52
  • tomcs
    #2
    nem tulsagosan ertek a cd tomeggyartashoz, mondja mar el valaki hogyan keszulnek a lemezek pontosan..... mert nem fogja az hogy minden lemez egyedi nagyon megdragitani az amugy ugy tudom filleres es nagyon gyors gyartast?
  • Laci73
    #8
    - RIP programok mindig lesznek (azaz nem full CD törések)

    - Nem hiszem hogy a CD-t winchesterre másolva ne lehessen kijátszani a védelmet.

    -Ki az a hülye, aki ezután JVC terméket fog venni? :)))
  • Gabest
    #9
    Ez sem rossz: http://www.doc-witness.com/tech.htm
  • Cheky
    #11
    ha jól értettem a cd-meghajtó tudja olvasni a cd-t, majd dekodolják, hogy a gép számára is érthető legyen.
    Felmásolom a gépre, dekodolom majd kiirom a dekodolt adatot cdre!
    ez megoldható?

    nincs olyan, hogy másolhatatlan! minden lehetséges!
  • Zombye
    #14
    Van egy natúr cd lejátszóm. Tudjátok, ami a hifikben van.

    1. Beteszem a CD-t
    2. Rádugom a hifi lájnoutjára egy megfelelő madzagot, a másik végét a hangkártyám lájninjére
    3. megnyomom a record gombot mondjuk a soundforg-ban
    4. Megnyomomom a PLAY gombot, a CD el kezd lejátszódni, a zene átcsorog a madzagon, bele a gépembe rögzítésre kerül, majd mondjuk a végén feldarabolom a számokat, és kiírom CD re ha akarom

    ennyi.
  • Bill Géc
    #15
    Na most a cikket el sem olvastam (mert az ilyeneket nem méltatom annyira sem) a hozzászólásaitokat viszont igen. Tehát két dolgot kéne már végre magtanulni:
    1. nincs másolhatatlan cd lemez (így vagy úgy kijátszható)
    2. a cd-knek egyébként is leáldozik szépen lassan mert átveszi a szerepét a dvd stb.
  • dr
    #17
    áááááááááááááááá.ne csinaljatok mar lecci!
    olyan h "cd lemez" olyan nincs!!!! a cd az ugye compact disk. akkor ez meg azt jelenti h kompakt lemez lemez.
    ok?
  • Veriel
    #21
    Zombie, ettol, amit leirsz, a hangminoseg igen leromlana. Tudom, hogy vannak, akik azt hiszik, hogy a 20k forintos CD lejatszo es a 10k hangkartya DA es AD konverterei ugyanazt tudjak, amit a studioban a cucc, de azert hidd el, hogy nem.
  • Bekomman
    #27
    Vajon mennyi idő alatt törik fel?
  • TheZsenyka
    #28
    Szerintem egy védelem létezik, minden más humbug:

    A felhasználó kizárólag bankkártyával veheti meg a szoftvert/dvd-t/zenét --> amikor használni kezdi, a bankkártyáját be kell helyezni az olvasóba online azonosításra --> ha bárki más használta ugyanezt a kódot az online azonosításkor vagy nem is létezik az adott vevőkód akkor megy a rendőrség és őrizetbe veszi a felhasználót. Mást nem tudok elképzelni.
  • TheZsenyka
    #29
    Egyébként meg létre lehetne hozni globális felhasználási rendszereket.
  • TheZsenyka
    #31
    Amilyen drágán adják a programokat, lehetne pci kártya rendszerű hardware kulcsokat készíteni. Ez elsőre buta ötletnek tűnhet, mivel törhető. Az elképzelésemben az a szép (Arghh!!!), hogy a pci hardware kulcs olyan bonyolult (x86-tól jelentősen eltérő, pl. motorola rendszerű) számításokat végezne, amivel az x86 nem veheti fel a versenyt (szoftveres dekódolás kizárt) a programnak viszont szüksége lenne a futáshoz az adott hardware támogatásra, mivel a programkód egy része nem x86 alapú lenne. Kétlem, hogy nagy arányban bárki képes lenne processzoros dekódolókat építeni.

    Vélemény?

    (A vélemény kialakításakor vegyétek figyelembe, hogy a szoftverek ára amúgy is magas, tehát én nem a 2500 forintos "flipperjátékokról" beszélek, hanem mondjuk egy 15 ropis új gammáról, szerintem ez a védelem kikerülhetetlen lenne.)

    "Please insert Warcraft III PCI hardware key..." :)
  • TheZsenyka
    #32
    Persze teljesen mindegy végül is, hogy milyen csatolási felületen röffen a hwkey, bonyolult, processzoross rendszer legyen, amit az x86 nem tud hatékonyan emulálni.
  • FreeHome
    #36
    USB HW kulcs
  • Devla
    #37
    Nemcsak hogy maceras, de a felhasznalok 95%anak lehetetlen feladat. Raadasul draga is.
  • Long_Gun
    #38
    "A kulcs minden lemezen más, és ráadásul mindig máshol található a lemezen."
    Namost ez nagyüzemi nyomással elég érdekesen lessz megoldható.

  • Vízipók
    #43
    Szerintem ha a kulcsot lehet olvasni, akkor annak fizikailag írhatónak is kell lennie.(gondolom nem építenek arra, hogy az olvasók tojnak az Orange Bookra, az írók meg nem, mer ez nincsen így.) Innentől egy jó Plextorral, és CloneCDvel nem lehet gond. Legalábbis szerintem. Na mindegy, minden esetre erre kíváncsi leszek.Ha kijönnek az ilyen CD-k, majd akkor fogunk valamit tudni. Addig nem sok értelme van az okoskodásnak. Viszont szórakoztató.:-)
  • Flashy
    #44
    az az igazsag, hogy mi ezeket a masolasvedelmeket mar nem is fogjuk latni, nem is nekunk kell veszodni vele, mert amikor letoltod az ISO-t akkor az mar le van masolva, benne van a crack meg minden ;) szoval izgulnunk nem kell, mert annyira csorok vagyunk, hogy nem a haver jatekat masoljuk le hazilag hanem valami amerikai csakoet adjuk tovabb ;))
  • killahdog
    #45
    vicces.... :) majd vlaami uj clonecd átmásolja eztis :) amugy flashy vel eggyetértek :)
  • Zedas
    #46
    Multisync mondja jól, dekódolni kell és úgy átmásolni. Egyébként nekem egy kissé érthetetlen az egész dolog mivel:

    1. Ha a játékprogik másolhatatlansága a cél, akkor a dolog jól müxik, mert mondjuk az EXE tudja ellenőrizni a kulcsot a CD-n. Ez ellen csak tört EXE-vel lehet védekezni, ami némi peccselési kalamajkát okoz. Viszont akkor mi a fenének kell kódolni a lemezt???
    2. Ha csak adat CD, vagy video, akkor az anyag dekódolható és ahogy Multisync írta, egyszerűen fel kell írni egy másik CDre. Itt sincs semmi értelme a kódolásnak.

    A másolhatatlan adatrész is egészen addig másolhatatlan, amíg kijönnek az újabb generációs CD írók.

    Addig a másolásgátlás megoldása esélytelen amíg a felhasználó bármilyan módon hozzájuthat a védelem nélküli adatokhoz.
  • TheZsenyka
    #49
    Különben is! Menjenek csődbe a játékgyártók! Megérdemlik! Ne csináljanak több játékot!
  • AtisH
    #50
    The Zsenyke! Nem kéne ilyen hülye ötletekkel előrukkolnod, mert hátha valaki felfigyel rá. Ráadásul ha jogtisztán szeretnék egy progit megvenni, akkor plussz kiadást jelen majd a hardverkulcs vásárlása.:-(
    Máskülönben a töréseknél pont az ellnőrzést szedik ki (vagy helyettesítik) és ezzel a szisztémával minden ilyen jellegű védelem feltörhető. SZVSZ az online regisztráció jelenthet megoldást. Pl. folyamatos online kontrol lenne és nem működne ua. a reg másik ip-ről, csak ha a korábbit törölnék. Azt pedig csak az tudja, aki korábban regisztrált. Na persze ehhez alapfeltétel, hogy mindenkinek rendelkeznie kell net eléréssel...
  • AtisH
    #52
    A jövő minden bizonnyal arról fog szólni, hogy -ha keveset is ugyan, de- mindenért fizetni kell.:-( Nézd meg az internetet vagy a tv csatornákat, de akár egyes bankkártyás vásárlást is. Viszont lehet, hogy ezt már csak a gyerekeink fogják igazán "élvezni"...