166
XBox on PC
  • djcom
    #1
    Xbox PC-n!
    [2002-08-25 @ 20:12 - ZeroCool] (kommentek: 0)
    A CHIP.de-n közzétett jelentés szerint egy "Caustic" nevezetű hacker, a világon elsőként megalkotta azt a szoftvert, mely lehetővé teszi az Xbox-os játékok futtatását a PC-n! Ez nem azt jelenti, hogy egy egyszerű telepítés után már boldogan nyomulhatunk a gammákkal... ahhoz, hogy minden klappoljon, egy- az Xbox hardveréhez közel azonos géppel kell rendelkeznünk. Vagyis nem lehet ATI grafikuskártyánk, 80GB-s merevlemezünk, és még sorolhatnánk...
  • djcom
    #2
    Xbox PC-n!
    [2002-08-25 @ 20:12 - ZeroCool] (kommentek: 0)
    A CHIP.de-n közzétett jelentés szerint egy "Caustic" nevezetű hacker, a világon elsőként megalkotta azt a szoftvert, mely lehetővé teszi az Xbox-os játékok futtatását a PC-n! Ez nem azt jelenti, hogy egy egyszerű telepítés után már boldogan nyomulhatunk a gammákkal... ahhoz, hogy minden klappoljon, egy- az Xbox hardveréhez közel azonos géppel kell rendelkeznünk. Vagyis nem lehet ATI grafikuskártyánk, 80GB-s merevlemezünk, és még sorolhatnánk...
  • skorpio7
    #3
    Ha ez igaz !!! Már vártam , hogy mikor mer valaki előrukkolni egy ilyennel , mert erre tuti begerjed a M$-t .
    Pc-n X-box-os játék ?! Tuti vége az X-box-nak .
  • Sephi
    #4
    Hmm gondolkodjunk csak milyen jatek van X-boxon amit jaccanek...
  • skorpio7
    #5
    Talán a HALO az egyetlen , amit tényleg kipróbálnék most .
  • Ams
    #6
    NFS6:HP2-t akarok!!!
  • Lazarus
    #7
    starandlabdázni akarok! :D
  • Laza
    #8
    ja, majd hiszem ha latom... :)
  • Anee
    #9
    autósok...MM3 stb. Lesznek jók
    De gáz hogy onli Geforce...remélem jelennak meg olyanok ami már ATI Support-al lesz ellátva
  • Xboxman
    #10
    Procetc Ego-t és HALO-t akarok!
  • KeviN
    #12
    nekem sem sikerult az oldalt elerni...szvsz konnyen Lkepzelheto, h valami fake hir, amit felkaptak...
  • Lord Maelstrom
    #13
    HaLO Halo Halo Halo! Mindenek felett! :)
    Egyébként a net már tele van Xbox isokkal és xbox rippekel
    Meg a hozzájuk való emulátorokkal.
    Mennyiben más ez a program.
    Egyébként egyet értek hogy at M$ szívhatja most a fogát ! :)
    Muhahahh!
  • PyRex
    #14
    "head over to the download section to grab a copy of cxbx 0.3.0. this is the first version released that demonstrates the successfull hijacking of xbox kernel exports. the next step in emulating the xbox system is to provide accurate wrappers for all the xbox kernel exports. this can be done one of several different ways. currently, i am experimenting with both user mode and kernel mode techniques. each has its advantages, and i am unsure which method will be used in the end.


    what is cxbx ?
    purpose:

    to run xbox software on a compatible pc.

    expected limitations:

    since the xbox is essentially an x86 pc system inside of a box with specific hardware and a specific operating system, there is practically a 1 to 1 hardware requirement for accurate emulation. it would be possible for cxbx to run software on a faster pc, but a pc slower than an actual xbox will run software slow. it is expected that you will need about a 750mhz processor and a capable video card in order to emulate most xbox software.

    work completed:

    the process of converting an xbox executable (.xbe) to a windows "portable executable" (PE, [.exe]) has been a success. despite rumors floating around, .xbe -> .exe converstion is entirely possible, and is already being done. the problem is that a lot of work is necessary to fullfill the environmental expectations of an xbox executable. most importantly, kernel exports and certain hardware are expected, and must be emulated. the kernel emulation will be done by wrapping around existing win32 api. this is explained in the progress section."


    PyRex
  • PyRex
    #15
    ...de letölteni én sem tudom :)

    PyRex
  • Lacc
    #17
    Van link is vagy csak igy irnak róla?
  • TheZsenyka
    #18
    Akkor most mi van? Szeretnék már Halózni (nem kajálni)... Valami korrekt hír a témában???
  • Lammer
    #20
    Hunter:Reckoningozni akarok!!!! :)
  • Lacc
    #21
    A linket megtudhatnánk? Én is meg akarom nézni :))
  • Xboxman
    #23
    Müxenek vele a játékok vagy sem?
  • djcom
    #24
    Fiúk,fiúk!Még csak 1 napos a hír!Nyugi!Lesz itt minden!1 hónapon belül furcsa dolog fog történni a játékvilágban.Ha létezik ez a progi(márpedig igen,nagon ugy tűnik)akkor hetek kétdése,hogy hozzáértő emberkék megtörjék a gammákat.Akkor meg aztán....
    Hát,nem tudom mi lesz.A MS betiltja a windowst?Mást nem nagyon tud tenni...
  • Lacc
    #25
    Nem tudom, de ha tényleg létezik és működik a dolog akkor nagy szarban van az X-Box az biztos :D
  • djcom
    #26
    Innen letölthető a progi:
    http://www.caustik.com/cxbx/download/cxbx-0.3.0.zip
  • Laza
    #27
    az Xbox meg igy is olcsobb, mint a kategoriajaba tartozo PCk... (most 69eFt)
  • Xboxman
    #28
    SZerintem,nem fog sok vizet kavarni az eladásokban
  • Lacc
    #29
    Lehet de ha működik, az biztos hogy én nem fogok venni X-Boxot még ha ütnek se. Igaz akkor se ha nem működik :)))
  • Laza
    #30
    latod, ennyit er... :D
  • Lacc
    #31
    Hát a kedvem mindenképp jobb lenne úgyhogy igenis sokat ér
  • MuERTe
    #32
    "Hamarosan PC-n is futhatnak majd az Xbox alkalmazások
    2002.08.26. 08:35 - Sting


    Múlt héten jelent meg a Caustik Xbox, azaz a "cxbx" nevű PC-s Xbox emulátor legújabb verziója. A cxbx-et alkotója az Xbox-os alkalmazások PC-n történő futtatásának céljából hozta létre. A most megjelent 0.3-as verzió elsőként demonstrálja az Xbox kernel exportok sikeres elkapását. A program alkotója szerint innentől kezdve már csak idő kérdése az emuláció kibővítése olyan szintre, hogy az képes legyen bármilyen Xbox-os alkalmazás futtatására egy hétköznapi PC-n is.

    Mivel az Xbox valójában ugyanolyan x86 architektúrára épülő számítógép, mint bármilyen hétköznapi PC, ezért az emulációnak magának a processzor működésének utánzását nem kell megoldania, hiszen az utasítások közvetlenül futtathatók a PC-n is. Ugyanakkor az Xbox futtatható állományok egy speciális .xbe formátumban kerülnek tárolásra, és szintén egyedi, más operációs rendszerek alatt nem elérhető operációs-rendszer hívásokat alkalmaznak.

    A cxbx részét képező, az .xbe állományok a Windows által alkalmazott PE formátumra történő konvertálását elvégző segédprogram már elkészült, így a programok visszafejtése a már rendelkezésre álló Windows-os eszközökkel is megoldható. A következő feladat az Xbox operációs rendszere által exportált szolgáltatások emulációjának megvalósítása, amely a továbbiakban már csak idő kérdése. Ha elkészült a mind a 366 exportált szolgáltatás a Windows által biztosított rutinokra történő fordítását végző illesztés, és az egyedi Xbox hardverelemeket emuláló meghajtók, akkor már semmi sem állhat az Xbox-ra készült játékok PC-n történő futtatásának újtába.

    Az alkotó szerint az eredeti Xbox-szal összehasonlítható sebességű működéshez egy legalább 750 MHz-es központi processzorral, és egy erős 3D-s videokártyával rendelkező gépre lesz szükség, és az ennél gyengébb konfigurációkon nem lesznek élvezhetőek a játékok.

    A projekttel kapcsolatos további információk, valamint az XBE->PE konverter és a cxbx forráskódja a program honlapján érhetők el. "

    forrás: prog.hu
  • Lazarus
    #33
    Jeeee! Az M$ Szophat! :D
  • Lacc
    #34
    Yeah! :D
  • Xboxman
    #35
    Jupijééé!:)
  • Xboxman
    #36
    Még jó ,hogy nem vettem Box-ot:)
  • Cobra11
    #37
    Király! Microsuxx beszívta a faszt% :))))
  • Cobra11
    #38
    %=!
  • Lord Maelstrom
    #39
    Hümm most mondanám hogy MS Sux !!!
    De minek. :)
    Szóval iszonyat kiváncsi vagyok Mikor tudok már HALO-zni.....
    Halo Halo Halo Halo Halozni akarok :))
  • The Garrett
    #40
    AAAAAAZTA :DDDDD KIRÁLY
  • The Garrett
    #41
    A MICROSOFT konzolos pályafutásának befellegzett :D
  • Rincewind
    #44
    Húha nem hittem volna, hogy ez lehetséges lesz...
    Mondjuk túl sok játék nem érdekel Boxról, de azért a Prtoject Ego meg ilyenek majd jól meg lesznek emulálva... :D
  • Rincewind
    #45
    Rohadt kíváncsi vagyok mit lép erre az M$. :)
  • The Garrett
    #46
    Mágjára pakolják Bill-t és nyilvánosan kivégzik.ezt közvetíti a TV és a közvetíytési díjakból uj konzolt építenek :D