69
van itt biologus?
  • mikike
    #1
    minden állat szokott aludni
    és a növények is?
    vagy azoknak lelkük sincs?
  • ipszilon
    #2
    hmmm..fogas kérdés!
  • mateos
    #3
    növények nem alszanak hanem rohadnak
  • Ron Ragm
    #4
    sztem a nöcsények csak vannak. Csak csinálják amit beléjük "programoztak", nem tudnak önállóan gondolkodni. CSinálják amit tudnak ahogy tudják csak hogy legyenek;)
  • The Garrett
    #5
    Alszanak a növények??? szerintem bizonyos értelemben igen. Attól függ mit veszünk alvásnak. ha egy olyan állapotot amikor csak a legszükésgesebb életfunkciók működnek akkor igen.
    Pl vehetjük ugy hogy a sivatagi növények alszanak az eső eljöveteléig, és akkor " felébrednek".

    A növényeknél az "alvási" állapotban a növény nem szállít a hajszálerekben annyi/vagy semennyi/ tápanyagot vizet mint "normál állapotban.

    És hogy van e a növényeknek lelke? szerintem nincs. mondják hogy ez meg ez a virág a napot szereti, vagy csak a ház déli sarkát. De ez nem lélek kérdése.
  • TheZsenyka
    #6
    Az én futóm időnként még horkol is, amikor húzza a lóbőrt...
  • fotel
    #7
    Neked nem is lehet lehet lelked, ah ezt feltételezed róluk. Én is így jrátam. Figyelmeztetlek. Következmények vannak. Az alvajáró kaktuszmaffia _igen_ veszélyes tud lenni mindenkire - de elginkább az ékszerteknősöket utálják és a palotapincsit - nomeg a diszkóskurvákat.
    Nem vicc.
  • blackgamer
    #8
    van különbség nappal és éjszaka között, míg fényben fotoszintetizálnak (CO2 --> C + O2) a zöld növények, addig éjjel ez a folyamat megfordul, oxigént "lélegeznek"
    ezért nem tanácsos hálószobába sok növényt rakni
  • bugócsigabiga
    #9
    Igen,minden fotoszintézisnél,sőt egy pillanatra meg is halnak.
  • blackgamer
    #10
  • bugócsigabiga
    #11
    Ok,pontosítok.A fotoszintézis folyamatának azon részében,mikor az égést elősegítő anyagot bocsájta ki a levegőbe(Priestly).
  • bugócsigabiga
    #12
    CO2 +H2O + Fényenergia --> (CH2O)+O2+H2O,ha már pontosítani akarunk...
  • n3whous3
    #13
    És ha alszanak, akkor miről álmodnak? Ízletes széndioxidról?
  • Piszke01
    #14
    Jó a kérdés.
    Majdnem annyira mint, hogy van-e lelkük a növényeknek ?
    Gondolunk-e a növényekre, állatokra más aspektusból?

    A növény él, szaporodik, elpusztul körforgáson kívül, max. a szépségére csodálkozunk rá, illetve az ehetőség szempontjából foglalkozunk velük.
  • Piszke01
    #15
    Minden élő formának lehetnek érzései, érzik a félelmet, a fájdalmat, de érzik a gondoskodást és a szeretetet. stb.
    Akár alvás szerű állapotuk is lehet, hogy válaszoljak a kérdésre.
    Nem tudom mennyire kifinomult az érzékelésük, mennyire veszik át, egy másik életforma érzéseit, nevezzük kisugárzásait, rezdüléseit.

    Érzik és reagálnak rá. Vannak erre irányuló kísérletek és megdöbbentő eredmények.
    Saját tapasztalatod? Egyáltalán ki képes a velük való kommunikációra?



    Példa:

    "A poligráf tulajdonképpen a vizsgált személy finom elektromos változásait észleli. Azon az elven alapul, hogy ha valakinek fenyegetik a pszichés jóllétét, az pszichológiai választ csal elő belőle. Ezért a tudós elkezdett azon gondolkodni, hogyan tudna egy növényt "fenyegetni".

    Végül rátalált a megoldásra: a detektort rákötötte egy sárkányfára, s elhatározta, hogy megperzseli a levelet, amelyre az elektródát kötötte. Még hozzá sem ért a növényhez, gyufa sem volt nála. Csak a gondolat született meg az agyában, amikor a készülék mutatója drámaian kilengett. A növény tehát a szándékára reagált! Backster megdöbbent: te jó isten, ez a növény olvas a gondolataimban és még reagál is rá!"

    forrás maxima
    Minden élőnek van lelke, szerintem csak a szintje más.

    Az emberé a legmagasabb szint, - tomboló egoizmusunk szerint, :) mi vagyunk a "best formula"- ezt azonban erősen kétlem.
  • Piszke01
    #16
    Nem vagyok lélekbúvár .

    Se lelketlen, se túl lelkes a téma iránt, de úgy láttam ebben a topik-ba egy fia lélek sem jár.

    Örömmel közlöm, beköltöztem. :)
  • Piszke01
    #17
    Az állatok sem hülyék, érzik a szándékot, amit tenni készülsz értük, vagy ellenük.
    Nyúlvágásnál láttam, az egyik nyusziban tudatosult, látta, hogy vágóhídon van, és halottnak tettette magát.

    Húsvét van, édi-bédi kis nyuszik és kiscsirkék a sztárok két napig.

    Aztán, mi van?
    Minden élet megérdemli a tiszteletet.
  • Piszke01
    #18
    A humánum emberi tulajdonság.

    A mikro-világ és a makró-világ gyilkosai, valahogy az emberek tudatában az él, hogy a ragadozók, "szépen" ölnek, és csak szükségletük szerint.
    Amennyiben az ölés a létfenntartásért van, hát mit lehet tenni, csak egymás rovására lehet megmaradni.

    De a mikéntje az már vitatható, vagy kitudja, talán még az sem lehet megkérdőjelezni, mert nincs más eszköze és úgy szerez élelmet, ahogy tud.

    Látsz egy gyönyörű szitakötőt és következő pillanatban, meg az áldozatát amint élve felfalja, a pók legalább mérget használ, vagy a kutya egy pillanat alatt elroppantja a macska gerincét fájdalom van ugyan, de csak egy pillanat és vége. stb.



    Az élve zabálás, mindenesetre xarügy. Nem vagyok finnyás, de ez eléggé durva.
    Nem várok el az állatoktól humánumot. Miért pont tőlük kéne elvárni?

    Tőled mi telik ki?
  • Piszke01
    #19
    Amikor a növények pihennek, talán álmodnak, arról, hogy az álmuk ne váljon valóra, jön egy bigott , önző ember és kivágja, kikapálja, elégetik őket vagy kihalasztja.

  • Piszke01
    #20
    Presser Gábor - Valaki Mondja Meg

    "Valaki mondja meg milyen az élet
    Valaki mondja meg miért ilyen
    Valaki mondja meg miért szép az élet
    Valaki mondja meg miért nem
    Valaki mondja meg miért jó az ember
    Valaki mondja meg miért nem
    Valaki mondja meg miért lesz gonosszá
    Valaki mondja meg miért nem "


    http://youtu.be/3Izg_4rxQx0

  • Piszke01
    #21
    Míg tudományosan kiderítik, hogy alszanak-e a növények ?

    Addig:
    Van egy jó hírem!

    Elsőre annak tűnt, de aztán szemüvegért nyúltam, utána meg szívemhez kaptam.
    Te jó ég !



    Ajándékba kaptam egy doboz bio mandala teát.
    A leírás szerint, különösen mély tónusú íze meditatív hangulatot teremt fogyasztásához.


    A benne található növények segítik a testi, szellemi tisztaság elérését mindennapjainkban.


    Összetétele :
    ánizs, édeskömény, gyermekláncfűgyökér, édesgyökér, karob, kardamom, gyömbér, fahéj, bors



    Ahogy az összetételét nézem, - a fahéj és a bors- így együtt elsőre elég durva.

    De félre az előítéletekkel !

    Kardamom és karob. Túl sokat nem mondanak a számomra.

    Az előzőről rémlik , hogy valamiféle fűszernövény lehet, de , hogy mi a bánat az a karob?

    Persze megköszöntem az ajándékot és hú meg hű de nagyon klassz , de tényleg...

    Mindig valami különlegességet kapok!

    Ehhez jött még pluszba a chilis csoki. :)

    (Magamba meg seperc alatt kielemeztem, ha ezeket én össze eszem és iszom, hát a ritkafosásra megérett a toalettgarancia. )

    No ...bakker!- belátom nehéz nekem örömöt szerezni. :D



    Útjára indul a gyönyör ! A kulináris gyönyör! :) , .... egy nagy frászt!

    El fogom őket ajándékozni. :) Így keletkeznek, -a körbe járó ajándékok-, amig valamelyik falánk meg nem kóstolja.

  • Piszke01
    #22
    Miért adnak az emberek egymásnak hülyeségeket?
    Talán meg lehetne kérdezni, hogy mit szeretnél kapni?
    Én például :)
    Két tea között egy erős
    KÁVÉT !
  • Piszke01
    #23
    Innentől elmenőbe vagyok,
    az üzenetrögzítő írásban működik. :)
  • Piszke01
    #24
    Miért gondolja bárki, hogy egy nőnek csak plázás gondolatai lehetnek?
  • Piszke01
    #25
    Egy új nap a teremtésben...

    http://www.youtube.com/watch?v=-_xSODGeZWE
  • Piszke01
    #26

    Van itt biológus?
    Nincs, de felveszünk . :)
  • Piszke01
    #27
    Nos azért vagyok itt a topikban, mert otthon maradtam.
    Nem ünnepelek együtt a többiekkel.

    Fájt a torkom, jelenleg köhögök, tüsszögök ,hidegrázás rázós ...
    de legalább nem megy át a neten.:)


    Persze vazze, ya mert maszkban vagyok, na azért. :DD

    (:Humor akart lenni.:)
  • Piszke01
    #28
    Holnap megérkeznek a munkahelyről netezők és lesz itt élet,
    meg kölni illat, vegyes pályinkával megbolondítva.

    Hogy telt az ünnep?
  • Piszke01
    #29
    ...közösen valahogy csak visszatalálunk a növényvilág szokásaihoz... firka vége.:)
  • Piszke01
    #30
    Forrás: haziallat.hu
    http://www.haziallat.hu//upload/4/article/5086/nyuszi_csibe500.jpg
  • Piszke01
    #31
    A legismertebb botanikus Carl von Linné (1707-1778) volt.

    Ő vezette be a fajok kettős (binomiális), fajnév, nemzetségnév megnevezését. Fiatal orvos és természettudósként merész célt tűzött ki maga elé, szerette volna megnevezni és besorolni az akkor ismert összes élőlényt.

    A rendszertani magnevezések alapjául az ógörög megnevezéseket választotta, amiket fokozatosan a klasszikus és középkori latin nevek váltottak fel.
    Linné előtt a botanikusok többszavas megnevezéseket használtak, amik sok esetben felértek az adott faj rövid leírásával.
    Linné ezeket helyettesítette a kettős ( binomális) megnevezésekkel.
    Systema Naturae (1735) című munkájában rendszerezte az addig ismert összes növényt, állatot és ásványt.
    Rendszerezésének egységei: osztály, rend, nem, faj, változat. A növényvilágot huszonnégy osztályba sorolta a porzók száma, megjelenése és a bibék száma szerint.

    Ezek önkényesen kiragadott morfológiai bélyegek voltak. Linné fő műve a Species Plantarum /1753/, amelyben módszertani pontossággal 5900 növényfajt írt le. További jelentős műveket is alkotott természettudományról és orvostudományról.

    Ő volt a Svéd Tudományos Akadémia alapítója és első elnöke, valamint az Uppsalai Természetrajzi Múzeum alapítója.

    Az akkor elfogadott középkori, akadémiai szokások szerint a svéd egyetemek diákjainak nyílvános vitában kellet megvédeniük professzoruk téziseit. Ezen történelmi okok miatt, a disszertációkban szereplő minden botanikus megnevezés szerzői joga Linnét illette.

    Forrás: Matyó Kertbarát Egyesülete
  • Piszke01
    #32
    Egy igen érdekes honlap, ami illik a témához, ide tenném.:)

    http://kiskertem.lapunk.hu/?modul=oldal&tartalom=1121500
  • Piszke01
    #33
    De beszélgethetünk hazánk csodás növényvilágáról,vagy a védett növényekről, vagy az arborétumokról, a növényviláglegeiről, az növényvilág leképezése irodalmi művekben... a magyar virág motívumok a magyarság történetében,
    vagy népművészet jellegzetességei a virágos motívumok alapján...

    Széles a paletta.
    Mit ajánlotok, mit érdemes megnézni, hova érdemes kirándulni, ahol a kellemest a hasznossal össze lehet kötni.

    Olyan gazdag tudásanyag gyűlt össze a témában, lehetne róla beszélgetni.
  • Piszke01
    #34
    ...
    http://youtu.be/SYDrQqJVZMc
  • Piszke01
    #35
    Nincs más hátra, mint itt hagyni a csend hangjait emlékül .:)

    http://youtu.be/4zLfCnGVeL4
  • hihy
    #36
    Látod ezt nevezik nárcizmusnak.
    Senki nem reagál, te pedig nyomatod magadnak a válaszaidat.
    Csak azért, hogy láthasd saját magad.
  • Katalizátor
    #37
    Viccelsz? A topik több mint felét már ő teszi ki!
  • mikike
    #38
    lefogadom, hogy ő wérmiki, az eretnek toll, ahogy mondtátok :((
  • uwu420
    #39
    Valakinek volt egy rossz tippje hogy ő te vagy, bár annyi hsz-ből szerintem még nem lehetett eldönteni.
    Neked is vannak hasonló vonásaid, ez lehetett megtévesztő, de a te állapotod sokkal összetettebb. Szerintem többféle személyiségzavar keveredik nálad, de egyik se annyira domináns. A te elmeállapotod azért súlyos mert rengeteg betegség van jelen.
  • mikike
    #40
    ugyan már jó tipp volt, hiszen itt értelmiségiek kommentelnek hogyan tévedhetnének?....
    ugyanannyira igaza volt, mint bármi másban **