19
Telepítési probléma
  • Randal
    #1
    A gondom az lenne, hogy mikor a telepítés a végéhez ér, ahol az időzónát kell beállítani, ott mindig kiír egy hibát: Regsvr32
    Nem tudom mi ez, de ettől nem müxik a gépem. a következőket szokta csinálni: explorer hiba, rendszerleíró adatbázis hiba, nem telepít. lefagy meg ilyenek. legáltalánosabb meghibásodott fájlok: DXDIAG.EXE, USER.EXE, DDHELP és tsai. a gépet már szétkaptam kétszer, kitakarítottam, összeraktam, ellenőriztem mindent. Újrapartícionáltam, leformáztam, kiszedtem belőle mindent csak a videókártya, a vinyó,a kislem meghajtó és a CD-Rom maradt. És már vagy 20x telepítettem újra és ugyanaz a hiba. másik cd-nél is.
    A rendszer egy Win98SE HUN. Lehet hogy vidkártya vagy alaplap hiba? eddig nem csinálta. esetleg megsérült?
    Kérlek titeket, hogy ha tudtok segítsetek.
    Előre is Köszönöm!
    Ave!
  • Borg
    #2
    szerintem túlzott tuning, avagy RAM hiba.

    A win setup - cab kicsomagolása elég ram és cpu megterhelő feladat, itt kijönnek a hibák ha instabil a gép.
  • Randal
    #3
    Nem szoktam felhúzni. lehet hogy memória, most nyomtam újra a Win-t, most ME van fennt, az egyik memóriát, a noname-t kiszedtem. semmi gondja nem volt telepítéskor. de utánna pár programot nem akart telepíteni, másokat meg szó nélkül.
    Lehet hogy vírus? vagy mégiscsak alaplap?
  • Randal
    #5
    Nálam is ez van, de mikor kivettem a Noname memóriát és benne hagytam a HP-t akkor is tovább csinálta. Most viszik majd el megnézni az alaplapot, de akkor bennehagyom a memóriát is. Hátha megnézik azt is.
  • Randal
    #6
    Ha mondjuk kiszedem a memóriákat belőle és egyszerre csak az egyiket rakom bele, akkor esetleg megszűnik a hiba? ha a memória a hibás?
  • Rincewind
    #7
    Sziasztok!

    A következő a problémám:
    Újrakell installálnom a Windowst (Win98 SE).. Csináltam telepítőlemezt, format c:, beirom a CD-nél, hogy setup. Felpörög a CD, fekete képernyő aztán semmi! Mindenhogy próbáltam már, de az eredmény ugyanaz: be se jön a telepítő! :(
    Valaki tud rá valami megoldást?
  • nortol
    #8
    a biosban állítsd át a bootolási sorrendet úgy, hogy az első legyen a D., vagy CDROM. arról bootolni fog rendesen, ha nincsen más probléma. felesleges DOS-ban csinálni olyan dolgokat, amikre van egyszerübb megoldás is.
  • K.András
    #10
    Mondjuk egy uj vinyot is kell telepitésnél formatálni,szoval még viccnek se volt tul jo...:DDD
  • Robbb
    #13
    Sziasztok! Egy gépen egybevontam két partíciót, egy FAT32-est és egy NTFS-t egy sima format C:-vel (hogy miért, az mellékes). A formatot befejezte, de most nem akarja látni egyáltalán a 20 GB-os vinyót. A bioszban megvan a vinyó, de semmilyen oprendszer nem akar rá települni (WinME, XP, NT4.0). Próbáltam FDISK-et, de nem segített. Próbáltam a bootos XP-t, de az sem látja, hibával kezdi a telepítést és nem megy tovább. Valami rendszerfájlokat kéne rámásolni, vagy nincs rajta normális fájlrendszer? Írjatok, ha van ötlet, köszi!
  • bakvarnyu
    #14
    Megtudna valaki mondani hogyan kell az alaplapi hangkartyat letiltani, es az ujat engedelyezni (Soundblaster) ?
  • Tsityu
    #15
    BIOS-ban kell lelőni. Engedélyezni nem kell az új kártyát. PCI-ba teszed. Op-rendszer felismeri. Telepíti a driverjét, ha ismeri. Ha nem ,akkor neked kell megtenni manuálisan.
  • betétes
    #16
    Szia!
    Szerintem kezd újra a particionálást,úgy hogy ledobsz minden partit.
    Aztán kezded azzal,hogy engedélyezed a nagymeghajtók kezelését.Akkor fogja egyben látni,ha más gond nincs.Megadhatod a partíciók méretét is,és szétoszthatod a
    vinyót.Az egyik partira teszed a WIN98-at pl.a másikra mehet az XP (mellé!!) nem
    frissítés.Azonos fájlrendszernél használni tudják egymás meghajtóit.
  • bakvarnyu
    #17
    koszi, megprobalkozok vele.
  • czs
    #18
    Sziasztok!
    Ujratelepítettem az XP-t majd elkezdtem volna felkonfigurálni és az Alcohol 120%-nál teljesen elakadtam (Internal Error 25001 , 25005 utána hexakódok...)
    a hétvégén 5-ször telepítettem újra mivel ugyanazon a hardveren egy hete még működött most úgy erzem magam mint matt előtt a sakkban
    Segítsen valaki!
  • maka2
    #19
    Helo

    Elkezdem bootolni flopyról a windows-t , mert újraakarom rakni úgy hogy mindent letörlök a winyoról.Na most beírom hogy Fdiks és azt írja ki hogy nincsenek merevlemezek, de pedig vannak minden jól van bedugva és ha azt írom hogy c: akkor nem ír ki hibát sőt d: nál sem szóval minden van.

    Mit tegyek??!!