Foldon elet, hogy en megszulessek, vagy hogy legyenek emberek.
  • KennyG
    #18
    én ezt a körülmények véletlenszerű alakulásának nevezném.
  • Mike at home
    #19
    ahogy mondod
  • KennyG
    #20
    de mint tudjuk véletlen nem létezik!
  • KennyG
    #21
  • Cheky
    #22
    Hello!

    Vannak ugye természeti törvények? ugye?
    namost jön a kérdés: Ki a törvényhozó???
  • Cheky
    #23
    a sorsunk szerintem sincsenek megirva a nagykönyvbe, mindenki saját maga (probálja) alakitani az életét! pl.: Matrix :)) Nincs kanál! :)

    De ettől függetlenül istenben hiszek. nem olyan istenben, mint a keresztény elképzelés.
    Szerintem létezik egy erő, egy lény, aki úgymond felsöbbrendű, és az életet irányitja (az ÉLETet, nem azt hogy te mikor törjed ki a lábad)
  • KennyG
    #24
    superbeing!
  • Factor_007
    #25
    Én sem ugy hiszek Istenben hogy templomba járok meg imádkozok meg ilyesmi. Hiszem hogy Isten bennünk van, nem fábol és kőbökl épült házakban.:))
  • Factor_007
    #26
    Ha látta valaki a Végső állomást (isten egy film).
    Abba ugyebár előre megvan hogy ki hal meg és ha valaki valami folytán mégsem hallna meg ugy ahogy kell akor a halál más modszerekhez folyamodik.
    Pl.: kicsit megnöveli a rossz kis véletlen balesetek számát.
  • Mike at home
    #27
    dehogynem letezik
  • Factor_007
    #28
    Sokan mondják hogy háromszor csinálok meg valamit mert ha háromszor sikerül valami akkor az már nem véletlen.
    De hát nem épp ezért véletlen mert akáregymás után háromszor is megtörténhet??
  • Mike
    #29
    a véletlenszámgenerátor se véletlen számokat dob ki?
  • Mike
    #30
    annak aztán tényleg nincs lelke, vagy igen?
  • Factor_007
    #31
    ez érdekes...
    szerintem a véletlen szám generátor az véletlen számokat dob ki épp ezért dobhatna ki pl.:1 2 3 4 5 6 7 8 9-t is akár egymás után is

    [kár hogy ennyire kallódik a topic:))]
  • ipszilon
    #32
    ezen a számos dolgon már én is gondolkoztam!
    ott van pl. a lotto! miért van az, hogy sosem jön ki az 1,2,3,4,5 sorozat? (kivéve a Vmi Amerikában:-))
    elvileg úgynannyi esélye van, mint annak, hogy egymástól eső számosok sorozata jöjjön ki. bár ha belegondolok, akkor az egymás mellett levő számoknak kevesebb esélye van kijönni!
    nem tudom, hogy érthető-e!
  • ipszilon
    #33
    én nem is tudom.
    szerintem az atomizmus elég érdekes megközelítése a dolgoknak. tehát, az, hogy minden és abszolute minden atomokból áll. ezek az atomok pedig néha összejönnek és kialakul az élet, és elválnak, ekkor van a halál. ez most egy kicsit le van egyszerûsítve!
    és szerintem nem hiába van, az hogy minden dolog a világon két polusú.
  • Factor_007
    #34
    Maga a véletlen is érdekes dolog mert ha belegondolunk hogy a véletlen, mi alapján véletlen?
    Mi az oka annak hogy valami ugy történik ahogy történik azon kivül persze hogy a véletlen műve.
    Mert a véletlennek is el kell valamiképpen döntenie hogy melyik oldalt választja. a konkrét személynek éppen a szerncsét hozza-e vagy balszerncsét.
  • Factor_007
    #35
    bocs az esetleges szóismétlésekért
  • ipszilon
    #36
    és a véletlen csak akkor létezhet, ha van sors, fatalitás:-)
    tehát, akkor, hogy hogyan döntjük el, hogy véletlen volt-e vmi vagy sem. és "mi" dönti el, hogy véletlen legyen vmi vagy sem? és ha van ez a "vmi" akkor onnéttól kezdve nincs véletlen. viszont sors nem létezhet véletlen nélkül...
  • Factor_007
    #37
    és ha nem létezik a sors mindenki maga irányitja az életét?
  • greenrabbit
    #38
    Üdv mindenkinek! Egyenlőre csak a fonalat szeretném felvenni, de annyit beszúrnék, hogy a jövő egy matematikailag abszolút mértékben meghatározható "vektortér" eredője. Más kérdés, hogy az "elemi vektorok" száma a végtelenhez tart. Magyarán nem a rulettgolyó az alapvetően szeszélyes természetű, hanem egész egyszerűen mi vagyunk kevesek az összes lehetséges fizikai paraméter figyelembevételére, pláne hogy a körülöttünk "elterülő" világegyetem(fizikai környezet) igazán parányi szeletéről van egyáltalán alkotott fogalmunk. Talán Istennek megy.. :)
  • Dynamic
    #39
    Miért lenne kevesebb az esély az 1,2,3,4,5-re?Érdekes, hogy mindig megkülönbözetett figyelmet fordítanak erre a sorozatra, holott még több tízmillió másik, ráadásul teljesen szabálytalan variáció van, ami még soha nem jött ki.Nem is jöhetett, hiszen a lottó létezése óta még csak párezer húzás valósulhatott meg.
  • I.C.ram
    #40
    ez nagy butaság. Azzal lehet megértetn ia sok hülye lottóssal, hogy mennyi esélye vna, hogy elmondod neki, hogy ugyanannyi esélye van arra, hogy az ő számait húzzák ki, mint hogy az 12345-öt. Mivel a ő azt fogja hinni, hogy az esélytelen, így talán leáll a lottózással is:P
  • Dynamic
    #41
    Én is pont ezt szoktam elmondani a lottósoknak:DD