136
  • Bonewerkz
    #2
    az:D
  • Bonewerkz
    #3
    komojra ferditve: ha valamikor, akar a legtavolabbi jovoben is megtalaljak a multba utazas modszeret, akkor az mar most is letezhet! es amilyen erthetetlen dolgok tortennek ma a vilagban, azt se tartom elkepzelhetetlennek, hogy mi mar egy alternativ idovonalban vagyunk, amelyet vkik vagy vmik(?!) mar megvaltoztattak.. (lsd: loch ness, gabonakorok kb. 10%-a, amikre nem sikerult magyarazatot talalni, es az ossze tobbi dolog, amit az x aktakban mutogatnak) mindenesetre a vilagpolitikai esemenyek eleg rendesen kiszamithatoak lettek mostanaban.... a demokracia fenykora pl. lealdozott...(lsd: usa)
  • Sub
    #6
    Vagy ha kezet is fognának! Az Időzsaru című filmben volt ilyesmi: "Két ugyanazon anyag nem fér meg egy időben" most akkor hogy is van ez? :)
    Meg mondjuk valaki visszamegy a műúltba és kinyíja Hitlert "még időben" akkor hogy változna meg a történelem?
  • Deus Ex
    #16
    Morgen.

    A cikk utolsóelőtti bekezdése mutat valami párhuzamot a valoosággal, vagy csupán lilagőzös ábránd?

    Ha jool emlékszem, Hawking állított fel egyfajta időcenzúrát, amely szerint minden olyan elmélet hibás, amely a múltba utazást lehetővé teszi.

    További kellemest.
  • CAD
    #17
    Sztem fasza cikk, csak nem vagom mi volt a hir erteke?
  • braindance
    #21
    charlie007, ez nagyon diablosan hangzott.
    Duplikálgatunk, duplikálgatunk?
  • gz8
    #31
    Ez a nagyapa-paradoxon :)
    Visszamegyek a múltba, belekötök a nagyapámba (amikor még fiatal, mint én), aztán megölöm...

    Akkor hogyan születhetek meg? %-)
  • Deajka
    #32
    Szerintem az idő úgyis megfogalmazható, hogy történések sorozata. Ugyanis ha nem történik semmi akkor nincs idő. Ha mondjuk lefagyasztom magam úgy,hogy bennem ne történjék semmi akkor az idő nem fog rajtam. Ok, hogy ilyen nincs (mármint, hogy nem történik semmi) de az űrben még lehet(??) ilyen.
    Vélemény ?
  • Veriel
    #38
    "Akkor abban az időben (ahová visszaérkezem) már két atombombám van, ami valójában egy. Ezért képtelenség az egész."

    Miért lenne képtelenség? Azért, mert nem tudod elképzelni?

    Kipróbáltad már? Ha nem, akkor honnan tudod, hogy képtelenség?
  • Disno
    #39
    Én aztat szedtem ki a cikkből hogy csak jövőbe lehet utazni. És múltba nem.
  • Csacsis
    #40
    Mi van akkor, ha visszamegyek az időbe és megölöm a saját nagyapám?
    :)
  • Disno
    #41
    emmá vót 2x :-D
  • Disno
    #42
    és melyik nagyapád? :-DDD
  • Disno
    #43
    és ha vkinek nem kell visszautaznia ahhoz hogy megölje a nagyapját? :-D
  • Bonewerkz
    #44
    a kvantumfizikaban is vannak olyan dolgok, amiket ep esszel felfogni nem lehet (pl. hogy megy at egy elektron, egszerre 2 lyukon 1 idoben??) nem tudjuk felfogni... megis detektalni lehet... most akkor a toltese (annak hatasai )is megketszerezodik? vagy eloszlik a 2 lyuk kozott?? meg ha valoszinuseg-egyenletekkel lehetne kiszamitani, hogy az e- 20% hogy itt van, 80%, hogy ott, az meg ok(eccerre a sebesseget, es a poziciot nem lehet megallapitani, pauli-elv vagy miabanat..) de ezt MERTEK! mit mertek? azt hogy most ezen a lyukon 20% valoszinuseggel atmant egy e- ?? namindegy... lehet hogy en vagyok hulye, de ez nekem eleg magas... es szerintem a fizikusok se mindentudoak, igy aztan lehet hogy ok se ertik + az idoutazas lenyeget, de attol meg letezhet... (hogy a banatba is tud uszni ez a vashajo?... megis uszik...)
  • gz8
    #45
    .)

    Vajh melyik a kisebbik rossz?

    Ha már ide jutottunk, szentelhetnének egy cikket a BTTF-trilógiának is.

    Great Scott!
  • Cheky
    #46
    sok elméletet halottam már az időutazásról.
    Én a következőben hiszek:

    az időutazás lehetséges, de csak előre az időben, ill vissza addig a pontig ahonan elindultam. ez kizárná a paradoxonokat.
  • gz8
    #48
    Max. 1-2 óra, de ha pl. ZH-t írsz, vagy esetleg vizsgázol, akkor akár fél óra is számíthat, mert lehet hogy karót írsz, de időgéppel előre tudsz menni, belekukkantani a kérdéssorba, kidolgozni, aztán bedobóssal meg akkora ötöst írhatsz, hogy kilóg az indexből!
  • gz8
    #50
    Ergo a múltba utazás is ezért nem lehet, mert akkor a - jóllehet már megtörtént - múltat változtatod meg, ami szintén nem teszi lehetővé, hogy abba a jelenbe térj vissza, ahonnan eredetileg elindultál.

    Ez pedig a pillangó-effektus.
    A fénykatrális c. könyvben olvastam, hogy a következő történt: demokrácia van, felfedezik az időutazást. Ki is használják, visszamennek a Kréta korba, kitaposnak egy ösvényt, onnan nézik a sok jószágot, de szigorúan megtiltják mindenkinek, hogy letérjenek róla. A sokadik utazás alkalmával mégis megtörténik a baj: XY lelép az ösvényről, elcsámborog picit, és agyontapos egy lepkét.
    Visszatérnek a jelenbe: diktatúra van. XY-t pedig (ha jól emlékszem, akkor a szabály megszegése miatt) kivégzik.
    The End.

    Itt is él a bölcsesség, hogy járt utat járatlanért el ne hagyj!

    Szerintem a múlt képlékeny, kocsonyás-zselés anyag, ami a jelen benne történő előrehaladásával bizonyos módon kristályosodik ki, egyes lehetőségek elvesznek. Mihelyst kikristályosodott, 11-es (tudom, max. 10 lehet) a Mohs-skálán, tehát gyakorlatilag sérthetetlen, nem lehet semmivel megváltoztatni...
  • Deus Ex
    #54
    Morgen.

    Néhány éve, amikor elkezdődtek a nagyenergiájú részecskegyorsítoos kísérletek, felmerült a kérdés, hogy nem fogunk-é merő véletlenségből fekete lukat, vagy valami ehhez hasonloo, mérsékelten barátságos dolgot gyártani. Elhangzotta akkor egy érv: példának okáért a Holdat keletkezésétől fogva bombázzák a nagyenergiájú részecskék, és mégsem történt katasztroofa.
    Kérdés:
    Amennyiben az időutazás lehetséges lenne, akkor nem kellene természetszerűleg is bekövetkeznie a megfelelő feltételek együttállása esetén?
    Tapasztaltunk már bármi olyat, ami csakiséskizároolag az időutazással magyarázhatoo?

    További kellemest.
  • Deus Ex
    #56
    Morgen.

    Lehet, hogy kimoderállyák, de itt egy érdekes cikk:

    http://www.sulinet.hu/cgi-bin/db2www/lm/et_tart/frame?kat=Afau

    További kellemest.
  • dr
    #57
    figy. aztmondjatok elore lehet menni es vissza ahonnan elindultunk, amultba nem. de amikor elore mentel az idobe az, ahonnan elindultal az mar a mult abbol a pontbol nezve...
  • Deus Ex
    #58
    Így van. Elindulhatsz, és előremehetsz, a jövőbe. De onnan már visszatérés nincs.
  • Deus Ex
    #59
    A tudomány mai állása szerint.
  • TheZsenyka
    #60
    Többen említik a "nagypapa láb alól eltételét", "Hitle kinyírását", "Atombomba vagy más értéktárgy (lol) duplikálását", rámutatva, hogy ennek folytán milyen valószínűtlen az időutazás.

    Privát vélemény, minden tudományos alap nélkül: Mi van akkor, ha az emberi léptékkel felfogott ok->okozat összefüggésrendszer hibás? Olyasmire gondolok, mint amikor azt gondolták az emberek, hogy a nap kering a Föld körül. Volt, amikor ez haladó eszmének számított. Nem lehetséges-e, hogy a tudományágak, melyekre a kutatásaink épülnek, tévútra vezetnek? Egy-egy jelenség leírására több elmélet is születik, látszólag helyesen meghatározva az okokat, talán mind bizonyítható is (tudjátok, a fél pohár víz esete). Én elképzelhetőnek tartom az időutazást. Szerintem duplikálódhatnak a tárgyak, személyek is. Egyébként Stephen Hawking egyik érdekes megjegyzése volt, hogy a világegyetemben bárhol formálódhat egy "fél" színestévé, anélkül, hogy bármi "tudatosság" lenne a dolog mögött. Jópofa.
  • Deus Ex
    #61
    Privált vélemény.

    Tudtommal a tudomány egyik alappillére az ok-okozati összefüggés. Ha valamely esetre nem alkalmazható a fenti összefüggés, akkor azt az esetet értelmezni sem tudjuk. Tehát hiába létezik egy mód az időutazásra ok-okozati összefüggés által le nem fedett terülteten, mi arról tudomást nem szerezhetünk.

    Tudtommal az időbeniség megszűnése - a fénysebesség elérése, a fekete luk belseje - maga az értelmezhetetlen terület. Szingularitás.

    U.I.: Vajon mi lehet a fekete lyukban..?
  • Bonewerkz
    #63
    fel szinesteve, hehehe:ÐÐÐ
    a kauzalitasrol: 2 autobalestetem volt, mind a ketto juli 28-an, az egyik 1996,ban de. fel 12kor, a masik 1997ben ejjel fel12 kor... a masodik ugy keletkezett, hogy korabban indultam haza, mondvan, hogy ez egy 'balszerencses nap, inkabb megyek, amig lehet...' elutottem egy vaddisznot 90el az erdoben.... vagyis: ha lesznek idogepek, akkor azok mar letezhetnek a jelenben is, de: vannak olyan erok, amelyek hatasosabban kepesek befolyasolni a sorsot, mint mi, halandok... (tudom, huJen hangzik, de ez tapasztalat, tobben tanusithatjak)
  • Deus Ex
    #70
    A neves idő kutatoo, Dr. Jonathan W. Murphy tétele szerint: ha lehetne az időben utazni, akkor utaznának is.
  • Deus Ex
    #76
    Üdv.

    Volt egy olyan elmélet, amely szerint a világegyetem összenergiája és tömege nulla. Eszerint ezt cáfolták már?
    Miért nem állandó a világegyetem összenergiája?

    További kellemest.
  • Deus Ex
    #78
    Hm.. lehet, hogy hülyeséget beszélek..

    És ha ezt a zárt felületet minden határon túl közelítjük az univerzum határfelületéhez?
    Akkor az összes energiának is minden határon túl közelítenie kell a nullához.. Vagy nem?
  • Bonewerkz
    #83
    hat... ha ez igaz, akkor en egeszbiztos, hogy nem a sajat vilagomban elek.... szinte semmi se olyan amit varnek, vagy ami akar csak egy kicsit is nekem lenne kitalalva.... en az eredeti vilagomban sikloernyozom, es franko jarganyom van... es eleg inteligencs vagyok ahhoz, hogy normalis penzt keressek a munkammal... (persze ez nem ebben a vilagban van, hanem egy parhuzamosban...)
  • gz8
    #84
    Csak helyeselni tudok, bónvörx kolléga!
  • TheZsenyka
    #85
    USB Mounted Time Machine detected...
  • Epikurosz
    #105
    Téves!

    A legközelebbi fekete lyuk 26 ezer fényévre van tőlünk.
  • Inquisitor
    #106
    "ha még a foton-t sem engedi ki?"
    Nem ugy volt a legutobbi kutatasok alapjan, hogy "szivarognak" a polusoknal???
  • Tetsuo
    #112
    Ez érdekes.
    Az időben előre utazás elmélete széles körben ismert (főleg az ikerparadoxon), de a múltba való utazásról még nem hallottam (a féreglyuk-elmélet divatos már 1 ideje, de nem hiszem h James Hartle v Stephen W Hawking, esetleg John D Barrow és más géniuszok egy múltba utazás eszközének gondolják azt a cikkben leírtak szerint).
    Saját laikus véleményem az, mégha tényleg a múltba vezetne a féreglyuk (miután odavonszoltuk 1 neutroncsillaghoz :)) akkora erők mellett nem mehetne át rajta anyag, csak energia; hiszen az szingularitás.
  • Nenrandil
    #113
    Én úgy hallottam hogy ha a részecskéket fölgyorsítjuk fénynél gyorsabb sebességre akkor visszafelé haladnak az időből mert kiléptek a térből...Mondjuk ezt igen nehéz megoldani földi környezetben...De csak gondoljuk el...Állítolag már kísérleteznke az anyagáthelyező rendszereken... Ergo: lebontanak egy anyagot... Felküldik az űrbe majd ott egy eszköz segítségével(kvantum csapda) felgyorsítják és ezáltal az visszamegy az iőbe...)
    NA mind1 ez scak egy ötlet volt...
    Amikor errőla fénysebességesdiről hallottam még igen kicsi voltam...
  • Tetsuo
    #114
    :) Ezt nem csak földi környezetben nehéz megvalósítani, ezt a tudomány mai állása szerint lehetetlen megvalósítani.
    Fizikai képtelenség egy (tömeggel rendelkező) részecskét akár fénysebességre is felgyorsítani. Amiről írsz az csupán sci-fi. Persze lehet h majd rájönnek a tudósok h rossz az összes elmélet amit eddíg használtak, hogy Einstein csupa ostobaságot hordott össze, stb.. de Te ezt már most gondolod! Ez igen! :)
  • Nenrandil
    #115
    Én mondtam hogy feltételezések...Elmélet... ha ezt elérnénk akkor azt meg azt is... Hány elmélet van a fizikában ami csupán elmélet mert pl.: a súrlódástól eltekintünk meg ideális környezeteket alkotunk...Szóval ennyi... ez egy elmélet... gyakorlatban egyáltalán nem lehet még megvalósítani...De lehet hogy majd egyszer sikerül... Bár án egy sokkal kézen fekvőbb megoldásban látom a helyzet megoldását...Mégpedig a párhuzamos univerzumokban és azoknak a műkédésében...Pesrze ez is feltételezés mert a párhuzamos univerzumokról sincsenek kézzel fogható bizonyítékaink...
  • akyyy
    #118
    egy kicsit mert én vissza akarok menni az időbe!!!!